Вече собственик на Авенсис

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 19 Май 2013 20:45

Здравейте реших да се похваля с новата си придобивка Тойта Авенсис 2.0 Д4Д .Оказа се голямо приключение да намериш добра Тойта в Германия .Потроших доста нерви и средства докато намеря подходящ автомобил. Обикалях доста и винаги купуваха колите под носа ми .Дори и в Дойтчланд ,специално Авенсиса е търсена марка , но както и да е покупката е на лице и съм собственик на мечтаната Тойота . Надявам се ,че ще я ползвам безаварийно и ще се слушаме взаимно .Принципно не издигам Тойотата в култ ,но се оказа търсена марка на немския пазар . biggrin.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от Kiki » 19 Май 2013 21:32

kaltcev.72 написа:Здравейте реших да се похваля с новата си придобивка Тойта Авенсис 2.0 Д4Д .Оказа се голямо приключение да намериш добра Тойта в Германия .Потроших доста нерви и средства докато намеря подходящ автомобил. Обикалях доста и винаги купуваха колите под носа ми .Дори и в Дойтчланд ,специално Авенсиса е търсена марка , но както и да е покупката е на лице и съм собственик на мечтаната Тойота . Надявам се ,че ще я ползвам безаварийно и ще се слушаме взаимно .Принципно не издигам Тойотата в култ ,но се оказа търсена марка на немския пазар . biggrin.gif
Честито!
Безаварийно де си я караш.
И аз мойта я взех от Германия благодорение на това, че се обадих на собственика и го помолих да я запази три дена докато отида да я взема.
През това време са се обаждали няколко души, дори и от Полша. wink.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 19 Май 2013 21:50

Благодаря, оказа се че тук са доста търсени докато народната кола е предпочитана само в Перник. Оглеждах и един Голф 5 , но липсваха половината от екстрите на Тойотата. Сега добри клиенти са румънците , колкото и странно да звучи. Нашенските авто джамбази купуват коли само от Италия . И така вече собственик на японски автомобил , до сега съм имал само една Хонда Сивик и то за няколко месеца , надявам се че ще остана дълго във форума на Тойота
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от JapCar » 20 Май 2013 00:54

kaltcev.72 написа:Здравейте реших да се похваля с новата си придобивка Тойта Авенсис 2.0 Д4Д .
Сподели само за инфо/ориентир на други потребители, коя година е, километри, цена...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 20 Май 2013 11:29

Имформативно колата е Авенсис 2.0 Д4Д на 134 000 км , 2008 год , в доста добро състояние . Черна на цвят , комби . Това което ми направи впечатление когато попълвахме договора , понеже колата не е за износ има клаузи който собственика попълва , декларира че не укрива информация за повреди и задължително за предишни удари. Пълна сервизна история на автомобила , в последствие когато стане на 160 000км задължително трябва да мина на инспекция , отделно от ТЮФ който тук се минава на 2 години. В общи линии гестаповска история , както целия начин на живот и работа тук.
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 20 Май 2013 11:33

Пропуснах цената , междо другото е 7300 'ойро'както се изразяват тук , което е доста прилична цена за кола в това състояние .
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
biro
Мнения: 2642
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от biro » 20 Май 2013 14:07

Честито колега. Имам същия авенсис само, че сив. Дате питам - когато се включи климатроника чуваш ли в купето един по-силен звук?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 20 Май 2013 14:29

Благодаря много Ми да си кажа честно не съм го карал много ,а да се има на предвид ,че тука лятото миналата година беше в сряда .Но все пак не съм обърнал внимание ,но ако има нещо ще споделя във форума . :thumbsup:
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 08 Юни 2013 20:12

Здравейте отново , остана ми малко време и реших да споделя с вас какво значи сервиз оторизиран . Както казах вече собственик на Авенсис в Дойтчеланд
реших както за всички цигани , така и за наш Манго да посятя оторизираният за града Висбаден сервиз на японката. Естествено записваш час две седмици предварително , иначе не става . Смяната на маслото и филтрите ми струваше скромните 206 ойро , и забележка че колата не е минала задължителната в срока инспекция. Насрочихме и инспекция следващея месец. Но въпреки всичко съм доволен , колата си получих измита и изчистена . Клубна карта , всичко въведено в сервизната история на аутото. И така разни хора разни идеалидеали. Иначе за въпроса дали има шум при работата на климатика , се оказа че наистина има лека промяна в звука на мотора. biggrin.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4892
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от slowtraveler » 09 Юни 2013 13:20

Цената на ТО и тук е приблизително същата (че може да излезе и по-скъпо), само дето не ти мият колата... tongue.gif
Е - и няма да ти пишат забележка, че не си минал навреме ТО wink.gif
Иначе за шума на климатика- нормално е...
Източниците на шум са няколко:
1. електромагнитната муфа - щраква при включване и изключване
2. вентилаторите на радиатора - увеличават обороти ако са включени, или се включват ако са изключени (ако имаш калпав вентилатор - може да усещаш вибрации по целия автомобил).
3. двигателя започва да работи на леко повишени обороти и с по-плътен звук заради повишеното натоварване (все пак допълнителния му товар му скача с 5-10к.с.)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от nowyaris » 09 Юни 2013 13:30

kaltcev.72 написа:Здравейте отново , остана ми малко време и реших да споделя с вас какво значи сервиз оторизиран . Както казах вече собственик на Авенсис в Дойтчеланд
реших както за всички цигани , така и за наш Манго да посятя оторизираният за града Висбаден сервиз на японката. Естествено записваш час две седмици предварително , иначе не става . Смяната на маслото и филтрите ми струваше скромните 206 ойро , и забележка че колата не е минала задължителната в срока инспекция. Насрочихме и инспекция следващея месец. Но въпреки всичко съм доволен , колата си получих измита и изчистена . Клубна карта , всичко въведено в сервизната история на аутото. И така разни хора разни идеалидеали. Иначе за въпроса дали има шум при работата на климатика , се оказа че наистина има лека промяна в звука на мотора. biggrin.gif
аз също съм в германия,близо до щутгарт.какви пари те хванаха всички задължителни застраховки и там другите простотии при регистрацията на колата?
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
grishev
Мнения: 51
Регистриран на: 20 Май 2013 22:12
Местоположение: suomi . finland

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от grishev » 09 Юни 2013 18:14

:thumbsup:
kaltcev.72 написа:Здравейте реших да се похваля с новата си придобивка Тойта Авенсис 2.0 Д4Д .Оказа се голямо приключение да намериш добра Тойта в Германия .Потроших доста нерви и средства докато намеря подходящ автомобил. Обикалях доста и винаги купуваха колите под носа ми .Дори и в Дойтчланд ,специално Авенсиса е търсена марка , но както и да е покупката е на лице и съм собственик на мечтаната Тойота . Надявам се ,че ще я ползвам безаварийно и ще се слушаме взаимно .Принципно не издигам Тойотата в култ ,но се оказа търсена марка на немския пазар . biggrin.gif
честито колега, и много бес авариѝни.
KOROLLA E10 1.6 XLI 16V 1996 SEDAN -- OPEL ASTRA 1.4 1994

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 12 Юни 2013 00:07

Здравейте , до колегата от Щудгарт , значи за регистрацията не са много около 50 ойро , ако купиш колата без ТЮФ задължително още 90 ойро , ако е без номера още 35 ойро за времянки и още данък за дизел 308ойро за бензиновите е 100 ойро . И сега застраховката зависи от много неща стаж зад волана , кубатура на колата , предназначение за ползване . Имай на предвид , че колата регестрирана само на името на съпруга не може да се управлява от съпругата и обратното , има клауза семеен автомобил , което естествено надува застраховката. Също за да ползваш отстъпка при първи автомобил в Германия ще ти искат документ, че в България си притежавал автомобил. В общи линии застраховката е около 600 ойро на 100% за всяка година без произшествия по твоя вина падаш по 10%. Тук млад шофьор без стаж стига до 1000 ойро за застраховка . За да регистрираш автомобил на твое име предполагам знаеш задължително адресна регистрация "анмелдунг" , банкова сметка също. И трябво да знаеш , че полицайте вече са отворени и престоят ти с автомобил на български номера , когато работиш и живееш тук е максимум 6 месеца. Та в общи линии е това и също не знам за Щудгарт , но Франкфурт го направиха Зелена зона което значи , че колата трябва да има задължително ЕВРО 4 зелената плакетка , за бензиновите не е проблем , но дизела ... Та ти викам коде всички цигани там и наш Манго . И се пази от всичко , фоторадари , частни автомобили с камери , тука ченгетата карат Опели , но та аутобана настъпиш и след тебе има БМВ и те следва бегай у десната лента и по леко . А бе не е като у дома! ohmy.gif 1
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
grishev
Мнения: 51
Регистриран на: 20 Май 2013 22:12
Местоположение: suomi . finland

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от grishev » 12 Юни 2013 09:39

kaltcev.72 написа:Здравейте , до колегата от Щудгарт , значи за регистрацията не са много около 50 ойро , ако купиш колата без ТЮФ задължително още 90 ойро , ако е без номера още 35 ойро за времянки и още данък за дизел 308ойро за бензиновите е 100 ойро . И сега застраховката зависи от много неща стаж зад волана , кубатура на колата , предназначение за ползване . Имай на предвид , че колата регестрирана само на името на съпруга не може да се управлява от съпругата и обратното , има клауза семеен автомобил , което естествено надува застраховката. Също за да ползваш отстъпка при първи автомобил в Германия ще ти искат документ, че в България си притежавал автомобил. В общи линии застраховката е около 600 ойро на 100% за всяка година без произшествия по твоя вина падаш по 10%. Тук млад шофьор без стаж стига до 1000 ойро за застраховка . За да регистрираш автомобил на твое име предполагам знаеш задължително адресна регистрация "анмелдунг" , банкова сметка също. И трябво да знаеш , че полицайте вече са отворени и престоят ти с автомобил на български номера , когато работиш и живееш тук е максимум 6 месеца. Та в общи линии е това и също не знам за Щудгарт , но Франкфурт го направиха Зелена зона което значи , че колата трябва да има задължително ЕВРО 4 зелената плакетка , за бензиновите не е проблем , но дизела ... Та ти викам коде всички цигани там и наш Манго . И се пази от всичко , фоторадари , частни автомобили с камери , тука ченгетата карат Опели , но та аутобана настъпиш и след тебе има БМВ и те следва бегай у десната лента и по леко . А бе не е като у дома! ohmy.gif 1
в доѝчланд куки, на всяка крачка тук в финско камери, на всякаде ужас. аѝ камера да няма една грешка и коѝ кара зат теп, звани на куките и те спират слет тва, ужас е на всякаде.
KOROLLA E10 1.6 XLI 16V 1996 SEDAN -- OPEL ASTRA 1.4 1994

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от nowyaris » 12 Юни 2013 14:21

kaltcev.72 написа:Здравейте , до колегата от Щудгарт , значи за регистрацията не са много около 50 ойро , ако купиш колата без ТЮФ задължително още 90 ойро , ако е без номера още 35 ойро за времянки и още данък за дизел 308ойро за бензиновите е 100 ойро . И сега застраховката зависи от много неща стаж зад волана , кубатура на колата , предназначение за ползване . Имай на предвид , че колата регестрирана само на името на съпруга не може да се управлява от съпругата и обратното , има клауза семеен автомобил , което естествено надува застраховката. Също за да ползваш отстъпка при първи автомобил в Германия ще ти искат документ, че в България си притежавал автомобил. В общи линии застраховката е около 600 ойро на 100% за всяка година без произшествия по твоя вина падаш по 10%. Тук млад шофьор без стаж стига до 1000 ойро за застраховка . За да регистрираш автомобил на твое име предполагам знаеш задължително адресна регистрация "анмелдунг" , банкова сметка също. И трябво да знаеш , че полицайте вече са отворени и престоят ти с автомобил на български номера , когато работиш и живееш тук е максимум 6 месеца. Та в общи линии е това и също не знам за Щудгарт , но Франкфурт го направиха Зелена зона което значи , че колата трябва да има задължително ЕВРО 4 зелената плакетка , за бензиновите не е проблем , но дизела ... Та ти викам коде всички цигани там и наш Манго . И се пази от всичко , фоторадари , частни автомобили с камери , тука ченгетата карат Опели , но та аутобана настъпиш и след тебе има БМВ и те следва бегай у десната лента и по леко . А бе не е като у дома! ohmy.gif 1
worthy.gif едно към едно с моята информация.благодарско.както си и мислех варианта с дизелов ярис до 2005 и български номера е най-изгоден финансово.със здраве да си търкаляш авенсиса и много трудови успехи в дойчландията.ако искаш пиши на лични drunk.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта