За или против скрития онлайн статус?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

за или против сткрития статус? избери едно от изброените!

ще си помисля
1
8%
за скрития статус съм
3
25%
против открития статус съм
0
Няма гласували
какво е статус и има ли почва той у нас
1
8%
ма това не е ли форум
7
58%
ех да ми работеше ICQто
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 12

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 25 Апр 2006 15:30

jamie написа:Eins-zwei-polizei....
:protest:

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 25 Апр 2006 17:39

баш феновете ще ме разберат правилно
Сега пък дайте да се разделим на баш фенове и НЕбаш! wacko.gif wacko.gif Какво да очакваме после? Може би разделение на софиянци и провинциялисти, на слаби и дебели, на левичари и десняци, на членове с японски и европейски Тойоти, на FWD и RWD, на дизелови и бензинови... Наистина този форум мина през доста проблеми и това, че сега е закрепнал и се развива добре, се дължи, преди всичко, на липсата на диктатура и твърди правила. Чрез налагането на такива няма да привлечем повече членове, но със сигурност ще откажем от форума някои от най-активните и полезни за всички нас, вервайте ми! wink.gif Затова, хайде повече да не отваряме теми за кирилица, онлайн статус, аватари, подписи или каквото още би ви хрумнало като незначителни идеи за промени, ок?

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 25 Апр 2006 17:59

демек - к'вот било - било. отсега нататък - пак същото tongue.gif
status: за БАН

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 25 Апр 2006 18:21

sluchaen_fen написа:Няма смисъл да търся още подходящи думи, защото дори да не се изразя правилно, баш феновете ще ме разберат правилно.
Това е цялото изречение, от което не става въпрос да започнем да разделяме потребителите на:
Xeku написа:Сега пък дайте да се разделим на баш фенове и НЕбаш! wacko.gif wacko.gif
Какво лошо има да попитам за или против скрития онлайн статус? Това е нормална дискусия за форум на фен клуб. Това не е въпрос защо този, този, този, този, този, този, този, този и този си крият онлайн статуса?
Xeku написа:Затова, хайде повече да не отваряме теми за кирилица, онлайн статус, аватари, подписи или каквото още би ви хрумнало като незначителни идеи за промени, ок?
Темата за мен почти е приключила, но вероятно ще има други желаещи за мнения.

El Camino

Мнение от El Camino » 26 Апр 2006 09:07

sluchaen_fen написа:Темата за мен почти е приключила, но вероятно ще има други желаещи за мнения.
Естествено, че има други мнения, колега, но и те няма да ти харесат. Това някой да прави или да не прави нещо е негово право, а това да се подразбира това, без много приказки е въпрос на култура, както вече дискретно бе намекнато.

Пънки ти е отговорил видях в другата тема - за организирането на срещата. За това как демократично или иначе казано мазно и от самосебе си срещите до момента са сe случвали и колко ценни са те за всеки един от нас присъствалите.

Има една приказка - когато всички карат срещу теб, може да се окаже, че караш в насрещното. Ела на една среща, виж кои и какви са хората, как ядат, как пият и как говорят за Тойота, а после ако не ти харесва, се опитвай да ги променяш.

Айде със здраве и не се засягай. Надявам се да се замислиш. :thumbsup:

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 26 Апр 2006 20:44

El Camino написа:Айде със здраве и не се засягай. Надявам се да се замислиш. :thumbsup:
Засегнат съм, но ще го преглътна. Прочети отново темата и се постави на мое място. Сега трябва да се чувствам виновен, че "карам в насрещното". Девет човека се крият статуса и всички останали "караме в насрещното"? Надявам се повече да не се замислям за последното, въпреки твоя съвет "Надявам се да се замислиш.".

Вероятно заслужавам по-голяма доза гняв от тези, които се крият.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 26 Апр 2006 22:21

Fen, нещата не стоят на принципа "който не е с нас е против нас".
Въпроса е на личен избор, хрумване, предпочитания.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 26 Апр 2006 23:34

sluchaen_fen написа:
maggkrabar написа:... по-важно е какви мнения пишат хората, т.е. чета им мненията, а не статуса rolleyes.gif
Хората винаги ще пишат мнения, независимо от тези статуси. Мненията остават във форума, докато онлайн статуса се появява и след това изчезва. Това не означава, че статуса е маловажен, защото е съвсем временна индикация. Статуса не е за четене, но точно той издава дали даден потребител се дистанцира от останалите потребители. Ако бяхме хиляди активни потребители - скриването на статуса нямаше да бъде така обидно. Нали точно сега се мъчим да зачестим срещите, за да се сближаваме.
Kakvo 6te promeni tova, ako tezi deto si kriqt statusa go otkriqt?
Spored men ni6to.
Az gore-dolu znam koi si kriqt statusa(vsu6tnost ne me vulnuva osobeno), no po tova koga sa pisani mneniqta razbiram koj koga e bil vuv foruma.
Ako iska6 specialno da razbira6 koga nqkoj e on-line prati mu belejka i t.n.
I osnovno ne moga da razbera kakva 6te e razlikata, ako vsi4ki pi6at s otkrit nik? Az ne si kriq nika, no uvajam tezi deto si go kriqt. Te si znaqt za6to go pravqt i ne vijdam za6to trqbva da pravim tazi diskusiq.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 28 Апр 2006 17:28

Japanese_fever написа:Az ne si kriq nika, no uvajam tezi deto si go kriqt.
Уважавам всички от форума и се старая да бъда полезен.
Въпроса ми е тези, които си крият онлайн статуса, дали ни унижават, като се дистанцират от нас? Вярно е, че всеки от тях иманад 500 мнения, но това не им дава право да смятат, че вече всичко им е позволено. Тяхно право е да си крият онлайн статуса, но ще ми е приятно на този етап да не се възползват от това право и да покажат уважение към нас. На сбирката в неделя ще седнем на маса и на никому не ще бъде приятно, ако знае, че на съседната маса седи наш много активен фен от този форум и се прави, че не ни познава. Няма да има никакво значение колко много този фен обича марката Тойота и колко Тойоти досега е притежавал или поправил. Аналогично колко ценни и многобройни мнения е написал във форума.
Japanese_fever написа:Te si znaqt za6to go pravqt i ne vijdam za6to trqbva da pravim tazi diskusiq.
Съгласен съм, че те си знаят защо се крият от нас (не се крият от някой друг). Явно има някаква облага от това и затова си траят и не казват защо се крият, освен "това е право на личен избор". Никой от тях не сподели защо се възползват от това право да си крият статуса. Само един от тях "излезе" от скрития статус.
Защо да не правим дискусия по този въпрос. Точно тези, които се крият, споменават най-често, че форума е демократичен, свободен и т.н. Това ми напомни за един виц от първите години след 10-ти ноември 1989 година: Каква е била първата заповед на седесарския министър на земеделието и горите? Да забрани шумкарското движение.
Вече сме 21-ви век ...
Щом като форума е свободен и демократичен, защо да не правим подобна дискусия? Никого не съм обидил, а се чувствам унижен от тези, дето се крият и реагират гневно в тази тема.
Много правилно се изказа колегата:
maggkrabar написа:демек - к'вот било - било. отсега нататък - пак същото tongue.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 28 Апр 2006 17:33

Fen, ся ща светна на далаверата от криенето.
Ами... не те виждат. Май кат се замисля - друга файда няма. Личните пак ти идват, пак ги четеш и им отговаряш, същото е и с темите във форума.
А... за вредата ? Ами вредата да си скрит е че някой ще го яде отвътре - понеже е свикнал вместо да се занимава със своите дела - да гледа в делата на другите.

Общо взето като всяко нещо - има си и плюсче, има си и минусче.

ПП: drei fier Grenadier .... :whistle:

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 28 Апр 2006 17:42

jamie написа:Fen, ся ща светна на далаверата от криенето.
Ами... не те виждат. Май кат се замисля - друга файда няма.
Има файда, която не схващам поради неопитност. Иначе защо ще има такова яко упорство?
Мерси за отговора. Знам, че ще се черпим на една маса с теб :cheers:

b_d

Мнение от b_d » 28 Апр 2006 17:45

sluchaen_fen написа:
Japanese_fever написа:Az ne si kriq nika, no uvajam tezi deto si go kriqt.
Уважавам всички от форума и се старая да бъда полезен.
Въпроса ми е тези, които си крият онлайн статуса, дали ни унижават, като се дистанцират от нас? Вярно е, че всеки от тях иманад 500 мнения, но това не им дава право да смятат, че вече всичко им е позволено. Тяхно право е да си крият онлайн статуса, но ще ми е приятно на този етап да не се възползват от това право и да покажат уважение към нас. На сбирката в неделя ще седнем на маса и на никому не ще бъде приятно, ако знае, че на съседната маса седи наш много активен фен от този форум и се прави, че не ни познава. Няма да има никакво значение колко много този фен обича марката Тойота и колко Тойоти досега е притежавал или поправил. Аналогично колко ценни и многобройни мнения е написал във форума.
Japanese_fever написа:Te si znaqt za6to go pravqt i ne vijdam za6to trqbva da pravim tazi diskusiq.
Съгласен съм, че те си знаят защо се крият от нас (не се крият от някой друг). Явно има някаква облага от това и затова си траят и не казват защо се крият, освен "това е право на личен избор". Никой от тях не сподели защо се възползват от това право да си крият статуса. Само един от тях "излезе" от скрития статус.
Защо да не правим дискусия по този въпрос. Точно тези, които се крият, споменават най-често, че форума е демократичен, свободен и т.н. Това ми напомни за един виц от първите години след 10-ти ноември 1989 година: Каква е била първата заповед на седесарския министър на земеделието и горите? Да забрани шумкарското движение.
Вече сме 21-ви век ...
Щом като форума е свободен и демократичен, защо да не правим подобна дискусия? Никого не съм обидил, а се чувствам унижен от тези, дето се крият и реагират гневно в тази тема.
Много правилно се изказа колегата:
maggkrabar написа:демек - к'вот било - било. отсега нататък - пак същото tongue.gif
Значи - аз съм един от хората със скрит статус!!!
Защо - еми защото така ме кефи... Няма някой да ми казва какъв да бъда, когато не преча на никой нормален човек...

П.П. Определено не се чуствам част от една общост с теб!!! Нито бих искал да бъда. Явно ти липсва димитровската пионерска организация...

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 28 Апр 2006 17:57

На всеки му липсва по нещо.
Идеални хора няма.
Не всичко, което ме кефи, ще се хареса на останалите потребители.
Не си крия статуса заради уважението към останалите потребители.

El Camino

Мнение от El Camino » 28 Апр 2006 18:02

sluchaen_fen написа:
jamie написа:Fen, ся ща светна на далаверата от криенето.
Ами... не те виждат. Май кат се замисля - друга файда няма.
Има файда, която не схващам поради неопитност. Иначе защо ще има такова яко упорство?
Мерси за отговора. Знам, че ще се черпим на една маса с теб :cheers:
Джейми да каже, дали ще се черпите с него на една маса, но аз ти казах вече, че пишещите тук са хора доказали се на живо и допринесли с нещо за това малко общество. Историята на форума показа, че естествения му подбор изхвърля ненужното и неузрялото. Не става въпрос за технически познания, а за чисточовешки отношения и елементарно уважение и толерантност.

Защо не попиташ например - как така някой в този форум си позволяват да пишат на латиница, вместо да се занимаваш с нещо толкова по малковажно, като това, кой какви пердета има в къщи и защо ги държи, а не се показва на минаващите на улицата?
Не те ли дразни "шльокавицата" в този иначе стегнат и интелигентен форум?

I look forward to hearing from you :thumbsup:

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 28 Апр 2006 18:19

El Camino написа:Историята на форума показа, че естествения му подбор изхвърля ненужното и неузрялото. Не става въпрос за технически познания, а за чисточовешки отношения и елементарно уважение и толерантност.
Тези, които се крият и продължават да го правят, показват ли елементарно уважение и толерантност към останалите потребители?
Защо се опитваш да ме обиждаш? Лесно е до обидиш някой, особено непознат. Няма да отговоря на твоята обида и ще я преглътна, стига и това да ти е кеф.

П.С. Намека за черпенето на една маса беше за тези, които се крият от нас на съседните маси.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 79 госта