[Анкета] Откъде пазарувате употребявани гуми за вашия автомобил?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

[Анкета] Откъде пазарувате употребявани гуми за вашия автомобил?

от мобиле.бг и навсякъде без тойота форум...
4
5%
от една морга/гумаджийница до нас
8
11%
комшията ходи до германия и ги дава изгодно...
3
4%
оглеждам се до кофите...
6
8%
карам с нови гуми,до 4мм-после ги продавам по форумите кат запазени
14
18%
всекидневката ми е балансирана и не яде гуми,,с нови искарвам 4 години и сменям колата
1
1%
...не карам кола,но проблема ме вълнува живо.
2
3%
анкетата е безмислена-който му е проблем гумите,не кара на 2.50 литъра.
38
50%
 
Общо гласове: 76

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 27 Фев 2011 10:20

BIS написа:
slowtraveler написа:Винаги съм бил против продажбата на гуми втора употреба защото кой би продал такава гума:
1. Някоя пресметлива душица, дето си е продала старата кола с галошки, защото са досвидели гумичките, и не ги е подарил заедно с колата.......
Slow!Според мен за всичко си прав без първа точка!В днешно време много хора се чудят как да изкарат 200-250лв. :thumbsup:
Ами смятам, че и там съм прав....
Когато продавах авенсиса сложих маалко по-висока цена - все пак си бе добре поддържана машинка (въпреки многото проблеми по експлоатацията, които бяха отстранени на ниво)...
Колата стоя седмица, и първия човек който дойде да я види му се обясни какво получава срещу парите си: включително втори комплект джанти с поизносени гуми втора ръка (зимни, защото колата я продавах есента) и оригиналните тойота тасове за този втори комплект стоманени джанти.
Условие на сделката - комплектация на колата така, както съм я карал аз (включително медицинския комплект, крикове, пълно автокаско до края на годината, абсолютно нова резервна гума и т.н.)...
Така нито той се набутва да взема втори комплект, нито аз се мъча да реализирам четири гуми с джантите...
При предходните пъти се е случвало да продавам кола без втория комплект гуми просто защото новата кола е била със същия размер гуми, та просто си ги оставям за себе си.
Единствените гуми 'втора ръка' които съм продал бяха чисто нови Мишлен, които никога не бяха монтирани на джанта... Та съвестта ми е чиста.
Предполагам колегите които взеха колата и мишленките са доволни :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от Akima » 27 Фев 2011 12:30

rudolf написа:
Akima написа:
Докторе,
аз също карам само с нови гуми,но имах случай с един Пасат/служебен/ с купени нови гуми от БГ и мой приятел с Шкода и гуми втора ръка,доставени от Германия - познай кои гуми бяха произведени в Европа и кои в Китай,а също и кои бяха по-качествени!Та нека да не се изказваме неподготвени! cool.gif
защо мислиш че няма китайски гуми втора ръка и германски нови???
,много ми е съмнително как закупчика ви е отишал и е поръчал гуми,без да види какви са и без някой да го пита какво иска...никой не ви кара да купувате най евтиното--точно това беше идеята на темите,че не с епести от гуми.
и китайските гуми не са забранени в евопа ,стига да отговарят на изискванията,,има различни класове като качество и цена гуми.
никой не ви кара да купувате новигуми от бг...1/3 от гумите които съм купил последните 3 години са от чужбина. като цяло в бг и новите гуми са залежали,особено екзотични размери.
Закупчика прилича на Онуфри от Българ и честно да ти кажа просто не знам кой го е взел на работа - на него му дават една торба пари и искат да донесе n-брой "гуми",на които да пише,че са зимни и това е. sad.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
BIS
Мнения: 438
Регистриран на: 20 Яну 2011 15:57
Местоположение: Варна

Мнение от BIS » 27 Фев 2011 13:59

Slow!Просто си умерил добър купувач.В условия на фин. криза много малко хора дават повече пари за допълнителна комплектация на колата!Поне такива са моите наблюдения.Дано всички купувачи с които си имаш работа, да са като този който ти е купил Авенсиса! :thumbsup:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 04 Мар 2011 21:40

BIS, всичко е до цена...
Предпочитам да се освободя на минимална цена от неща, които не ми трябват...
Ако не само не ми трябват, но и ми пречат - предпочитам да ги подаря...
Така ще си спестя допълнителни разходи за съхранение (били те финансови или психични)...
Затова и стари гуми не пазя - оставям ги на гумаджиите..
А втория комплект към даден автомобил би ми пречил, като освен това не бих могъл да го използвам на новия автомобил заради различния размер...
Но е и факт, че когато ми се наложи смяна на гуми, то самите гуми рядко стават за нещо - износвам ги 4 равномерно и ги сменям в края на сезона, когато вече грайфера е близко до минимума...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
F20C
Мнения: 273
Регистриран на: 27 Май 2009 17:39
Местоположение: София

Мнение от F20C » 05 Мар 2011 00:08

miLen4o написа:Абе маи само на мен ми е ясно ,че няма да има такъв раздел У нашия форум.


+1

да живее тоталитаризъма happy.gif happy.gif

аз гласувах за отговора с 2.50лв/л.... аз проблеми с гумите нямам cool.gif
If in doubt....Flat out!!!

Аватар
BIS
Мнения: 438
Регистриран на: 20 Яну 2011 15:57
Местоположение: Варна

Мнение от BIS » 05 Мар 2011 00:45

slowtraveler написа:BIS, всичко е до цена...
Предпочитам да се освободя на минимална цена от неща, които не ми трябват...
Ако не само не ми трябват, но и ми пречат - предпочитам да ги подаря...
Така ще си спестя допълнителни разходи за съхранение (били те финансови или психични)...
Затова и стари гуми не пазя - оставям ги на гумаджиите..
А втория комплект към даден автомобил би ми пречил, като освен това не бих могъл да го използвам на новия автомобил заради различния размер...
Но е и факт, че когато ми се наложи смяна на гуми, то самите гуми рядко стават за нещо - износвам ги 4 равномерно и ги сменям в края на сезона, когато вече грайфера е близко до минимума...
И аз съм подарявал много неща ,с мисълта да не ми пречат! Но като цяло нещата в БГ не стоят така! Иначе за много работи си прав! :thumbsup:
TOYOTA Avensis D4D-2002g.

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 05 Мар 2011 00:49

F20C написа:
miLen4o написа:Абе маи само на мен ми е ясно ,че няма да има такъв раздел У нашия форум.


+1

да живее тоталитаризъма happy.gif happy.gif

аз гласувах за отговора с 2.50лв/л.... аз проблеми с гумите нямам cool.gif
то според мен ,в този форум,никой няма проблем с гумите,,ама лаф да става

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 05 Мар 2011 01:48

не е проблем да си купуват хората стари гуми от мобиле.бг. Също така не е проблем да търсят отговорите на техническите си въпроси в Гугъл, а да разискват общите си теми в десетките форуми на социални теми. Може да си търсят частите за колите в мобиле.бг и да се забавляват във вицове.гбг.бг. Също така евтино масло и части могат да си тъдят из многобройните други сайтове. Но тогава за какво ще ни е този форум? Защо да не може собствениците на 15-годишни короли да могат да си намерят гуми тук, в ТЕХНИЯ форум, а трябва да се ровят из мобиле.бг? Защото този форум, уважаеми господа модератори НЕ Е ВАШ ЛИЧЕН, ако ни няма НАС, вие какво точно ще модерирате? Ясно се вижда, че има достатъчно много хора, които искат да има раздел гуми/джанти? Кое точно ви е толкова сложно, господа модератори, че така твърдо сте решили да се браните от това желание на хората?
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 05 Мар 2011 02:23

Добре, ще се опитам да го обясня на разбираем език - демек - защо НЯМА да има раздел гуми/джанти.

Ами елементарно - защото после някой ще ревне за раздел масла/филтри, после чистачки/течности, после водни помпи/термостати.

За фарове, калници, брони и багажници - да не говорим.

Сега, това тук е форум, не е битак. И някой, ако се чувства ненужен - може да напусне по собствено желание или по нечие друго.

Основното, което се забравя тук е, че всички сме на гости на Лорда, а да влезеш в чужда къща и да подреждаш мебелите по собствено желание - някак си е липса на уважение към домакина.

Темата на Люцкан в сервизи/магазини е важна тема, защото е коректен и ни предоставя наистина оригинални части за добри пари.

Темата на Николов също е важна - това се прави, когато доста хора са доволни от даден човек и препоръчват услугите му.

А сега ми кажете с какво даден индивид, регистрирал се тук за да си продаде старите гуми от мазата, и то на цени, дето с малка разлика ще си купите нови гуми - е полезен?!?!

Ако сте обърнали внимание, последно време рудолф е спрял да трие подобен род обяви. И ставате свидетели какво точно е трил, преди да се откаже - и то по настояване на определен брой мрънкалници тук.

Е, сега ние, другите "господа модератори" ще трием тези обяви, защото си има правила, които никой не чете, пък и на никой не му пука.

Ще се въведат СТРОГИ правила за ДОТ на гумите, както и снимките ще бъдат задължителни.

Хора, които се регистрират тук с идеята да продадат нещо от този сорт - няма да бъдат толерирани.

Пак повтарям - това не е битак.

И след като толкова много искате промени - предложението ще се обсъди, но се опасявам, че правилото за 50 - 100 смислени поста, плюс платени обяви ще бъде факт.

Социални и други теми ще се обсъждат само в офф-топик, като появата на подобни мнения на друго място ще се трият.

Та - всяко нещо с времето си - не бързайте. Само да не се окаже после, че сте ПАК недоволни.

Живи и здрави.
gh0s7r1d3r написа:обаче ако има раздел гуми/джанти, ще го гледат хората, които ги интересуват гуми/джанти. мен не ме интересуват и няма да ги гледам. обаче сега гледам раздел купува/продава, защото търся други неща за моето версо и тия безмислени еднодневки "продавам лЯтни гуми" ми пречат и ме дразнят. така, че доста по-добре би било да има такъв раздел и да си го гледат хората, които си търсят гуми втора употреба!
Ами аз ако си търся гуми и джанти, обявите за Версо също могат да ме дразнят така, както и теб другите. Дай тогава да направим раздели за всяка една част?!

Не гледайте само от собствената си камбанария, моля ви......

to4nia
Мнения: 10
Регистриран на: 05 Мар 2011 18:26

Мнение от to4nia » 05 Мар 2011 19:42

Карам с нови гуми,до 4мм-после ги продавам по форумите кат запазени-на тези които не искат или нямат възможност за нови.
P.S Стари гуми ще се търсят докато не се промени манталитета и най- важното- бюджета на хората.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 05 Мар 2011 20:37

Той ЛОРДа сам си е поканил гостите./пак може да ме бастисате/.И за гуми , и за всичко останало всеки търси да продаде,щото е криза.И в САЩ , и в БГ-то.Тъй че по-малко нерви и повече разбиране,там е истината.

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 05 Мар 2011 21:22

nowyaris написа:Т.И за гуми , и за всичко останало всеки търси да продаде,щото е криза.
Точно така.

Ти как ще реагираш, ако през половин час ти звънят на вратата разни хора да ти продават хляб , щото е криза, а ти си правиш купон с колеги - сладкари?

Защо не разберете най-после нещо твърде елементарно - форумите са създадени, за да се обсъжда даден проблем, както и начин за решаването му - не за търгашески цели.

Стари гуми могат да ми направят проблем, решението е - нови такива.

Как този проблем може да се реши с ДОТ 03?

Ама дайте да се разберем, защото оставам с противоположно мнение.

Хора, които са се регистрирали тук, за да обсъдят даден проблем, може евентуално да са получили правилния съвет и да са отстранили проблема. Ако са го споделили с нас - браво, значи знаем причините, последствията и решението.

Я ми споделете вашето твърде широко скроено виждане за хора, чийто първи пост е продавам гуми, снимки на лични или на скайп?

Хора, които показали, че могат да бъдат полезни тук - имат нещо за продаване. Добре, пускат си тема, разисква се и се намира оптималния вариант за съответния купувач.

Това е форум, в който хората в него си препродават разни неща.

Дотук - добре.

Но отнякъде се появяват хора, които не само, че с нищо не са допринесли за проблемите на вече регистрираните - било дори и в соц. темите в оф-топик - ами и не са си направили труда да прочетат ЕЛЕМЕНТАРНИТЕ правила за това.

И вие искате от нас - модераторите - да бъдем толерантни?

Добре, ако наистина искате това - имате ли си елементарна представа на какво ще заприлича раздела купува/продава?!?!

Ако се опитате да видите нещата от тази гледна точка, ще се окаже, че ние - модовете - пазим ВАС - хората, които не искат да им се досажда с неграмотни, без визуализация, без цени и телефони, да не говорим за местоживеене - обяви.

На нас ни е лесно - просто оставяме този раздел без внимание. Имате ли си представа какво ще се получи?

Ако ви трябва мигач за Корола Версо - ще търсите с дни.

А ако има раздел - гуми/джанти - с месеци.

По - рационално ще е, ако посетите най-близкия гумаджия до вас, поне ще имате пряк достъп до продаваната стока, а не снимки, минати през фотошоп.

Но май отново изпадам в излишни обяснения - по-вероятно е да не ме разберете, но когато подобен род неграмотни и несъобразени с правилата теми изчезнат в небитието - да не ни обвинявате излишно - направили сме всичко възможно, за да ви обясним как стоят нещата.

П.П. Адаш, нещата не стоят по точно този начин - когато правиш купон и каниш хора, чалгарите, циганите и навлеците остават отвън.

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 05 Мар 2011 21:51

изумявам се че тези спорове не ги водя с хора които имат по 20 чифта гуми в двора за продаване,а точно за колеги които ще влезат да потърсят фар,габарит или огледалона 16та страница, измежду тонове-гуми laugh.gif

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 05 Мар 2011 22:40

Те затова искат и раздел, което ще рече, че ще има тонове гуми и джанти....

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 05 Мар 2011 22:55

Fido Dido написа:Те затова искат и раздел, което ще рече, че ще има тонове гуми и джанти....
ще бъде страхотно,,,предполагам ще има супер изгодни оферти ,които ги няма никъде другаде??

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта