Враца - безобразен път

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Враца - безобразен път

Мнение от scorpion » 20 Апр 2014 16:09

Пътувахме в петък до Видин и в събота се прибрахме обратно в София с два автомобила. Аз авенсиса брат ми с Еспейс 2. Пътувахме и на отиване и връщане през Враца. Е няма град с по разбита пътна настилка и безхаберно местно управление. срамота! В този дъжд на връщане точно за изхода за София (до технополис) огромни кратери. Незнам как успях да мина без проблеми но брат ми пропадна и направо сцепи предна дясна гума. Преди нас имаше две коли отбили за смяна на спукана гума, а веднага след нас още два автомобила пострадаха, а трети дори изкърти к бронята си. Просто автомобилите пропадаха... Аки не бързахме щях да извикам полиция. Как не ги е срам кмета и управата. Да бяха наспали ооне един камион чакъл. Обозначения някакви. Безобразници. Целия град е в дупки, няма 10 метра читав път. То бива бива, но Враца е направо пример за лошо управление.

Съжалявам, че не минах през Петрохан но пък се притеснявах заради летните гуми. И от Монтана през Доктор Йосифово и Арчар пътя е ужасен. През Димово е ОК.

Внимавайте!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Враца - безобразен път

Мнение от slowtraveler » 20 Апр 2014 17:28

Да, за съжаление това е един от града, който спомогна за избора ми на автомобил с по-голям диаметър гуми и с по-дългоходово окачване...
Дупки има доста, и е най-неприятния път за движение...
При едно от предишните пътувания от София към Берковица бях избрал твоя маршрут, точно поради същите причини - пролетно време с лапавица/сняг около София...
Хиляда пъти съжалих - и заради пътя около Враца, и заради по-дългия път като цяло, и заради тировете около Мездра...
На връщане си минах през Петрохан и всичко бе ОК - спокойно внимателно пътуване... И това преди да ремонтират Петрохан...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Враца - безобразен път

Мнение от ss_mitko » 21 Апр 2014 08:22

Трябваше да си минете през Петрохан пътя беше супер. Извън пътя има доста сняг но на пътя нямаше нито сняг нито лед, на места беше мокро.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Враца - безобразен път

Мнение от iovkito » 21 Апр 2014 12:11

Хах , вие не живеете ли в България? По-скоро трябва да се правят теми за добрите пътища , а не за лошите , защото първите са по-голяма рядкост. Единствените добри пътища са около София , магистралата до Бургас и пътищата около Бургас , както и главните пътища , които свързват София с границите. Преди години щяхме да се избием по магистралата Варна-Шумен , дупките във Враца със сигурност са ни най-малкият проблем.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Враца - безобразен път

Мнение от mirott » 22 Апр 2014 11:06

Петрохан е супер(засега) погледнато към настилка. Изключение е когато има много почивни дни и се затътрят всякакви неграмотници с по 30-40. Но то навсякъде е така! Минавайте си оттам, Враца в момента има воден цикъл и е меко казано невъзможно преминаването без леки аварийки, особено в локви...

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Враца - безобразен път

Мнение от scorpion » 22 Апр 2014 12:51

Пътувам от София за Видин около 25 години така, че помня какво беше, как се променяше и как е сега състоянието и през Вараца и през Петрохан и през Арчар и през Димово. Но една е константата - Враца. Не знам какъв е проблема да не се закърпи поне пътя по който минават транзитно автомобилите през града. Ужким това лято щели да приключат с обиколния път. А дано !

Апропо: ако темата е безполезна нека да се закрие но за това е форума. Да споделяме !

Поздрави !

deqn86
Мнения: 130
Регистриран на: 07 Яну 2013 17:16
Местоположение: a1234

Re: Враца - безобразен път

Мнение от deqn86 » 22 Апр 2014 12:56

Никак не е лошо споделянето за да не се опарят и други колеги. Би трябвало всеки да пише за такива неща за да търсим обходни маршрути или да тръгваме с танка :D

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Враца - безобразен път

Мнение от ss_mitko » 22 Апр 2014 15:26

Работи се по обходния път на Враца
http://fakti.bg/bulgaria/93672-obhodat- ... o-i-v-srok

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Враца - безобразен път

Мнение от Not_active_user_1 » 22 Апр 2014 19:13

Враца, където и гарга не каца. biggrin.gif
Не само пътищата са им отврат, но и ченгетата са невероятни пУмияри. С тях трябва много да се внимава. Глобявали са ме за нищо. Написаха ми фиш за превишена скорост. Знам ги че една от хранилките им е на входа на града. Там си спазвам ограничението до км., но една нощ ме изненадаха. То там е прав участък и след табелата 100-тина м. в дясно има един паркинг, автокъща или нещо такова. Наврели се кавалите там и засичат колите преди табелата. Няма как да докажеш преди или след табелата са те засекли. Показват ми уреда и той сочи там няколко км. отгоре, а съм 100% убеден, че това не е вярно, защото покрай табелата минах с точно 50 км/ч. Пак добре, че доста преди нея познах да намалям и не беше висока скоростта. Просто си искаха пари. Нищо не им дадох и ги оставих разочаровани, като ми написаха фиш. Това е един от малкото градове през които с най-голямо отвращение минавам. thumbdown.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Враца - безобразен път

Мнение от slowtraveler » 22 Апр 2014 19:28

Скоро не са ме спирали там... Последно преди около 3 години откъм Монтана (на кръстовището към околовръстното)...
Оглеждаха се за какво да се заядат, но не можаха да се хванат за нищо, пък и започнах да изглеждам леко изнервен, та решиха да не си слагат беля на главата :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Враца - безобразен път

Мнение от scorpion » 22 Апр 2014 19:30

Днес кмета на гр. Враца е върнал отговор на емейла, който още в събота му написахме.
Доста подробно е описал, какво ще се прави с оглед пътната инфраструктура. Споделя, че имат проблеми по подръжката на трасето от Е79 и се надява това да се реши. Обидил се е, че съм квалифицирал управлението на града като безхаберно. Може пък да е прав. Нека видим. Ако вземе мерки ще го поздравя!

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Враца - безобразен път

Мнение от iovkito » 22 Апр 2014 19:35

scorpion написа:Обидил се е, че съм квалифицирал управлението на града като безхаберно.
Някои хора не обичат да им казваш истината в очите. Всички на държавна работа попадат в тази категория.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта