Неволи при настройка на електрониката

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от iovkito » 26 Мар 2014 10:17

Веско си е прав , че наистина правят вече странни неща , които са трудни за проумяване. Избирателно осветление на копчетата , не знам как преценяват кое трябва да свети и кое не . При мен и жабката не свети , там са решили също да спестят някоя стотинка. Електическите стъкла не работят при положение на ключа на аксесоари , а само 30-40 секунди , след като се изгаси колата , фаровете светят на контакт , а не след запалване на двигателя. Тези неща дразнят супер много , а струват не повече от 10 лв , за да бъдат оправени. Повечето от тях дори са благодарение на "хубав" софтуер.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Vesko » 26 Мар 2014 11:12

iovkito написа:Веско си е прав , че наистина правят вече странни неща , които са трудни за проумяване. Избирателно осветление на копчетата , не знам как преценяват кое трябва да свети и кое не . При мен и жабката не свети , там са решили също да спестят някоя стотинка. Електическите стъкла не работят при положение на ключа на аксесоари , а само 30-40 секунди , след като се изгаси колата , фаровете светят на контакт , а не след запалване на двигателя. Тези неща дразнят супер много , а струват не повече от 10 лв , за да бъдат оправени. Повечето от тях дори са благодарение на "хубав" софтуер.
Дори 99% са от софтуера. Обаче заради сертифицирането, пускането на нов софтуер въобще не е 10лева, колкото и дребна да е корекцията....
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Scott » 26 Мар 2014 12:12

Vesko написа:...Обаче заради сертифицирането, пускането на нов софтуер въобще не е 10лева, колкото и дребна да е корекцията....
Имайте предвид и че някои функции имат отношение към безопасността на автомобила, която има приоритет пред улеснението на водача и пътниците.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Vesko » 26 Мар 2014 13:17

Scott написа:
Vesko написа:...Обаче заради сертифицирането, пускането на нов софтуер въобще не е 10лева, колкото и дребна да е корекцията....
Имайте предвид и че някои функции имат отношение към безопасността на автомобила, която има приоритет пред улеснението на водача и пътниците.
Мдааа особено да останат да ти светят светлините, след като си заключиш дори колата :thumbsup:
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Scott » 26 Мар 2014 15:11

Vesko написа:Мдааа особено да останат да ти светят светлините, след като си заключиш дори колата...
Ами да, тъй като си изгасил двигателя и излязъл не през шофьорската врата, автомобила сигнализира полицията че нещо не е наред tongue.gif

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Vesko » 26 Мар 2014 15:23

Scott написа:
Vesko написа:Мдааа особено да останат да ти светят светлините, след като си заключиш дори колата...
Ами да, тъй като си изгасил двигателя и излязъл не през шофьорската врата, автомобила сигнализира полицията че нещо не е наред tongue.gif
Чукча писател, а не читател tongue.gif Къде точно написах, че не съм излязъл през щофьорската врата?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Airfan » 27 Мар 2014 22:08

Vesko написа:
Airfan написа:Ми... трябва да се сетя като съм при колата да пробвам... някъде по-напред в темата беше написал как да го симулирам мисля
Тъмно, ключа на светлините на АУТО. КОлата си работи и фаровете си светят. Слизаш от колата и затваряш вратата на водача. заобикаляш, отваряш вратата на пътника и гасиш колата.... При мен фаровете остават да светят и след като я заключиш... докато има ток biggrin.gif
Привет,

Тази вечер тествах - загасих колата през дясната врата и на момента изгаснаха фаровете. Друг сетъп да пробвам ли?
Изображение Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от Vesko » 27 Мар 2014 22:12

Airfan написа:
Vesko написа:
Airfan написа:Ми... трябва да се сетя като съм при колата да пробвам... някъде по-напред в темата беше написал как да го симулирам мисля
Тъмно, ключа на светлините на АУТО. КОлата си работи и фаровете си светят. Слизаш от колата и затваряш вратата на водача. заобикаляш, отваряш вратата на пътника и гасиш колата.... При мен фаровете остават да светят и след като я заключиш... докато има ток biggrin.gif
Привет,

Тази вечер тествах - загасих колата през дясната врата и на момента изгаснаха фаровете. Друг сетъп да пробвам ли?
Значи само при лексус го има бъга biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от slowtraveler » 28 Мар 2014 08:04

Vesko написа:
Airfan написа:...
Тази вечер тествах - загасих колата през дясната врата и на момента изгаснаха фаровете. Друг сетъп да пробвам ли?
Значи само при лексус го има бъга biggrin.gif
Явно само при лексъса на Веско го има бъга :)
Иначе си има недомислици (някои от тяб - съвсем явни) абсолютно всеки автомобил... Причините да ги оставят - не знам..
Сигурно за да могат да кажат във фейслифта - ето, отстранени са дадени недостатъци (ама през това време са направили други, че да ги изчистват при смяна на поколението)...
При мен разликата между 'излизане' през шофьорска врата и действия през друга врата са само във времеконстантите.
Ако изгася колата, при отварянето на шофьорската врата се подава сигнал за гасене на абсолютно всичко (например радиото и дисплея гаснат моментално).
Ако след изгасянето на ДВГ не се отвори шофьорската врата, се чака настройваема през менюто времеконстанта (аз съм я оставил на 45 сек), след което отново гасне абсолютно всичко.
Фаровете при мен вземат сигнал от горния сигнал за гасене на всичко, но минават през своя настройваема времеконстанта - дали да изгаснат моментално, или да стоят светнати няколко секунди докато те изпратят до вкъщи...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Впечатления от 2014 Toyota Avensis T27 1.8 CVT

Мнение от lederman » 28 Мар 2014 10:11

slowtraveler написа:
Vesko написа:
Airfan написа:...
Тази вечер тествах - загасих колата през дясната врата и на момента изгаснаха фаровете. Друг сетъп да пробвам ли?
Значи само при лексус го има бъга biggrin.gif
Явно само при лексъса на Веско го има бъга :)
Иначе си има недомислици (някои от тяб - съвсем явни) абсолютно всеки автомобил... Причините да ги оставят - не знам..
Сигурно за да могат да кажат във фейслифта - ето, отстранени са дадени недостатъци (ама през това време са направили други, че да ги изчистват при смяна на поколението)...
При мен разликата между 'излизане' през шофьорска врата и действия през друга врата са само във времеконстантите.
Ако изгася колата, при отварянето на шофьорската врата се подава сигнал за гасене на абсолютно всичко (например радиото и дисплея гаснат моментално).
Ако след изгасянето на ДВГ не се отвори шофьорската врата, се чака настройваема през менюто времеконстанта (аз съм я оставил на 45 сек), след което отново гасне абсолютно всичко.
Фаровете при мен вземат сигнал от горния сигнал за гасене на всичко, но минават през своя настройваема времеконстанта - дали да изгаснат моментално, или да стоят светнати няколко секунди докато те изпратят до вкъщи...
На моята също го има (Т25)
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Неволи при настройка на електрониката

Мнение от Airfan » 28 Мар 2014 10:29

Добре, въпрос - седиш си на шофьорското място, гасиш колата - фаровете не гаснат, ти излизаш през вратата, затваряш и тогава гаснат, така ли ?
Изображение Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Неволи при настройка на електрониката

Мнение от Vesko » 28 Мар 2014 10:31

Airfan написа:Добре, въпрос - седиш си на шофьорското място, гасиш колата - фаровете не гаснат, ти излизаш през вратата, затваряш и тогава гаснат, така ли ?
Нееее, седиш на шофьорското място, излизаш без да гасиш колата. След това отваряш вратата на пътника и гасиш колата от там. Действието е на тъмно за да се зайстват автоматичнит фарове.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Неволи при настройка на електрониката

Мнение от lederman » 28 Мар 2014 10:33

Airfan написа:Добре, въпрос - седиш си на шофьорското място, гасиш колата - фаровете не гаснат, ти излизаш през вратата, затваряш и тогава гаснат, така ли ?
Слизаш от автомобила при работещ двигател, затваряш вратата, минаваш от другата страна, и през пътническата врата (или някоя от задните) гасиш двигателя. Резултата е светещи фарове. Изглежда странна ситуация но ми се е случвала (най-вече заради мързел, разбира се).
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Неволи при настройка на електрониката

Мнение от Rudy » 28 Мар 2014 10:34

Airfan написа:Добре, въпрос - седиш си на шофьорското място, гасиш колата - фаровете не гаснат, ти излизаш през вратата, затваряш и тогава гаснат, така ли ?
Гаснат като отвориш вратата (след като си загасил колата).
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Неволи при настройка на електрониката

Мнение от slowtraveler » 28 Мар 2014 11:48

Rudy написа:
Airfan написа:Добре, въпрос - седиш си на шофьорското място, гасиш колата - фаровете не гаснат, ти излизаш през вратата, затваряш и тогава гаснат, така ли ?
Гаснат като отвориш вратата (след като си загасил колата).
Да де, ама при Лексъс явно чака да се отвори шофьорската врата след като си загасил колата.
А пък Веско вече не я отваря, защото се отваря/затваря само пасажерската врата след загасването на автомобила...
И съответно - вадиш кабели - нещо често срещано при хибрида при условие, че не спазваш точно предписанията tooth.gif
С една дума - не е направено дуракоустойчиво... Лесно решим проблем, но са го пропуснали...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 195 госта