А какво ще кажете за карти;)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

А какво ще кажете за карти;)

Мнение от newmiro » 23 Апр 2006 13:29

Не става въпрос за карти за игра, ами за смарт карти. Всеки член на клуба ще има своя карта(всъщност може да не е смарт, тъй като още нямаме хотел, където да ги използваме;), ами просто plastic card), на която карта ще има лого(може би логото от стикерите или друго преработено), казващо че притежателя й, принадлежи към клуба на Тойота България. Картите не са скъпи и струват по-малко от 2лв. на човек. Имам кой да ми ги направи, така че ако има интерес и бъде одобрено предложението, може да си направим и карти;))(vip карти:РР). Очаквам мнения и препоръки:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 23 Апр 2006 19:33

трябва и парола да си измислим, и специялно ръкостискане и татуировки biggrin.gif
човек, в тоя форум пишат 5 човека (другите спамим biggrin.gif )...така че не виждам никакъв смъсъл - то ще е чудо ако стикери успеем да си направим

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 23 Апр 2006 19:57

az bih napravil na svoq glava, vyprosa e che nqmam 150-200lv. ey taka, inache rabotata gotova
pyk inache prosto ideika, nqma da e losho da imash karta na cluba ti:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 23 Апр 2006 20:49

i kakva funkcia shte imat tezi karti?
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 23 Апр 2006 23:32

tova e hubava ideya, no tryabva da izmislim funckii na kartata, kakto kazva Altezzov. toest, tryabva da se razdvizim, da ugovorim nyakakvi namaleniya s razni distributori i firmi, che da znaesh, che kato pokazesh taya karta shte spestish nyakoi lev, ili shte imash nyakoya privilegiya... neshto takova.
a inache za smoto izrabotvane, tova e lesna rabota, kakto sam ti kazvash.
spored men, moze da se pochne ot SBA (siuz na bulgarskite avtomobilisti), ako skliuchim nyakva dogovorka s tyah, moje da polzvame putno pomosh i pr. s namalenie. i ako tova stava i za cyala evropa, oshte po-dobre.
moje da se gocori s OMV ili Shell, da ima nekvi preferencii, za da zarezdat chelenovete na kluba preferincialno pri tyah...
neshto takova. no zatova se iziskva tichane i govorene.
smile.gif

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 24 Апр 2006 00:23

punkara написа:... moje da polzvame putna pomosht i pr. s namalenie. ...
Пътната помощ на СБА има преференции само за техни членове. Тяхни членски карти имат всички водачи, сключили застраховка Гражданска отговорност в ДЗИ. По принцип всяка застрахователна компания предлага напълно безплатна пътна помощ при претърпяно ПТП или предлага някакви преференции, когато застрахованите лица ползват същата пътна помощ при техническа авария. Затова идеята за намаление в СБА няма бъдеще. Освен това Тойота се слави като една от най-безотказните коли и едва ли пътната помощ е актуална привилегия.
punkara написа:... moje da se govori s OMV ili Shell, da ima nekvi preferencii, za da zarezdat chelenovete na kluba preferincialno pri tyah...
Това е добра идея. Имам подобна карта от военните (не съм такъв) за зареждане на гориво от Лук Ойл. Военните у нас са над 20 000 човека и са гюведжари, т.е. няма такъв, който да не се възползва от това намаление. Освен това Министерство на отбраната пазарува тонове гориво от рафинерията на Лук Ойл до Бургас. При този огромен оборот, отстъпката на картата е 2.4 % Пиша всичко това, за да ориентирам клубарите на какво може да се надяват. Разумния изход е да потърся още такива карти и да ги раздам на срещата. Иначе да ходя в ОМВ или Шел и да уговарям отстъпка за 30 частни лица - просто няма смисъл.
За авточастите - там е лесно. Все някой от нас ще намери доверен човек в подходящ вносител на японски авточасти. Ще ги купуваме на цени на едро, т.е. клуба ще има статут на магазин за продажба на авточасти.
От опит мога да споделя, че нещата в началото ще изглеждат добре, докато свикнем да правим оборот и после ще надуят цените, за да надскочат обещаната отстъпка. С други думи ще се опитат да ни продават частите на нормалната цена на дребно. Същото е при сервизите. Безплатен обяд няма никъде.
Затова трябва да се търсят сигурни хора.
Лошото е, че много търговци ще искат да ни използват за реклама и оборот, като в замяна може да получим само "прах в очите".

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 24 Апр 2006 00:39

Ако от подобна карта става перце за китара, май само това ще й е ползата! mad.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Апр 2006 00:45

ami az lichno chestno kazano ne vijdam osobena faida ot praveneto na takiva karti, no vse pak tova bi zasegnalo samo horata jiveeshti v BG, ta shte ostavia i izbora za kartite v tehni race. samo shte otbeleja che v anketata za stiker na kluba se vkluchiha 25 choveka, ot koito sigurno 10 sa postoianno prebivavashti v chujbina, ta s takava malka broika na horata ne mislia che shte moje da se izkara niakakva faida ot podobni chlenski karti.
btw, az veche imam edna karta izdadena mi ot Toyota det oshte se chudia za kvo mi e. za sega edinstvenata i funkcia e da polzvam nomera napisan na neia za da se logvam v na Toyota sait det moga da vzimam testove. na garba na kartata ima i magnitna lenta, ta moje niakoi den da i napraviat drugi funkcii, znam li wacko.gif
Прикачени файлове
IMG_1237.JPG
IMG_1237.JPG (48.5 KiB) Преглеждано 5074 пъти
Последно промяна от ALTEZZA на 24 Апр 2006 00:46, променено общо 1 път.
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 24 Апр 2006 00:46

e da, lesno nyama nikude! za putnata pomosh, ne stava duma samo za povreda, moze da ima leka katastrofa, ili neshto drugo... tuk v evropa, ima OGROMNA razlika v cenite ako si chlen na nyakoi avto klub, ili ako ne si!
neznam kak e tochnata sistema v BG.
moja da se ugovori na nashite karti da se zapisvat tochki pri pokupki i zarezdane ot benzinostanciite na golemite verigi... taka te prosto shte znayat che shte imat poveche poseshtaemost, ako ne drugo! znam li> prosto se opitvam da namerya opravdanie zashto tryabva da nosya oshte edna karta v portofeila si! wacko.gif

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 24 Апр 2006 00:55

За тези, които не живеят в България напомням, че у нас застрахователите дават картончета за пътна помощ (безплатна при ПТП или ползване на преференции в останалите случаи) като бонус към застраховката Гражданска отговорност.

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 24 Апр 2006 23:37

ALTEZZA написа:i kakva funkcia shte imat tezi karti?
Пластмасова карта няма функции, точно затова казах, че сега няма къде да се ползват, понеже доколкото виждам тук не сме много хора.
Иначе баща ми се занимава с това, и могат да се направят всякакви типове карти, смарт, с баркод и т.н. не ги знам. Просто вметнах като идея, засега пластмасовите карти могат да вършат същата функция като стикерите, но вече ще ти дават принадлежност към някой клуб,
и са просто още една крачка към утвърждаването на клуба като такъв.
Кой знае, в бъдеще може и да се пренесе в някоя добре спретната къщурка за по бира или малко уиски след работа smile.gif wink.gif :thumbsup: cool.gif

Другото е, че са евтини и лесна работа, веднага след като логото за стикерите се изясни;)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 24 Апр 2006 23:49

На пластмасовата карта трябва да се напише прякора (ника), имената на потребителя, датата на неговата регистрация и датата на стартиране на форума (09.09.2004 год.). Логото трябва да е проектирано точно по размерите на свободното пространство на картата.

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 25 Апр 2006 01:07

AGHHHHHHUMMMM ....kade sa stikerite? wacko.gif

PS kakvo mislite za clothes line - toyotabg?
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 25 Апр 2006 01:31

e vie prodyljavate da se byzikate:)
prosto popitah, ako ste protiv, tochka, i temata se zatvarq, zakliuchva, iztriva....
ako ne kazah che e lesno i ima koi da gi napravi(vseki klub ima karti na chlenovete nali)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 25 Апр 2006 01:51

sluchaen_fen написа: Имам подобна карта от военните (не съм такъв) за зареждане на гориво от Лук Ойл ... отстъпката на картата е 2.4 % ... Разумния изход е да потърся още такива карти и да ги раздам на срещата.
Колега newmiro, предложих да потърся още карти за зареждане с гориво от Лук Ойл с 2.4 % намаление и никой не видя смисъл в това, а какво остава за въпросните карти - самоделки. Идеята ти е чудесна, но ще те помоля да я припомниш "като му дойде времето". Ако забравиш, ще ти напомня.

П.С. Колегата V35GTR забрави за емблемата на марката, щампована върху щипките за простор. Всичко трябва да има завършен вид.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 198 госта