Svalqm F & F "Tokyo Drift"

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 26 Юни 2006 08:49

ALTEZZA написа:kadeto i da e rezervoara, te ne go spleskvat nego che da garmi, osven ako ot razkasvaneto ne se e poluchila niakoia iskra(ot skasani kabeli ili kasasht se metal) i v sashtoto vreme da e kontaktuvala benzinovi izparenia ot razkasani benzinovi trabi/rezervoar, no mi se struva malko nevazmojno.
Дефакто във момента на разкъсването понеже колата скача нагоре-надолу ,ясно си личи как задницата се сплесква което вероятно е деформирало и резервуара. Но екплозията идва от место където не може да има толкова бензин - явно са наели един пиро-Техник да украси сцената:)
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 26 Юни 2006 08:52

ALTEZZA написа:vazmojno li e pri razkasvaneto na kolata da se razdeli bash taka na polovinata? a i zashto izbuhna?
Tova spored men i spored fizi4nite zakoni e nevuzmojno!
Az si misleh, 4e sa vurzali predniq i zadniq most i 6te otkusnat 4-te gumi, no ne stana taka.
Ako q beha vurzali za kukite deto sa za avarijno durpane naj-mnogo da i bqha otkusnali prestilkite zaedno s bronite.

Prosto ako se zagledaj na zabaveno predi da q razdelqt otvutre se vijda iskri, t.e. zaredili sa q s eksploziv predvaritelno da uzglejda po vnu6itelno!
A se razcepi to4no v sredata, za6toto flexa e igral predi tova, sa q prerqzali posredata prosto kamionite leko q opunaha i lamarinite se skusaha.
Az li4no ne vidqh kardan. Qvno sa go mahnali, 4e da ne zatrudni razdelqneto.

Prosto malko pirotehni4eski kino efekti.
Te 6a pokazvat na batko si kak se pravqt fokusi. Tova moje da go napravqt s vsqka edna kola, no se gavrqt s rusnacite.


Na men li4no mi pe6e mnogo nepriqtno kato go gledah, za6toto vednaga se setih za filma "Vreme razdelno", deto na edin ot purvencite na seloto mu vurzaha dvata kraka i go raz4eknaha s 2-a konq v protivopolojni posoki.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 26 Юни 2006 12:47

abe naznam tochno kak e stanalo, no vzrivut si beshe pirotehnika. za ruskite koli se znae che imat dosta nedomisleni neshta v R&D-to... naprimer Samarite i Sputnicite, s predno predavane, imat prdni nosachi napraveni ot yaka titanova splav, za da ne se troshta, zatova puk pri katastrofa teya nosachi vlizat prez kupeto i chupyat glezenite na shofiora i predniyat putnika... taka che nyama da se uchudya da se e razkusala kolata taka ot samosebesi....vse pak tova e kupe izmisleno ot italiancite v sredata na 60-te godini, i leko promeneno ot rusnacite! wacko.gif

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 06 Юли 2006 04:08

Samo da si kaja skromnoto mnenie za Tokyo Drift, bez nqkoj da me e pital! biggrin.gif
Kakto i mom4etata spodeliha po-gore(a i dot drugi 4uh su6toto) filma e ala za mladite teenageri v srednoto u-6te. Na nqkolko mesta pri drift bitkite, kakto ugabuga spomena, kamerata smenq kadrite prekaleno burzo(uj za da suzdade pove4e dinamika i naprejenie), no vsu6tnost tova samo vodi do viene na svqt v liceto na zritelq. Vmesto tova ne sa se setili(pone az ne vidqh) da snimat krakata na 6ofiorite(kakto pokazvat v Drift Bible-a, primerno) ot tezi kadri mnogo po-lesno bi se predala dinamikata na 6ofirane, koqto se iziskva pri drift! Siujeta na filma moje da vpe4atli edinstveno teenager, no ne i 4ovek nad 20 godini, da re4em.
Muzikata mi haresa, tozi qponksi rap me razbi, gotino sa go dokatali, po edno vreme vkaraha i puertorikanski rap.
Momi4eto vuv filma , naistina moje da se upreli4i na kukli4ka, no men li4no ne me kefi tolkova, a i naistina i e prekaleno kolqm6ko 4eneto, moje puk tova da i e 4ara. :whistle:


Sled vsi4kite tezi kritiki, koito za men izblednqvat na fona na tova, 4e filma populqrizira tolkova dinami4en i interesen sport kato car driftinga!
Samiq zamisul na filma da se izgradi okolo driftvaneto e MNOGO pohvalna, kakto i da se vkara(makar i s vtorostepenna rolq Kralq na drifta Tzsuchya) pravi 4est na scenaristite.
Su6to golqm minus spored men e, 4e pove4eto drift sceni sa na tumno(ve4er), koeto ne moje da pokaje v detajli i kato cqlo tehnikata na drift, kakto tq e prekrasno obrisuvana v Drift Bible. Verno 4e v Drift Bible-a e pove4e tehni4eski obqsneno kak se drifti, no na vvsqka cena trqbva6e da vkarat nqkoi ne6ta ot tam, o6te pove4e, 4e Tzsuchya u4astva i biha se sporazumeli za avtorskite prava.

Da ne se nadqvame, 4e sledva6tata seria na The fast and the furious, 6te e po-izpipana!

Tova mi e v ob6ti linii mnenieto.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта