Виене в двигателя при форсиране RAV4

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
lazaroni
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2012 18:55

Виене в двигателя при форсиране RAV4

Мнение от lazaroni » 15 Авг 2012 16:00

Здравейте,

нов съм във форума тъй като отскоро имам 6 годишен RAV4.

Та искам да споделя и запитам ако някой се е сблъсквал със следното:

От няколко дена забелязахме/чухме виене в лявата част на двигателя наподобаващо суркане. Та това суркане се появява при форсаж на свободна и 1-ва (не знам за по високите предавки защото вече става шумно). Суркането се появява като падат оборотите а не като се вдигат. Човека, дето купувахме колата заедно с него каза че този шум го нямало като тествахме колата при копуването. Прегледахме въздушния филтър и кутията - не са те.

Та заведох Рафа на чичо доктор в сервиза на Тойота / Варна. Компетентното лице каза че всичко е ОК, било клапана на турбината който не се затварял изведнъж а попадал в някакъв резонанс на края на затварянето. Затова суркането се чувало само като форсирам здраво.

Трето мнение от local майстор в махлата: всичко било наред, нямало необичайни шумове в двигателя.

Та исках да попитам дали някой е забелязал и дали някой се чудил на подобен шум в неговата кола (за жалост нямам познати с Тойоти).

Поздрави и Благодаря предварително

scorpi1977
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2013 15:55

Re: Виене в двигателя при форсиране RAV4

Мнение от scorpi1977 » 06 Апр 2014 23:18

и аз имам такъв проблрм колега ,имаш ли някаква информация от каъде се чува това?

lazaroni
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2012 18:55

Re: Виене в двигателя при форсиране RAV4

Мнение от lazaroni » 07 Апр 2014 15:00

scorpi1977 написа:и аз имам такъв проблрм колега ,имаш ли някаква информация от каъде се чува това?
Zdrasti,

ami pochti 2 godini po-kusno, vse su6toto, ni6to i nqma na kolata, izminal sum do sega 12000 km (otkak sum q kupil). Qvno e ot turbinata. Tak 4e karai i se ne boi.

Sus zdrave

Ivan

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Виене в двигателя при форсиране RAV4

Мнение от LEXUS » 08 Апр 2014 20:36

scorpi1977 написа:и аз имам такъв проблрм колега ,имаш ли някаква информация от каъде се чува това?
Ами той нали е написал от къде е проблемът.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта