Тойота отново начело на класациите за здравина и в Германия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от Vesko » 24 Мар 2014 01:47

nowyaris написа:Експорт-Импорт - това са отживелици.Тойота си е направила маса заводи в границите на ЕС.И си продава на воля.Дали са в Германия или някъде другаде в ЕС,все там вече.Докато колко завода на немски производители има в границите на Япония? Мисля че в световен мащаб сравнявате несравними неща.Тойота не изнася,тя направо си произвежда в ЕС.Нисан и Сузуки - и те.И Мазда донякъде.Къде се слагат германците и те барабар с автомобилните производители?Отделно дето Тойота си е Тойота,а Фолксваген е заедно с Ауди,Шкода и Сеат.На Мерцедес износа е голям,ама заедно с бусовете,автобусите и камионите.Пък за БМВ да не говорим......Единствените,които наистина си заслужават огромно уважение в Германия са Порше,и мисля че няма кой да не се съгласи с това.Ама там обемите са нищожни.Това е истината - Япония и Корея (не Северна laugh.gif ).
Бе я стига с тая тойота. Разкърцала са я и никой не може да ми каже защо. До сега съм ходил в два от сервизите им.... и това премиум марката им лексус и то високотехнологичен хибрид. Само ПР и никаква връзка с реалността worthy.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от nowyaris » 24 Мар 2014 14:58

дай да ги трампим с Яриса,да видиш на какво се вика Тойота.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от Vesko » 24 Мар 2014 15:15

nowyaris написа:дай да ги трампим с Яриса,да видиш на какво се вика Тойота.
Имал съм ярис и знам tongue.gif Въпроса е че съвсем необяснимо държи челни места в момента....
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от nowyaris » 24 Мар 2014 15:44

Ти сега доверие ли ми нямаш,какво ли? Като ти казвам че ще се родиш отново с Яриса,трябва да ми вярваш.И ако наистина вече ти е писнало от тоз чукан Лексуса дай да ги бартеросаме с мойта.Ти си имал от старите Яриси,моя е къде-къде по добър.Истинска Тойота е,не е като твоята - някаква измишльотина на японски инженер ,току що получил заповед за съкращение. ppp.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от kaltcev.72 » 24 Мар 2014 23:55

Vesko , ела душко Гого ще ти го харижем , та и бензин ще ти налеем та да видиш рахътлък! Гого ми е Голфа , ем "Юбилеен " от най убавите ! w00t.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от Vesko » 25 Мар 2014 04:16

Не искам да си сменям колата. Само оспорвам първото място в класациите tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от LEXUS » 28 Мар 2014 08:14

веско,защо действително избора ти е Лексус, след като смяташ ,че е недомислена кола, много харчи, има по-здрави от нея,а и не е високотехнологична доколкото си спомням.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от Rudy » 28 Мар 2014 09:44

LEXUS написа:веско,защо действително избора ти е Лексус.
Как защо? Защото му ги дават по две за лев... :whistle:
Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от Vesko » 28 Мар 2014 09:56

LEXUS написа:веско,защо действително избора ти е Лексус, след като смяташ ,че е недомислена кола, много харчи, има по-здрави от нея,а и не е високотехнологична доколкото си спомням.
Повечето неща ги забелязох след като започнах да я карам. Като гледаш каталозите всичко си е перфектно tongue.gif

ПП: И въпреки всичко следващият ми избор пак ще е лексус или тойота. Нямам намерение да се запознавам с друг сервиз. Сега поне добре се познавам с повечето сервизи на тойота и мога да ползвам облаги :thumbsup:

ПП: Като спирачните дискове на авенсиса ми ги сменяха по-често от маслото дори нямаше нужда да си записвам час. Просто отивам, когато ми хрумне и си тръгвам след 2ч с нови дискове и накладки, прередил няколко чакащи с предварително записан час biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от LEXUS » 28 Мар 2014 10:16

Vesko написа:
LEXUS написа:веско,защо действително избора ти е Лексус, след като смяташ ,че е недомислена кола, много харчи, има по-здрави от нея,а и не е високотехнологична доколкото си спомням.
Повечето неща ги забелязох след като започнах да я карам. Като гледаш каталозите всичко си е перфектно tongue.gif

Едва ли не си забелязал,че премиум марката на Тойота - Лексус е само ПР и няма никаква връзка с реалността, но като и да е. Каталозите са си каталози, но не е като да не си карал предната измама RX 400h.

"Бе я стига с тая тойота. Разкърцала са я и никой не може да ми каже защо. До сега съм ходил в два от сервизите им.... и това премиум марката им лексус и то високотехнологичен хибрид. Само ПР и никаква връзка с реалността"
rolleyes.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от Vesko » 28 Мар 2014 10:23

LEXUS написа: Едва ли не си забелязал,че премиум марката на Тойота - Лексус е само ПР и няма никаква връзка с реалността, но като и да е. Каталозите са си каталози, но не е като да не си карал предната измама RX 400h.

"Бе я стига с тая тойота. Разкърцала са я и никой не може да ми каже защо. До сега съм ходил в два от сервизите им.... и това премиум марката им лексус и то високотехнологичен хибрид. Само ПР и никаква връзка с реалността"
rolleyes.gif
За съжаление много от недостатъците са се появили в 450х, преди ги нямаше wink.gif А последното е вярно, и ще продължа да ходя. Ама сега нямам време. Като се върна вече ще отида с "връзки" за да ми погледна по-подробно проблема със скърцането.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от LEXUS » 28 Мар 2014 10:35

Не знам, лично твоя работа , разбира се. Аз разглеждам обаче въпроса с покупката на автомобил подчинен на логика. Когато човек не харесва марката - висок разход на гориво, скърца и е убеден,че премиумът не предлага това, за което се продава и струва, и съответно е чист ПР, а не реално покритие на цената - мой извод от казаното - не мисля,че са много хората, които ще продължават да залагат на такава марка, особено когато и става въпрос за премиум.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от Vesko » 28 Мар 2014 10:38

LEXUS написа:Не знам, лично твоя работа , разбира се. Аз разглеждам обаче въпроса с покупката на автомобил подчинен на логика. Когато човек не харесва марката - висок разход на гориво, скърца и е убеден,че премиумът не предлага това, за което се продава и струва, и съответно е чист ПР, а не реално покритие на цената - мой извод от казаното - не мисля,че са много хората, които ще продължават да залагат на такава марка, особено когато и става въпрос за премиум.
Към момента просто не смятам да я сменям. И от там избора на друга марка и/или модел, към момента въобще не е актуален.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от nowyaris » 28 Мар 2014 19:28

То като смениш марката и модела ще те питам как ще пререждаш другите по официалните сервизи ? Знаеш ли каква е навалица в сервизите на немските премиум модели ? И в сервиз на Тойота колко клиента ще срещнеш като теб дето са изсипали една шапка с пари за кола? Повечето клиенти са бедни и скромни хорица (като мен),дето са свикнали да чакат и да ги пререждат . А в сервизите на Немските грандове всички са изсипали не по една,а по няколко шапки .И все са хора дето не са свикнали да ги пререждат ! Тогава,Веско,ще ти стане ясно защо Тойота държи челните места по продажби - щото в сервизите на марката няма навалица и баровците са рядкост biggrin.gif . Иначе всички сме на ясно че много си харесваш автомобила , но като всеки нормален перфекционист винаги и във всичко можеш да откриеш недостатъци .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от kaltcev.72 » 20 Апр 2014 19:32

Такаа Тойота ...Германия....?
Но днес с очите си видях първите Тойота Приус полицейски автомобили във Франкфурт ! Не успях да я снимам , но предполагам сега след празниците ще пусна и снимков материал .
Не знам на какво се дължи това , добри оферти , съображение за екологичност предполагам Приусите са хибриди ,но и пред главното полицейско управление бяха паркирани няколко "цивилни" Авенсиса .
Като дойде време в Япония полицейските автомобили да са Фолксвагени , ще му мислиме ! tooth.gif
Ше фърла с тебе по нещо!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 178 госта