Toyota Corrola vs Mazda 3

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Nikolai
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Ное 2004 16:59

Toyota Corrola vs Mazda 3

Мнение от Nikolai » 25 Ное 2004 17:05

Kolegi ne sam siguren dali vaprosa mi e za tozi forum. Izviniavam se ako ne e za tuk. Vse pak se nadiavam da polucha otgovor.

Predlagat mi da si vzema Toyota Corrola - 2 litra diesel ili Mazda 3 pak diesel 1.6 110 konia i dvete novi novi.
Molia daite mi savet koia kola e po-dobria izbor ot gledna tochka na kachestvo /nai veche kachestvo na dvigatelia/, ofitsialen serviz i tn.
Shte sam vi adski blagodaren za vsiakava informatsia

Гост

Мнение от Гост » 25 Ное 2004 18:09

Щом става въпрос за чисто нови коли и то Японски отговора на въпроса е само в теб.Новата Мазда3 има страхотна визия и отвътре и отвънка cool.gif. Все пак аз бих взел Королата smile.gif

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 25 Ное 2004 18:49

boss™ написа:Щом става въпрос за чисто нови коли и то Японски отговора на въпроса е само в теб.Новата Мазда3 има страхотна визия и отвътре и отвънка
Там е работата, че Маздата не може да се нарече 'японска' вече. 3-ката е на платформата на Форд Фокус. Двигателя е съвместна разработка на Форд и ПСА и е доста по-икономичен от този на Тойота.

Гост

Мнение от Гост » 26 Ное 2004 09:45

Scott написа: Там е работата, че Маздата не може да се нарече 'японска' вече. 3-ката е на платформата на Форд Фокус. Двигателя е съвместна разработка на Форд и ПСА и е доста по-икономичен от този на Тойота.
Икономичен но слаб и вял.И двете коли са Японски-няма значение къде са сглобявани.Мотора на Тойота превъзхожда по всичко мотора на Мазда.За самата кола като цяло е излишно да се коментира.Щом Форд са се "намесили"-да си карат Маздите.Точно срещу нас има шоурум на Форд.Гледам съм детайлно всичките им модели и съм съгласен с фразата-"Най-добрият Форд е продаденият Форд".
А колкото до двулитровият мотор на Тойота D-4D разхода на извънградско е 4.8 на 100.Смесен е 5.7 :whistle:

Nikolai
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Ное 2004 16:59

Мнение от Nikolai » 26 Ное 2004 12:06

Blagodaria za otgovorite. Az pochti sam se sprial na Mazdata zaradi viziata, no me pritesniava tozi forciran dvigatel - 1.6 110 konia.
Mai samo zaradi nego okonchatelno shte se spra na Toyotata. A i tova che e razrabotka na Ford nikak ne e dobre biggrin.gif
Blagodaria oshte vednazh

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 25 Дек 2004 00:47

Незнам сега но последното което четох нали тойота пуснаха Приуса на пазара 2005 в БГ и този мотор които го има на Приуса с ел Двг Форд копуват от тойота този Двг и правят същия икономичен Двг които при Приуса му дават разход 4.2 което просто убива пазара

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 54 госта