Българче по Пътя към Ф1

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 09 Апр 2006 04:46

abe purvo slozi edna snimka, da vidime za kakvo ide rech, puk telefon i pr. shte vvidime posle biggrin.gif tongue.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 09 Апр 2006 05:37

punkara написа:abe purvo slozi edna snimka, da vidime za kakvo ide rech, puk telefon i pr. shte vvidime posle biggrin.gif tongue.gif
Ide re4 za Ultimate Racing Girl! cool.gif :whistle:
Tova, ako ne e dostatu4no 4ekajte snimki! tongue.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 09 Апр 2006 06:16

Japanese_fever написа:
punkara написа:abe purvo slozi edna snimka, da vidime za kakvo ide rech, puk telefon i pr. shte vvidime posle biggrin.gif tongue.gif
Ide re4 za Ultimate Racing Girl! cool.gif :whistle:
Tova, ako ne e dostatu4no 4ekajte snimki! tongue.gif
Ami japanaeeeeeeese, znachi ne e losha idea da ima chovek "imaginary friends" ama chak da mislish che i na GSM mojesh da si govorish sus tiah e veche borderline stranno! tongue.gif wink.gif biggrin.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 09 Апр 2006 06:57

V35GTR написа: Ami japanaeeeeeeese, znachi ne e losha idea da ima chovek "imaginary friends" ama chak da mislish che i na GSM mojesh da si govorish sus tiah e veche borderline stranno! tongue.gif wink.gif biggrin.gif
6te vi zapoznaq, spokojno.
Na teb i na Fifi moje da vi e nqkude do krusta momi4eto, no nali za tova e racing 6toto e kompaktno! biggrin.gif
Pilotite ot F1 nali sa i te sus sreden rust 1.60m tongue.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

marsianeca
Мнения: 14
Регистриран на: 25 Мар 2006 00:57

Мнение от marsianeca » 09 Апр 2006 12:38

El Camino написа:
marsianeca написа:Nikoi ne kaza tia kartove deto gi karate kolko koncheta sa

Imam edno video ot republikanskoto ako niakoi go interesuva da kaje :whistle:
Интересно е да разкажеш нещо за тези състезания. Как се развива тоя спорт в БГ... колко често се провеждат, на какви писти и какви картове взимат участие? Боя се, че няма много информация за това в медиите и на всички ще им е интересно да научат нещо повече. Още повече, че имаме изяви и навън! :thumbsup:
Mi tochno sega zapochva da se razviva dosta burzo republikanskoto e dosta silno ima pari veche tam Vlado Arabadjiev vlaga ludi pari v odbor i razviva neshtata buta republikanskoto

Nie se opitvame da napravim neshto kato republikansko za amatiori i neshtata se razvivat mnogo burzo dori ne mojem da osuznaem kakvo stava ima goliam napliv i edvam organizirame neshtata ( imaite v predvid che go pravim pochti bez pari )

Eto tuka ima vsichki piloti i pisti ako vi interesuva poglednete tuk http://clubf1.net/kart/

El Camino

Мнение от El Camino » 09 Апр 2006 14:40

A kakви са условията за участие в двата шампионата?

Би ли разказал как изглежда един карт, подгототката му, цените около това? Все интересни неща, които само един insider може да знае са.

marsianeca
Мнения: 14
Регистриран на: 25 Мар 2006 00:57

Мнение от marsianeca » 10 Апр 2006 17:55

Mi nie amatiorite karame s kartovete s koito razpolagat pistite te sa 270 kubika i sa 9 konia ili 200 kubika i sa 6.5 konia


Za republikanskoto kartovete sa v niakolko kategorii


1 Mini -60 cc serien ednoclindrov dvigatel COMER K-60 ohlajdane prinuditelno vazdushno bez predavki
zabarneni sa cilindri s ftulka hod na botaloto min 36.96 max 35.04
pulen ugal na otvarqne na izposkatelnia otvor diametur na otvariashti aklapan 200 mm edin karborator TILLOTSON tip HL 166 Karburatora e ot tipa drosle klapa

zapalvane SEM bez promenliv avansov mehanizum
Auspuh ONS
zaduljitelen prekusvach na dvigatelia
suedinitel suh centrobejen s projina
prevod na zadvijvane 10x74 zuba
stupka na verigata 219
tova e sus spirachka samo zadna
obshto min teglo 95 kg
tezi mashini sa okolo 15 konia

2 ICA-J-100 cc
Serien dvigatel ednocilindrov PISTON PORT
hod na botaloto 46.00mm max 54.5
zapalitelna sistema bez promenliv avansov mehanizum ( na butane de )
zacepvane na suedinitelia triabva da stava na min 5000 oborota kato pilota e na kartinga teglo 135 min

konete sa okolo 25-26 pri oboroti na dvigatelia 16000 ogranicheni

3.ICA razlikite sa che tozi klas sa malko poveche kone kato se maha ogranichitelia na oborotite i te sa 20 000 v min tezi dvigateli sa mnogo kaprizni na vseki chas i polvina rabota se razglobiava i mu se pravi revizia na vseki 3 chasa rabota mu se pravi osnoven remont prosto niamate ideia kak se razvurta tova chudovishte konete sa okolo 45

4 ICC - 125 cc tova e nai golemia klas dvigatelite sa sushtite samoche ima skorosit ima i oshte malko promeni i te dostigat 52-60 konia koeto moje da go nakara tozi karting da leti na pravata s nad 170 km /h tezi mashini ne sa bezobidni i sa mnogo mnogo opasni


v shasitata razlikata e che mini klas sa mako po malki drugite sa ednakvi kato samo pri ICC ima dva kruga na spirachkite i te imat spirachki i otpred kakto kazah tozi kals si e burzichuki

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 202 госта