Съвет: Toyota Corolla AE92 1.6 GTi

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Hebo
Мнения: 35
Регистриран на: 28 Яну 2006 11:27
Местоположение: Стара Загора, Stockholm
Обратна връзка:

Съвет: Toyota Corolla AE92 1.6 GTi

Мнение от Hebo » 28 Яну 2006 13:20

Първо да ви кажа здравейте!
Досега бях и все още съм горд собственик на Toyota Corolla AE92 1.3 12v HatchBack , много приятна и пъргава кола.. с времето реших да я бутна тук там, но каквото и да мислех тези 75к.с надали щяха да се дигнат много.. по едно време се бях навил да слагам 4A-GE 16v но щеше да падне много работа апък аз нямам много опит и кой знае колко щаха да ми вземат по сервизи.. та отказах се от тази идея и сега мисля да си взимам Toyota Corolla AE92 1.6 GTi HatchBack.. не знам много за тези коли.. освен някои характеристики и това е.. ако има някой собственик на такава королка или някой който е карал такава да си каже мнението за тази кола.. също така нещо за разхода, ускорението, максималната скорост това онова.. че вяра нямам на тези каталози.. 10х!

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 29 Яну 2006 18:35

ami mnogo zavisi v kakvo sustoyanie shte ya vzemesh. ae92 GTi se razlichava MNOGO ot ostanalite modeli s po-malomoshtni agregati, poradi dopulnitelnoto si okachvane. voziyata e na mnogo visoko nivo, mnogo nad klasa na tazi kola!
ako shte ya polzvash za po-sportni izyavi, shte se nalosi da stegnesh okachvaneto: koni amortisiori otpred, i mnogo vazno semnyash i dvete stabilizirashti shtangi otpred i otzad za da ima osezaemo stabilizirane na kolata pri zavoi i viskoki skorosti.
ako yakarash normalno, nyama ot kakvo da se pritesnyavash, ako i davash yako gaz, ima vuzmoznost da ti napravi problem skorostnata kutiya C50.
ima dva varianta na tazi kola s TVIS i bez nego, kato vseki edin ot tezi varianti se deli na dve, edniya s kataliztor 115kc, i bez 125. drugiyat 115 i 130kc.
sreden razhod 8,5L/100km, ako vsichko funkcionira dobre.
ako kolata e sus katalizator, i toi e za smyana, smeni go, nedei da slagash gurne ili truba, tova shte nakara kolata da harchi poveche i da vurvi po-malko!
nadyavam se tova da ti pomogne.
wink.gif

Hebo
Мнения: 35
Регистриран на: 28 Яну 2006 11:27
Местоположение: Стара Загора, Stockholm
Обратна връзка:

Мнение от Hebo » 30 Яну 2006 12:52

Мерси.. а някаде да продават такова чудо? да ида да поогледам по-подробно.. и какви пари се намират? Аз лично ще си я карам нормално.. само, че ще я натискам тук-там малко повечко..

b_d

Мнение от b_d » 30 Яну 2006 12:57

Еми следиш mobile.bg. Около 3000-4000 струват.

Hebo
Мнения: 35
Регистриран на: 28 Яну 2006 11:27
Местоположение: Стара Загора, Stockholm
Обратна връзка:

Мнение от Hebo » 31 Яну 2006 13:16

части лесно ли се намират? защото с моята доста зор са видел за некой части.. wacko.gif Също така казаха ми, че си обращала километража 240км/ч.. верно ли това?

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 31 Яну 2006 22:57

Hebo написа:части лесно ли се намират? защото с моята доста зор са видел за некой части.. wacko.gif Също така казаха ми, че си обращала километража 240км/ч.. верно ли това?
vyarno e, ako e v dobro sustoyanie dvigatelyat! wink.gif

Japanese

Мнение от Japanese » 02 Фев 2006 07:16

Hebo написа:части лесно ли се намират? защото с моята доста зор са видел за некой части.. wacko.gif Също така казаха ми, че си обращала километража 240км/ч.. верно ли това?
Tuka e dokumentirano do okolo 230km/h, no e s turbinka! biggrin.gif
http://video.google.com/videoplay?docid ... 472&q=AE86

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта