монтаж на китайско 2 din

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
kalata2
Мнения: 113
Регистриран на: 13 Фев 2014 13:52

монтаж на китайско 2 din

Мнение от kalata2 » 06 Апр 2014 13:51

ако някой е монтирал някакъв вариант на китайско 2 din на RAV4 от 2000-2005г.да качи снимки и даде точни размери на устройството.да сподели и дали се запазва функцията от волана. smile.gif щото вече главата ми бръмна
RAV4 D4D 116кс 2005г.

McRein
Мнения: 40
Регистриран на: 25 Юни 2013 17:03
Местоположение: гр.София

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от McRein » 06 Апр 2014 23:05

И аз задавам същия въпрос само ,че става въпрос за РАВ4 2006г. и освен управлението от волана,понеже в момента имам камера за задно виждане нали няма да има проблем пак да се върже към китайското устройство??

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от Rudy » 06 Апр 2014 23:25

Не разбрахте ли, че тук или никой не е слагал или не иска да сподели опит безплатно? Ако ще милион пъти да зададете един и същ въпрос все толкова отговори ще получите - аз съм слагал китаец на аурис и съм пуснал отделна тема със снимки, на рав-ка (но по нова от вашите) сложихме допълнителен оригинален GPS модул и отново съм пуснал тема със снимки. Не ми е това професията и се занимавам само колкото да помогна на приятели, така че и да ми пращате ЛС - каквото знам съм го писал в съответните теми. Толкова ли е трудно да питате продавачите дали ще стане това което искате?

ЛС:
Rudy написа:
kalata2 написа:би ли ми казал,какъв е модела на това което сте монтирали ,каква е цената и от къде да си го набавя
Това Което монтирахме е Toyota Touch & Go navigation box 86840YY131:
http://www.ebay.co.uk/itm/Toyota-Touch- ... 1332993800
това е продавача в e-bay:
http://www.ebay.co.uk/usr/lzolka?_trksi ... 1543.l2754
дори да не продава нещо в момента - питай и ще ти намери - дали оригинално или китайско - зависи дали те устройва цената.

Пращаш му ВИН-а и ще ти предложи няколко варианта.

Ето и неговия сайт, но е на унгарски: http://navilex.hu
Изображение

Аватар
kalata2
Мнения: 113
Регистриран на: 13 Фев 2014 13:52

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от kalata2 » 08 Апр 2014 12:17

само искам всички да сме спокойни biggrin.gif вчера си монтирах родстарс 2 дин.ще кача снимки .звука е уникален.
RAV4 D4D 116кс 2005г.

Аватар
smsdeliverer
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Юли 2010 12:30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: LEXUS NX300H F sport
Обратна връзка:

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от smsdeliverer » 09 Апр 2014 20:11

kalata2 написа:само искам всички да сме спокойни biggrin.gif вчера си монтирах родстарс 2 дин.ще кача снимки .звука е уникален.
Едни въпроси да задам, уникален е звука за " родстарс 2" или въобще, уникално добре или зле или по някакъв друг начин или на бройка някаква трябва да случиш ?
Това ще е полезна информация за да не се подведе някой и виж ти всички се втурнат за въпросният звук.
Lexus NX 300H F sport

Аватар
kalata2
Мнения: 113
Регистриран на: 13 Фев 2014 13:52

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от kalata2 » 10 Апр 2014 18:04

далеч съм от идеята ,че се заяждаш tooth.gif
просто искам да кажа,че моделчето което си купих свири доста добре и реагира бързо на командите.единствено не успях да се справя с функциите от волана и в момента вместо да намаля усилва и обратното но това е търпимо tongue.gif
въпросния модел го внасят пайнер........така ,че това предполага и приличен звук.....панимаеш
RAV4 D4D 116кс 2005г.

Аватар
kalata2
Мнения: 113
Регистриран на: 13 Фев 2014 13:52

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от kalata2 » 10 Апр 2014 18:30

BeFunky_roadstar 2din.jpg.jpg
BeFunky_roadstar 2din.jpg.jpg (155.27 KiB) Преглеждано 2994 пъти
RAV4 D4D 116кс 2005г.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от Rudy » 11 Апр 2014 19:55

Разбра ли сега защо ти написах:
Rudy написа:... тук никой не иска да сподели опит безплатно?
Това с какво помогна на другите като тебе? С това, че се похвали със "страхотния" звук от Роудстар-а ли? Или с информация че го внася "Пайнер"?!? no.gif
Pioneer е производител, който няма нищо общо с Roadstar (освен, че и двете компании са основани като японски), това че и двете марки продава Авител отново няма нищо общо с качеството - едните са висок клас, другите - много нисък...
Изображение

Аватар
kalata2
Мнения: 113
Регистриран на: 13 Фев 2014 13:52

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от kalata2 » 12 Апр 2014 07:51

ееееееее,ай стига все с лошата.да се похваля,е вярно ,че ми е гот но чак пък да се хваля.идеята ми е ,че ако някой като мен реши да прави нещо подобно ей така просто за себе си да види инфото ,че съм доволен от музиката.повтарям доволен а не .............щото има други такива дето забиват или правят други такива дивотии и се налага да се рестартват например.всичко си му работи без никаква забележка.вярно е че го имам едва от няколко дни но все пак по късно също мога да напиша коментар.разбира се който има 2 хиляди лева примерно свободни може да си направи съвсем друго нещо но въпрос на възможности е и на желание естествено.та нали идеята е да си помагаме чрез написаната от нас самите информация а не да се драчим.
те това е от мен засега- айде че в Провадия панаира свършва tongue.gif
RAV4 D4D 116кс 2005г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от slowtraveler » 12 Апр 2014 08:05

Rudy написа:....
Това с какво помогна на другите като тебе? С това, че се похвали със "страхотния" звук от Роудстар-а ли? Или с информация че го внася "Пайнер"?!? no.gif
Pioneer е производител, който няма нищо общо с Roadstar (освен, че и двете компании са основани като японски), това че и двете марки продава Авител отново няма нищо общо с качеството - едните са висок клас, другите - много нисък...
Че какво лошо има колегата да сподели от личен опит какво е направил, видял, чул?
Чувал съм евтин клас с добро звучене (какво по-добро от това), и скъп - с не чак толкова добро...
Сега направих сравнение на BOSE на маздата и сега на Джипа (май е HARMAN)....
Ами BOSE-то е доста по-зле като звук (уж и той имаше субуфер и т.н.)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от Rudy » 12 Апр 2014 09:25

slowtraveler написа:Сега направих сравнение на BOSE на маздата и сега на Джипа (май е HARMAN)....
Ами BOSE-то е доста по-зле като звук (уж и той имаше субуфер и т.н.)...
За да е адекватно сравнението се прави в една и съща кола, освен това в неговия случай като заменя само Head unit-a, едва ли ще чуе разлика. Още по-малко с тест на мр3 с нисък битрейт.
Моите възражения бяха по-скоро принципни срещу идеята, че продаваните от един същ търговец продукти са със сходно качество.
Колкото до Harman vs. Bose - някои от марките на Хармън са доста high end: Mark Levinson, AKG, JBL, Harman Kardon...
А по обекта на темата - "монтаж на китайско 2 din" автора не написа абсолютно нищо - затова го попитах как е помогнал на останалите?
Изображение

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от Scott » 12 Апр 2014 12:45

slowtraveler написа:... на Джипа (май е HARMAN)...
Мисля че Харман Кардон е само на Съмит, останалите са с Алпайн. Освен ако не е опция де.
Иначе цената не е от голямо значение, ако аудио системата не е проектирана за съответния автомобил.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от slowtraveler » 12 Апр 2014 16:05

Scott написа:
slowtraveler написа:... на Джипа (май е HARMAN)...
Мисля че Харман Кардон е само на Съмит, останалите са с Алпайн. Освен ако не е опция де.
Иначе цената не е от голямо значение, ако аудио системата не е проектирана за съответния автомобил.
Прав си, че е Алпайн....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kalata2
Мнения: 113
Регистриран на: 13 Фев 2014 13:52

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от kalata2 » 13 Апр 2014 09:48

Rudy овладей се вече,нали ти беше писал,че никой не споделял опит с подмяната на 2 дин или нещо подобно.Еми ето аз споделям.....то така се почва една тема от някъде wink.gif .абсолютно добронамерено съм подхванал темата а ако чоплиш на там колко съм адекватен ..............не ме познаваш и нямаш право да правиш заключения в тази посока. blush.gif

въпросното 2 дин е с три кабелчета за волана .....пиша това защото повечето били с две което предполага възможност при съвпадение с вашите/ако и те са три/да се справите с командването от волана.
RAV4 D4D 116кс 2005г.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: монтаж на китайско 2 din

Мнение от Rudy » 13 Апр 2014 10:27

@Калата. И аз съм абсолютно добронамерен. И не те хокам заради спорта, а да ти насоча темата да е полезна на другите колеги. Така, като ти чета описанието нищо не е ясно - тойота ползват собствен стандарт за буксите, а повечето универсални юнити се продават с евро букси. И трябват преходници. Някои производители, които продават специфични за модела плеъри, са плъг & плей, само се набучват кабелите в буксите на новото устройство. Понеже твоя случай не е такъв и според мен проблема при теб не е с броя на кабелите - трябва да намериш в менюто къде се описва кое копче от волана коя функция командва и да го промениш да работи както трябва.

Досега всяко нещо което съм правил и съм сметнал, че би било полезно за колегите съм споделял със снимки (вкл. монтаж на ЕПС парктроник и два различни 2дин GPS модула - нито един от тях на моята кола). Но ако не искаш няма да ти пиша в темата повече...
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 60 госта