Себестойност на удоволствието да употребяваш автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Airfan » 28 Фев 2014 14:53

kickata написа:
Airfan написа:Всичко е до хората, на мен старата бангия 7 години ми правеше постоянно густо. Обичам си колите, ако така може да се каже. stretcher.gif
Явно си моногамен... tooth.gif
Тц, това е друга любов tooth.gif (да не чуе жената само)
Изображение Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 28 Фев 2014 16:21

Airfan написа:
nowyaris написа:
Airfan написа:Аз педимно густото съм гледал + месечното натоварване на бюджета да не ме лишава от други неща.
Густото - първите няколко месеца.После 5 години - само месечното натоварване на бюджета остава. Ама нямаше кой да ми го обясни това когато и аз реших да си правя "густото" при дилъра bash.gif .Като гледам колко върнати лизингови автомобила има навсякъде,май не само на мен не са го обяснили.
Всичко е до хората, на мен старата бангия 7 години ми правеше постоянно густо. Обичам си колите, ако така може да се каже. stretcher.gif
Старата бангия сигурно не е била на лизинг.Идва един момент,не е задължително,в който намразяваш месечните вноски,колата за която ги даваш и жената,която те е накарала да постъпиш толкова неразумно.За густото не се и сещаш даже.В много случаи на Живота таз дума "густо" му е непозната.Обаче си е голям кеф да скъсаш найлоните на нова Тойота,безусловно.Кратък момент,но запомнящ се.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Vesko » 28 Фев 2014 16:44

nowyaris написа:
Airfan написа:
nowyaris написа: Всичко е до хората, на мен старата бангия 7 години ми правеше постоянно густо. Обичам си колите, ако така може да се каже. stretcher.gif
Старата бангия сигурно не е била на лизинг.Идва един момент,не е задължително,в който намразяваш месечните вноски,колата за която ги даваш и жената,която те е накарала да постъпиш толкова неразумно.За густото не се и сещаш даже.В много случаи на Живота таз дума "густо" му е непозната.Обаче си е голям кеф да скъсаш найлоните на нова Тойота,безусловно.Кратък момент,но запомнящ се.
Всеки път като си отворя багажника виждам несвалени найлони върху едни лайсни... ама нито в автомивката ги махат, нито на техническото обслужване. А да ги махна аз.... е после идва проблема с утилизацията на найлоните tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Airfan » 28 Фев 2014 16:53

nowyaris написа:Старата бангия сигурно не е била на лизинг.Идва един момент,не е задължително,в който намразяваш месечните вноски,колата за която ги даваш и жената,която те е накарала да постъпиш толкова неразумно.За густото не се и сещаш даже.В много случаи на Живота таз дума "густо" му е непозната.Обаче си е голям кеф да скъсаш найлоните на нова Тойота,безусловно.Кратък момент,но запомнящ се.
Да, предишната не беше на лизинг. Ще видим нататък как ще е - да сме живи и здрави само. Предната ми излезе над двойно над цената, която бях платил за нея, само и само да е като нова... (всеки с лудостите си)
Изображение Изображение

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от kickata » 28 Фев 2014 16:57

Airfan написа:Да, предишната не беше на лизинг. Ще видим нататък как ще е - да сме живи и здрави само. Предната ми излезе над двойно над цената, която бях платил за нея, само и само да е като нова... (всеки с лудостите си)
Ако и Авенсиса така го гледаш, след 5г. ще се редим на опашка да го купуваме... biggrin.gif
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Airfan » 28 Фев 2014 17:17

kickata написа:
Airfan написа:Да, предишната не беше на лизинг. Ще видим нататък как ще е - да сме живи и здрави само. Предната ми излезе над двойно над цената, която бях платил за нея, само и само да е като нова... (всеки с лудостите си)
Ако и Авенсиса така го гледаш, след 5г. ще се редим на опашка да го купуваме... biggrin.gif
Гарантирано ще е гледан и съвсем малко каран.

Виж предната
Изображение Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Vesko » 28 Фев 2014 17:22

Airfan написа:
kickata написа:
Airfan написа:Да, предишната не беше на лизинг. Ще видим нататък как ще е - да сме живи и здрави само. Предната ми излезе над двойно над цената, която бях платил за нея, само и само да е като нова... (всеки с лудостите си)
Ако и Авенсиса така го гледаш, след 5г. ще се редим на опашка да го купуваме... biggrin.gif
Гарантирано ще е гледан и съвсем малко каран.

Виж предната
Тук Кики се изявил преди снимката :thumbsup:
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от zi_zi_top » 28 Фев 2014 21:14

Ще ме прощавате, ама на мен си ми прави густо и 20 годишната Корса, хеле пък като знам, че разходите ми за нея са почти само бензин и консумативи.
Но всеки има право, поне веднъж в живота си да разопакова нови седалки!!! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от zi_zi_top » 28 Фев 2014 21:23

Лично аз съм по-аскетично настроен, защото се опитвам да се предпазя от това да се приема много насериозно. Човек се отъждествява с вещите, които притежава (за справка се огледайте и наблюдавайте джиповете и по-скъпите возила).
Повечето колеги отдавна търкалят возила за над 100 000 лв. Е, аз пък искам да запазя по-реалното си усещане за Живота!
Прекаленото кичене ни отдалечава от хората (в частност пациентите) и ги озлобява срещу нас. no.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4918
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от slowtraveler » 28 Фев 2014 21:30

zizi, не смятам, че си прав (то май камъните са и в моята градина, ама да върна няколко назад tooth.gif )...
Отъждествяване с някаква вещ?! Не...
Но пък да си аскетичен, при условие, че можеш да си създадеш удобства не е много логично...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от zi_zi_top » 28 Фев 2014 21:45

slowtraveler написа:...
Но пък да си аскетичен, при условие, че можеш да си създадеш удобства не е много логично...
При мен разликата в удобството е минимална, защото отивам сутрин с колата до болницата в 7,00 часа и си тръгвам в 19,30-20,00 ч. като изминавам 5 км в едната посока. Дори с Трабант да го правя ми е все тая! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Georgepetrov137 » 28 Фев 2014 21:48

Аз пък предлагам да се продължи спора в друга тема.
Много далече стигнахте със спама в тази.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Hursa
Мнения: 4925
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Re: Себестойност на удоволствието да употребяваш автомобил

Мнение от Hursa » 28 Фев 2014 22:44

Явно за всеки удоволствието да употребява автомобил изглежда по различен начин. Но за мен трябва и да носи удоволствие, защото дори автомобил на 10 + години, посредствен модел си е една сравнително скъпа играчка за повечето от нас. Практичността си е практичност, но често е добре да намерим баланс купувайки и малко по скъп автомобил, ако би ни изкефил повече. Нищо, че може да даде и по голям разход или с по скъпа подръжка, или да е по неудобен от най-практичния за възможностите ни.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от kickata » 28 Фев 2014 22:51

Airfan написа:Виж предната
Снимката е наистина готина, ама за колата ще си замълча да не те обидя... biggrin.gif
Не съм фен на италианските бангии... biggrin.gif
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Airfan » 01 Мар 2014 00:03

kickata написа:
Airfan написа:Виж предната
Снимката е наистина готина, ама за колата ще си замълча да не те обидя... biggrin.gif
Не съм фен на италианските бангии... biggrin.gif
Е няма ядове, за всеки влак си има пътници. Не го приемам лично, нито я намирам за най-перфектната кола, но за времето си ме кефеше достатъчно.
Аз съм на вълна да си купя една много стара кола, например Форд Таунус Купе В6 и да я съживя да стане като нова...

Изображение

Адски ме кефят такива стари автомобили.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта