Впечатления от Avensis T27 1.8 Valvematic CVT модел 2014

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Колата на Airfan

Мнение от Petar » 08 Яну 2014 16:44

Airfan написа:
IvoDobrev написа:Ако искаш да съм честен, като се прибрах вкъщи и на предния капак намерих точно същото петънце старателно замазано с маркер отгоре. Дефект в боята - лака няма проблем и е нанесен добре. Никога не бих го видял ако не бях забелязал матирания вид на петното от маркера. Не питай къде заврях търговеца - съответно макар и неочаквано за мен той предложи да пребоядисат капака. Естествено му отказах предложението - тоя момент ще си дойде рано или късно. Но меко казано ми направи неприятно вчепетление - напомних им, че изкупувайки старият ми авенсис за едно петънце ми отбиха 250 лева за пребоядисване на вратата.
При мен е на задна дясна врата в ниското и за сега няма да го закачам.
Това най-вероятно се получава от пътуването на колата до салона с автовоза

Аватар
IvoDobrev
Мнения: 136
Регистриран на: 30 Яну 2010 08:11
Местоположение: Костинброд
Благодарил/а: 1 път

Re: Колата на Airfan

Мнение от IvoDobrev » 09 Яну 2014 09:03

Ами проблема е само в слоя боя в който има небоядисана точка, а отгоре е лакирана читаво. Определено е проблем от завода ;-) всъщност не е проблем че има толкова незабележим дефект. Проблем беше опита да го скрият и то нескопосано.
Сега: Toyota C-HR Hybrid 1.8 CVT 2018
Преди:Toyota Avensis 1.8 CVT 2013
Много преди: Toyota Avensis D4D 2.0 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от zi_zi_top » 09 Яну 2014 21:32

Пребоядисването на въпросния детайл е само въпрос на време, а не на желание. На моята Корола не са пребоядисвани само тавана и десните врати. Засега! laugh.gif Предният капак е с 3-та боя и то само заради доброжелатели... :help:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от Kiki » 09 Яну 2014 21:37

zi_zi_top написа:Пребоядисването на въпросния детайл е само въпрос на време, а не на желание. На моята Корола не са пребоядисвани само тавана и десните врати. Засега! laugh.gif Предният капак е с 3-та боя и то само заради доброжелатели... :help:
Значи полирането, което направихме преди три години си е заминало отдавна. biggrin.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от zi_zi_top » 09 Яну 2014 21:45

Вече не издребнявам толкова! laugh.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от Airfan » 11 Яну 2014 14:14

Днес щракнах няколко снимки с другия фотоапарат.
Табло
Табло
9327-800.jpg (269.24 KiB) Преглеждано 1924 пъти
Странично
Странично
9313-800-a.jpg (375.16 KiB) Преглеждано 1924 пъти
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от slowtraveler » 11 Яну 2014 14:47

Колко скоростен е автоматика?
Как се държи в комплект с бензинката? (маломощните бензинки винаги са ме разочаровали в комплект с автоматик - има голямо 'хлъцване' при кикдаун ако трябва да преминеш от икономичен режим към сериозно ускорение).
И какво ти е вече по-трезвото впечатлението от автомобила - какво ти харесва и какво не ?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от Airfan » 11 Яну 2014 15:44

slowtraveler написа:Колко скоростен е автоматика?
Как се държи в комплект с бензинката? (маломощните бензинки винаги са ме разочаровали в комплект с автоматик - има голямо 'хлъцване' при кикдаун ако трябва да преминеш от икономичен режим към сериозно ускорение).
И какво ти е вече по-трезвото впечатлението от автомобила - какво ти харесва и какво не ?
Автоматика е 7-степенен. За сега съм му навъртял към 100 км и не съм вдигал над 4000 об, а и в книжката пише да внимавам със спирането първите 100 км, да не тегля каравани първите 800 км и да избягвам високи обороти и рязкото вдигане на оборотите в първите 1000 км, та съм далеч от трезвото, но ето какво съм забелязал за сега.
Ускорението на колата е много плавно и няма прихлъцвания или какъвто и да било род потръпвания в купето. Според зависи как се подаде газ се изстрелва по-бързо или си потегля мудно. При рязко натискане, с уговорката, че не съм настъпвал до долу педала, колата се изстрелва от място без замисляне като съвременен турбо-дизелов автомобил. Ако съм поддържал ниска скорост, примерно 40 км/ч, според софтуера на кутията, това се случва с 1000 об/мин и рязко натисна педала да ускоря има един много лек лаг, който се усеща, но не е нищо притеснително. Като цяло съм учуден колко добре се държи колата въпреки, че не е турбинирана и е автоматик. Повечко ще я настъпя като навъртя малко километри, че ми е жал малко в момента... Като цяло тези 147 коня мисля, че дават прилична динамика и няма да опъвам врата като изпреварвам, но ако имаше мотор 180-200 коня щеше напрактика да се превърне в един сериозен, полу-спортен автомобил. Ако имаше такъв, щях такъв да купя.

Като комфорт - колата вози много комфортно за моите разбирания. Както и на тест драйва и сега аз чувам нещо като леко хлопане в предната част на колата, което явно е нормално и другите около мен не го чуват, но пък аз съм педант и имам ухо за всякакви паразитни шумове. В случая явно това си е звука на колата. По интериора нищо не скърца, както се и очакваше.

Камерата за заден ход няма очертани габаритите на колата и линии с дистанцията до обектите, както го видях на Аурис, примерно и резолюцията й не е особено голяма. Звуковата система е много прилична, но малко й липсват високите, а не се предлага опционално да се монтира някаква маркова система - JBL, BOSE и т.н. Бих поръчал, ако се предлага. Седалките не са от най-комфортните и малко ми липсват странични опори, но вероятно за този автомобил не се предполага, че ще се кара агресивно. Безконтактното палене и отключване/заключване е голям гъдел, но има един недостатък - не виждам как да си заключа колата, без да активирам алармата, примерно. Не се прибират автоматично огледалата, когато се заключи колата. Не могат да се прибират/отварят огледалата ако не си на контакт.

За сега са ми това забележките, които на повечето хора няма да направят впечатление, но аз съм педант и не спестявам нищо на никой. Всичко останало, което не съм изброил работи перфектно и нямам никакви забележки към него.
А да, щях да пропусна нещо адски полезно - на централната конзола, на големия цветен дисплей може да се извади информация за параметрите на колата - моментен разход, средна скорост и прочие, но основното е, че дава средния разход по минути за последните 15 минути, както и на отделен екран след натискане на бутона Update се генерира поредна графика за средния разход в момента на натискане на бутона. Така за незнам колко време назад може да се помнят разходите, които са запаметени. Примерно след поредното зареждане пълно-пълно.
Багжажника е огромен, но ми липсват някакви странични капаци, в които да си сложа аптечка и т.н. неща. С 300 мъки намерих по-тънка аптечка и съм я сложил под капака в отсега за резервната гума. Там има къде да се напъхат всички неща + пожарогасител 1 кг.

Колата е много готина и е на относително добра цена за класа си. Силно препоръчвам към днешна дата.
Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от iovkito » 11 Яну 2014 16:02

Имам въпрос за алармата на колата. Оригинална ли е или допълнително монтирана в сервиза на Тойота , също така застраховалите още ли изискват аларма при положение , че има имобилайзер.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от zi_zi_top » 11 Яну 2014 16:07

Няма ли органайзер под пода на багажника?!?
Дори моята 10 г. Корола има много практичен органайзер над резервната гума, който побира всички джунджурии (без пожарогасителя естествено).
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от Airfan » 11 Яну 2014 16:27

iovkito написа:Имам въпрос за алармата на колата. Оригинална ли е или допълнително монтирана в сервиза на Тойота , също така застраховалите още ли изискват аларма при положение , че има имобилайзер.
Допълнително монтирана от Тойота тук в България без доплащане. Била одобрена и незнам си какво си. Марката не се сещам каква е... Застрахователите не искат аларма ако има имобилайзер.
zi_zi_top написа:Няма ли органайзер под пода на багажника?!?
Дори моята 10 г. Корола има много практичен органайзер над резервната гума, който побира всички джунджурии (без пожарогасителя естествено).
Има органайзер и там съм сложил нещата, дори и пожарогасителя, но не влиза всичко. Старата ми аптечка беше малко куфарче с дръжка което сега вече няма как да сложа в органайзера.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от slowtraveler » 11 Яну 2014 16:32

Багажника оправили ли са го? Винаги ме е било яд на старите авенсиси дъгите, които държат капака - практически ти правят неизползваема част от горната част на багажника...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Колата на Airfan

Мнение от jim_beam » 11 Яну 2014 17:12

Airfan написа:
slowtraveler написа:...Колко скоростен е автоматика?...
Автоматика е 7-степенен...
в подписа ти стои cvt,ако е така трябва да е безстепенен автомат.7-те скорости са в такъв случай софтуерно емулирани за който иска ръчно да превключва.
според мен този cvt автомат е изцяло най-добрата разработка и позволява много икономичен разход.не е подходящ само за теглене на тежки ремаркета.
честито и много безаварийни км! :thumbsup:

ps:интересно ми е дали ще успееш да задържиш средния разход под 8,ако нямаш много аутобан би трябвало дори 7,5 да не е проблем.първите 10к не ги брой,тогава разхода е леко увеличен.
Последно промяна от jim_beam на 11 Яну 2014 21:04, променено общо 3 пъти.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от slowtraveler » 11 Яну 2014 17:32

jim_beam написа:.....
в подписа ти стои cvt,ако е така трябва да е безстепенен автомат.7-те скорости са в такъв случай софтуерно емулирани за който иска ръчно да превключва...
Верно, че така пише - тогава е ясно...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Колата на Airfan

Мнение от zi_zi_top » 11 Яну 2014 20:11

Вземи си читав пожарогасител - поне 2 кг! Пожарогасителите - дезодоранти не вършат никаква работа и са само с декоративна цел за пред КАТ и ГТП.
Пожарогасителят е добре да се монтира на такова място в багажника, което да е лесно достъпно независимо от количеството багаж. :thumbsup:

П.С. Като гледам снимките ми прави впечатление , че нямаш странични предпазни лайсни на вратите. Ако има оригинална опция за такива е добра идея да сложиш. Поемат 90% от ударите на врати на невнимателни и зложелателни шофьори. Аз съм си направил коректор с резервна боя и пораженията по лайсните сам си ги мацвам.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 131 госта