F1

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

F1

Мнение от juri_galev » 12 Мар 2006 16:15

Слабо представяне на лубимата марка във формула 1 Ралф зае 14 позиция а Трули 16 лошо старт за Тойота в Бахрейн

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 12 Мар 2006 17:55

Da be,kakvo pravime nie na opashkata na klasiraneto.Ot 18 koli zavarshili,nie sme 14 i 16-ti dry.gif .Verno,che izobshto ne se troshat,no triabva i da varviat poveche tia Toyoti vav F1.Mejdu drugoto ochakvah da se schupi Renoto,a ochakvah i mercedesite da im gramnat dvigatelite laugh.gif ,e tozi pat izdarjaha,ama na Renoto mu izgarmia hidravlikata..A na Vilniov mu se podpali kolata iako--Toi Honda li karashe??Abe nashia dvigatel da ne e po-malko kone ot drugite,che nikoi ne moje da izprevarime--samo Ralf i Trulli si se izprevarvaha dvamata.Neshto mnogo evropeici sa naznachili vav TOYOTA F1 TEAM mi se struva i zatova sme na slabo nivo thumbdown.gif .Gledam,che pri HONDA sa povecheto Iaponci.Otdelno imame nai-mnogo pari ot drugite timove i oshte ne mojem da vlezem v cheloto.Kakvo pravime nie taka??? :director:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 12 Мар 2006 21:57

Dokolkoto znam Toyotite sa malko po-malko kone, no za smetka na tova sa po-izdrujlivi i nadejni.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 13 Мар 2006 02:06

Japanese_fever написа:Dokolkoto znam Toyotite sa malko po-malko kone, no za smetka na tova sa po-izdrujlivi i nadejni.
mdam, tipichno Toyota filosofiya: "zashto da tovarime dvigatelya, kato s po-leko kupe, dinamika i pr. resultata shte e sushtiyat, che i po-dobur?!"

chestno da si kaza, edinstvenoto neshto na koeto bih se nakefil, ot cyalata tazi glupava F1 afera na Toyota, e ako novata Supra izleze c V10 dvigatel, tip F1 happy.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 13 Мар 2006 02:43

punkara написа: chestno da si kaza, edinstvenoto neshto na koeto bih se nakefil, ot cyalata tazi glupava F1 afera na Toyota, e ako novata Supra izleze c V10 dvigatel, tip F1 happy.gif
до колкото четох последно, новата Supra ще е с V6(3.5L) и V8(4.5L или 5.0L). обаче новия Lexus GT450(или 500) ще е с V10 и най вероятно Toyota ще обявят продажбата му след първата им победа във F1. това обаче са си слухове и не знам колко може да се вярва на това инфо.
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 13 Мар 2006 02:49

punkara написа:
Japanese_fever написа:Dokolkoto znam Toyotite sa malko po-malko kone, no za smetka na tova sa po-izdrujlivi i nadejni.
mdam, tipichno Toyota filosofiya: "zashto da tovarime dvigatelya, kato s po-leko kupe, dinamika i pr. resultata shte e sushtiyat, che i po-dobur?!"

chestno da si kaza, edinstvenoto neshto na koeto bih se nakefil, ot cyalata tazi glupava F1 afera na Toyota, e ako novata Supra izleze c V10 dvigatel, tip F1 happy.gif
Toyota do sega se vodeha novaci vuv F1(ne znam kolko napraviha ve4e 2-3 godibi li?!?). Ta za vseki novak ne e cvajno da pobejdava, a da zavur6va sustezaniqta. Ako nqkoj ot liderite otpadnat poradi defect ili borba za mqsto, horata ot po-zadni pozicii kato Toyota vzimat to4ki. M/u drugoto Toyotite imaha hubavi sustezaniq minalata godina i mislq, 4e tazi ve4e mogat da vzemat i purvata si pobeda. Imat dostatu4no opit ve4e, gore-dolu.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: F1

Мнение от Japanese_fever » 13 Мар 2006 04:30

Klasirane sled finala na GP na Bahrain na pistata Sakhir:


1. ALONSO Renault 1h29'46"205 206.018 Km/h
2. M.SCHUMACHER Ferrari + 0'01"246 205.971 Km/h
3. RAIKKONEN McLaren Mercedes + 0'19"360 205.280 Km/h
4. BUTTON Honda
5. MONTOYA McLaren Mercedes
6. WEBBER Williams Cosworth
7. ROSBERG Williams Cosworth
8. KLIEN RedBull Ferrari


Renata maj 6te sa purvi pak tozi sezon. Zalagam golemi nadejbdi ne samo na Alonso, a i na edin ot liubimcite mi Fisichela.
Interesno mi e koi sa po-napred s razvitieto na bolida Honda ili Toyota?! biggrin.gif

Purvoto sustezanie po tradiciq ne pokazva ni6to.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 13 Мар 2006 07:05

ALTEZZA написа:
punkara написа: chestno da si kaza, edinstvenoto neshto na koeto bih se nakefil, ot cyalata tazi glupava F1 afera na Toyota, e ako novata Supra izleze c V10 dvigatel, tip F1 happy.gif
до колкото четох последно, новата Supra ще е с V6(3.5L) и V8(4.5L или 5.0L). обаче новия Lexus GT450(или 500) ще е с V10 и най вероятно Toyota ще обявят продажбата му след първата им победа във F1. това обаче са си слухове и не знам колко може да се вярва на това инфо.
Алтезов па забрааа да спомене наи-интересната част на слуха. Говори се че мотора ша има червена линия над 9000 оборота! ,и също от статитята цитирам от списаниято по памет:

"Един от наще нинджа-разузнавачи ни спомена че при тестовете на новата Супра на обновената писта на Фуфжитсу ,мотора е звучал до същ като двигател на болид"

Така че Пънкаря може да се настроива полека лека за големо дерзаене wink.gif
Изображение

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 13 Мар 2006 18:54

Japanese_fever написа:Dokolkoto znam Toyotite sa malko po-malko kone, no za smetka na tova sa po-izdrujlivi i nadejni.
kel faida kato finishirat 14-16...
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 13 Мар 2006 18:56

LordDigital написа:Алтезов па забрааа да спомене наи-интересната част на слуха. Говори се че мотора ша има червена линия над 9000 оборота! ,и също от статитята цитирам от списаниято по памет:

"Един от наще нинджа-разузнавачи ни спомена че при тестовете на новата Супра на обновената писта на Фуфжитсу ,мотора е звучал до същ като двигател на болид"

Така че Пънкаря може да се настроива полека лека за големо дерзаене wink.gif
9000RPM V10 za masovo proizvodstvo.... ne mislia che shte mine emissi vuv US!!!
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 14 Мар 2006 01:11

abe toyota neshto ne sa ia donaglasili. tozi weekend shte vidim "Кой кум, кой сват, кой на булката брат"

malaysia e MNOGO goreshto i nai-veche mnogo vlajen vuzduha, shofiorite sa specialni dieti zashtoto gubiat nai-mnogo voda na tazi pista do kolkoto si spomniam. plus tova za 18 dvigatelia tova shte e VTORO SYSTEZANIE. test za izdrujlivost.

Vilneouve ne kara za honda. hora koito karat honda za Ide, Sato, Button i barrichelo. btw, barrichelo imashe problem sys transmisiata zatova beshe dosta otzad.

ne se pritesniavaite za toyota. shte drupnat dosta dobre, ama vreme triabva, s pari vsichko e vuzmojno.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 14 Мар 2006 03:06

V35GTR написа:
Japanese_fever написа:Dokolkoto znam Toyotite sa malko po-malko kone, no za smetka na tova sa po-izdrujlivi i nadejni.
kel faida kato finishirat 14-16...
^^^
Vij po-gore kakvo sum pisal:
Ta za vseki novak ne e cvajno da pobejdava, a da zavur6va sustezaniqta. Ako nqkoj ot liderite otpadnat poradi defect ili borba za mqsto, horata ot po-zadni pozicii kato Toyota vzimat to4ki.

TOYOTA se vodi mlad otbor, ne moje da se o4akvat 4udesa!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 14 Мар 2006 05:52

mellow.gif
Japanese_fever написа:^^^
Vij po-gore kakvo sum pisal:
Ta za vseki novak ne e cvajno da pobejdava, a da zavur6va sustezaniqta. Ako nqkoj ot liderite otpadnat poradi defect ili borba za mqsto, horata ot po-zadni pozicii kato Toyota vzimat to4ki.

TOYOTA se vodi mlad otbor, ne moje da se o4akvat 4udesa!
mellow.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 14 Мар 2006 19:24

V35GTR написа:
Japanese_fever написа:Dokolkoto znam Toyotite sa malko po-malko kone, no za smetka na tova sa po-izdrujlivi i nadejni.
kel faida kato finishirat 14-16...
abe chovek, kak kel faida? znaesh li kolko mi puka na koe mesto e toyota v nyakakva si smotano zuztezanie na F1, kudeto 3-4 choveka si pravyat kefa?! pri takava kola, moje vseki edin da ide, i ako ne drugo, da napravi edin test-drive! eto tova e celiat sekret na toyota s godinite, che horata vzimat razni takiva tehnologii, striktno izpolzvani samo za sustezaniya, i gi pravyat seriino proizvodstvo, za da mogat obiknovennite hora da izkefyat sushto!
toyota rules! :thumbsup: happy.gif cool.gif

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 14 Мар 2006 19:50

punkara написа:
V35GTR написа:
Japanese_fever написа:Dokolkoto znam Toyotite sa malko po-malko kone, no za smetka na tova sa po-izdrujlivi i nadejni.
kel faida kato finishirat 14-16...
abe chovek, kak kel faida? znaesh li kolko mi puka na koe mesto e toyota v nyakakva si smotano zuztezanie na F1, kudeto 3-4 choveka si pravyat kefa?! pri takava kola, moje vseki edin da ide, i ako ne drugo, da napravi edin test-drive! eto tova e celiat sekret na toyota s godinite, che horata vzimat razni takiva tehnologii, striktno izpolzvani samo za sustezaniya, i gi pravyat seriino proizvodstvo, za da mogat obiknovennite hora da izkefyat sushto!
toyota rules! :thumbsup: happy.gif cool.gif
oh da ... da be da.. napulno si razbral strategiata na toyota... te si misliat samo za tvoeto blagopoluchie. Subujdat se i si vikat " a be kak da pomognem na punkara da kara kola kat formulata?" Koia kola da sega vuv istoriata na toyota e napravena seriino proizvodstvo sus koreni ot F1 il drugi sustezania?
Estestveno che ti puka za F1(organizacia mnogo duleche ot smotano, sus ogromni pari i resursi), malko ili mnogo. Siguren sum si gi gledal, nadiaval, smial, psuval ect ect ect. kakto i da e.
Edna e istinata, toyota pravi koli, kato vsiaka compania, za da pravi $$$$ sos golemi marginalni profiti, i razbira se toyota vuv momenta e vuv pravelnata posoka i dosta napred! NISHTO POVECHE OT TOVA!
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта