Надежността на хибридите... 2

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от nowyaris » 22 Окт 2014 19:54

slowtraveler написа:Ти кажи нещо по хибридната част, че засега само по 'универсалната' мърмориш tooth.gif
Пък и nowyaris ти каза - подари му гадния хибрид да не се мъчиш tooth.gif
Колкото повече чета,толкова по го неща.Да си са мъчи бат Веско с него,да види какво е с "ибрит" и другия път да мисли кат пазарува biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .
ПП.От два дена съм с 6 цилиндров Туарег автомат.Сина на баба ми го остави за зимата щото бил по сигурен и взе за Украйна Вояджъра.Според мен причината е че "говедото" тез два дни колкото и да го милвам под 12/100 не мога да го сваля.На него сигурно 15 му е горило,кат го знам къв е нервен.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от slowtraveler » 22 Окт 2014 20:26

Винаги има алтернатива tooth.gif : http://www.zr.ru/content/news/733537-av ... -gibridom/
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от Vesko » 22 Окт 2014 21:34

BOz написа:От тези 184к всичките ли са в България навъртени?
Не съм си водил статистика, но да речем 30к са извън бг.

Като се замисля колко проблеми имам с висикотехнологичният хибрид, не ми се мисли какво е с "обикновен" автомобил worthy.gif tooth.gif angel.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Окт 2014 15:40

Vesko написа:Нормално ли е за един хибрид на близо 8г и 183.5к км да е за смяна на тампони на стабилизираща щанга? И на леща на генерациата?


Явно е прехвалено качеството на хибридите worthy.gif punk.gif tooth.gif
То това не зависи само от колата, а и от магарето зад волана. tongue.gif

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от Vesko » 29 Окт 2014 21:07

prius 3 написа:
Vesko написа:Нормално ли е за един хибрид на близо 8г и 183.5к км да е за смяна на тампони на стабилизираща щанга? И на леща на генерациата?


Явно е прехвалено качеството на хибридите worthy.gif punk.gif tooth.gif
То това не зависи само от колата, а и от магарето зад волана. tongue.gif
На тампоните и на лещата, как им влияе магарето? tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от nowyaris » 29 Окт 2014 21:15

Колегата от Мюнхен явно е имал в предвид магарето което си е дало парите за хибрид biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
stoyankirov
Мнения: 91
Регистриран на: 31 Яну 2014 10:56
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Toyota Prius Gen.3 - 2009
Благодарил/а: 3 пъти

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от stoyankirov » 13 Ное 2014 17:23

[quote="nowyaris"]Колегата от Мюнхен явно е имал в предвид магарето което си е дало парите за хибрид biggrin.gif .[/qu


Тук ще остане ли тема с "Приус" в името която да не бъде заключена?!?
Кой си ти че да лепваш етикет "магаре" на тези които си "били дали парите" за Приус.
Кой си ти дето ще ми определяш дали съм си ДАЛ парите и за какво. Кой си ти...?!?
Да не би да ме караш и да съжалявам за това, че съм си купил Приус?!?
Явно в този форум много хора не могат на намерят никакви събеседници в реалния си живот и семейн асреда и затова си чешат ... в този форум. Как не казахте нещо смислено което да помогне на някой колега. Нямам думи. Голям акъл си, няма що!!!
Toyota Prius Gen.3 - 31.08.2009г. - 1.8 - 136ph - 195000км

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от nowyaris » 13 Ное 2014 18:15

stoyankirov написа:
nowyaris написа:Колегата от Мюнхен явно е имал в предвид магарето което си е дало парите за хибрид biggrin.gif .[/qu


Тук ще остане ли тема с "Приус" в името която да не бъде заключена?!?
Кой си ти че да лепваш етикет "магаре" на тези които си "били дали парите" за Приус.
Кой си ти дето ще ми определяш дали съм си ДАЛ парите и за какво. Кой си ти...?!?
Да не би да ме караш и да съжалявам за това, че съм си купил Приус?!?
Явно в този форум много хора не могат на намерят никакви събеседници в реалния си живот и семейн асреда и затова си чешат ... в този форум. Как не казахте нещо смислено което да помогне на някой колега. Нямам думи. Голям акъл си, няма що!!!
Що ми се караш на мене-първо колегата Приус който има Приус спомена добичето.За акъла си прав-никога на никого не му стига.Например на тебе ако ти стигаше щеше сам да се замислиш защо заключват само темите за Приус и никои други.Може би част от собствениците на Приус нещо..... blushing.gif
Карай си количката и се кефи - остави ни нас слабоумните и неразумните :thumbsup:
ПП.Ако седна да ти обеснявам кой съм после ще трябва да ходиш да ти леят куршум cool.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от BOz » 13 Ное 2014 18:43

nowyaris написа: ПП.Ако седна да ти обеснявам кой съм после ще трябва да ходиш да ти леят куршум cool.gif .
Туй ми стана много интересно. Имам цял пълнител с куршуми. Давай обяснението, за да задоволиш любопитството ми. w00t.gif

п.п. Наистина не мога да ви разбера какво сте седнали да се карате и да изкарвате хората с Приусите някакви малоумни.
От друга страна има потребители на Приуси, които си мислят, че карат летящи чинии.
За това по някакъв начин намирам вид обяснение на конфликта, но вземете се стегнете малко.
Имах желанието да направя техническа тема в този форум за Приус, защото такава липсва. С детайли на системите, технически характеристики и т.н. Но винаги изкача някой, който не му харесва Приуса, след това изкача друг, който си мисли, че кара космически кораб и се засяга от мнението на първия, и не разбира другата страна, и накрая става мазало. stretcher.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от slowtraveler » 13 Ное 2014 19:02

BOz написа:.... Но винаги изкача някой, който не му харесва Приуса, след това изкача друг, който си мисли, че кара космически кораб и се засяга от мнението на първия, и не разбира другата страна, и накрая става мазало. stretcher.gif
Ъхъ... И тук май натам е тръгнало :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от nowyaris » 13 Ное 2014 19:05

Направо е стигнало.....
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от nowyaris » 13 Ное 2014 19:07

BOz написа:
nowyaris написа: ПП.Ако седна да ти обеснявам кой съм после ще трябва да ходиш да ти леят куршум cool.gif .
Туй ми стана много интересно. Имам цял пълнител с куршуми. Давай обяснението, за да задоволиш любопитството ми. w00t.gif

п.п. Наистина не мога да ви разбера какво сте седнали да се карате и да изкарвате хората с Приусите някакви малоумни.
От друга страна има потребители на Приуси, които си мислят, че карат летящи чинии.
За това по някакъв начин намирам вид обяснение на конфликта, но вземете се стегнете малко.
Имах желанието да направя техническа тема в този форум за Приус, защото такава липсва. С детайли на системите, технически характеристики и т.н. Но винаги изкача някой, който не му харесва Приуса, след това изкача друг, който си мисли, че кара космически кораб и се засяга от мнението на първия, и не разбира другата страна, и накрая става мазало. stretcher.gif
Пълнителя за пинбоол ли е или за флоберка biggrin.gif .Ако не знаеш защо на човек му леят куршум питай колегата от Мюнхен,той ще пита чичко Гугъл и ще ти обясни.
ПП.За другото си прав hmm.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от slowtraveler » 13 Ное 2014 19:46

Моля да се придържате към темата... За офтопик приказки има офтопик раздел.... mad.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от nowyaris » 13 Ное 2014 19:52

biggrin.gif
slowtraveler написа:Моля да се придържате към темата... За офтопик приказки има офтопик раздел.... mad.gif
mad.gif mad.gif mad.gif -> biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: Надежността на хибридите... 2

Мнение от Hursa » 13 Ное 2014 20:09

За съжаление изпуснах да питам в „техническата тема”. До колкото се подразбра във форума има представители от областта на електроинженерството. Не съм изучавал синхронните двигатели/генератори с постоянни магнити. Бих искал да разбера как точно се управлява товара на такъв генератор? А (до колкото знам) чрез такъв генератор се управлява хибридната система – без него няма еCVT, с товара на такъв генератор се дозира и спирачното усилие при натискане на спирачката (паралелно на спирачните апарати).
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 47 госта