Съвет при избор на 2 Короли.

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Bukmop
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Май 2008 12:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Съвет при избор на 2 Короли.

Мнение от Bukmop » 23 Апр 2014 13:15

Здравейте колеги,

предстои покупка на кола в семейството, четох доста из форума, допитах се до ТМА и ПитСтоп и сме се спрели на Corolla 1.6 бензин, след 2005-та година когато са оправени всички драми на предходното поколение.
Набелязъл съм два автомобила и искам съвети на кой от двата да се спрем финално, при положение, че цените им са идентични.

Общото и за двата автомобила е едно и също ниво на оборудване,

Автомобил 1:
Каран като служебен автомобил, Купуван от ТМА, обслужван там до края на гаранцията след това в сервиз койтообслужва автопарка на цялата фирма собственик.
Английска сглобка, декември 2006. на 127 000 км. Салона е доста мърляв но с едно сериозно почистване от професионалист ще заприлича на нещо. Корите между купето и двигателя леко са се деформирали.
През годините е имала щети по 2-3-4000 лв.на годинна което за такъв автомобил за мен е малко множко. Но не е имала сериозни удари. Регистрирана, платено каско, ГО до края на 2014.

Автомобил 2
Класически нов внос от Италия, излъскан до неузнаваемост.
ЯПОНСКА сглобка, февруари 2006, леко ударен преден капак от автовоза. по джантите има корозия от италианските химии. Поне по документи е на 170 000 и има и някъква истроия как надлежно е сменяно маслото. като последната смяна е преди година.

Та кой от двата автомобила ще ми препоръчате.
Има ли голяма разлика в изпълнението на английска и японска сглобка? Това което видях е че и на двата АБС-а е от куцата немска фирма BOSCH.
www.lexus-bulgaria.com
Българският форум за LEXUS

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет при избор на 2 Короли.

Мнение от Rudy » 23 Апр 2014 16:47

Минусите (щетите) на първата може да ги има и при втората, но да са ти спестени. Лично аз не знам дали купувана и карана в БГ е по-добра от Италианката. И там и тук има мърлячи - които си пазят или нехаят за колите. Пътищата там са по-хубави, а химия използват предимно в северните части, където и няма много разлика с колите от Швейцария. Манталитета им е еднакъв. Служебната е най-лошия вариант, но има и изключения - зависи от големината на фирмата и отговорника за автопарка. Мога да ти помогна ако искаш да ги прегледаш с Техстрийм-а, но трябва да провериш какво да гледаш предварително, че аз не съм никак наясно.
Изображение

Bukmop
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Май 2008 12:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет при избор на 2 Короли.

Мнение от Bukmop » 23 Апр 2014 17:17

Служебната я гледах в ТМА и там са сменяли само масло по график, чакам списък със щетите от каското там най-добре ще разбера какво е правено. Хубавото за щетите по тази кола е че мога да ги опиша понеже вече си има слключено каско.
Италианката е карана в Болоня.
Techstream и аз си имам :-)
www.lexus-bulgaria.com
Българският форум за LEXUS

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 144 госта