За или против скрития онлайн статус?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

за или против сткрития статус? избери едно от изброените!

ще си помисля
1
8%
за скрития статус съм
3
25%
против открития статус съм
0
Няма гласували
какво е статус и има ли почва той у нас
1
8%
ма това не е ли форум
7
58%
ех да ми работеше ICQто
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 12

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

За или против скрития онлайн статус?

Мнение от sluchaen_fen » 24 Апр 2006 21:06

Против съм.
Защо да се крием? От кого да се крием?
Малко е пренебрежително спрямо останалите потребители.
Не е в стила на японците, които са най-първата причина да се събираме тук.
Предлагам да си представите как ще изглеждаме всички със скрит онлайн статус ... :ctf:

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 24 Апр 2006 21:25

stupid.gif
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 24 Апр 2006 23:03

che kakvo znachenie ima koi s kav status e? ako vsichki sa s otkrit, kak tova bi ti napravil jivota po lesen?
->

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 24 Апр 2006 23:21

ALTEZZA написа:che kakvo znachenie ima koi s kav status e?
Защо да няма значение? Щом половината от най-активните потребители си крият присъствието във форума, значи има значение. Каква е причината да си крият никовете. Ако някой си крие името в обществото, значи има причина. В нета всички си измислят прякори (никове) и няма какво да се крие.
ALTEZZA написа:ako vsichki sa s otkrit, kak tova bi ti napravil jivota po lesen?
Много ясно, че това не влияе на битието ми.
Ако всички колеги, които сега се крият, отсега нататък си покажат онлайн статуса, какво ще загубят, т.е. с какво животът им ще стане по-труден?

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 24 Апр 2006 23:32

Abe da praviat kvot znaiat,be,kvo ti puka. cool.gif Ti naistina si cenen kadar,zashtoto imash organizatorski sposobnosti i si istinski fen,oceniavam go. :thumbsup:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 24 Апр 2006 23:37

LEXUS написа:Abe da praviat kvot znaiat,be,kvo ti puka. cool.gif
Вярно е, че не ми пука, както на тях също не им пука. Защо падна берлинската стена, а в този форум се строи виртуална стена между потребителите?

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 24 Апр 2006 23:44

признавам че влизам със скрит статус - това ми е навик и по този начин си настройвам профила на всички форуми. ако е проблем ще го махна. но не виждам причина - лично аз почти никога не се сещам да погледна кой чете форума, по-важно е какви мнения пишат хората, т.е. чета им мненията, а не статуса rolleyes.gif

а и линка към форума ми е:
http://toyotabg.eu/search.php?search_id=newposts
т.е. дори не минавам през началната страница, а проверявам само за нови постове
status: за БАН

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 24 Апр 2006 23:58

maggkrabar написа:... по-важно е какви мнения пишат хората, т.е. чета им мненията, а не статуса rolleyes.gif
Хората винаги ще пишат мнения, независимо от тези статуси. Мненията остават във форума, докато онлайн статуса се появява и след това изчезва. Това не означава, че статуса е маловажен, защото е съвсем временна индикация. Статуса не е за четене, но точно той издава дали даден потребител се дистанцира от останалите потребители. Ако бяхме хиляди активни потребители - скриването на статуса нямаше да бъде така обидно. Нали точно сега се мъчим да зачестим срещите, за да се сближаваме.

b_d

Мнение от b_d » 25 Апр 2006 00:13

Нещо не разбирам какви са тези неща, правила и прочие? Кой как ще пише е въпрос на личен избор. Зачитането на личния избор на другия е въпрос на култура.

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 25 Апр 2006 00:20

bad_dog написа:Зачитането на личния избор на другия е въпрос на култура.
Смятам, че съм показал култура по повод зачитането на личния избор на другия.
Форума е свободна зона за мнения и затова искам вашите мнения по този въпрос.

b_d

Мнение от b_d » 25 Апр 2006 00:29

sluchaen_fen написа:
bad_dog написа:Зачитането на личния избор на другия е въпрос на култура.
Смятам, че съм показал култура по повод зачитането на личния избор на другия.
Форума е свободна зона за мнения и затова искам вашите мнения по този въпрос.
Ако исках да кажа, че ти конкретно не зачиташ личния избор щях да използвам обръщение wink.gif Ако си се почуствал засегнат, моля да бъда извинен.

Аз също просто изразих мнение как трябва да стават нещата според мен - с по-малко правила...

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 25 Апр 2006 00:42

bad_dog написа:Аз също просто изразих мнение как трябва да стават нещата според мен - с по-малко правила...
Допада ми едно много просто правило: Докато сме малко активни потребители, да не се крием без причина. И без това си помагаме като баш фенове на марката. Няма смисъл да търся още подходящи думи, защото дори да не се изразя правилно, баш феновете ще ме разберат правилно.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 25 Апр 2006 08:19

sluchaen_fen написа: Форума е свободна зона за мнения и затова искам вашите мнения по този въпрос.
napalno sam saglesen che foruma(a ne samo toi, a i internet kato cialo) e svobodna zona i smiatam che vseki ima pravoto na lichen izbor dali da mu se pokazva imeto do kato chete/pishe iz foruma. v kraina smetka vsichki izpolzvat imenata si pri postavianeto na postove, ne e kat da se kriat togava. az lichno do sega ne sam se obidil(daje ne se biah i zamislial po vaprosa) zaradi tova che niakoi vlizat kato skriti. tova tuk e forum i ideiata e da vlizat hora koito pishat/chetat, v sluchaia predimno na tema Toyota. ne mislia che niakoi tuk vliza za da proveri koi e online, za tova si ima razni programki wink.gif .
prosto niakoi hora obichat diskretnost, ne mislia che go praviat zashtoto ne uvajavat kogoto i da bilo.
->

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 25 Апр 2006 08:22

sluchaen_fen написа: Допада ми едно много просто правило: ...
tova ne e foruma det shte se praviat pravila. predi poveche ot godina tozi forum be premesten(i malko preimenuvan zaradi novia domein) tochno zashtoto niakoi hora reshika che triabva da ima pravila. NE I V TOZI FORUM!!!

p.s. estestveno vsichko triabva de se izgrajda na elementarno uvajenie kam ostanalite.

punk.gif punk.gif punk.gif
->

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 25 Апр 2006 10:55

Eins-zwei-polizei....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BladeBG и 47 госта