Какво ще кажете за тази Корола

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Какво ще кажете за тази Корола

Мнение от ToyotaFan » 19 Апр 2006 10:35

http://www.mobile.bg/cgi-bin/main.cgi?t ... f1=details


Интересно ми е какви са отзивите за този модел, хайде колеги от Щатите, давайте мнения... wink.gif
При тези Короли също ли се появяват проблемите с маслото, характерни за тази година на производство на VVTI моторите...

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 19 Апр 2006 10:46

maika mi ima veche 2-ra takava. parvata ia beshe vzela chisto nova(2001 model) i ia kara do minalata esen, obache ia odariha i ia zariazahme. beshe na pochti 50K mili i edinstvenite neshta smeniani po neia biaha technosti, gumi, spirachki(predni), remak i optegach(niakoi ot optegachite za remaka se raztrakvat). sled kat ia blasnaha vzehme druga sashtata Corolla(pak 2001 model) na okolo 60K mili, i tia za sega e pushka. problema s masloto sashtestvuva, no pri parvite modeli(98 i 99 model), na po kasnite modeli e riadkost.
vij, za cenata ne moga da te posavetvam, na men mi se vijda malko solenichko, no v BG sa drugi cenite.
->

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 19 Апр 2006 11:39

ALTEZZA написа:maika mi ima veche 2-ra takava. parvata ia beshe vzela chisto nova(2001 model) i ia kara do minalata esen, obache ia odariha i ia zariazahme. beshe na pochti 50K mili i edinstvenite neshta smeniani po neia biaha technosti, gumi, spirachki(predni), remak i optegach(niakoi ot optegachite za remaka se raztrakvat). sled kat ia blasnaha vzehme druga sashtata Corolla(pak 2001 model) na okolo 60K mili, i tia za sega e pushka. problema s masloto sashtestvuva, no pri parvite modeli(98 i 99 model), na po kasnite modeli e riadkost.
vij, za cenata ne moga da te posavetvam, na men mi se vijda malko solenichko, no v BG sa drugi cenite.
Thanks! :thumbsup:
Хубавото на този модел е, че е с по-голям мотор от стандартните Короли европейско изпълнение, по-мощен е и вероятно затова са и по-скъпи, отделно митото е 2 пъти по-голямо, цената за доставката също, така че има обективни причини тези модели да са по-скъпички...
Не ме кефи това, че е автоматик, както и липсата на такива дребни екстри като ел. пакет например...
Не съм хукнал да купувам такава Корола, просто засега само проявявам интерес...
Относно проблемите с маслото... спомням си, че при Авенсис проблемите бяха за произведените в периода 2000-2003-та, ако не греша... очевидно за щатското изпълнение това не е така...

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 19 Апр 2006 17:45

ba si i cenite maina.
16 palki za takava korola nikoga niama da dam osven ako ne e chisto nova. Ne e istina prosto kolko po skupi sa toyotite v BG.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 19 Апр 2006 20:17

e, ne e chak tolkoz bezbojno, stiga da e chitava Corolla de, da ne e blaskana. cenata i e 16,900 leva, koeto ako ne se laja e kam $10,500. stava vapros za 2002 model na 69K(predpolagam sa se napravili na ludi i ne sa go obarnali v km, ami sa si mili tova, no ako e v km, nachi e na oshte po malko mili). otidi na autotrader.com i vij kak varviat tuk cenite za takava kola(okolo $10K), pokrai cenata na benzina si darjat strashno visoko cenata(koiato btw ne vkluchva tukashnite taksi).
->

Аватар
mitiracing
Мнения: 132
Регистриран на: 24 Фев 2006 22:50
Местоположение: BG ПЛЕВЕН
Обратна връзка:

Мнение от mitiracing » 19 Апр 2006 21:55

ToyotaFan Ne moga da razbera kakvo tolkova ne im xaresvate na avtomaticite i tova 4e njamala el apket,aide baba ti sigurno samo s el paket e karala kola. tongue.gif ,pak i moita e sas po4ti sa6tite ekstri i e US versija ,da ti kaja 4esno vaob6te ne moga da se opla4a kolicata si e super.A za cenata na tazi konkretno e verno e malko viso4ka ama predpolagam si zaslujava. :thumbsup:
TOYOTA TERCEL 1998g 1,5 16v 100ps 5E-FE AТМ Canada spec.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 20 Апр 2006 07:06

ToyotaFan написа: Thanks! :thumbsup:
Хубавото на този модел е, че е с по-голям мотор от стандартните Короли европейско изпълнение, по-мощен е и вероятно затова са и по-скъпи, отделно митото е 2 пъти по-голямо, цената за доставката също, така че има обективни причини тези модели да са по-скъпички...
Abe ne o4akvaj golqma razlika m/u 1.6L i 1.8L dvigatel. Daje da ne kaja, 4e razlika vuob6te moje da ne se use6ta, osven v razhoda, a puk i s tozi avtomatik! rolleyes.gif A puk e i po-tejka otkolkoto su6tata s ru4nite skorosti, ako ne se luja.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 20 Апр 2006 09:33

Честно казано, не съм карал никога автоматик, но си мисля, че се губи от чара на управлението на автомобила и динамиката при изпреварването не зависи изцяло от теб!
Колкото до ел. пакета... баба ми наистина не е карала автомобил с ел. пакет. но аз в момента си карам Карината с ел. пакет и не ми се иска да се връщам на вариант с ръчка.... глезотия си е, на хубавото лесно се свиква! :-))))
Колкото до това дали 1.8 е голям мотор... ами за Корола си е добър мотор, масовите Короли в БГ са 1.4, масовите на пазара, които се предлагат (справка www.mobile.bg) са 1.4, а тези 1.6 са доста по-рядко срещани... не си ги продават хората и това е! :-)))) Освен това мощност 125 к.с. за стандартните Короли европейско изпълнение не съм срещал ! :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта