Toyota Corolla 2009-2010 1.4 D

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
pesh0_
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Апр 2014 23:10
Местоположение: Пловдив

Toyota Corolla 2009-2010 1.4 D

Мнение от pesh0_ » 25 Апр 2014 18:28

Здравейте, понеже нещата с приуса се объркаха се пренасочик към корола, и понеже търся икономична, сигурна кола се интересувам от малкия дизелов двигател. Ако има някой колга с такава да изкаже мнение. Интересуват ме няколко неща:
1. За корола като цяло ме интересува, проблемни ли са тези по-новите модели както старите или проблемите в двигателя са изчистени след 2002 или коя година беше там? И не само за двигателя, като цяло питам.
2. Като разход колко е постижим с нея и достатъчен ли е за купето този двигател или е много мудна(като се има предвид че не си търся състезателна кола)? Заслужава ли си пред бензиновия 1.4 двигател(естествено сега да не превърнете темата в дизел срещу бензин :D) ще се усети ли голяма разлика?
3. Ако може някой да ми каже и като цена евентуално на дюзите, че като се взема 2тора ръка кола и особено карана в България се очаква и те да се сменят рано или късно :).
4. Понеже повечето обяви за такива са автоматици, нещо по-специално по поддръжката? Евентуално смяна на части по скоростите и съединителя или ремонт колко солено биха излезнали за този модел? Понеже като бях в тойота да оглеждам едни върнати ауриси онзи ми обясняваше някакви чудесий за автоматичните им скорости, че си имало съединител и някакъв електромотор и ми прозвуча сложно и скъпо :D (предполагам че всички които не са CVT са така но не разбирам много), а до колкото знам двигателите са същите като при корола, предполагам че и трансмисията ще е същата.
5. Някакви други препоръки, ако имате съм готов да ги прочета. :).

pesh0_
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Апр 2014 23:10
Местоположение: Пловдив

Re: Toyota Corolla 2009-2010 1.4 D

Мнение от pesh0_ » 26 Апр 2014 20:29

Никой ли не кара такава кола? Или поне да има мнение по въпроса? :)

Аватар
Yuli
Мнения: 193
Регистриран на: 08 Яну 2009 10:51
Местоположение: Sofia
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Toyota Corolla 2009-2010 1.4 D

Мнение от Yuli » 26 Апр 2014 20:33

Само хубаво мога да кажа за 1,4 Д4Д за момента. Разхода на колата ми от както е купена е видим най-долу, а това е и линк към подробните данни в spritmonitor.de. Дизела е с добра динамика, убеден съм че е по-добрия вариант от бензина. Понеже сериозно се нуждае от турбинката, под 1500 об/мин. е мъртвец, но мине ли 1800 полудява. Оказа се че е въпрос на свикване с това и сега така съм свикнал с превключването на скоростите, че като се кача на другата ми кола се изненадвам как няма прилив на допълнителни сили. Според мен ММТ (автоматика) не е оферта. Имат си проблеми. Не са много оплакванията тук от хора с комбинация 1,4Д4Д+ММТ. Софтуера им за управление се налага в един момент поне да се обучават. Механника е човекът който ако има време може да се включи и даде още по-конкретни тези защо "да" или защо "не" ММТ. Кутията като цяло не е по-различна от нормалната, само педалът на съединителя е сменен с електромотори и софтуер за управлението им.
Понеже пишеш за 2009-2010 това малко обаче променя нещата.
1. Скоростната кутия вече е друга - 6 степенна. Дали е същото и положението със 6-степенното ММТ аз вече не знам.
2. Двигателя вече не е с електромагнитни инжектори, а е с пиезо и вече 205 Nm. Става Euro 5 и мисля вече задължително има DPF.
3. Променливата геометрия на турбината от един момент нататък се задвижва от електромотор а не с вакуум, т.е. аз не знам дали този "ъпгрейд" във въртящия момент на мотора задължително върви с електрическата турбина.
За проблем с моторите, да имало е такъв и то до скоро, ето ти едно видео и информация как по VIN-а да се предпазиш освен все пак ако не си купиш колата с валидна гаранция:
http://www.youtube.com/watch?v=N4qwFE8jTzc
Прикачени файлове
oil.jpg
oil.jpg (247.51 KiB) Преглеждано 1128 пъти
Изображение
Изображение

pesh0_
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Апр 2014 23:10
Местоположение: Пловдив

Re: Toyota Corolla 2009-2010 1.4 D

Мнение от pesh0_ » 26 Апр 2014 22:20

Мерси за подробната информация :). Сега остава да се намери правилната кола и дано имам късмет, защото без късмет не стават нещата с колите :).

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Toyota Corolla 2009-2010 1.4 D

Мнение от Me4oKyX » 26 Апр 2014 23:02

Кратко и точно - ММТ кутия не ти трябва..... голям трън си е, поддръжката хич не е евтина.... Ръчната е за предпочитане и то достааа. Ако искаш, можеш да звъннеш да покараш Е12 1.4 д4д, за да усетиш, че дизеловия е чувствително по-пъргав от бензинка 1.4. И аз съм от Пловдив, така че не е много сложна задача :thumbsup:

pesh0_
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Апр 2014 23:10
Местоположение: Пловдив

Re: Toyota Corolla 2009-2010 1.4 D

Мнение от pesh0_ » 26 Апр 2014 23:09

Благодаря много. Като цяло ме притеснява факта колко е износен съединителя на един автомобил на 100 000 км примерно, ако е ръчна скоростната кутия, и особено ако го е карала жена biggrin.gif , но ще видим, ще се тества колата, ще се закара в Тойота преди да се купи задължително, така че... надявам се всичко да е ОК. А относно предложението за тест драйв може да се възползвам, но ще е по-нататък ,че до сряда съм доста зает. Благодаря за отзивите!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта