Анкета - мит или факт е надеждността на Toyota ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Анкета - мит или факт е надеждността на Тойота?

мит
11
15%
факт
62
85%

Общо гласове: 73

Потребителски аватар
nov
Регистриран: 28 яну 2007 19:15

Мнениеот nov » 09 фев 2018 16:32

В такъв случай трябва да е или Лексус или Мазда, за друга японска марка на Европейския пазар аз лично не се сещам. Тази класация за която споменаваш от немци ли е правена?

Потребителски аватар
centil
Регистриран: 20 авг 2016 11:13

Мнениеот centil » 09 фев 2018 17:16

Аз на тази класация нямам много-много вяра.
90% от моите отиват на TÜV без да са проверили състоянието на автомобила си. Някой от тях разчитат на късмет, други с ясното съзнание, че ще ги върнат, понеже те сами знаят, че колата им не е в перфектно състояние. В последствие точно тези автомобили попадат в
Статистиката на организацията за контрол на качеството базира своята класация не на база клиентско допитване, а на база дефектите и принудителните ремонти, регистрирани при технически прегледи.

Останалите 10% си проверяват автомобилите сами - за това си има списък с около 30 точки за самопроверка, а спирачки и др. ги проверяват при ADAC (за членове - безплатно) и по този начин предоставят за TÜV автомобил, който няма да бъде върнат.

Пример от тази седмица: колега с VW Lupo с ясно изразен проблем в изпускателната система - спукана тръба или гърне. Колата "пърди" и ясно си личи, че няма да мине TÜV. Миналата седмица му казваме на колегата да си купи цял кит за 50€ от ebay и да го смени. Дори и сам да го направи - не е трудно. Той обаче отива във вторник, плаща 102€, връщат го като в протокола е описан проблема с изпускателната система. В сряда купи материалите, днес ги е получил, след работа ще ги смяна с неков приятел и утре срещу още 12€ (за повторна проверка) ще получи новата лепенка на задния номер. Неговото обяснение беше, че ако колата е била със забележки на стойност над 400€, то е нямало да я ремонтира, а е щял да я продаде. По този начин е рискувал само 12€ за повторната проверка и сега щял да я кара още 2 години с минимални инвестиции.
Изображение
Yaris 1.5L 1NZ-FXE

aandonov
Регистриран: 16 ное 2017 17:55

Мнениеот aandonov » 09 фев 2018 17:41

последно мит ли е или не е мит :)
Toyota Yaris 1.0 2010
Toyota Yaris 1.0 2013

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 09 фев 2018 18:42

Не виждаш ли статистиката най-горе?
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 09 фев 2018 21:17

aandonov написа:Източник последно мит ли е или не е мит :)

Ами моя не е мит от доста време.

п.п. Между другото пуснах същата анкета във форум, на който производителя е масово оплюван в точно обратната страна на нещата. Ама нарочно я пуснах 1:1, което доведе и малко до смут из между потребителите. :D
Но пък резултата излезе почти същия. Демек собствениците вярват, че колите им притежават фактическа надеждност. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 10 фев 2018 07:06

Четете ги тези класации като дявола евангелие.Първо направете сравнение коя от изброените марки за 3-та и 5-та година се класира за 7-ма,9-та, и 11-та година.
Второ - помислете за причините-Тойота е с 5 години гаранция и не минава преглед преди седмата.Когато дойде време Тойота да минава преглед,изброените "първенци" за 3-та и 5-та година на употреба са вече доста след 10-то място.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

aandonov
Регистриран: 16 ное 2017 17:55

Мнениеот aandonov » 10 фев 2018 08:48

Kiki написа:Източник Не виждаш ли статистиката най-горе?

аз я виждам но явно нямаш чувство за хумор :)
Toyota Yaris 1.0 2010
Toyota Yaris 1.0 2013

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 10 фев 2018 09:38

nowyaris написа:Източник Второ - помислете за причините-Тойота е с 5 години гаранция и не минава преглед преди седмата.

Тойота тук си минава преглед на 3 и на 5 година - както всички останали автомобили - дори и Дачия, ЗАЗ и Нива :)
Това значи ли, че Тойота не е за нашите условия и тук се чупи по-често :) (точно в плана на това, че статистики и класации често се четат както дявола - евангелието :) Рядко се вниква в същината на информацията - centil също добре е илюстрирал 'страничните ефекти', които може да доведат до изкривяване на статистиката )...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
batececo
Регистриран: 24 фев 2014 12:52

Мнениеот batececo » 10 фев 2018 10:45

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 10 фев 2018 16:47

slowtraveler написа:Източник
nowyaris написа:Източник Второ - помислете за причините-Тойота е с 5 години гаранция и не минава преглед преди седмата.

Тойота тук си минава преглед на 3 и на 5 година - както всички останали автомобили - дори и Дачия, ЗАЗ и Нива :)
Това значи ли, че Тойота не е за нашите условия и тук се чупи по-често :) (точно в плана на това, че статистики и класации често се четат както дявола - евангелието :) Рядко се вниква в същината на информацията - centil също добре е илюстрирал 'страничните ефекти', които може да доведат до изкривяване на статистиката )...

Яриса в Русе мина преглед за пръв път на четвъртата година :thumbsup: Как е с американските фиати - не знам. :D В Австрия Тойота минава преглед на следващата
година след изтичане на гаранцията - съответно или 4-та,или 6-та.Мерцедес е с 2 години гаранция,Всичкото Фолксваген - с три.Опел-и той с три годишна.Само Форд са с 5.Хайде виж класацията и ми кажи кой от "Героите" на 3 годишни и 5 годишни е "Герой при 7,9 и 11 годишни ?
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 10 фев 2018 17:53

nowyaris написа:Източник Яриса в Русе мина преглед за пръв път на четвъртата година

Ееееех, що ли не мога да повярвам :) Я пак си провери точността на информацията?
Според българските наредби всяко леко МПС преминава ГТП на трета, пета, и след това на всяка година.... Не календарна, а година от първа регистрация...
НАРЕДБА № Н-32 от 16.12.2011 г. за периодичните прегледи за проверка на техническата изправност на пътните превозни средства
......................
Чл. 29. (1) Пътните превозни средства подлежат на периодичен преглед за проверка на техническата им изправност, както следва:
1. леките автомобили се представят на периодичен преглед за първи път преди изтичане на третата година от първоначалната им регистрация като нови, за втори път - преди изтичане на две години от първия преглед, след което прегледите се извършват всяка година преди изтичане на една година от предходния преглед;

При мен автомобилът бе регистриран Декември 2013, и съответно първият преглед бе ДО Декември 2016. И сега 2018 до Декември трябва да премина следващия ГТП...
Като това е валидно за всички автомобили, без значение на марка и модел...

А според твоята 'класация' навярно най здрави са КИА, щото открай време са със 7 годишна гаранция :)

Потребителски аватар
centil
Регистриран: 20 авг 2016 11:13

Мнениеот centil » 10 фев 2018 19:26

nowyaris написа:В Австрия Тойота минава преглед на следващата година след изтичане на гаранцията - съответно или 4-та,или 6-та.Мерцедес е с 2 години гаранция,Всичкото Фолксваген - с три.Опел-и той с три годишна.Само Форд са с 5.

Малко се учудих на тези интервали за преглед на автомобилите в Австрия и реших да проверя как е регламентирано в закона.
Съгласно § 57a от KFG всички превозни средства категория М1 (без таксита и линейки), които са регистрирани в Австрия минават технически преглед както следва:
- Drei Jahre nach der ersten Zulassung (3г след дата на първа регистрация)
- Zwei Jahre nach der ersten Begutachtung (2г след първия преглед)
- Ein Jahr nach der zweiten und nach jeder weiteren Begutachtung (1г след втория преглед и след всеки следващ преглед)
С други думи правилото е 3-2-1-1, като преглед може да се минава в периода -1/+4 месеца от месеца на регистрация.

Това означава, че автомобил с първа регистрация 02.2012 трябва да минава преглед както следва:
1) 02.2015, или от 01.2015 до 06.2015
2) 02.2017, или от 01.2017 до 06.2017
3) 02.2018, или от 01.2018 до 06.2018
4) 02.2019, или от 01.2019 до 06.2019
Изображение
Yaris 1.5L 1NZ-FXE

dracunculus
Регистриран: 06 мар 2011 23:14

Мнениеот dracunculus » 10 фев 2018 19:45

Ми не знам какво е било качеството на Тойота преди години и какво е сега, но Королата от подписа ми още се кара (от жена ми) и продължава да е ''бомбоустойчива'', т.е. безпроблемна и е вече на около 174 000 км. При това въпреки, че НЕ е японска сглобка. Случайност или не...не знам, но около мен (на близки приятели и познати) коли от ВСЯКАКВИ европейски, основно ПРЕМИУМ марки отдавна им дефектираха какви ли не възлови елементи, а за разход на масло от НОВИ коли да не говоря (при мен сдаде на Королата водната помпа и буталце на преден спирачен апарат...малко преди 150 000 км...е, бяха сменени по гаранция). И точно поради тая причина си купих отново и следващия път пак ще си купя Тойота, но всеки си държи на своите убеждения. Ми да, основната част от хората около мен тук, основно колеги, си имат стандарта и си сменят колите на мах. 100 000 км и викат...ООО ми безпроблемна е, е Тоуарега ми харчеше 5л масло на 15 000км, ма не ми дреме, купувам си новия, той може би няма да харчи. worthy.gif
И все пак всички марки автомобили се чупят, който не иска да става така, да не си кара колата wink.gif
За това, не го мислете, купувайте това, което ви е на сърце легнало и му се радвайте. Все пак най- сантименталната кола, която сме имали в семейството с баща ми когато бях малък/младеж беше едно Фиат Уно от 1993, 1,5 i.e. Вървеше за времето си и стандартите тогава като ракета, и си я обичахме всички много....а се разваляше по нея ВСИЧКО по няколко пъти в месеца . Е накрая 2007 я продаде щото се подпали инсталацията на таблото и това вече все пак преля чашата. И си купи тогава Ауриса 1,4д и е вече 10 години и над 200 000км повече от доволен от ТУРСКАТА сглобка :D :D :D
Поздрави :thumbsup:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 14 фев 2018 11:26

centil написа:Източник Аз на тази класация нямам много-много вяра.

И що така - хората тук вярват в тях когато изводът е в тяхна полза tooth.gif
Във връзка с вече споделеното относно особеностите на всяка класация - колеги, как бихте коментирали класацията за Автомобил на България за 2018г?:
https://auto.offnews.bg/news/Novini_1/K ... 30478.html

Потребителски аватар
nov
Регистриран: 28 яну 2007 19:15

Мнениеот nov » 14 фев 2018 13:20

Инсигнията не е лош избор, Фиестата не ми допада, но това са личните ми предпочитания.

Върни се в “Общи теми”