Добавка за дизел???

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
pesheto
Мнения: 73
Регистриран на: 13 Май 2010 14:23
Местоположение: София

Добавка за дизел???

Мнение от pesheto » 28 Дек 2010 14:51

За първа зима ми е да карам дизелова кола и ме интересува за някоя конкретна марка добавка за дизела и дали е необходимо изобщо? От къде да я закупя също така?

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 28 Дек 2010 14:53

първо потърси из форума-затова е търсачката! добавките са обсъждани много пъти и е пълно с предложения

Аватар
pesheto
Мнения: 73
Регистриран на: 13 Май 2010 14:23
Местоположение: София

Мнение от pesheto » 28 Дек 2010 14:55

Dizzle написа:първо потърси из форума-затова е търсачката! добавките са обсъждани много пъти и е пълно с предложения
Благодаря ти за това не се бях сетил. sleep.gif

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 28 Дек 2010 16:03

pesheto написа:
Dizzle написа:първо потърси из форума-затова е търсачката! добавките са обсъждани много пъти и е пълно с предложения[/quote]

Благодаря ти за това не се бях сетил. sleep.gif
Вярно е, от бензин през светилна газ, машинно масло та чак до Лики Моли (т.е автомобилният Палмолив), Рекес и т.н. biggrin.gif
Шега разбира се !
Мисля, че ако се слага зимния Алпин дизел на ОМВ няма нужда от допълнителни добавки за зимата.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 28 Дек 2010 16:05

scorpion написа:
pesheto написа:
Dizzle написа:първо потърси из форума-затова е търсачката! добавките са обсъждани много пъти и е пълно с предложения[/quote]

Благодаря ти за това не се бях сетил. sleep.gif
Вярно е, от бензин през светилна газ, машинно масло та чак до Лики Моли (т.е автомобилният Палмолив), Рекес и т.н. biggrin.gif
Шега разбира се !
Мисля, че ако се слага зимния Алпин дизел на ОМВ няма нужда от допълнителни добавки за зимата.
Ама, че съм и аз. Четете Редекс

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 28 Дек 2010 17:15

scorpion написа:...Мисля, че ако се слага зимния Алпин дизел на ОМВ няма нужда от допълнителни добавки за зимата.
+1

От 01 декември до 31 март сипвам Алпин дизел, а през другото време Лукойл дизел и НИКАКВИ добавки. По тази рецепта карат и още двама приятели с дизелови Тойоти и няма проблеми. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

gicho
Мнения: 330
Регистриран на: 27 Сеп 2010 08:15

Мнение от gicho » 28 Дек 2010 17:27

Никога не съм ползвал добавка (и аз зимата на фордчето се набутвам с алпин от ОМВ), но съм чувал добри отзиви от познати за Кастрол - TDA мисля че се казва добавката. Само че става въпрос за по-стари дизелчета, така че не твърдя че е добро за твоя мотор (не виждам причина да има разлика, но все пак споменавам).
Убаво еФтино нема!
Баси! И тия почнали да правят боклуци !!!(Специален поздрав за Тойота във връзка с "чудния" 1ZZ-FE)
Вече и на газ ...

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 28 Дек 2010 17:30

От 3 г. жена ми кара авенсис 2.2/150кс с обикновена нафта от OMV и никакви добавки не ползва. :thumbsup:

ПП: Само когато моята кола е за тунинг (по-тоно за махане на оптичен тунинг) и карам тази кола сипвам на Шел, но пак обикновен и без добавки

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 28 Дек 2010 19:26

двутактово масло(за резачки синтетично) 5мл.на литър е найй добрата добавка :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 28 Дек 2010 19:33

Ако не се лъжа, най-добрата добавка за дизел е нафтата, но няма да я намерите в Бг-товицата....

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 28 Дек 2010 19:48

Слагаите си добавки.По-голям боклук от БГ нафтата няма да оцелите,каквато и добавка да сложите ще е добре.
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от Akima » 28 Дек 2010 21:23

Добавки колкото искаш:
1.Приятел кара с Хелиос - http://www.helios.bg/dobavki-za-dizel/d ... oriva.html
2.Чувам и добри неща за Bardahl - http://www.tuning-parts.bg/browse/category/id/77/
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 28 Дек 2010 22:00

Повтарял съм го поне 10 пъти и честно казано вече ми е неудобно, но понеже се налага, пак ще го повторя: карам вече повече от 100 000к с нафта от ОМВ и нямам некакви проблеми.
Това което се пише, че в нея има необходимите добавки за съответните сезони, изглежда си е вярно!
Не се налага да слагам никакви добавки нито за зима, нито за лете. wink.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Мнение от martod » 28 Дек 2010 23:30

Kiki написа:Повтарял съм го поне 10 пъти и честно казано вече ми е неудобно, но понеже се налага, пак ще го повторя: карам вече повече от 100 000к с нафта от ОМВ и нямам некакви проблеми.
На мен пък не ми е неудобно, защото до сега не съм го казал, ама пак да повторя laugh.gif не си тормозете мозъците всяка зима, какви горива и какви добавки да слагате .. biggrin.gif
Няма нищо по ценно от опита и пробите .. :thumbsup:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthr ... 76&page=33
Иначе се получава, 5 поста, 5 различни мнения .. smile.gif

п.п. Кики, тези 100 милиона кога ги навъртя бре, ти не спиш ли понякога ? tongue.gif и това само с Авенсиса ли, или общо ? .. laugh.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 29 Дек 2010 09:39

М-да. Колегата от оф-роуд форума си е направил труда да направи изпитания макар и в домашна среда. Интересно ми е защо обаче прави пробата с Премиум Дизел на ОМВ (който е лятно гориво) вместо с АЛПИН Дизел. Вероятната причина е, че експеримента е правен втората половина на Април'2010, когато твърде вероятно е всички от тестваните от него горива да са в т.н. летен вариант без съответнитеи добавки за замръзване.

Независимо от всичко, считам че Алпин Дизел на ОМВ оправдава по-високата си цена и ползването му не изисква каквито и да е било добавки. Смятам, че горивото съдържа всичко необходимо за изкарване на зимния сезон по съответните географски ширини.

Поздрави !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Google [Bot] и 61 госта