Тойота отново начело на класациите за здравина и в Германия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от nowyaris » 23 Мар 2014 21:19

Лексусе,ще ме извиняваш,ама с изключение на това,което си написал за великите немски инженери,всичко останало е абсолютно невярно.Ако искаш може да поспорим,но не и в тази тема-има си оффтопик :thumbsup: .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от LEXUS » 23 Мар 2014 21:59

nowyaris написа:Лексусе,ще ме извиняваш,ама с изключение на това,което си написал за великите немски инженери,всичко останало е абсолютно невярно.Ако искаш може да поспорим,но не и в тази тема-има си оффтопик :thumbsup: .
Е,сега, невярно било. Невярно от твоята гледна точка. Може да е невярно, при това абсолютно невярно. Но кое е вярно или невярно в по-обективен план може да разберем само чрез размяна на аргументи и достигане до изводи кои са истинни и състоятелни. Иначе всеки си има мнение. Но от мнение до вярно и невярно има известен път. biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от zi_zi_top » 23 Мар 2014 22:29

"Толерастия" е термин, който съчетава толерантност и педерастия. Това много точно отразява положението в ЕС, където хомосексуализмът се налага като норма и пример за подражание. wink.gif laugh.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от nowyaris » 23 Мар 2014 22:56

LEXUS написа:
nowyaris написа:Лексусе,ще ме извиняваш,ама с изключение на това,което си написал за великите немски инженери,всичко останало е абсолютно невярно.Ако искаш може да поспорим,но не и в тази тема-има си оффтопик :thumbsup: .
Е,сега, невярно било. Невярно от твоята гледна точка. Може да е невярно, при това абсолютно невярно. Но кое е вярно или невярно в по-обективен план може да разберем само чрез размяна на аргументи и достигане до изводи кои са истинни и състоятелни. Иначе всеки си има мнение. Но от мнение до вярно и невярно има известен път. biggrin.gif
Когато става дума за състояние на икономика и цялостно състояние и начин на живот не може да има нищо обективно - всичко е субективно защото засяга живите хора,които са субекти.Винаги всеки,който е мислил че хората са обекти,накрая се е .......... .Повече от две години съм при немскоговорящи,живея с тях по 24 часа ежедневно и им бърша задниците - всичко ми е ясно за тях,за начина им на живот и мисленето им.Говоря за най-различни категории и касти,които винаги са над средното ниво като стандарт и мислене (аз съм скъпо удоволствие laugh.gif ).Пълна трагедия са и единственото,което им помага е инерцията.Ама надолнището свърши,почва им и на тях баира нагоре.И почват да се сгъват като ловджийски пушки.И ти очакваш от такива хора със закостеняло и консервативно мислене да си купуват Тойоти.Процентно погледнато хората които стават за нещо в немскоговорящите страни са колкото хората,каращи японски коли - вече съм твърдо убеден.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от LEXUS » 23 Мар 2014 23:04

zi_zi_top написа:"Толерастия" е термин, който съчетава толерантност и педерастия. Това много точно отразява положението в ЕС, където хомосексуализмът се налага като норма и пример за подражание. wink.gif laugh.gif
Предполагам можеш да се аргументираш. Не мисля,че в ЕС се налага като норма и пример за подражание педерастия. Вярното според мен е точно обратното - хомосексуализмът е забраняван в много диктатури. А в крайна сметка сексуалният живот е строго личен акт и е абсурдно да се регулира, когато той е в рамките на закона. Хомосексуализмът отдавна не е в списъка на психичните разстройства.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от slowtraveler » 23 Мар 2014 23:09

nowyaris написа:....Немската и Австрийската икономики са много повече социалистически,отколкото капиталистически и това рано или късно ще доведе до катастрофални последици.Както вървят нещата тук - доста скоро.Не мога да преценя все още инерционните сили които действат в немскоговорящите икономики,но не са им добре нещата.А най-лошото е че не искат да се развиват - положението в момента ги устройва и не виждат по-далеч от носа си.И при автомобилното им производство е така , както и в останалите отрасли.Затова със сигурност японци и корейци ще им разкажат играта съвсем скоро.
Може рано или късно, но не и в момента...
Имах предвид, че дали поради инерция или поради други фактори, икономиката им върви много добре и като експорт, и като цялостни параметри...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от LEXUS » 23 Мар 2014 23:14

nowyaris написа:
LEXUS написа:
nowyaris написа:Лексусе,ще ме извиняваш,ама с изключение на това,което си написал за великите немски инженери,всичко останало е абсолютно невярно.Ако искаш може да поспорим,но не и в тази тема-има си оффтопик :thumbsup: .
Е,сега, невярно било. Невярно от твоята гледна точка. Може да е невярно, при това абсолютно невярно. Но кое е вярно или невярно в по-обективен план може да разберем само чрез размяна на аргументи и достигане до изводи кои са истинни и състоятелни. Иначе всеки си има мнение. Но от мнение до вярно и невярно има известен път. biggrin.gif
Когато става дума за състояние на икономика и цялостно състояние и начин на живот не може да има нищо обективно - всичко е субективно защото засяга живите хора,които са субекти.Винаги всеки,който е мислил че хората са обекти,накрая се е .......... .Повече от две години съм при немскоговорящи,живея с тях по 24 часа ежедневно и им бърша задниците - всичко ми е ясно за тях,за начина им на живот и мисленето им.Говоря за най-различни категории и касти,които винаги са над средното ниво като стандарт и мислене (аз съм скъпо удоволствие laugh.gif ).Пълна трагедия са и единственото,което им помага е инерцията.Ама надолнището свърши,почва им и на тях баира нагоре.И почват да се сгъват като ловджийски пушки.И ти очакваш от такива хора със закостеняло и консервативно мислене да си купуват Тойоти.Процентно погледнато хората които стават за нещо в немскоговорящите страни са колкото хората,каращи японски коли - вече съм твърдо убеден.
Не мисля,че имаме сериозни различия. Както това,че субектът не е обект. Но икономиката е доста обективна наука,защото борави с точни числа.Това,че тя засяга живите хора не я прави автоматически субективна, освен че тяхното гледище върху нея остава субективно. Така че можем и да направим изводи и в по-обективен план,когато използваме такава база,каквато е примерно икономическата. Но не мисля,че това е нужно. Дори мисля,че твоят личен опит и наблюдения са интересни и не ги оспорвам,разбира се. Нито мнението ми противоречи на това,което си написал нататък, дори да ми звучиш малко или повече краен.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от nowyaris » 23 Мар 2014 23:22

Ти изпрати ли си гостите,или сега раздигате за да освободите дансинга punk.gif punk.gif punk.gif .Вярно е,че икономиките им са сравнително добре,но когато се сравняват с икономиките на другите членки на ЕС .Иначе като показатели са много далеч от времето на истинския разцвет пре 60-те и 70-те години на миналия век.Изглеждат задоволително като данни,просто защото останалите наоколо са много зле.Темповете нямат нищо общо с темповете на "тигрите".Като прочета разни нещица тук-там си мисля да зарежа немския и да почна индийски или португалски да уча wink.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от LEXUS » 23 Мар 2014 23:32

slowtraveler написа:
nowyaris написа:Шовинизма помага само понякога.В повечето случаи пречи.Американците карат основно японски автомобили,а икономиката им е далеч преди немската......
Тук си в сериозна грешка no.gif Виж къде стои германската икономика в световен мащаб...
И без да си бях сверил данните знам,че САЩ са по-силна икономика от Германия.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от slowtraveler » 23 Мар 2014 23:36

Гостите ги изпратих в ресторанта :)
А все пак Германия е 2 или 3 износител в света... Дори и за 2013г...
А като автомобилен износител си държи сериозно първото място...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от LEXUS » 23 Мар 2014 23:42

slowtraveler написа:Гостите ги изпратих в ресторанта :)
А все пак Германия е 2 или 3 износител в света... Дори и за 2013г...
А като автомобилен износител си държи сериозно първото място...
Германия дори мисля,че е втора по износ в света след Китай.

Но при автомобилите грешиш. Япония има най-големия износ на автомобили в света.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от slowtraveler » 23 Мар 2014 23:49

LEXUS написа:....
Но при автомобилите грешиш. Япония има най-големия износ на автомобили в света.
Изображение
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от nowyaris » 23 Мар 2014 23:52

Жоре ,сигурно си държи първото място като износител.Щото заводите им са основно в Германия. И всеки който иска да си купи в чужбина немска кола я купува като внесена от Германия . Аз знам 5 завода на Тойота които са около Германия - Турция,Великобритания,Франция,Полша и Русия .Ти знаеш ли пет завода на германски автомобилен производител около Япония. Не знам колко Голфа има в Токио,ама се досещам колко Короли има в Берлин biggrin.gif . Тойота не и се налага да изнася,тя просто влиза "с взлом" на пазара който иска да завладее. И "жална им майка" на тези,които и пречат spell.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от LEXUS » 24 Мар 2014 00:14

slowtraveler написа:
LEXUS написа:....
Но при автомобилите грешиш. Япония има най-големия износ на автомобили в света.
Изображение
Интересно е ,че критерият е финансов. Мисля,че е лесно обяснимо - германците осъществяват голям експорт на 3 премиум марки.
Но като закупени автомобили вероятно Япония е най-големият износител. Така разсъждавам.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота отново начело на класациите за здравина и в Герма

Мнение от nowyaris » 24 Мар 2014 00:33

Експорт-Импорт - това са отживелици.Тойота си е направила маса заводи в границите на ЕС.И си продава на воля.Дали са в Германия или някъде другаде в ЕС,все там вече.Докато колко завода на немски производители има в границите на Япония? Мисля че в световен мащаб сравнявате несравними неща.Тойота не изнася,тя направо си произвежда в ЕС.Нисан и Сузуки - и те.И Мазда донякъде.Къде се слагат германците и те барабар с автомобилните производители?Отделно дето Тойота си е Тойота,а Фолксваген е заедно с Ауди,Шкода и Сеат.На Мерцедес износа е голям,ама заедно с бусовете,автобусите и камионите.Пък за БМВ да не говорим......Единствените,които наистина си заслужават огромно уважение в Германия са Порше,и мисля че няма кой да не се съгласи с това.Ама там обемите са нищожни.Това е истината - Япония и Корея (не Северна laugh.gif ).
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] и 59 госта