ПОМОГНЕТЕ ПРОБЛЕМ С ЧИСТАЧКИТЕ

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
nickolov
Мнения: 59
Регистриран на: 12 Окт 2004 13:52
Местоположение: Ботевград
Обратна връзка:

ПОМОГНЕТЕ ПРОБЛЕМ С ЧИСТАЧКИТЕ

Мнение от nickolov » 10 Май 2006 22:36

Приятели имам нетипичен въпрос. От къде мога да си намеря чистачки за моето CAMRY 87г. Много е странно захващането те са просто нитовани за рамената. Едниствено мога да сменя перата, но това не ме устройва.
Знае ли някой, да ли се продават някъде нови такива или мога ли да преправя/сменя рамената по някакъв начин с нормални?

b_d

Мнение от b_d » 10 Май 2006 22:46

Няколко души имахме подобен проблем - решението беше да си купим чистачки шампион по размер - да махнем нита и на оригиналната и на новата чистачка. Да се сложи тънко болтче и всичко е на шест.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 10 Май 2006 23:25

нитовани? тук на по старите Тoйоти идват с 2 малки винчета(като резбата е към рамото, а не самата чистачка), да не би резбата да им се е била прецакала и да е практика да се нитоват след това?(а не както тук, слага се ново рамо)
->

Аватар
nickolov
Мнения: 59
Регистриран на: 12 Окт 2004 13:52
Местоположение: Ботевград
Обратна връзка:

Мнение от nickolov » 10 Май 2006 23:33

В момента нямам снимка но утре ще се постарая да ви покажа. Всъщност самата чистачка е нитована за някакъв захващач, който се надява в/у рамото. На рамото има пъпки които влиза в този захващач или знам ли как да го нареча, но той е част от чистачката.
Идеята за разнитовам не е лоша, но ме притеснява момента да не станат нещата и тогава нито нови нито стари.
А бе любима марка ми е а къде им е бил акъла на тези японци през 87

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 11 Май 2006 00:21

пробивай без задръжки - както казва лошото куче tongue.gif
status: за БАН

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 12 Май 2006 01:25

nickolov написа:В момента нямам снимка но утре ще се постарая да ви покажа. Всъщност самата чистачка е нитована за някакъв захващач, който се надява в/у рамото. На рамото има пъпки които влиза в този захващач или знам ли как да го нареча, но той е част от чистачката.
Идеята за разнитовам не е лоша, но ме притеснява момента да не станат нещата и тогава нито нови нито стари.
А бе любима марка ми е а къде им е бил акъла на тези японци през 87
oh ne pomnya, dali Bosch ili drugi modeli na chistachki idvat sus specialni metalni adaptori, koito kato gi slozish na tvoite pera, gi prevrushtash vuv normalni, i posle si polzvash normalni plastmasovi zahvashtachi, proveri po magazinite, kato otvoriyat kutiyata te shte se vidyat idvat po 2 v plikche i sa metalni, cherni. ima i plastmasovi, ama te se chupyat, ne gi zlagai!
uspeh! wink.gif :thumbsup:

SESKO
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Окт 2005 10:50
Местоположение: Павликени ; Велико Търново
Автомобил: Avensis T25 2.2D4D - 150hp
Благодарил/а: 1 път

Мнение от SESKO » 12 Май 2006 13:33

i az imah tozi problem , no mahnah starite , napravih rezba v ramenete i slojih plastmasovi nakrainici (prehodnici k9m obiknovenna 4ista4ka) , sega moga da si gi smenqm kakto na evropeiskite.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 97 госта