IDEYA ZA DRIFT LAGER NA TOYOTA FAN,S

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
amiyavor
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Фев 2006 15:39
Местоположение: Dryanovo

IDEYA ZA DRIFT LAGER NA TOYOTA FAN,S

Мнение от amiyavor » 17 Фев 2006 22:52

Varti mi se edna ideya za neshto cato DRIFTING SABOR iz centralnata chast na BG za da e udobno za vsichki ot stranata .
Moje da se poogleda vseki za podhodyashto myasto i da go obsadim vuv foruma! Hem shte se sabirame da pilim, hem shte obmenyame opit i mneniya na jivo , moje da se ugovaryame za chasty i dr. podobni neshta!
Aco go pravim po nyacolco paty lyatoto subota i nedelya mislya che shte bade SO FUNNY !!! za vseci a ! Moje da se obosobyat otbory da se pravi show,snimcy,video da obogatim foruma i samite nas!

JIVO me interesuva mnenieto na PUNKARA , JAMIE , BAD_DOG
i vsichky ostanaly uchastnicy vuv foruma !

Mislya che aco vseci se otnese seriozno i otgovorno moje poleca-leca da sazdadem YAK i polezen za vsecy TOYOTA DRIFTING SABOR BG.

Motosabory ima dosta nali a TOYOTA SABORI na opredeleno podhodyashto myasto ???
TOYOTA COROLLA KE 70 CUSTOM

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 18 Фев 2006 00:28

ама то вече има такова местенце :) само да се постопли времето
status: за БАН

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 18 Фев 2006 06:23

pu, az purvo ti otgovorih na lichnoto suobshtenie, i posle vidyah toya post... wacko.gif
ta, do kolkoto sme diskutirali tuk, i sushto vzemaiki predvid purviyat ni lager mionalata godina, mislya che nai-podhodyashtoto mesto shte e kraj Plovdiv, shtot tam ima edna pista, kudeto chovek moze suvsem spokoino i svobodno da ide da si driftva, bez da se pritesnyava che shte se blusne v nyakoya krava, karuca, ili druga kola na izlizane ot zavoya!
purviyat ni lager beshe na Kozarsko, na El Camino na vilata, kudeto e mnogo gotino, i smeya da kaza pravyat MNOGO VKUSNA korban chorba! drool.gif bow.gif
a v mestnata kruchma Lyatna Gradina, ydesh i piesh na korem za smeshni pari! mestoto e mnogo strategichesko, razpolaga sus 5km-trov uchastuk gored-dolu "chasten put", nablizo e do otsechkite dobra voda-anton ivanov-sv.konstantin-STENATA-cigov chark, ili puk peshtera-anton ivanov, i pr. klasicheski otsechki, ta tova mesto e sushto blizo i do plovdiv i vuprosnata pista, kudeto mislya che tryabva da ideme sledvashtyat put zadulzitelno, da izgorime nyaloi i drug chift gumi tooth.gif
problema e che ima ogranichen broi mesta, i ako se subereme poveche hora tozi put, shte ima problem sus spaneto, taka che spored men, mislya che e nai-logichno da ideme nyakude na plateno da spime. az predlagam kato alternativa pochivnata stanciya na fabrika Tehnoteks (bivshata Vela Peeva - Pazardjik) koyato e na Anton ivanov, i legloto struva 5lv na nosht!
mislya che daze lyatoto ima i stol, 2lv obyad, 2lv vecherya, no inache kuhnyata e na razpolozenie i mozem i nie da si gotvim, dobra voda kruchmata e sushto nablizo, sv.konstantin, peshtera, che dori i cigov chark... taka che e dobra alternativa, chist vuzduh, spokoistvie, mestta za parkirane, ogun-skara-masa-rakiya-gora-romantika...maleee tuka veche se razmechtah malko rolleyes.gif
no e idealno mesto! pravime edin pazar v Billa v pazardjik, i se kachvame gore, taka che eto vi edna alternativa.
nai-golemiyat problem e che tryabva da izberem vreme kogato povecheto hora ziveeshti izvun BG sa v BG, bih iskal da sa s nas pone nyakoi ot nashite dalechni Hamerikanski priyateli, taka che nai-dobre e kato se priblizi lyaotot da pochneme da subirame info, koi koga i za kolko v BG.
cool.gif

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 18 Фев 2006 09:54

punkara написа:purviyat ni lager beshe na Kozarsko
Ще се постарая да си оставя някой читав цилиндър до следващата среща... tongue.gif Идеята се приветства отново...
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

amiyavor
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Фев 2006 15:39
Местоположение: Dryanovo

Мнение от amiyavor » 18 Фев 2006 17:50

Blagodarya za lichnoto saobshtenie na PUNKY !
Sled nego sus radost prochetoh i posta mu vuv temata !
Yavno mneniyata ni otnosno saborite sa ednacvi !
No tryabva tezi coito sa vuv BG. da poemat mnogo seriozno iniciativata !
Vseci chovec ima rabota,problemi,griji no ne vsecy ima TOYOTA naly ?

Ochcvam mnenieto na vseci uchastnic i na otsnalite ot tozy rang !
Последно промяна от amiyavor на 18 Фев 2006 18:28, променено общо 1 път.
TOYOTA COROLLA KE 70 CUSTOM

amiyavor
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Фев 2006 15:39
Местоположение: Dryanovo

Мнение от amiyavor » 18 Фев 2006 18:24

Moje bi ne sum se izrazil tochno !
Po scoro mislya za neshto po golyamo i redovno ot saborite!
Neshto za coeto da se angajira coy colcoto moje i da suzdadem zaedno myasto narecheno !!! DRIFTING&FAN CLUB TOYOTA BULGARIA !!!
Da se otnesem seriozno cum nashite TOYOTI i cum vsichci ostanali ot
FAN CLUB TOYOTA BULGARIA a? Nishto ne e lesno no aco se hvanem vsichci dali e nevuzmojno?? :thumbsup:
TOYOTA COROLLA KE 70 CUSTOM

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 18 Фев 2006 20:31

da se napravi drift otbor e napulno vuzmozno, no e dosta tezka rabota i shte iziskva mnogo usiliya, pari i pomosht!
tryabva s vremeto da se vidi koi 2-ma 3-ma sa nai-dobri v drifta, te shte budat pilotite, posle da se vzemat 2 koli, edna trenirovuchna, edna begachka, da se napravyat ot nula, da se planirat, kakvo shto, ot kude i kak, tryabva serviz, tezi neshta ne sa tolkova prosti, no ne i nevuzmozni!
sushto ne tryabva da zabravyame che imame edin vulk edinak deto kara ralita po planinite ghoast rider-a, i tam mozem i tryabva po-natatuka da pomislim kak da pomognem, ako shte pravim otbor!
taka che ima dosta mneniya da chuem, predlozeniya, i da se tursyat sponsori, vunshni, i pr. moje bi vsekli edin tuk moje da pomogne sus svoite znaniya v drugi oblasti ot zivota?! taka e teoritichno vuzmozno da se misli i eventualno osushtesvi takuv otbor! rolleyes.gif cool.gif

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 18 Фев 2006 20:35

az mislq 4e takiva mesta ne se namirat lisno wacko.gif no ima i dobri re6eniq kato edna pista v plovdiv naprimer,kadeto spored men e nai dobroto re6enie!Za drifftvaneto,a az obsajdaneto i drugite raboti na masa ima po dobri alternativi smile.gif

amiyavor
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Фев 2006 15:39
Местоположение: Dryanovo

Мнение от amiyavor » 19 Фев 2006 11:19

PUNKY e napulno prav che e taca!

Gleda mnogo razumno i trezvo na neshtata!
Neca chuem mnenieto i na drugi,nujna ni e po shiroca discusiya i mneniya po tozi vapros. Molya vseci coito ima vijdane za tova,aco jelae da gi spodeli! Mislya che istinata cum tova e vuv vsichcy nas naly?
TOYOTA COROLLA KE 70 CUSTOM

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 19 Фев 2006 13:44

ами да зема да почна широката дискусия :)

в момента Ghost Rider има нужда от помощ(кинти), за да може да стегне кочината за първите етапи на планинското. предлагам да сформираме набързо въпросния тойота тийм и да действаме - кой както може.
аз съм решил да купя някои неща от него, но няма да стане веднага.
status: за БАН

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 19 Фев 2006 23:47

maggkrabar написа:ами да зема да почна широката дискусия :)

в момента Ghost Rider има нужда от помощ(кинти), за да може да стегне кочината за първите етапи на планинското. предлагам да сформираме набързо въпросния тойота тийм и да действаме - кой както може.
аз съм решил да купя някои неща от него, но няма да стане веднага.
za da stane tova, raider-a tryabva purvo da kaze v kakvo sustoyanie e mu e kochinata! ot godini go znam veche, i postoyanno nikoga ne sum 100% naysno kude e vsushnost... wacko.gif
tryabva da vidime, kakvo e nuzno za da registrirame e din cluben otbor, nali shte tryabva i ot nashe ime da se sustezava! i za da se sustezava, tryabva da ima otbor... tryabva logo na otbora, abe dosta birokraciya, taka che ako nyakoi ima nuznata informaciya ili moje da proveri tochno kakvo se iziskva i ot kakvo ima nuzda, da pochva da pishe.
noviyat ni kolega amiyavor, e stignal dosta dalech, choveka si ima nusznite usloviya za modifikacii na kolite, i ako se nalozi moje da idem i do V. Turnovo, vse pak Vanzi na ghosta bashtatkoto, osven che razpravya stari srupski vizove ima i putna pomosht ta nyama da e problem.
ako zapochneme mi se struva che shte mozeme da namerime i drugi sponsori v nachinanieto ni, vupreki che TM Auto edva li nyakoga shte ni pomogne, te nyakak si, sum ostanal s ubezdenieto, ne ni obichat mnogo.
ama ako na tyah razchitame, to togava shte samo skupi Land Cruiser-i shte tryabva da se dvizat, s takova vpechatlenie sum ostanal ot tyah v posledno vreme, tama e kato club na bogatasha, na choveka koito v Bulgarskite realnosti moje da si pozvoli kola ot nad 100,000lv. v tova nyama nishto losho, ako se obrushtashe sushtoto vnimanie i na obiknovenite hora sus skromni kolichki.
no kakto i da e, bih se radval ako zadvizime neshtata pone ot malko!
punky :thumbsup:

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 20 Фев 2006 01:01

ами по-старите модели на Тойота са донесли не малка слава(и приходи) на фирмата. Не мисля, че АЕ86 примерно минава за скромна тойота, но едва ли маститите бизнесмени от ТМ Ауто им е минавало подобно нещо през главата - приходите им са от други коли.

Идеята е не веднага да се хвърляме тийм да правим - това май е много сложна процедура. А да станем малко по-организирани. В момента всеки ръчка тук-там, прави нещо по колата си, преследва някакви цели, но положението е доста хаотично. На мен лично ми се иска по-често да се правят сбирки, да стане нещо като традиция да речем един път в месеца(поне софиянци)... абе да се размърдаме като съмишленици, а не само да чакаме иностранците да се завърнат и да се правят сбирки. Предполагам, че и на amiyavor идеята му е такава - да правим нещо, а не само да пишем по форума :)

вече се стопли, лека полека да вземем се размърдаме и да излезем от зимната летаргия. форумът има нужда от свеж въздух - да има някаква продуктивност. иначе само си пишем разни неща за развлечение

акцията с дома за деца показа, че нещата почват с почването, останалото се нарежда само :)

дрифт лагер или по принцип редовен тойоткаджийски лагер е минимумът. като за начало може да се постави традиция за събиране на поне пет тойоткаджии на едно място един път месечно :thumbsup:

аз се сетих са гост райдър, защото неговата цел изглежда най-близка.
колата му има нужда от това-онова. има проблем със стабилността в завоите и в момента умува върху някакъв по-здрав sway bar, чиято конструкция така и не проумях. продават се, но цената е малко соленичка - $120 без доставката, с доставката ще легне към $200. а той трябва да си купува и седалка, че на старата и изтекла хомологацията, има джанти за продаване и някакви конита... май ще купя от него джантите и още нещо и така ще налея малко кинти в начинанието му...

та това са все тойоткаджийски проблеми и тяхното решаване ще стане много по-бързо с редовни срещи - повече глави, повече кпд.

за десетина минути наживо се казват много неща
status: за БАН

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 20 Фев 2006 06:36

Az sum suglasen da pratq nqkoj lev za podoben proekt, ne 4e 6te e koj znae kolko, no pari za benzin, da re4em, nikoga ne sa izli6ni.
Mislq, 4e i drugite jivee6ti v US 6te se naviqt, taka ve4e moje da stane po-serizona sumata.
No purvo da se re6i kakvo e naj-naleja6to i ot kude 6te se po4ne.
GhostRidera dosega s kakuv otbor se e puskal v shampionata ili sam?!?
Ako Punkara, Bad_Dog i Jamie mu stanat mehanici shampionata da se gotvi za ne6to golqmo. :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 20 Фев 2006 09:45

ами той гост райдъра си е механик до ушите, а и bad_dog ми спомена нещо от сорта че иска да се захване по-сериозно с него
status: за БАН

amiyavor
Мнения: 24
Регистриран на: 14 Фев 2006 15:39
Местоположение: Dryanovo

Мнение от amiyavor » 20 Фев 2006 10:40

Yavno ima vuzmojnost i zainteresuvani hora da se dade nachalo na tova!

Radvam se che i drugi clenove na foruma vijdat budeshte vuv tazi ideya,za coeto surdechno im blagodarya !
Maggkrabar sushto caza mnogo verni neshta za osushtestvyavaneto na tazi ideya ! Trezv i razumen pogled cum istinata ! Ne se li postavi nachalo nyama da go ima nali ! Predlojenieto mi da namerim podhodyashtoto myasto e otpraveno cum vseci edin uchastnic vuv foruma!
Da se ogleda vseci,da se pointeresuva za realni vuzmojnosti,za da moje da obsajdame ideite vuv foruma ! Coito ima neshto po-opredeleno vuv predvid moje da napravi niacoya snimca(spored vuzmojnostite) da proveri usloviyata i da dade predlojenie ! Sled cato opredelim nyacolco udobni mesta,moje da se saberm,da gi ogledame i da se informirame po-podrobno za shansovete na mesto naly? Tocushto, :thumbsup: docato pisha tozi post izleze oshte edna vuzmojnost za "laser cut"na nujni detaily!

Ne e nujna super scupa cola da se postigat uspehi! Spored men e nujen trud ,vseotdainost,pravilna matematica,mnogo trenirovcy i vyara vuv uspeha! Po starite avtomobily suzdadoha TOYOTA vuv sarcata na horata po cyal svyat nali? Zashto v Japan a i ne samo tam uvajavat AE86,SPRINTER,TRUENO ?
Spored men zashtoto sa suzdadeni da budat taciva !
Varianty imame,jelanie imame,ostava i da se potrudim,coito sus cacvoto moje za da go napravim i da prodaljim napred naly ?
Cogato poveche hora se boryat za neshto to vinagi ima budeshte !
Daite idei i info za realni vuzmojnosti,neca gi obsudim,proverim i da deistvame ! Nyamam predvid da burzame a da rabotim logichno za da stane! Postepenno shte se reshavat problemite i ne vyarvam che e daleche vremeto za rezultati ! Aco ne sme nai platenite to da budem nai umelite naly?Razchitam na vsichcy za tova!
Nyama da e losho da izgotvim edin plan za rabota vuv foruma i da rabotim po nego !Smyatam che aco otcriem myasto za tova nachinanie ste mojem da zapochnem da go osashtestvyavame ! Shte tarsim i sponsory,no tryabva da predstavim i yasen plan pred tyah,da pocajem i zdravo mislene,budeshte naly ?
TOYOTA COROLLA KE 70 CUSTOM

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 172 госта