Podgrqvate li reotana?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Kolko dulgo zagrqvate dvigatelq predi da trugnete sutrin?

okolo 5 min.
2
13%
dokato strelkata stigne sectora normalna rab. temp.
0
Няма гласували
nqkolko secundi, no sled tova karam na niski oboroti, dokato zagree
7
44%
nqmam vreme da zagrqvam, za6toto vsqka sutrin zakusnqvam za rabota
3
19%
zavisi kolko e studeno(obosnovi se)
4
25%
 
Общо гласове: 16

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Podgrqvate li reotana?

Мнение от Japanese_fever » 24 Фев 2006 04:29

Tuj kato v na6iq rajon predi edna sedmica be6e -15* se nalaga6e da si podgrqvam kolata 10-15 min. predi da trugna. Paleh q i posle hodel da zakusvam i posle trugvah na rabota. Ta nqmam problem s termostata, tozi put, no mi hrumna da pitam kolko vreme zagrqvate kolata si?
Znam, 4e ako mnogo dulgo q durji6 na niski moje da zadrusti lambdata ot po-bogata smes, no az kogato e mnogo studeno q 4akam da ka4i do norm. rabotna temp., 4e da moje i stransmisiqta da se zagree.
Kogato e normalno studeno, 4akam oborotite da se uspokoqt okolo 1000rpm, za6toto nali v na4aloto ECU-to e nastroeno da gi vdiga malko, v samoto na4alo sled kato zapali6.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 24 Фев 2006 09:02

ами аз чакам само да разбие маслото добре и тръгвам - докато я изчистя от леда и е готова. после карам на ниски докато загрее
status: за БАН

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Фев 2006 09:23

maggkrabar написа:ами аз чакам само да разбие маслото добре и тръгвам - докато я изчистя от леда и е готова. после карам на ниски докато загрее
и аз съм горе долу така, принципно и давам 30-тина секунди да развърти маслото и тръгвам. до кат е студена просто не я юркам. по някога обаче направо паля и тръгвам.
->

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 24 Фев 2006 10:45

ALTEZZA написа:и аз съм горе долу така, принципно и давам 30-тина секунди да развърти маслото и тръгвам. до кат е студена просто не я юркам. по някога обаче направо паля и тръгвам.
...zashtoto 30-te secundi sa reshvashti... lol
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
NaLordaZenata
DRIFT мацка
Мнения: 295
Регистриран на: 08 Мар 2005 13:35

Re: Podgrqvate li reotana?

Мнение от NaLordaZenata » 24 Фев 2006 10:49

Ako ние дето си нямаме тойоти още имаме право на участие в анкетата - подгрявам в повечето случаи - макс. 2-3 мин., понякога - хич unsure.gif
Когато е много студено - задължително, без значение дали закъснявам закъдето ще тръгвам. Преди я чаках да и паднат оборотите до нормалното им състояние, но вече отдавна не го правя (освен ако татко не е някъде наоколо да контролира процеса по правилната поддръжка, че старата генерация така е научена - много да пази tongue.gif )
И често напоследък само се моля да запали biggrin.gif
Motion Creates Emotion!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Фев 2006 10:53

V35GTR написа:
ALTEZZA написа:и аз съм горе долу така, принципно и давам 30-тина секунди да развърти маслото и тръгвам. до кат е студена просто не я юркам. по някога обаче направо паля и тръгвам.
...zashtoto 30-te secundi sa reshvashti... lol
???
->

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 24 Фев 2006 10:59

ALTEZZA написа:
V35GTR написа:
ALTEZZA написа:и аз съм горе долу така, принципно и давам 30-тина секунди да развърти маслото и тръгвам. до кат е студена просто не я юркам. по някога обаче направо паля и тръгвам.
...zashtoto 30-te secundi sa reshvashti... lol
???
kakvo ne razbirash be chiliak?? kazvash che obiknovenno chakash 30 secundi... a puk drug put palish i drugvash... my points is che: Ne mojesh da izchakash 30 secundi kakto obiknovenno lol niama znachenie... wink.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 24 Фев 2006 15:58

ами аз от дебелите книжки(и скромен опит) знам, че студена кола и неомекнала жена не се натискат грубо... но нали всяко правило си има изключения, т.е. на някои жени им харесва да не губиш време да им се разбие маслото... но на колата това не би и харесало biggrin.gif
status: за БАН

El Camino

Мнение от El Camino » 24 Фев 2006 16:11

Подгрявате ли реотана ... абе Japanese, тва на английски как ша прозвучи?
На български е бая еднозначно, щото... ама аре да не навлизам във народния фолклор :whistle:

Подгрявате ли реотана ... biggrin.gif

П.П. При минус 20 сърце не ми дава да тръгна веднага, ама то и нема как, щото стъклата за замръзнали отвсекъде и си минава едно половин час докато се размразят. При минус десет, като се замисля, не бих имал угризения да тръгна след 20 секунди на ниски обороти, ама пак важи горното правило.
Около нулата си е жегааа - палиш и бегашcool.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 25 Фев 2006 07:31

El Camino написа:Подгрявате ли реотана ... абе Japanese, тва на английски как ша прозвучи?
Ami ne6to ot sorta:
Do you warm up the rheotan?
(nikoga ne mi se e nalagalo da kazvam reotan na angl., no tozi pravopis mi izvadi re4nika).
Vij oba4e, ako kaje6:
Do you warm up your rheotan?
Rabotata otiva v druga posoka ... biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 202 госта