CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 24 Сеп 2012 19:12

Много неща са оправени/добавени - най-новите от вчера:

Добавени са "Любими обекти", при избиране на бензиностанция, на която зареждате често - може да я добавите в любими, след това имате лесен начин да си я изберете без да ровите картата.

Също така вече в търсенето МПС-тата могат да се сортират по разход. Има малък бъг при тези, които са с повече от едно горива (примерно газ + бензин), който ще оправя скоро.
Изображение

Аватар
Toyko
Мнения: 682
Регистриран на: 17 Ное 2011 13:06
Местоположение: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Toyko » 25 Сеп 2012 09:54

Браво, дано повече хора се запишат на тоя сайт , за да имаме реална статистика за България на возилата :) !!!
Колеги рекламирайте го!
Това с подредбата по разход ми харесва - отдавна го чакам, макар реално да трябва да може да се отсяват коли с поне 20-30 зареждания и от сравним клас да речем а,б,ц,д, колкото и да се пъна не мога да докарам разхода на някоя малка колица все пак.

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 27 Сеп 2012 02:26

Вече графиката с изминатия път и разходите е по-подробна и с нови екстрички :) Има и оправени бъгове в нея. За тази става дума:
http://www.carspending.com/bg/profiles/CarSpending
Изображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 06 Дек 2012 22:36

От преди няколко минути конкретно бензиностанциите могат да се избират чрез поле за търсене :) Искрено се надявам това да помогне повече хора да избират бензиностанцията, в която са заредили и да добавят нови такива! Вече се е събрала доста солидна база, работи се по интерфейс да могат лесно да се търсят.

http://grab.by/i5q6
Изображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 23 Дек 2012 20:04

Хората, които искат импорт от SpritMonitor - нека ми пратят по едно CSV със зареждания, за да имам данни с които да тествам. Пишете на лично или през формата за контакти на сайта - ще ви дам мейл, където да пращате. Благодаря предварително.
Изображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 05 Мар 2013 17:07

Тъй като виждам, че в темата никой не пише, повече няма да досаждам (стига някой да не се активизира) :)

CSV импорта (от SpritMonitor.de) е направен, но много малко изтестван и може да има бъгове. Който иска да го пробва, ако има запазени зареждания в сайта, нека първо си направи ново МПС и там да опита да импортира данните си, преди да тества с това, към което е добавял. Моля да ми пишете при каквито и да е проблеми.
http://grab.by/kqV4
Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Rudy » 06 Мар 2013 08:48

Veseliq написа:Тъй като виждам, че в темата никой не пише, повече няма да досаждам (стига някой да не се активизира) :)

CSV импорта (от SpritMonitor.de) е направен, но много малко изтестван и може да има бъгове. Който иска да го пробва, ако има запазени зареждания в сайта, нека първо си направи ново МПС и там да опита да импортира данните си, преди да тества с това, към което е добавял. Моля да ми пишете при каквито и да е проблеми.
http://grab.by/kqV4
Браво - импорта работи - има малко неточности, ама те си идват още от монитора... Ето ти още няколко идеи - направи таб със повече статистика (напр. както е Fuelly.com), добави и CSV импорт и на разходите, не само на зарежданията.

Пиши - не досаждаш - сайта е доста по-симпатичен от много други, а само така можеш да го популяризираш.
Изображение

kaloian1_g
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Авг 2012 07:43
Местоположение: Пловдив

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от kaloian1_g » 06 Мар 2013 09:03

Потребител съм на сайта и мога да кажа само,че Ви подкрепям.Радвам се,че работите непрекъснато по него и добавяте нови неща.Не съм ползвал SpritMonitor.de ,но предпочитам Вашия написан на български език.Колкото до това,че пишете тук и смятате,че досаждате – не е така.По-този начин рекламирате нещо, което сте създали,развивате и предоставяте за безплатно ползване от всички.Аз лично уважавам такива хора.Успех.
Изображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 07 Юли 2013 18:52

Работейки по големите промени, качвам някои от тях в текущия сайт. Например Facebook и Google логин и регистрация:
Изображение

Ако нямате акаунт, може бързо и лесно да си направите такъв, при който няма нужда да одобрявате акаунта си по email.

Ако имате акаунт - излезте, след това отидете на Login екрана, дайте "Sign in with Facebook/Google" и като одобрите достъп, после си въведете текущия потребител и паролата в CarSpending. От тук нататък ще може да се логвате със съответната система.

CarSpending никога няма да поства самоволно във вашия профил каквото и да било. Правата са само нужни само за вход и ако в последствие искате сами да споделяте мпс-то си или някое зареждане.
Изображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 20 Юли 2013 23:56

Вече на страницата на колата си можете да видите списък с подобни МПС-та (пример с подобните коли на Toyota Avensis Combi 2.2 D4D):

Изображение

Изчистих и доста други бъгове и дреболии. Благодаря ви на всички!
Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Rudy » 21 Юли 2013 09:34

Браво - изглежда все по-добре. Продължавай така!
Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Vesko » 21 Юли 2013 12:01

Може би е добре в таблицата със зарежданията да показва и цената на литър. Да се ориентира човек къде да зарежда :)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 21 Юли 2013 12:27

Като минеш с мишка над общата цена на горивото, показва цена на литър.

Изображение

Отделно скоро ще изкарам карта с бензиностанциите и таблица с цена по верига за деня, но чакам да се съберат повече потребители и да има повече статистически данни ;)
Изображение

Аватар
krass1
Мнения: 54
Регистриран на: 11 Яну 2013 15:20
Местоположение: София

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от krass1 » 23 Авг 2013 17:56

Браво за хубавия саит!!!

Това което би било полезно е да може да се вижда по лесно какво гориво се зарежда.
В момента добавям вида гориво във "Бележки" и за да вида след това във листа кога какво съм зареждал трябва да посоча върху иконката.... Предполагам ,че не всички посочват какво гориво зареждат а само дали е "Дизел" или "Премиум Дизел".
Незнам колко трудно би било да се добави още едно падащо меню след като избереш примерно "Премиум Дизел" да можеш да избираш из между премиум дизелите на по известните бензиностанции. По този начин ще може да се определи и кое гориво се харчи най-много и това би бил някакъв показател кой коли какво гориво харесват. Моята Тойота харесва ECTO Disel-a на Лукойл и непонася Макс Мотион. Веднъж заредих и няма да повторя!
По начина по който добавям в момента като коментар вида гориво няма как да се събира тази информация и ползва централизирано.
Toyota Avensis Wagon 2 2007 2.2 D4-D 148hp facelift
Изображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Re: CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Мнение от Veseliq » 27 Авг 2013 03:26

Благодаря ти за обратната връзка!

Отдавна имам такова намерение, да позволя да се пише точния тип гориво. Но точно сега правя куп промени, ще стигна и до различните горива. Ако искаш добави идеята във форумчето на сайта, за да стои с по-голям приоритет. Същото важи за всички идеи и предложения - пускайте ги там, защото следя 10тина форума, в които съм писал и ми е трудно да помня всичко (не че не записвам и не се връщам, ама)...
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта