Деактивиране въздушна възглавница на Toyota Yaris 2001

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
stasinka
Мнения: 30
Регистриран на: 03 Авг 2010 20:46

Деактивиране въздушна възглавница на Toyota Yaris 2001

Мнение от stasinka » 15 Апр 2014 23:02

Здравейте,

Отправям зов за помощ. Имате ли идея дали е възможно да се деактивира само въздушната възглавница на предна дясна седалка на Toyota Yaris от 2001 година. Имам хубаво бебе, което обаче като возя отзад много плаче. Не обича задръстванията и червените светофари, а такива в София ги има начесто. Веднъж така се задави плачейки, че ми изкара акъла. Та ми се иска да я возя отпред до мен, но уви имам залепена лепенка, че е забранено да се слагат столчета. Новите Yaris-и имат опцията за деактивиране с някакво бутонче, но при мен такова липсва. Звънях в Пит стоп и там ми казаха, че единственият начин е да се деактивира въобще airbag-a на цялата кола, но не било препоръчително.
Ще ви бъда благодарна ако помогнете. Така и аз и бебето ще сме по-спокойни на път.

Благодаря и да видим дали ще намерим решение:
Станислава

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Деактивиране въздушна възглавница на Toyota Yaris 2001

Мнение от ss_mitko » 16 Апр 2014 07:06

Колежке, като отворите дясната врата, на таблото би трябвало да има ключалка за изключване на пасажерския еарбег.

stasinka
Мнения: 30
Регистриран на: 03 Авг 2010 20:46

Re: Деактивиране въздушна възглавница на Toyota Yaris 2001

Мнение от stasinka » 16 Апр 2014 10:59

Да, но тази опция я има на по-новите модели. При мен уви липсва. Колата е от 2001г.

Станислава

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Деактивиране въздушна възглавница на Toyota Yaris 2001

Мнение от Владислав » 16 Апр 2014 11:30

Станислава, защо не вярвате на ПитСтоп?Ситуацията е точно такава.На Вашият автомобил не може да се изключи частично само този еърбег.Ако се направи насилствено - да се разкачи от системата, то тя няма да работи коректно, и ще сте без възглавници в колата.
С две думи, правилно са Ви посъветвали да си оставите колата в състоянието, в което е.Разбирам, че сте притеснена, но бебето ще порастне, и няма да имате този проблем.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

stasinka
Мнения: 30
Регистриран на: 03 Авг 2010 20:46

Re: Деактивиране въздушна възглавница на Toyota Yaris 2001

Мнение от stasinka » 17 Апр 2014 21:46

Здравейте отново,

Нямам нищо против Пит Стоп. Напротив момчетата са страхотни и аз само там карам моето йори. Просто исках да потърся ако има някое нестандартно решение.

Явно няма такова, уви...на червен светофар бебето ще плаче.

Станислава

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Деактивиране въздушна възглавница на Toyota Yaris 2001

Мнение от zi_zi_top » 17 Апр 2014 22:21

Този баща с каменно сърце ли е? worthy.gif
На Деси и купиха нов РАВ4 за да не плаче бебето. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 135 госта