Нужда от съвет! Celica vvti 1.8

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Cyraxhd
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Апр 2014 01:07
Местоположение: Пловдив

Нужда от съвет! Celica vvti 1.8

Мнение от Cyraxhd » 22 Апр 2014 10:42

Здравейте колеги!

Дошъл съм да търся съвет/препоръка/критика по един важен за мен въпрос. Още от преди да имам книжка съм хвърлил и двете си очи Селика и по-специално на 2003+ година, защото прочетох за проблемите с маслото които имат голяма част от автомобилите от предходни години (1999-2002) и ми харесва фейслифт-а който съпровожда премахването на тези проблеми.
Колата на която съм се спрял е http://www.cars.bg/c40807 и тези дни ще ходя да правя оглед, общо взето е единствената която "става" от това което се предлага в cars.bg и mobile.bg. Забелязах, че има коли които пише, че са 2003 година но нямат фейслифт, което не знам на какво се дължи. пример: http://www.cars.bg/c683301
Като като цяло от коли не разбирам кой знае колко и единсвтено съм чел за този модел. Някой от вас ходил ли е да го гледа? Цената прилична ли е? За колко е допустимо да се пазаря? Има ли причина да не го взимам? За нещо по-специално да внимавам при огледа? Някаква реплика? :) Обявата стои повече от година.

Благодаря ви много за отделеното внимание, надявам се някои от вас да се включат bow.gif

пп. Това ще ми е първата кола :)

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Нужда от съвет! Celica vvti 1.8

Мнение от LEXUS » 22 Апр 2014 16:07

Мое мнение - не гледай тия накичени коли. Ако искаш да си накичваш колата с допълнения и визуални ефекти, по-добре си го прави ти. Много често тия,които са модифицирали така колите си, са ги карали и доста спортно. Тоест гледай някоя по-запазена, не такива екземпляри,които са карани доста, и то не бавно според мен. Така набързо като разгледах Селиките има много добри и запазени на пръв поглед. Тези,които си пратил линковете не ми изглеждат пазени коли.

Без изобщо да съм търсил много, ето ти една,която ми изглежда добре и в оригинален вид.

http://www.cars.bg/c690599

Тунингът/пернишки или друг по-добър/ винаги може да се направи при желание. И още нещо - ти спортна кола с газова уредба ли искаш да караш?
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Cyraxhd
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Апр 2014 01:07
Местоположение: Пловдив

Re: Нужда от съвет! Celica vvti 1.8

Мнение от Cyraxhd » 22 Апр 2014 17:00

Добре, но целта ми е колата да е 2003 година и нагоре, за да избегна всичките възможни проблеми от които страдат предните години. А за кича освен черните джанти друго няма, там някакво радио и някаква бас каса се вижда, но мисля, че е само това. А за газта за мен е задължителна от гледна точка на цена / литър :P иначе да, тази черната изглежда доста добре :)

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Нужда от съвет! Celica vvti 1.8

Мнение от mirott » 22 Апр 2014 17:06

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=6an3fc
Снимките не са добри, но колата наистина е уникална и на реални километри. Виждал съм я на живо и съм я карал. Цената ще подлежи на корекция, но колко-не знам.

Аватар
Cyraxhd
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Апр 2014 01:07
Местоположение: Пловдив

Re: Нужда от съвет! Celica vvti 1.8

Мнение от Cyraxhd » 23 Апр 2014 18:17

Благодаря за постовете happy.gif

Unit 1
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Окт 2013 14:44

Re: Нужда от съвет! Celica vvti 1.8

Мнение от Unit 1 » 25 Апр 2014 14:12

Около 6000 е нормално като цена. Моята беше малко повече, но е доста накичена и нямаше никакви забележки. От 2000-та е, но за 4-те месеца през които я карам, маслото не е мръднало съществено. Може би просто имам късмет, тъй като доста е писано за проблемите на модела до 2002-ра. Тези предложения със старата маска, от 2003 според мен са измислици на продавачите. Относно това, което да гледаш при оглед- щом не разбираш от коли, по-добре направо я заведи на оглед. Повечето сервизи срещу 30-40 лева предлагат т.н. Оглед при покупка. Така ще е най-сигурно. А ако има обява, която стои повече от година, най-добре стой надалече. Не е случайно :)
П.П. Поздравления за избора. Селиката е страхотна кола, която се кара в пъти по приятно от БМВ.
EDIT: Поинтересувай се как стоят нещата при поставяне на газова на VVTi, понеже ми се върти нещо в главата за някакви проблеми.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 28 госта