Каква Тойота да си купя за 4500-5500лв

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
amazonka
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2006 23:39
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Каква Тойота да си купя за 4500-5500лв

Мнение от amazonka » 22 Яну 2006 23:58

Здравей те момчета :thumbsup: много ще се радвам ако ме образовате малко на тема Тойота защото сериозно обмислям възможността да стана щастлива собственичка на Тойота но не зная нищо за тези коли като модели марки и параметри на двигатели.
tongue.gif
Може ли да ми отговорите на въпроса каква Тойота мога biggrin.gif и бихте ми препоръчали biggrin.gif за цена от 4500-5500лв

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 23 Яну 2006 09:48

bravo,orientirala si se kam zdrava kola :thumbsup: --tova za vas jenite e dosta vajno,za6toto taka ili ina4e ne razbirate nishto po kolite i e vajno da ne se chupiat biggrin.gif .az bih ti preporachal COROLLA 94godina,no tia e s dosta golemi gabariti s ogled che si jena,mislia che bi ti pasnala nai-dobre edna starlet poslednata generacia cool.gif predi da izleze yaris.t.e. STARLET 96-97 godina niakade za tezi pari mislia che shte namerish.--STARLET e nai-zdravata kola v klasa si wink.gif ,tova go sochat vsichki prouchvania na germanskite slujbi za tehn.pregladi TUV,germanskata patna pomosht ADAC sashto kazvat v statistikite si che STARLET e s NAI-MALKO POVREDI ot VSICHKI V KLASA SI rolleyes.gif .Dvigatelite sa otlichni kato celia avtomobil--1.3 16valve/75konia/,pargav kato osa cool.gif , s uscorenie do 100km/h. za okolo 10 sec. i razhod na gradsko okolo 6.5-7.0/100,na izvangradsko 4.5-5.0/100km..tova e moiat favorit :thumbsup: .ima i edin 1.5 turbo diesel/65k.c./mnogo ikonomichen,no i oshte po-ryadko sreshtan v bg ot benzinovia si sabrat. sad.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

TATl
Мнения: 17
Регистриран на: 15 Авг 2005 12:07
Обратна връзка:

Мнение от TATl » 23 Яну 2006 11:02

Много добър избор за Тойота.
Аз също съм много доволен от тази марка, като се има предвид че имам три такива.
Ето за такава Тойотка говори колегата LEXUS:
http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu= ... f1=details
Това е дизеловия вариант.

Другото е ето тази Корола:
http://mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu= ... f1=details

Всичко зависи от това как смяташ да я експлоатираш - градско, извънградско и т.н. За градско каране силно ти препоръчвам колкото се може по-малка колица, за да си нямаш моите проблеми с паркирането по хубавите софийски улици. Лично аз съм много предубеден, тъй като си предпочитам големите коли, имайки предвид че съм 190см висок и е разбираемо. Но жена ми кара Корола и е много доволна от колицата, още повече че е автоматик и за града е чудесна - само газ и спирачка:) Но в крайна сметка всеки сам си знае кое му е най-удобно. Разгледай mobile.bg да се ориентираш горе долу от към цени или пък mobile.de ако имаш възможност да си я внсеш от вън. Пожелавам ти успех и дано скоро се сдобиеш с една такава красавица, която да ти служи вярно дълги години:)

Аватар
amazonka
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2006 23:39
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от amazonka » 23 Яну 2006 16:33

:thumbsup: Благодаря ви biggrin.gif
Търсих кола която:

- да е с много здрави части и да не се разваля често
-мотора да е надежден

-ламарината да не е като картон

-да е обезопасена при евентуална авария на пътя laugh.gif

-да е икономична,но все пак да дърпа а не да куцо пиле

-като е купя и инвестирам в нея да е карам 5-6г :whistle: надявам се безпроблемно

-да може да се кара и на газ(въпреки че като гледам за какъв разход говорите wacko.gif

-да не се притеснявам ,че ще е откраднат и да не се налага да правя каско mad.gif

- и предпочитам да не е мал
ка
-и да не е под 95г
щ
-и да е м-у 4500-5500лв

Като казвам каква кола иска всички ми се смеят tooth.gif tooth.gif tooth.gif и казват че такова животно нема
.И ми предлагат Голф3, Фиат Браво-Брава, Опел,Рено ,Пежо.
Ама нищо от това не ми е на сърце и след едноседмично обикаляне по-авто салоните се почувствах много зле.С нетърпение очаквах да си продам старата кола и да си купя нова с мерак а то кво стана wacko.gif нищо не ми харесва
Но чух за Тойотата и си спомних ,че веднъж преди години се бях качвала в една много стара тойота и ме изненада безкраино с комфорта и возията си още си спомням-това така ли е???или е грешен спомена ми
Попрочетах това онова в интернет и се оказа, че такова животно кавото аз търся има и се нарича Тойота biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Само че аз съм виждала през живота си сигурно 3 автомобила Тойота или поне за толкова си спомням.
Така че моля образоваите ме....аз съм много много любопитно същество и искам да знам всичко.
Да сапочнем с изброените от мен качества на автомобила на кои отговаря Тойота и на кои не ? За сега нека говорим общо а после ще питам за определени модели wink.gif

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 23 Яну 2006 17:12

amazonka написа::thumbsup: Благодаря ви biggrin.gif
Търсих кола която:

-1) да е с много здрави части и да не се разваля често
-2)мотора да е надежден

-3.)ламарината да не е като картон

-4.)да е обезопасена при евентуална авария на пътя laugh.gif

-5.)да е икономична,но все пак да дърпа а не да куцо пиле

-6.)като е купя и инвестирам в нея да е карам 5-6г :whistle: надявам се безпроблемно

-7.)да може да се кара и на газ(въпреки че като гледам за какъв разход говорите wacko.gif

-8.)да не се притеснявам ,че ще е откраднат и да не се налага да правя каско mad.gif

- 9.)и предпочитам да не е мал
ка
-10.)и да не е под 95г
щ
-11.)и да е м-у 4500-5500лв

Като казвам каква кола иска всички ми се смеят tooth.gif tooth.gif tooth.gif и казват че такова животно нема
.И ми предлагат Голф3, Фиат Браво-Брава, Опел,Рено ,Пежо.
Ама нищо от това не ми е на сърце и след едноседмично обикаляне по-авто салоните се почувствах много зле.С нетърпение очаквах да си продам старата кола и да си купя нова с мерак а то кво стана wacko.gif нищо не ми харесва
Но чух за Тойотата и си спомних ,че веднъж преди години се бях качвала в една много стара тойота и ме изненада безкраино с комфорта и возията си още си спомням-това така ли е???или е грешен спомена ми
Попрочетах това онова в интернет и се оказа, че такова животно кавото аз търся има и се нарича Тойота biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Само че аз съм виждала през живота си сигурно 3 автомобила Тойота или поне за толкова си спомням.
Така че моля образоваите ме....аз съм много много любопитно същество и искам да знам всичко.
Да сапочнем с изброените от мен качества на автомобила на кои отговаря Тойота и на кои не ? За сега нека говорим общо а после ще питам за определени модели wink.gif
taka 1,2,4,5,6 i 8 uslovie mojesh da gi sglobish za tya pary.3 uslovie po otnoshenie na lamarinata,ako e nad 12god.vejdite na kalnicite stradat pri corolla i starlet.uslovie 7 za gazta e losha ideya--samo se sasipva dvigatelia s gas,a i pri razhoda na starlet primerno ne si zaslujava.9 i 10 i 11 uslovie se izkliuchvat pomejdu si.ako namerish po-goliama toyota ot starlet sled 95god. do 5500lv.,tya shte e nyakoia karuca ot italia.Moiat savet za starlet 96-97godina e nai-realen,ako iskash po-goliama kola ,tryabva da se zadovolish s 94godina,NO TOVA NE E PROBLEM,ZASHTOTO COROLLA 94 E SASHTATA KATO TAZI OT 95-96GOD.,TAKA CHE GLEDAI KOLKO E ZAPAZENA,A TYA 2 GODINI NE SA OT ZNACHENIE.
P.S. TOVA,KOETO KOLEGATA TATI E DAL V MOBILE.BG NE E POSLEDNA GENERACIA STARLET,A PO-STARIA,NE ZNAM KAK SE SLAGAT KARTINKI ,INACHE BIH SLOJIL EDIN STARLET OT POSLEDNITE DA GO VIDISH. za mekata vozia ,koiato govorish,ne mojesh da ya namerish nito pri starlet,nito pri corolla--pri tyah e podchertano stegnata,za komfortna vozia mojem da govorim ot carina i avensis nagore.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
amazonka
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2006 23:39
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от amazonka » 23 Яну 2006 18:15

Пак Благодаря biggrin.gif
Защо е толкова беден нашият пазар от към Тойоти????
Много ли е скъпа поддръжката на моделите 94-97г
И кои са най-скъпите части?
Доколкото чета от форума разбирам че това са ламарини ,стъкла фарове и т.н
Частите и тяхното намиране проблем ли е?
Даите някаква статистика спрямо други марки абтомобили wacko.gif
Имате ли някои италянски саит под ръка да видя какви са цените там. Защото имам приятел които евентуално може да потърси и там.

El Camino

Мнение от El Camino » 23 Яну 2006 18:34

Частите на японските са няколко пъти по - евтини от колкото на немските например, ако вземеш в предвид, че се налага да се сменят в пъти по - рядко.
Смешното е, че до сега каквото съм сменял по японските, все е било по - евтино от на Вектрата. Явно има пазар и конкуренция вече и цените не са митични.
Фарове... може да са по - скъпи, ама по това ако си избираш колата си вземи УАЗка направо. Ламарините не са кекави на японките - личен опит.
Статистиката дет не ми е под ръка в момента е, че Тойота води по надеждност с пъти пред следващата ги немски например. Естествено изключая абсурда да сравняват СЛ със Карина. Потърси TÜV статистиката по руските сайтове някъде.

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 23 Яну 2006 19:06

Ето ти сайт за коли на старо в Италия. http://www.autoscout24.it/ita/home.asp Ако смениш .it c .de за Германия, или с .ch за Швейцария и т.н., ще попаднеш и на обяви от съответната страна. Успех! wink.gif

Аватар
amazonka
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2006 23:39
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от amazonka » 24 Яну 2006 14:05

Благодаря може ли да ми кажете Тойота Корола -след коя година се произвежда с кръглите фарове.
ю
Аз видях две Корола Берлина и Coupe има ли много модификации. Не мога да намеря много снимки (коли 94 -67- Корола )ако някои може да качи ще съм благодарна.Разглеждам и другите модели и за тях съм навита но в момента не се продават много тойоти тази година от средния клас sad.gif
Маи ще трябва да се спра на нещо и да чакам някои да ми е внесе unsure.gif
В мого страни ли се произвежда Тойота? От коя страна е най- добре ?

Аватар
max-2
Мнения: 1789
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Мнение от max-2 » 24 Яну 2006 15:09

От Япония, естествено. Но мисля 4е е много трудно да се немери японска сглобка след 92 г. произв. на европеиския пазар за коли втора ръка. Ина4е се познава лесно по номера на рамата-JT (или само J), не съм сигурен,озна4ава, 4е колата е излязла от заводите в Япония.

Аватар
amazonka
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2006 23:39
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от amazonka » 24 Яну 2006 21:29

biggrin.gif Благодаря :thumbsup:
Защо форумът е толкова пуст biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif сигурно защото хората си карат безпроблемно Тойотките хи хи хи
Спрях се на Тойота Сарина- 1.4 с карборатор но ако не намеря за повече от 1-месец може и 1.6
за 1.6 само не разбрах пълен инжекцион ли е или не -ще стане ли на газ евентуално??????
Голяма оптимиска съм нали biggrin.gif biggrin.gif
Кажете пълен инжекцион ли са 1.8 ,2.0

Много трудно се търси инфо за тази марка и аз съм лаик в интернет ама....

Има ли и друг форум???

Каде мога да намеря снимки - двигатели разход и т.н но на по-старите модели?? В повечето търсачки Carina е няма защо ли??

b_d

Мнение от b_d » 24 Яну 2006 22:03

Carina 1.3 няма според мен. Коя година е този карбуратор - да не те будалка някой?

Аватар
amazonka
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2006 23:39
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от amazonka » 24 Яну 2006 22:07

Поправих го чета че го водят 1.4 но е 1.3...и го записах грешно сори wink.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Яну 2006 23:20

sled 1990 ima li izobsno Toyoti det da idvat s karburatori wacko.gif ?
->

Аватар
amazonka
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2006 23:39
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от amazonka » 24 Яну 2006 23:26

Абе не знам два дни се моля някои да ми обърне внимание ohmy.gif
и аз искам да разбера някои неща това го четах във форума някаде.
Момчета помогнете даите малко отговори worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: jivkoatanasovv и 168 госта