Вече имам Ярис 2003г. (+ лично мнение след ползване)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Sn0wBiZz
Мнения: 26
Регистриран на: 18 Юли 2011 11:19
Местоположение: Varna

Вече имам Ярис 2003г. (+ лично мнение след ползване)

Мнение от Sn0wBiZz » 25 Апр 2012 14:07

Здравейте, колеги!
Вече съм горд собственик на Ярис 1.3 бензин, 2003г. Имам я от два дни, което означава, че не мога да кажа кой знае какво за колата. И все пак ето първите впечатления след 120 км градско каране:
1. доста пъргава, малко повече от очакванията - направо е като оса из улиците
2. много маневрена количка, обратен завой го прави на място :)
3. доста удобна - сядаш високо, гледаш от високо (в сравнение със старата ми астра '93 направо си е като бар плот)
4. музиката свири, но не е нищо особено, като минус мога да кажа, че при моята модификация няма тонколони отзад на колата, но не е болка за умиране
5. борд компютърчето е малко неудобно за цъкане по време на движение, но не е болка за умиране. Средната скорост, която показва мислех, че не работи както трябва, тъй като само се сменяше между 15 и 16 км. След 1 час каране във Варна по обяд вече съм убеден, че е вярна - средна скорост 13 км/ч (дори се учудвам, че успя да стигне толкова, то е някакъв ужас... после защо ни горели много колите в града...)
6. багажничето е малко, но така или иначе много рядко някой ще се вози на задната седалка, може да се ползва като багажник
7. таблото много ме радва - все едно играя Need For Speed. Като минус мога да кажа, че не се вижда от пасажерската седалка, а все пак искам да знам какво точно върши жената докато ме вози
8. точно тази нямаше аларма, но за 120 лв решихме и този проблем
9. разходът още не мога да го кажа колко е, тази седмица ще сравня показанията на бордовия комп с показанията на колонката на Еко. За сега на дисплея показва 7.9, но предполагам ще е повече
10. По дупките вози много по-меко от очакваното - и на предните и на задната седалка. Дано да е здраво окачването, че с тез дупки...
11. двигателчето е супер тихо и по светофарите изобщо не се усеща колата, чак проверявам дали не съм го загасил

За сега е това, вече и аз съм в семейството на Тойота, било то и с малката въшка :)

Поздрави и безаварийни километри на всички
Последно промяна от Sn0wBiZz на 04 Апр 2014 10:19, променено общо 1 път.

nikolas3
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Ное 2011 19:05
Местоположение: София

Мнение от nikolas3 » 25 Апр 2012 17:31

Добре дошъл и безаварийно!
Avensis 2.0 бензин 2004 Т25
Corolla 1.4 бензин 2006 лето.
Лосчето е малкото на лоса (Alces alces).Не включва мигачите, не му изпускат шлиците и НЕ СМЕНЯ СКОРОСТИ!
ЛосТче!АкУмулатор!СемеринГ!АУспУх!КлапАн!РезервОар!ГаЗ!ЛебеДка!ФорУм!ОбрЪч!КУпувам!ВрЪЗка!

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Мнение от ss_mitko » 25 Апр 2012 18:43

Честито,и много безаварийни километри, а разхода ще ти е по малко.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Апр 2012 19:50

Честито и добре дошъл! :thumbsup:
Много безаварийни км. с новата придобивка! smile.gif

Sn0wBiZz
Мнения: 26
Регистриран на: 18 Юли 2011 11:19
Местоположение: Varna

Re: Вече имам Ярис 2003г.

Мнение от Sn0wBiZz » 12 Юни 2012 16:00

Благодаря ви :)

Както обещах като се посъберат повече впечатления да пиша пак - ето ме.

След месец и половина и 2000 километра:
1. смесен разход (засечен при 240 км градско и 240 извънградско) - 7.0 - извънградското с климатик
2. разход - градско - 7,7 без климатик и с много задръствания
3. разход - извън града с климатик - 6.2

4. При висока скорост (над 110) в купето започва да става малко шумно заради високите обороти и леко тресе, но мисля, че е от гумите
5. С 5 човека в колата и голям баир се задъхва, трябва да се кара на 1ва, но нормално - все пак на първата и дават скорост до 45 км/ч
7. Много чекмедженца, рафтчета, жабки - доста е удобно при пътуване
8. Задният прозорец е доста малък и за ориентиране при заден ход се ползват страничните огледала малко повече в сравнение с други хечбеци
9. Масло - събра 2.4 литра и седи точно по средата между мин и макс. С една тубичка 5л 5W40 ще успея да налея два пъти (тубичката беше 80-90 лв със смяната на маслото ако не се лъжа)

Като цяло съм доста доволен от количката - ако някой се чуди дали да вземе Ярис - препоръчвам
Поздрави от Варна :)

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Вече имам Ярис 2003г.

Мнение от scorpion » 13 Юни 2012 15:19

Sn0wBiZz написа:Благодаря ви :)

Както обещах като се посъберат повече впечатления да пиша пак - ето ме.

След месец и половина и 2000 километра:
1. смесен разход (засечен при 240 км градско и 240 извънградско) - 7.0 - извънградското с климатик
2. разход - градско - 7,7 без климатик и с много задръствания
3. разход - извън града с климатик - 6.2

Поздрави от Варна :)
Поздрави на Варна smile.gif
Не е ли с около литър повечко разхода на това яренце unsure.gif

Апропо, вчера видях Арис Версо. Първоначално се чудех какво е това грозниче biggrin.gif , но после като покарах малко след, около и пред него ми хареса. Чудесно градско автомобилче punk.gif

Sn0wBiZz
Мнения: 26
Регистриран на: 18 Юли 2011 11:19
Местоположение: Varna

Re: Вече имам Ярис 2003г.

Мнение от Sn0wBiZz » 15 Юни 2012 09:05

Здрасти,
ами след 4 пъти "до горе" на бензиностанцията това излиза като сметка. Сякаш не гори повече от нормалното, гледал съм и други теми из форума и хората споделят същия разход. Дори като цяло на варненци им е по-висок разхода отколкото на софиянци или поне това излиза от мненията не само в тойота форум, а и в другите автомобилни форуми. Горе забравих да пиша - борд компютърът при мен дава отклонение 10-15%, за разхода, не знам защо, но много приятно се изненадах, когато реалният беше по-нисък от показанието там :).
Иначе за Версото - аз такова чаках да излезе с месеци, но все някакви таралясници се появявахатук из автосалоните - супер е, много ме кефи! Чаркаляците им са същите, само купето е различно.

Поздрави

Nixter
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Окт 2007 18:39
Местоположение: Бургас

Re: Вече имам Ярис 2003г.

Мнение от Nixter » 17 Юни 2012 00:05

Sn0wBiZz написа: 9. Масло - събра 2.4 литра и седи точно по средата между мин и макс. С една тубичка 5л 5W40 ще успея да налея два пъти.
Това как е възможно? 1,3 мотора да събира по-малко от еднолитровия, чийто капацитет е 3,3 литра до макс. и да кажем 3,0 литра до средата?
Toyota Avensis
T25 1,6 VVT-i
2007

Sn0wBiZz
Мнения: 26
Регистриран на: 18 Юли 2011 11:19
Местоположение: Varna

Re: Вече имам Ярис 2003г.

Мнение от Sn0wBiZz » 20 Юли 2012 12:16

Nixter написа:Това как е възможно? 1,3 мотора да събира по-малко от еднолитровия, чийто капацитет е 3,3 литра до макс. и да кажем 3,0 литра до средата?
Идея си нямам, но толкова събра.

Иначе ъпдейт - 2 x Варна - София – Варна (2000 км) - среден разход 5.4 без да се изключва климатика :)

Sn0wBiZz
Мнения: 26
Регистриран на: 18 Юли 2011 11:19
Местоположение: Varna

Re: Вече имам Ярис 2003г.

Мнение от Sn0wBiZz » 07 Окт 2013 18:26

Точно навъртях 15 000 км и пак смених маслото - потръврждавам 2.5 литра (една туба 5л за двете смени до сега).
Иначе за колата - разхода е такъв, какъвто съм го написал преди 1 година. До сега никакъв друг проблем няма - само един изгорял габарит :)
Иначе за разхода - горовир с няколко човека, всички казват, че във Варна им гори с около литър повечет отколкот в София например. Не знам защо е така, може би заради комбинацията от задръствания и кратки разстояния - т.е. 5-10 мин по светофарите за да минеш 2 км и това на студена кола. Предполагам това е причината.
Чудя се за газово ама в този багажник ще е абсолютна мъка...

Пордължавам да препоръчвам количката, супер е!

Аватар
Etarcho
Мнения: 12
Регистриран на: 26 Сеп 2009 17:45

Re: Вече имам Ярис 2003г.

Мнение от Etarcho » 08 Окт 2013 12:25

[quote="Sn0wBiZz"]Точно навъртях 15 000 км и пак смених маслото - потръврждавам 2.5 литра (една туба 5л за двете смени до сега).

Колега Яриса е перфектната количка за градски условия, аз също имам Ярис 1,3 86 к.с. Купен чисто нов от ТМ Ауто 2002 год. вече 11 години и не съм сменял нищо освен ламда сонда и съединител и консумативите масло, филтри и дискове, накладки и съм много доволен от колата. Със здраве да си я караш и много без-аварийни километри. Но и доста пъти съм сменял маслото и досега никога не е събирала по малко от 3,5 литра масло, провери нещо не е наред.

Sn0wBiZz
Мнения: 26
Регистриран на: 18 Юли 2011 11:19
Местоположение: Varna

Re: Вече имам Ярис 2003г.

Мнение от Sn0wBiZz » 04 Апр 2014 10:18

Малко ъпдейт за тези, които са хвърлили око на този модел.
Втора година вече забелязвам, че в момента, в който сложа зимните гуми (2 x Kleber само отпред) разходът в града скача с 1-2 литра - зимата гори около 9,5л/100км. Не знам на какво се дължи, уж били хубави гумите, но го забелязвам и на бордовия компютър, и на бензиностанцията на принципа "до горе". Като сложа летните гуми и разходът значително пада - до около 7 и нещо. Да се има предвид, че става въпрос за Варна - тук колите горят повече. За сравнение - приятелката ми има Хонда Джаз и със зимните гуми разходът й е 7.5 градско.
За 2-те години (25 000 км), в които го карам съм сменил само ремъка за климатика и водната помпа (беше започнал да скърца, въпреки, че изглеждаше като нов) - 25 лв с труда. Единият халоген е изгорял, ама си е цяло приключение да се смени и вече 1 година карам така - и без това съм включвал халогените само веднъж. В двата халогена и единия фар има някаква влага, не знам на какво се дължи и не знам дали е възможно да се изчисти отразителя на фара, защото постоянно е изпотен, но иначе свети прилично, не е някаква болка за умиране.
Малко се усеща липсата и на багажник, за повече от двама човека с багаж не е удобно за по-дълъг път, при положение, че част от багажът се слага на задната седалка.
Съединителят се усеща, че е за смяна, но той си е консуматив и е нормално, все пак не е чисто нова кола.
Иначе като цяло количката е супер за града, доста е пъргава, тръгва първа по светофарите, на магистралата се държи много добре, стабилна е и се чувства добре до около 130-135 км/ч, не че не може повече, но започва малко да потриса (поне на Хемус). При изпреварване, като повечето малолитражни, изисква по-високи обороти в които дърпа доста. Извън града е доста икономична, доста съм доволен.
В случай, че някой все още се чуди - ако вече в домакинството има една по-голяма кола за повечко багаж - тази е перфектна! Ако искате нещо една идея по-голямо - препоръчвам Хонда Джаз - извън града вози доста по-комфортно, а има и багажник с приличен размер.
Поздрави

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече имам Ярис 2003г. (+ лично мнение след ползване)

Мнение от kaltcev.72 » 08 Юни 2014 22:42

И те така те ...... , да не отварям нова тема ще пиша в темата на колегата . След дългосрочен стаж оженихме Гого , разбирай Голф 4 и сега поради нужда от втори автомобил , но градски си търся Тойота Ярис . Отварям Мобиле.де и търся и колкото повече се ровя , толкова повече настръхвам . Коли бол , ама пробег голям и цена висока . Минавам на разузнаване във Франкфурт на търговската улица и попадам на два реда Тойотки и си викам , сигурно съм в Рая на Тойотите . Търся дилъра , и питам за цена , отговора ме втрещява "Всичко е продадено и колите пътуват за Африка " . С нескрито любопитство питам пак , и защо все пак Африка , " Ми от там търсят само Тойоти ! " . Та може би ще се примиря с Нисан Микра или ще продължавам да търся .
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Re: Вече имам Ярис 2003г. (+ лично мнение след ползване)

Мнение от chukov » 09 Юни 2014 16:01

Хм,
в Габорово например не са много автокъщите но има Яриси дори Ярис Версо, каквато търсех навремето и така не можах да намеря
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Вече имам Ярис 2003г. (+ лично мнение след ползване)

Мнение от Not_active_user_1 » 09 Юни 2014 17:56

Ей, всичките Тойоти в Африка ги изнесоха значи... tooth.gif
При филтър на търсене от 2003 г. и до 100 000 км. в немското мобиле ми излязаоха 4186 бр., а в ауто скоута 3660 бр. Яриса. Има още сайтове и при добро желание бройката може доста да набъбне. Да не говорим, че и Тойота продават употребявани автомобили. Да не казвам, че в региона където се живее има предполагам много автокъщи със сайтове и обяви. Всяка седмица излизат по 2-3 безплатни вестника с най-различни обяви. Там и автомобили продават и Яриси колкото щеш вероятно има, но трябва да се бърза, че в Африка отиват... tongue.gif biggrin.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта