Мниение за нова Previa и Hiace

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Ivar

Мниение за нова Previa и Hiace

Мнение от Ivar » 06 Яну 2006 22:43

Здравейте,

Искам да си купя нова кола - или Превия или пътнически бус, но понеже си нямам на идея нито къде ги правят, нито как ги правят - точно тези два модела - ще съм ви благодарен, ако споделите мнения и препоръки.

Мерси

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 07 Яну 2006 11:18

HIACE go pravyat v JAPAN ,PREVIA sa6to ako ne se laja mellow.gif ,ima vazmojnost da ya pravyat i v USA,no ne sam siguren.ako ima6 konkretni vaprosi ,pitai :thumbsup:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Ivar

Мнение от Ivar » 07 Яну 2006 12:52

Ами притесних се като видях няколко Короли - не знам каква сглобка, които на 70 000 - 80 000 км ги докараха до смяна на сегменти! Иначе ме интересува дали има сайт на официалния им вносител, понеже не намирам?

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 07 Яну 2006 16:04

колите който ги правят по европа са Корола Авнсис Ярис Айго ако съм пропуснал някой добавете другите са Japan
www.toyota.bg

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 08 Яну 2006 01:11

Previa ne se pravi v USA sas sigurnost, tuk takav model niama ot 97-ma ako ne se laja. ot 98-ma na sam e Sienna, kato 2004-ta smenih dezaina i sega vsichki Sienni se praviat v Indiana(USA), no ne mislia che tam praviat nesto za isnos.
->

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 08 Яну 2006 07:37

Ами притесних се като видях няколко Короли - не знам каква сглобка, които на 70 000 - 80 000 км ги докараха до смяна на сегменти! Иначе ме интересува дали има сайт на официалния им вносител, понеже не намирам?
tezi corolly sigurno sa bili 1.6VVT-I,2001-2002god.taka li e? :whistle:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Ivar

Мнение от Ivar » 09 Яну 2006 14:45

Ами май такива бяха - аз тогава не се занимавах с тях.
Казаха ми в Тойота, че новата очакват новия модел на Превия, не знам вече как се води.
Спрях се на микробуса - пътнически вариант, че не ми се чака, но сега се чудя - къса или дълга база.

Някой да има наблюдения върху тази количка, не знам нито как изглежда от вън, нито как кара и вози, удобен ли е за пътници, разход - смятам да взема 102 кс - дизела, с предно предаване.
Колко и е просвета - знаете ли?

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 09 Яну 2006 22:35

super,dobar izbor.Hiace e izkliu4itelno zdrav bus,hodova chast nyama da pipne6 pone 300000-400000km.,osobeno kato ne go tovari6,kakto kazva6 vzima6 go za patnicheski bus.razbira se ne samo hod.chast,VSICHKO po tezy busove e napraveno nechoveshko ZDRAVO,s tipichnoto za TOYOTA kachestvo,a pri busovete napravo sa se prestarali sas zdravinata,kazvam go ot lichen opit--bachta mi kara Hiace ,no predi6nia model 2.4D,sega e na 380000km.i po hod.chast e smenil samo zadni amortysyori i edna stabilizira6ta shtanga otpred.niama takava zdravina!!!!motora s 102k.c.e mnogo dobar,karal sam Hilux s takav motor i niama i sleda ot nepryatnata pri povecheto dizeli turbodupka,nabira si kato benzinov ot 1200ob/min..krasota!!!ina4e Hiace otstapva na alternarivite/ford,peugeot/ edinstveno po otno6enie na vatreshnoto prostranstvo,no da ne zabravyame che i Transpoter/ve4e T5 ne e mnogo po-ob6iren/.tova za prostranstvoto interesuva nai-veche horata koyto tarsyat tovarnata versya,patnicheskata e chudesna,prostranstvato e po-goliamo ot minivanite.kolega pita6 za prosveta--mislia che bi bilo interesno za teb che Hiace se predlaga i s 4x4 s uveli4en prosvet.a i razhoda da ti kaja na 2.5D4-D/102k.c./ e gradsko--11/100km. izvangradsko--7/100km.a za tova kak izglejda otvan i otvatre moje6 da otide6 v tm-auto,tam go ima busa da go razgleda6,pone be6e tam predi nova godina.otnovo pozdravlenia i uspeh!!! biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Ivar

Мнение от Ivar » 10 Яну 2006 09:18

Мерси за информацията, аз съм от Варна, а тук при представителя има само леки коли и джипове, буса го няма, за да го видя - затова питах. Нямат и още новите брошури и каталози, даде ми един флаер - но от там не се вижда много. Знам за 4х4 версията, но за поръчка ми казаха, че мин 4 месеца ще чакам, а в момента имат два на кораб, които ги очакват средата на февруари.

Колкото до качеството, аз затова се спрях на японско, първо, че съм им фен и второ, че нито Пежо, нито Ситроен, нито която и да е друга европейска марка остана със старото качество и здравина! Пространството не е толкова малко, като се има предвид, че дългата база има достатъчно мясо отзад и при пълен брой места, единствено екстрите са малко и допълнителното оборудване е с почти два пъти по-високи цени /най-вече климатика/ ;)

ПП Май е време да се регистрирам - ама ще изчакам да си взема колата biggrin.gif

TATl
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Авг 2005 12:07
Обратна връзка:

Мнение от TATl » 10 Яну 2006 12:22


Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 188 госта