Впечатления от Avensis T27 1.8 Valvematic CVT модел 2014

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от iovkito » 17 Апр 2014 12:15

И как е , нави ли се да връщаш авенсиса? На мен лично старият ми харесва повече , но конските сили са много малко, щеше да е добре да има една модификация на LC150 с v8 d4d .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Airfan » 17 Апр 2014 13:30

iovkito написа:И как е , нави ли се да връщаш авенсиса? На мен лично старият ми харесва повече , но конските сили са много малко, щеше да е добре да има една модификация на LC150 с v8 d4d .
Хубав е Крузера, щото стария е с много грозни фарове, но цените започват от 92 бона и не ми е по джоба, нито ще тръгна по язовири и паланки да карам, та няма сметка. Обаче ги питах дали ако поискам да си купя GT86 могат да поръчат - могат за 65 хилки. w00t.gif
Изображение Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Airfan » 03 Юни 2014 17:28

Оплакване: появи се чукане във волана чат пат - примерно взимам кръгово и коригирам малко траекторията или в плавен завой и се чуа едно пук. Също ако излизам от френски гараж с пълен ляв/десен като започна да изправям понякога прави пук... нещо съм много силно разочарован guns.gif и започнах да съжалявам, че не взех Аудито.
Изображение Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от mirott » 03 Юни 2014 17:42

Ше се сетиш...ама по по-трудния начин, че Тойота не са баш това дето са били. Сори.

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Freedom » 03 Юни 2014 17:57

И какво точно ще са сети, @mirott-е? Коя марка е това, което е била?
@Airfen, всяка сбъдната мечта се умножава по 0, минали сме по този път. И Аудито да беше взел пак щеше да се разочароваш при най-малките дребни проблеми. Кефи се на колицата си и си свиркай - в гаранция е все пак. :thumbsup:

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от zi_zi_top » 03 Юни 2014 18:15

Това е добре известния дисоциативен когнитивен негативизъм при собствениците на нов автомобил, било то и Мерцедес. wink.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от BOz » 03 Юни 2014 18:16

Зарежи тази гаранция.
Нещо което искаш да е перфектно а то не е, то ти разваля целия кеф направо.
И за това съчувствам на колегата за което.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от zi_zi_top » 03 Юни 2014 18:28

Нищо на този свят не е перфектно! Няма перфектен или съвършен автомобил, камо ли в масовото производство. Автомобилът трябва да се приема като превозно средство без да му се вглеждаш много, иначе ти съсипва времето и нервите, да не говорим за парите. :thumbsup:

Колкото до Авенсиса - нека си пука и на нас ни пукат я колене, я врат... laugh.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4919
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 141 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от slowtraveler » 03 Юни 2014 18:57

zi_zi_top написа:Това е добре известния дисоциативен когнитивен негативизъм при собствениците на нов автомобил, било то и Мерцедес. wink.gif
Много сложно го изказа... Ама май не съм болен от такова - не съм усещал дискомфорт от нов автомобил...
Случва се да съм имал проблеми/нужда от гаранционен ремонт.
Още на времето се учеше графиката на аварийността на механизмите... Затова е и гаранцията...
Ако е проблем - звука ще се усилва. Като се позасили, ще могат да го чуят дори в сервиза tooth.gif
Ако не се засилва - като ти сменят маслото направи оплакване от този ефект - да огледат/прегледат и т.н.
Разбира се - със сериозен вид, като че ли това те тормози постоянно (дори и това да не е така)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Airfan » 03 Юни 2014 21:02

Freedom написа:И какво точно ще са сети, @mirott-е? Коя марка е това, което е била?
@Airfen, всяка сбъдната мечта се умножава по 0, минали сме по този път. И Аудито да беше взел пак щеше да се разочароваш при най-малките дребни проблеми. Кефи се на колицата си и си свиркай - в гаранция е все пак. :thumbsup:
Да, в гаранция е, но няма 5000 км таз кола и да имам проблем...
zi_zi_top написа:Това е добре известния дисоциативен когнитивен негативизъм при собствениците на нов автомобил, било то и Мерцедес. wink.gif
Уф, това наистина не го разбрах angel.gif
zi_zi_top написа:Нищо на този свят не е перфектно! Няма перфектен или съвършен автомобил, камо ли в масовото производство. Автомобилът трябва да се приема като превозно средство без да му се вглеждаш много, иначе ти съсипва времето и нервите, да не говорим за парите. :thumbsup:

Колкото до Авенсиса - нека си пука и на нас ни пукат я колене, я врат... laugh.gif
Попринцип съм човек, който е перфекционист и разни дреболии ме дразнят (може и да е диагноза, незнам). Да беше нещо друго иди - дойди... айде спирачните апарати - чувам ги, но не ме притеснява, обаче тропане в кормилото ме притеснява като незнам какво тропа. За мен не е нормално в кормилната уредба да има луфтове от какъвто и да било вид, които да доведат до тропане. За това се издразних.

@slowtraveler - това с волана наистина ме дразни адски много, не ами ме ядосва направо :tfrag: Та ще съм убедителен.

Инак на концерта на Аеросмит някой си остави червената боя по ръба на предния калник и поодраска бронята малко + някой заби 40 см тел в бронята.... Незнам що за хора са тия хора и как не ги заболя да унищожат чисто нова кола, все едно те са вадили тези пари... Та по този повод ще влиза да я оправят в Тойота и тогава ще им обясня всички неща, които ме дразнят и съм забелязал.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4919
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 141 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от slowtraveler » 03 Юни 2014 21:50

Airfan написа:....
Инак на концерта на Аеросмит някой си остави червената боя по ръба на предния калник и поодраска бронята малко + някой заби 40 см тел в бронята.... Незнам що за хора са тия хора и как не ги заболя да унищожат чисто нова кола, все едно те са вадили тези пари... Та по този повод ще влиза да я оправят в Тойота и тогава ще им обясня всички неща, които ме дразнят и съм забелязал.
Мдааа. Проблема на големите градове и безнаказаността... За съжаление се оказах прав...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от zi_zi_top » 03 Юни 2014 22:26

Airfan написа:.... Незнам що за хора са тия хора и как не ги заболя да унищожат чисто нова кола, все едно те са вадили тези пари...
Има няколко типа хора:
- такива, които изпитват удоволствие да повредят чужда хубава кола, защото те искат, но не могат да имат,
- такива, които са над тези неща и повреждат и свое и чуждо без дори да забележат,
- други, които без да искат им се случва да повредят нещо и офейкват бързо за да нямат неприятности,
- и "заспали овце", които се движат като слон в стъкларски магазин, но нямат никакъв умисъл (нито добър, нито лош).

За съжаление т. нар. перфекционизъм си е само за твоя сметка, затова по-добре да не ти пука много. :thumbsup:
Проблемът в твоя случай е, че докато колата ти е в сервиза си пешеходец. Ако успееш да си превъзмогнеш "перфекционизма", ще живееш по-лесно и приятно. С времето аз се научих и вече не съм перфекционист за колите. Важното е да вършат работа и да посещавам рядко сервизи (по възможност само за обслужване). cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Airfan » 03 Юни 2014 22:33

zi_zi_top написа:
Airfan написа:.... Незнам що за хора са тия хора и как не ги заболя да унищожат чисто нова кола, все едно те са вадили тези пари...
Има няколко типа хора:
- такива, които изпитват удоволствие да повредят чужда хубава кола, защото те искат, но не могат да имат,
- такива, които са над тези неща и повреждат и свое и чуждо без дори да забележат,
- други, които без да искат им се случва да повредят нещо и офейкват бързо за да нямат неприятности,
- и "заспали овце", които се движат като слон в стъкларски магазин, но нямат никакъв умисъл (нито добър, нито лош).

За съжаление т. нар. перфекционизъм си е само за твоя сметка, затова по-добре да не ти пука много. :thumbsup:
Проблемът в твоя случай е, че докато колата ти е в сервиза си пешеходец. Ако успееш да си превъзмогнеш "перфекционизма", ще живееш по-лесно и приятно. С времето аз се научих и вече не съм перфекционист за колите. Важното е да вършат работа и да посещавам рядко сервизи (по възможност само за обслужване). cool.gif
Опитвам се и за това и не съм отишъл още за тия тъпи апарати. Айде и надирането + дупката ги преживях, ама като се разчука тоя волан ми дойде в повече... В крайна сметка волан е и ми се види опасно да чука баш там, та заведох си щетата и сега докато е ваканцията на децата ще я дам за бронята, а за другото... ще видим какво ще кажат.

@slowtraveler - прав беше, да. Преди месец и нещо един колега с Авенсис си отвори вратата в моята, затворих си очите, защото само лака леко матира и ще се оправи с пастиране, ама това с бронята... Спрях на улица, в дясно, от дясно на мен беше тротоар. Какво е ставало, че отпред в дясно да се случат тези неща и как и защо някой ще ми забие 40 см тел (пазя си я още), бога ми, нямам обяснение.

Преди около 10 години приятелката ми работеше в София и аз за първи път й идвам на гости с колата (едно рено) и спирам на голям паркинг пред блока в Красна поляна (висок блок 20-ина етажа). На другия ден си тръгвам, обаче няма палене... По едно време един спря зад мен, викна ме и ми подава едно парче монтажна пяна и вика - виж си ауспуха, че ме замери с пяна. Та някой капут беше напълнил ауспуха с монтажна пяна, защото сигурно съм му спрял за една вечер на ненадписаното място и завалията не е успял да го понесе... Та те така... thumbdown.gif
Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от iovkito » 03 Юни 2014 22:58

Като навъртиш малко повече километри , вече няма да ти дреме толкова много за леко надрани брони и други забележки. В тези големи градове наистина е почти невъзможно да си опазите колите , трябва да не ги изкарвате от гаражите въобще. Идиоти има навсякъде , а при вас е нормално да са повече.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от zi_zi_top » 03 Юни 2014 23:21

На времето едно приятелско семейство си бяха купили Лада. Още в началото някой с пирон надраска на шофьорката врата "САМО ЛЕВСКИ". Мъжът много се ядосваше, защото беше цесекар, а и му бяха надрали новата кола. Не мина и седмица човека се прибира от работа и заварва колата със задрасакан с пирон надпис "САМО ЛЕВСКИ", а на другата врата с пирон "САМО ЦСКА". Качва се в къщи и пита сина си дали е видял кой го е направил, а хубостникът се изпъчил гордо и казал "Аз бе, тате! Нали сме от ЦСКА!". laugh.gif

100% истински случай чут от първо лице (бащата на набития син bash.gif ).
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: borisfx, itzoa, nad_tab и 81 госта