Миене на двигател

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
pol
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Авг 2005 19:03
Местоположение: Световрачене
Автомобил: Тойота Версо
Обратна връзка:

Миене на двигател

Мнение от pol » 20 Юни 2006 12:34

Пускам тази тема, защото и други може да суе уплашат като мен, пък дано като прочетат това да се сетят за него, като им потрябва. (Дано да не става де).
Та като сменях биелетката малко след като купих Тойотата мастора ми вика :
- Супер кола е. Само да не и миеш двигателя.
Аз още тогава си помислих, че секи си има некви проблеми и си е патил от по нещо и почти не му повярвах, още повече, че в автокъщата я бяха спукали от миене горката колица. Добре, че се сетих да погледна отзад между калниците и купето и да източа оттам водата, че още да ми мирише на спарена влага. (Това беше и за човека, пуснал темата за филтъра на климатика wink.gif ).
Та да продължа. Вчера измих двигателя - ама джам направо. Лъснаха го момчетата с некви работи и т.н. Не можех да му се нарадвам. Снощи като се прибрах отворих капака да изветрее окончателно и днес сутринта почнаха ядовете - придърпване, сецане глъхнене на ниски а по-нататъка и на по-високи обороти. Викам си край. Прав беше човека - тия ми удавиха колата. Сетих се и за приказката на комшията на когото му показах измития двигател: "Жена и кола не се гледат - само се карат." Та понеже удавник и за сламка се хваща, реших, че е вода в бензина и автоматически капнах 15 литра шел ВП 95. Малко след бензиностанцията спрях да огледам двигателя (не че нещо разбирам - ама все пак). Та отварям и почвам- въздушен фиртър - добре. туй онуй - пак добре изглежда бе!
Извъднъж мяркам подвитата blushing.gif изолация на капака и ми светва. Същата не се е закопчана както трабва - подвила се е и притиска ей тия гумени маркученца отгоре над двигателя, което шашка двигателя. Оправих дунапрена доколкото можах и след 5 минути каране колата се оправи. Нямате си представа колко съм доволен. Отпаднаха всякакви притеснения за инжектори, води и т.н. Даже смятам, че сега колата не прави и онова характерно за 3SFE придърпване така осезателно, за което се писа и тук, че не било притеснително. Работи си равномерно.

Надявам се да съм бил полезен. cool.gif[/b]
Последно промяна от pol на 20 Юни 2006 13:01, променено общо 1 път.
Toyota Verso

El Camino

Мнение от El Camino » 20 Юни 2006 12:58

Вата.. на капака.. на Карина? За кое говориш по - точно?

pol
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Авг 2005 19:03
Местоположение: Световрачене
Автомобил: Тойота Версо
Обратна връзка:

Мнение от pol » 20 Юни 2006 12:59

Е на капака с щипци е хваната изолация - дунапрен по-точно
Toyota Verso

El Camino

Мнение от El Camino » 20 Юни 2006 13:09

Аз нямам такава biggrin.gif

Carina E
Мнения: 24
Регистриран на: 15 Юни 2006 21:20

Мнение от Carina E » 20 Юни 2006 21:05

I az niamam

pol
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Авг 2005 19:03
Местоположение: Световрачене
Автомобил: Тойота Версо
Обратна връзка:

Мнение от pol » 20 Юни 2006 21:33

Абе чисто кече си е. Пълно с прах, въпреки, че е измито. Според мен трябва де се свали за да се мие. Моите хора спестиха операцията по свалянето и при съхненетго се сви където не трябва и запуши малко вакуммаркучета. sad.gif
Toyota Verso

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 160 госта