Dnes 06.18.06 Poredna zagoba na TOYOTA

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 20 Юни 2006 03:49

И аз да честитя победата на Нацистите във лицето на КАНУ и КОРД. И двамата бяха преди нас както се вижда на официалното класиране:

http://www.chicagovw.org/Old%20Events/C ... 0autox.htm

Пистата явно беше добра за задно ,понеже първите 3 места са от коли със задно.

А сега оправданията.

Първо още от първата обиколка колата ми се ебаваше на славомите и на острия завой ,губеше рязко мошност. По късно ми изкочи една от тръбите на ИнтерКулера (от там по мое мнение всичкита пари идващи от OilCach-a се забиха във Дебитомера) крайния резултат е че показанията на дебитомера заспаха на 3KHz ,и това беше. Оправих тръбата на Кулера ,но колата работеше странно. Със Паразитите увеличих малко честотата на около 5KHz и със голяма мъка прибрах колата.

Та кво друго да кажа ,на таз писта трябват яко гуми - правите са единтвеното место където имам някакво преимушество ,НО тия гадиове беха наслагали конуси по такъв начин че да не мога дори и втора до край да опъна.

И на последно място ,със задната щанга на наи-агресивна дупка (както и при Алтезов) ,колата става трудна за каране - изисква доста опит за да може човек да използва преимуществото на задното - ма кво да се прави ша се научиме един ден :thumbsup:

P.S. Пистата е тестова писта на известната фирма за Гуми "TireRack" ,настилката е СПЕЦИАЛНА което е много добре защото разликте между сухо и мокро са минимални НО подобна настилка беше неприятна изненада за мене понеже нормалната обратна връзка от достигане на лимита във завоя (Свистене на гуми) праткически я нямаше или беше много странна/слаба.
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Юни 2006 09:07

KORD написа: Na alteza lubimia konus beshe 3tia na barviq slaum .... :) mislq 4e iskashe da si go zima za vkashti :)
ami ne znam 2-ria ili 3-tia beshe, no verno che ot 5 puskania 3 pati go svalih biggrin.gif
Ta taka de nesam kazal za subaroto zashto to vobshte ne e vav na nikoi ot nas klasa
che moita kola da ne bi da e v klasa na Golf-ovete ili na Supra-ta? vij, BMW-to 330 veche si e bash v klasa mi, za koeto i Krasi poluchava specialni pozdravlenia ot men :thumbsup: . inache shte se raboti po vaprosa za podobravane na vremenata na pista.
->

Аватар
KORD
Мнения: 472
Регистриран на: 14 Авг 2005 06:39

Мнение от KORD » 20 Юни 2006 09:40

ALTEZZA написа:
KORD написа: Na alteza lubimia konus beshe 3tia na barviq slaum .... :) mislq 4e iskashe da si go zima za vkashti :)
ami ne znam 2-ria ili 3-tia beshe, no verno che ot 5 puskania 3 pati go svalih biggrin.gif
Ta taka de nesam kazal za subaroto zashto to vobshte ne e vav na nikoi ot nas klasa
che moita kola da ne bi da e v klasa na Golf-ovete ili na Supra-ta? vij, BMW-to 330 veche si e bash v klasa mi, za koeto i Krasi poluchava specialni pozdravlenia ot men :thumbsup: . inache shte se raboti po vaprosa za podobravane na vremenata na pista.

Ta altez4o imah vpredvid 4e e 4x4 i e 300hp taka 4e ne mislq 4e nqkoi vobshte ot nas moje da se meri po kakavto e na4in ( ne otri4am subaroto si e ZVQR ) V dobri race bas vrazvam 4e moje i porsheto da stigne .... Priemusshtestvoto na subaroto e ogromno osobeno sas gumite i 4x4 e kato lepenka na patia ... kato porasna i az shte si kupa 4x4 .

Pak i da ne zabravqme Vnako kakva kola ima :) VW
Изображение
"Money Money Money Money jivota e pari Money Money Money Money i gotini jeni " Kondio 1998 :)

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 20 Юни 2006 16:43

Blagodarq za pozdravleniqta, dokazahme o6te vednyj 4e Suparata osven za lineino uskorenie sys neinite 300+ HP na kolelata za drugo nestava!
Event-a be6e SUPER, mnogo se iskefih vyv 6:00 AM kogato pristigna altezov pred nas, za sekunda pomislih 4e e nqkoi kitaec(spe6e mu se super mnogo), a sled nego i nAKETA sys sando....usmihnah se do u6i. Makar te da sa geroi privyrjenici na sektata TOYOTA, predi si4ko sa mi priqteli i nqma6e da e sy6toto ako ne bqha do6li s nas. Moje6e da se usmihna o6te pove4e i da byde o6te po qko ako nqkoi individi kato V35GTR i Del Slow Fan se bqha prisyedinili, no ne gubq nadejda nadqvam se nqkoi den i te da imat vazmojnost (DelSlow-a da si kupi edna istinska kola nai nakraq, a V35GTR da stane po seriozen).
A po povod izqvlenieto:
Lorda go predopredih. do sledvashtata pista ili autocross TRIABVA DA SE SMENI suedinitelia, i da se slojat svestni gumi ZASHTOTO sega e sus 2 razlichni marki i 3 razlichni modela. ujassssssssssssssss.
Vyob6te da ne mi se izvinqvat, az kato otidoh do serviza kogato smenqha zadniq sway bar na lift-a mu poglednah gumite, zadnite bqha edna i sy6ta marka i imaha dobyr graifer, moje bi bqha malko stari4ki oba4e i neznam dali se vodqt performance tires ili sa prosto za voziq, ama na takava kola ako se slagat touring tires 6te e unizitelno, uj sportna kola pyk.....

Аватар
KORD
Мнения: 472
Регистриран на: 14 Авг 2005 06:39

Мнение от KORD » 20 Юни 2006 18:49

Toy delslow4o ne razbira ne nego ne trq mu se sardish ... toi si misli 4e samo Lorda nqma gumi 4e samo negovata kola i lipsva neshto .. a ne gleda 4e ima 5 puti pove4e upgreads ot men za primer .... Nali KONI shoks i H&R springs ne sa preimushtestvo ili pak sweibarovete ? LSD-to ?
tova 4e gumite mu bqha tam 245 ( tuka nesam 100% sigoren ) si4kite tezi preimushtestva sa zaslepeni ot edni gumi koito se pak imat 70% graifr oshte ( a moite zadnite originalni s kolata na 55k miles imat daje i flat spots ). Az se 4uda zashto ne izleze nqkoi sas tova 4e naro4no tiq ot butkata ni davaha po dobro vreme ? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif tongue.gif
Изображение
"Money Money Money Money jivota e pari Money Money Money Money i gotini jeni " Kondio 1998 :)

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 21 Юни 2006 00:38

dve neshta shte kaja. na lorda gumite mislia che sa 225. i 100% graifer da imat gumite sa tolkova stari che.......smiatai - sando gi vze ot miasto za izpolzvani gumi, a tezi sa gi vzeli ot niakoi drug ....... !?!?

kakto i da e. resultata e nalice i veche gledame napred do sledvashtiat event. tongue.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта