Съвет за избор на нова кола

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Съвет за избор на нова кола

Мнение от LEXUS » 10 Апр 2014 00:00

Шкода не са лоши автомобили. Ако за теб не е проблем това,че Рапид още отсега изглежда като стар модел, защо да не си го караш. Представи си след 5 години колко неактуален би изглеждал този дизайн. Но все пак всеки има различни предпочитания към дизайна и много хора харесват пък такъв дизайн.
Относно сервиза на Еуратек, познавам шефа на сервиза Михайлов и все ги хвали Шкодите, както и хвали евтините цени на обслужването. Сред най-евтиното обслужване от всички марки мисля.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

memorex

Re: Съвет за избор на нова кола

Мнение от memorex » 10 Апр 2014 00:34

LEXUS написа:
memorex написа:
pesh0_ написа:Здравейте, бях се спрял на 3 модела малки коли, но прочетох в интернет доста добри отзиви за надеждността на тойота и се замислих за една нова yaris, втората модификация която е speed или как се води, но после се зачетох из форума и видях, че се пишат много лоши неща за обслужването в официалните сервизи. Някой може ли да ми каже няакви подробности от 1ва ръка? Чувам, че доста гледали по всякакъв начин да не си изпълнят гаранцията и да ти вземат парите, де те набутат с работно време, да ти сменят всевъзможни консумативи и какво ли не, има ли нещо вярно или са само митове това? Другите два варианта които разглеждах бяха мазда и корса, (киа също, но чух подобни неща и за тях като сервизно обслужване), някакви мнения може ли да споделите?
Колега от тез които си изброил единствено маздата си заслужава парите другото е компромис.За тези пари си вземи нещо френско и ще имаш екстри ,удобства и добър сервиз на нормални цени.Козвам го въпреки че съм фен на немското.Това е лично мнение.За тойота мога да кажа че това на нашия пазар повечето както знаеш е сглобено навсякъде но не и в Япония.Така че бих казал тойота само от рав и нагоре ама много удря в джоба.Успех в избора и помни като излезеш от магазина колата ти вече е по другата ценова листа.
Колега, не ги заявявай толкова категорично тези изводи. Какво като Ярис се сглобява във Франция, като всяка година е начело на ТЮВ Германия, както и Мазда 2. Също така да те информирам,че Корола Версо, сглобявана в Турция, също е сред първите места по надеждност. На нашия пазар или пазара за Германия Ярис идва от завода на Тойота във Франция. Поспри с митовете, ако обичаш и се информирай, преди да твърдиш такива неща. Още по-добре се информирай Рено с каква надеждност е. Горе-долу в дъното на всички коли от този клас.
Нова кола бих взел ако имам парите и за да и се кефя на удобствата в това число и нововъведените екстри.Разбира се и за гаранцията.След като изтече гаранцията бих я разкарал.А сега ти ми кажи за каква надеждност говориш като става въпрос за нов автомобил и какво предлага тойота за сащите пари като екстри и дизайн в сравнение с френските.И не се ядосвай че се изразявам уверено , на мен просто такъв ми е характера.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет за избор на нова кола

Мнение от scorpion » 10 Апр 2014 13:53

pesh0_ написа:Другото, което си мислех беше за Шкода рапид, понеже е в този ценови клас със промоцията в момента, а е доста по-голяма кола :), че за парите на един ярис и газова даже ще има :D. Някакво мнение? На външен вид изглежда сравнително добре, шкода е налко над средното като надеждност до колкото съм гледал всякакви статистики. Подминава всички френски коли, че даже и някой немски :). Някой да има познати да карат такива животни? Четох нещо че на някой не били залепени добре корите в жабката и тракали, но сменяли цялата жабка гаранционно.Други лоши отзиви за сега не съм чул, но пък е нов модел все пак. Също предполагам обслужването няма да е по-скъпо от ярис? Някакви отзиви за тяхните сервизи? За сега ме притеснява факта, че се купуват доста шкодите и не държат цена след 6-7 години, но все пак всяка кола след като я купиш започва да и пада цената и да гълта пари...
Колегата по-горе е споделил. Аз също бих подкрепил такъв един избор, като бих добавил, че според мен Шкода са динамично развиващия се производител от гупата на ВАГ. Мой приятел съсед кара дизелова октавия такси, вече близо 7 години. като изключим честа смяна на ролки на пистов ремък, съединител и чарколяци по ходова част, колата не е мръднала като тенекия и вътре също е запазена, въпреки, че се търкаля всеки ден и кой знае колко хиляди пасажери са минали през тази кола.
Бих се насочил също и към испанския събрат - СЕАТ. Много агресивни и динамични автомобили. Лично съм управлявал Леон. Като изключа малко неудобната за мен позиция на водача и повечкото паразитен шум от гумите (вероятно и те си казват думата) много добри впечатления от динамика, пъргавина, поддържана скорост, спиране, завиване и като цяло общо впечатление.
Нисан, Рено, Пежо, Ситроен, Фиат, Сузуки, Хонда, Киа, Хюндай, Опел, и т.н. ... всички правят доста прилични малки автомобили, някои не толкова, а други далеч по-добри, функционални, динамични и практични автомобили.

Успех !

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет за избор на нова кола

Мнение от nowyaris » 10 Апр 2014 13:57

Като свърши гаранцията има два варианта-или я разкарваш,или продължаваш да си я ползваш.При първия вариант вероятността да разкараш бързо и сравнително на сметка един Ярис е много по-голяма от вероятността това да се случи с някой от другите гореизброени модели.при втория вариант вече надеждността става изключително важен финансов фактор.Има и трети вариант-купуваш я с идеята да я шътнеш след като изтече гаранцията и я сменяш с нова.Там проблема е,че никой не знае след 5 години как ще се обърне палачинката - аз съм жив пример за това.И ща,не ща оставих Яриса и вече седма година нямам грам грижа с него.Така че темата трябва да се промени като заглавие - "кон ли да си купя или катър".Защото Ярис предлага нещо,което нито френски,нито италиански,нито чешки и немски модели в този клас предлагат - надеждност и евтина експлоатация.А това е много по-важно от всички нововъведени екстри и тем подобни гевезелъци.Единствения компромис на който съм склонен е Мазда 2 , но там историята е още много кратка,а и до колкото знам ги правят на един конвейр с Фиеста biggrin.gif .Но може и да греша.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта