Вече собственик на Авенсис

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 13 Юни 2013 00:10

Големо благодарско на всички и тъпкано да ви се връща ! На български номера е най изгодно , но се консултирах с немска кука и той ме посъветва да мина на немска регистрация . Вече и тук са отворени на всички наши гяволии , но държът на техните закони. Нашенската гражданска има застрахователна премия максимум до 4 милиона евро , а нормалната тяхна е към 150 милиона премия. Така , че тук на наша застраховка си като без застраховка , но да не дава господ на никого ! Печелиш бонус ако шваба те удари , тичаш направо за нов автомобил. Пожелавам на всички зад граница успехи и късмет , и продължавам да твърдя че по хубава от България няма в Европа ! На тези който са си у дома чест и почитания , и в близко бъдеще дано се променят нещата ! smile.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от Not_active_user_1 » 13 Юни 2013 19:32

Честито колега за новата придобивка и поздрави от Мюнхен!
Немската кука и прати много поздрави от мен! Естествено, че ще ти каже да си сложиш немски номера, ама врътките са съвсем други и далаверите много по-големи, но това са други неща и да не изпадаме в подробности. Има начини да си бримчиш с българските номера законно и хич да не ти дреме за куките, защото не нарушаваш никой немски закон. Мой познати немци, дето съм ги светнал бръмчат с български номера из немско. ;)

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 13 Юни 2013 23:41

Благодаря колега , подобно . Сондирах доста мнения и не само от немската кука а и от юрист българин който жевее тук вече 30 години и мнението е едно и също , че рискуваш много . Печелиш дребните глоби който не ти идват на адреса в България , но вече имат полен достъп до досиетата в българската полиция и те търсят до последно и за 100 евро вече . Но както и да е мое мнение е че по добре да се съобразяваш с местните закони. Чети форумите на българите в Германия и , ще научиш полезни неща. При ниска застрахователна премия при българските застраховки , при едно тежко ПТП тук исковете са огромни и естествено българските дружества отказват плащания и ти директно отиваш на съд , но както се казва да не дава господ.
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от Not_active_user_1 » 14 Юни 2013 10:26

Не адвокати, ами и Меркел да дойде не може да те пипне с кола с БГ регистрация. При мен варианта е че имам фирма в БГ. Една част от автопарка ми е с БГ регистрация, а другата част е с немска. Спирали са ме полицаи и са ме питали защо живея в Германия, а карам с БГ регистрация. Отговарям им, че имам фирма в БГ и за това. Колите са ми фирмени и точка. Миналата година даже идваха полицаи у нас поради факта, че някой тъп фашага, комшия е пуснал оплакване срещу мен заради колите. Обясних им как стоят нещата, взеха ми данните на българската фирма и всичко се приключи. Не са ме търсили повече.
Другият вариант е да регистрираш колата на приятел или роднина, а да е караш ти. Пак никой, нищо не може да ти каже. Колата не е на твое име и точка по въпроса. Точно по този начин познати немци за които ти говоря, карат коли с българска регистрация и нямат грижи. За глобите, никой не те търси в БГ. Имам познати, които са минавали на червено и са ги снимали, карали са с доста над позволената скорост и са ги засичали, но никой, никъде не ги е търсил. Разбира се, аз не одобрявам подобни неща - да се правиш на джигит, само защото не могат да те санкционират. Та това са начините, които действат и за които аз знам и са изпитани във времето по отношение българските номера. Парите, които се пестят никак не са малко, но все пак всеки сам за себе си решава дали му е изгодно или не. Не знам какви форуми има на българи в Германия и не съм чел нищо там. Кажи някой. Знам само Заедно.де. Преди доста години се бях регнал, защото давах квартира под наем, но от тогава не съм влизал.

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 15 Юни 2013 00:27

Гутен абент, пишем бавно що знаем че не можете да четете бързо. Тези варианти с фирмите и с колата на чуждо име от давна не действат както писах глобите до 70 евро не пристигат на адреса всичко над тази сума подлежи на изискване и няма давност . Вече с автомобил с чужда регистрация не можеш и до паркираш по улиците , колегата поляк има този проблем. От скоро се говори упорито и за такси по аутобаните за всички преминаващи автомобили сещаш се че в момента с тази кола си турист. В общи линии кофти...... Тук с наши регистрации караме само българи и поляци . До сега не съм чул шваба да кара автомобил с чужда регистрация , ама нейсе може и жена да роди от мъжа си. С фирмите нещата са малко иначе, трябва фирмата да е регистрирана тук с чужд партньор един вид смесена и автомобила да е актив на фирмата и тн и тн....Колкото до форуми приеха ме в Българи във Франкфурт а ние сме в столицата на провинция Хесен , Висбаден на 30 км от Франкфурт.По принцип имам и автомобил на БГ табели , Гоуфо го спортува жената , но но два пъти я предупреждават . Друго където ме интересува е дали в България в ТМ ауто мога да си актуализирам навигацията щото в момента е дойче версия и естествено Източна Европа липсва , не че нямам втора , ама като ги включа едновремено само се карат.Той Гармина на няколко пъти вика на жената "След 50 метра отбийте вдясно да слаза !"
П.П. Петната са от сълзи ! както се изразяваше Алф Ауфидерзеин
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от Not_active_user_1 » 15 Юни 2013 12:02

kaltcev.72 написа:Гутен абент, пишем бавно що знаем че не можете да четете бързо. Тези варианти с фирмите и с колата на чуждо име от давна не действат както писах глобите до 70 евро не пристигат на адреса всичко над тази сума подлежи на изискване и няма давност . Вече с автомобил с чужда регистрация не можеш и до паркираш по улиците , колегата поляк има този проблем. От скоро се говори упорито и за такси по аутобаните за всички преминаващи автомобили сещаш се че в момента с тази кола си турист. В общи линии кофти...... Тук с наши регистрации караме само българи и поляци . До сега не съм чул шваба да кара автомобил с чужда регистрация , ама нейсе може и жена да роди от мъжа си. С фирмите нещата са малко иначе, трябва фирмата да е регистрирана тук с чужд партньор един вид смесена и автомобила да е актив на фирмата и тн и тн....Колкото до форуми приеха ме в Българи във Франкфурт а ние сме в столицата на провинция Хесен , Висбаден на 30 км от Франкфурт.По принцип имам и автомобил на БГ табели , Гоуфо го спортува жената , но но два пъти я предупреждават . Друго където ме интересува е дали в България в ТМ ауто мога да си актуализирам навигацията щото в момента е дойче версия и естествено Източна Европа липсва , не че нямам втора , ама като ги включа едновремено само се карат.Той Гармина на няколко пъти вика на жената "След 50 метра отбийте вдясно да слаза !"
П.П. Петната са от сълзи ! както се изразяваше Алф Ауфидерзеин
Мдааа, петък вечер, хапване пийййване и т.н. Личи от всякъде. :) Хайде, като пооветряш прочети какви неща си написал! Дори си противоречиш. Пишеш, че с чужда регистрация автомобил дори не можело да паркираш по улиците, а малко по-надолу, че имаш автомобил Гоуф с български табели. Него в гараж ли го държиш или понеже е Гоуфо, никой не го закача? Интересно туристите какво ли правят, като дойдат в Германия по твоята логика? Значи идва туриста при вас във вашият град, спира някъде и полицията идва и какво прави? Нали е с чужди номера. Сигурно си водят полицаите по една врачка с тях да има казва, кой автомобил, колко време е престоял в Германия.:))) Предполагам знаеш, че живееш в Bundesrepublik и можеш да си го преведеш. 16 са на брой, като всяка си има закони, парламент и управление. Тези неща ти ги казвам, за да се сетиш, че законите може да са малко различни в различните Бундесрепублики. От 3 до 12 м. варира законния престой на всеки автомобил от ЕС в Германия. През това време можеш да си караш на воля и след това трябва да напуснеш страната. Да, но няма граници и никой не може да установи напускал ли си или не. Как ще установят и докажат? Никак. Там е тънкият момент. Ето на например, аз мога винаги да кажа, че съм ходил в Австрия, Швейцария, които са ми на една крачка. Кой, как ще установи и докаже правил ли съм го! Какви фирми със смесено участие пък си измисли не мога да те разбера. Съвсем се оплете. Чужди партньори, смесена и какви ли не щуротии. Достатъчно е да имаш българска фирма и толкова. Колата е фирмена и имаш бизнес тук. Никой и копче не може да ти каже. При теб обаче нещата опират до ЕЖК (една жена каза). Тоз кво му бил казал или онзи. Абе аз от 2003-та карам коли с българска регистрация в Германия, а ти ще ми приказваш врели-некипели. Ако се прибираш с кола в БГ и минаваш през Мюнхен, заповядай да видиш и разбереш за какво ти говоря! Колите ги спирам пред къщата на пътя, виждат се и не ги крия. Всеки ден минават полицаи и грижи нямам. Ще те запозная с немци, които карат коли с българска регистрация. Ако действително има, обещаваш ли да отидеш да пробваш да забременееш? :)))
Има и един женен за чехкиня. Двете им коли са с чешка регистрация, регистрирани на родителите на жената.
Аз приключвам с темата. Кой разбрал - разбрал, кой не си е негов проблем.

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 16 Юни 2013 00:17

Сега не знам какъв бизнес може да имаш тук предполагам черна борса с печени семки , но едно трябва да знаеш , че когато имаш адресна регистрация тук задължително автомобила трябва да е с немски табели. Сега също предстои и смяна на шофьорската книжка с немска . От такива като теб тук ми е дошло до гуша . Колкото со Гоуфо му предстои връщане в България , не отричам , че и аз известно време съм бил нередовен документално . Колкото до това съм се консултирал с юридически лица , а това Една Жена ми Каза може и жена ти да ми ми го е казала. Не знам какво роботиш тук , но от толкова време си тук както казваш , пък имаш нашенска фирма колите ти стоят пред вас , квартири даваш , немците на гяволии учиш , ще доидеш някой Млад Меринджей. Нямах намерение да се дърлям , ама ти го приемаш лично , просто споделях за хората който се интересуват. Писнало ми от кисели селяни и да си кажа честно понякога ме е срам да казвам от къде съм . Аман !
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от Not_active_user_1 » 16 Юни 2013 01:30

Нали ти казах, че с теб приключих! Аз със свине не искам да се боря. Ще се оцапам, а на тях ще им хареса.

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 29 Май 2014 12:21

Един закъснял отговор за управление на фирмена кола в Германия (немска регистрация) има три опции:
1. Въобще не я използваш за лични нужди. Тогава не дължиш нищо, данъци плаща само фирмата и си прави данъчни отчисления съответно.
2. Водиш пътен лист. Служебните пътувания са за сметка на фирмата, частните - за твоя.
3. Ползваш 1% Regelung - можеш да ползваш колата за лични нужди и не водиш пътен лист. Всеки месец плащаш на немската държава 1% от новата стойност (по каталог) на колата като данък + 0,03% за всеки километър от дома до работата.

Сега, досещаш се, че след като немската държава събира данъци за колите с немска регистрация, трудно би допуснала някой да ползва постоянно немскта инфраструктура, а да си плаща данъците другаде. Такива ми ти размисли...

Te тука така и адвокат го е разнищил въпроса, ма пак същото като мене е рекъл де...
И още нещо което цитирам
Здравейте,
от 5 години живея в Германия,имам си постоянна место-регистрация,работил съм на постоянен трудов договор и т.н с всичките законни документи,които са се изисквали.Проблемът е,че преди 1 месец ме спряха полицаи,заради българските номера на колата.Карам я от 5год,но не е пререгистрирвана.Сега полицаите повдигнаха срещу мен предварително производство.Знам,че ще има глоби,а вероятно и съд. Въпросът ми е какви са последиците от това,че повече от една година я карам и не е пререгистрирвана,т.е не съм плащал данъци за колата,която е и без плакета.През годините съм сниман и от Блицове,не един път,което предполагам,че също ще бъде видяно,съответно трябва да го платя.
Благодаря предварително,ако някой е запознат!

пререгистрирането на автомобила и поставянето на немски номера може да бъде отложено до 1 година. Това е максимално разрешения срок от закона Verordnung über die Zulassung von Fahrzeugen zum Straßenverkehr (Fahrzeug-Zulassungsverordnung - FZV) (§20 ---> (6) ---> 1)
управлява ли се същия този автомобил (с български регистрационни номера) през тази една година в Германия от лице, което е адресно регистрирано в Германия, то съгласно закона Kraftfahrzeugsteuergesetz (KraftStG) (§3 т.13) за този автомобил се дължи данък. За съжаление това е положението. След като имате адресна регистрация няма значение дали колата е с български номера - дължите данък в Германия. От януaри 2014 г. с това се занимава Zollamt, което според мен усложнява нещата (писал съм по-напред в темата по въпроса).
(добавено на 31.01.2014) вече дори не мога да твърдя със сигурност, дали автомобилите с българска регистрация, използвани от студенти тук, или фирмените автомобили с българска регистрация, използвани от лица, регистрирани в Германия, са освободени от данък (Kraftfahrzeugsteuer). Когато ми остане време ще потъся мнението на Zollamt по въпроса, макар че текста на закона в KraftStG (§3 т.13) е доста категоричен.


И така ...................
Ше фърла с тебе по нещо!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от nowyaris » 29 Май 2014 17:17

Какво става ако колата е с българска регистрация,аз съм с немска регистрация biggrin.gif и колата е на името на жена ми ,която е с българска регистрация punk.gif ? Нея за какво ще я хванат да плати данъка на колата в Германия,при положение че вече веднъж е платен в България от жена ми ? И как точно ще установят колко време колата е с мен в Германия ? И при положение че колата е технически изправна (с българско ГТП) ,имам всички платени застраховки (включително налична валидна Зелена карта) и документ който удостоверява платени данъци на колата за текущата година , а също така и пълномощно от жена ми,преведено на немски с легализиран превод ? Въпроса ми е принципен,защото в момента съм с австрийска адресна регистрация,регистрирано мое гевербе и си плащам като последния малоумник всички дължими осигуровки и данъци в Австрия. Питам,защото моя австрийски работодател иска да ми даде август пари и да купя и регистрирам кола в България,която да ползвам в Австрия при обгрижването на моята бабичка която му се пада майка .Австрийските закони най-вероятно са като немските и единствената ми дилема е дали да регистрирам колата на мое име или на името на жената.Австриеца ми каза,че нямало проблем никакъв да се кара колата в Австрия,само австрийска винетка трябвало да купя и това е.Да добавя,че австрийския ми работодател е голяма "далавера" и е напълно наясно със законите тук.Но въпреки това моля за отговор.Нищо че съм в Австрия,все едно съм в Германия.дано да стана ясен въпроса ми,че много дълъг го направих blush.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от kaltcev.72 » 30 Май 2014 01:01

По закон цитирам както съм написал по горе , 186 дни след адресната регистрация сте задължен да пререгистрирате автомобила на австрийски номера , независимо кога е докаран автомобила след този срок сте в нарушение и дължите данък от датата на регистрация и дори се завежда предваритилно производство , дело за неплатени данъци . Това че колата е на чуждо име с пълномощтно, на фирма и тн не те спасява , в последно време процедират така свалят номерата и чакат собственика . Това че имаш бг ГТП , застраховка и ДАНЪК е валидно за БГ , като турист ОК , но кото постоянно пребиваващ вече сте под ударите на закона на въпросната държава . Принципно нашите ГТП не се зачитат и при прирегистрация минаваш ТЮФ , ако успееш зависи от автомобила . Австриеца иска да я регистрираш на БГ табели щото е евтино , давам пример за Тойота Авенсис 2.0 Д4Д от 2009 , застраховката ми е 800 евро годишно , данък 308 евро , ТЮФ 100 евро , задължителната инспекция 300 и така сумата набъбва доста . За Австрия не съм сигерен , но предполагам е същото , съвет от мен мини си на австрийски табели да ти е мирна главата , тук за ожулен елемент се плаща луди пари . Другото което е , че БГ застрахователите са запознати с тези закони и не дай Боже стане нещо отказват плащане по същите причини .
Щом имаш гевербе , можеш да регистрираш колата на фирмата и тогава всичко ти минава за разход.
Току що прочетох за Австрия , по зле е и от Германия глобите са около 5000 евра и срока е 1 месец за пререгистриране , а в данъчната декларацията си трабва да обявиш какъв автомобил ползваш , така че Du muss ........
Надявам се съм бил полезен , ако има още нещо пиши , че отивам да лягам :thumbsup:
Ше фърла с тебе по нещо!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от nowyaris » 30 Май 2014 08:20

Мерси,Калчев,и аз така разбрах за Австрия.Отчайваща информация,ама какво да се прави.Ще изчакам на баба сина да се прибере от Украйна и тогава с него пак ще му мислим.Лек ден и отново благодаря.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от BOz » 30 Май 2014 11:36

Не мога да взема участие в тази тема с конкретни съвети.
Но за мен се вижда логично, ако не притежаваш нещо да не го регистрираш в данъчното.
Просто собственика ще дойде и ще каже, че колата е била там случайно. Ходи доказвай, предвид, че няма граници, че колата не е била в България.

Както и да е.

Важното е друго. Един мой много близък приятел живее в Австрия, конкретно Виена.
Та човека живее там от вече 4 години. Колата естествено още му е с БГ номера и никой нищо не му е казвал. Просто като пример.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от iovkito » 30 Май 2014 13:42

На дали е трудно да разберат , че колата е стояла повече от определеното време на територията на държавата. Това не го ли контролират с камери?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Вече собственик на Авенсис

Мнение от nowyaris » 30 Май 2014 13:53

И това го има.Лошото е,че по инфо от колеги тук в Австрия ченгетата са изпращяли след 01. януари на тази тема.На много приятен колега в Ноймаркт,който изобщо не си кара врачанския голф освен да се прибира до България и да си идва пак , но го държи на улицата пред къщата в която работи , са му казали в началото на май че или трябва да го регистрира в Австрия,или да го разкара от града или от цялата държава.Иначе свалят номерата.Той се оправдал че всичко в Родината е платено и законно,но те му излезли с лафа че няма право с български номера да го държи паркиран в рамките на града повече от месец.И приятелчето миналата неделя се вдигнало и го закарало в гаража на майка си в Линц,дето е на майната си от Ноймаркт .В столицата е друго,там има много чужденци и сигурно милион автомобила.Трудно огряват ченгетата навсякъде.Ама при нас в дивата тиролска провинция коли с чужди номера на годината десет я дойдат,я не.Пък за български коли да не говорим.Аз съм единствения българин тук в диаметър от 30 км. laugh.gif .Ама няма да се предаваме,като дойде на баба сина ще го умуваме-тук системата "мой човек" действа по-силно,отколкото в Родината,чак съм се изумил.Като иска "тънка"кола,да си напъне мозъка и да измисли как да стане. cool.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта