Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Публикувай отговор
Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Rudy » 22 Май 2014 23:17

Пише "unable to read map data"?
Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 23 Май 2014 09:35

Rudy написа:Пише "unable to read map data"?
Довечера ще кажа със сигурност дали беше това съобщение, че не мога сега да отговоря на този въпрос със сигурност.
Ако имаш някакви жокери, споделяй, за да не откривам тепърва топлата вода.
За това и питам, ако може да мина по-мързеливо. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
acf_prius
Мнения: 89
Регистриран на: 24 Яну 2013 19:37
Местоположение: София

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от acf_prius » 23 Май 2014 12:53

BOz написа:Някой има ли идея как се подкарва Е19 навигация от диск, който не е закупен от официалното представителство?
30-40 евро вървят оригиналните Е18 и Е19 в ebay, не знам що си правиш живота труден... :whistle:
Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 23 Май 2014 14:02

acf_prius написа:
BOz написа:Някой има ли идея как се подкарва Е19 навигация от диск, който не е закупен от официалното представителство?
30-40 евро вървят оригиналните Е18 и Е19 в ebay, не знам що си правиш живота труден... :whistle:
Елементарно. Ако мога да спестя 80лв, защо да не го направя?
Видях за дисковете от Ирландия. Но 80лв са си 80лв. Поне за мен. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
acf_prius
Мнения: 89
Регистриран на: 24 Яну 2013 19:37
Местоположение: София

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от acf_prius » 23 Май 2014 14:06

BOz написа: 80лв са си 80лв. Поне за мен. :thumbsup:
Спор няма, просто като чета руснаците в какви филми се вкарват с тия фалшиви дискове, мисля, че си струва веднъж да ги прежали човек ;)
Изображение

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от kickata » 23 Май 2014 14:45

Интересно ми е данъка на Приус 3 примерно върху коя стойност се смята. Бензиновият 1.8 двигател е 73 kw (99 hp), a заедно с електромотора отива към 136 hp. Та в единия случай е под 74 kw и можеш да ползваш отстъпка за наличие на катализатор, а в другия не?
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 23 Май 2014 15:08

kickata написа:Интересно ми е данъка на Приус 3 примерно върху коя стойност се смята. Бензиновият 1.8 двигател е 73 kw (99 hp), a заедно с електромотора отива към 136 hp. Та в единия случай е под 74 kw и можеш да ползваш отстъпка за наличие на катализатор, а в другия не?
На хибридите се смята данък само върху ДВГ-то.
Или демек по твоя въпрос ще платиш данък само върху 99-те кс.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 24 Май 2014 17:35

Това е добре, че не се смята общата мощност, защото в единия случай само с мощността на ДВГ-то данъка е близо 70 лв., а при 136 к.с. е 386 лв. Баси яката разлика. В немско също ми смятат само едното, но при смятането на застраховката, а не на данъка. Данъка ми е 36 евро на година, като се има предвид кубатурата, годината и СО2, а не мощността (без да има каквито и да е преференции, че е хибрид. В Германия никога не е имало такива и всеки може да се сети защо!)
Интересното е и другото, че данъка в Германия и България е един и същи на П3, а на много други автомобили в БГ е доста по-висок дори.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 24 Май 2014 19:20

Как се кара лудо Приус на магистрала:
https://www.youtube.com/watch?v=UI8DRXrtSOg
Разбира се не одобрявам такова шофиране, но понеже много БеЕмВеисти се навъдиха във форума за които Приус е бавен, муден и т.н. определения е добре да изгледат видеото и да смекчат поне малко негативите! Абе друго си е да имаш електрическа тяга и при рязко настъпване да е ползваш във всеки един момент. Само, който не е карал хибрид на Тойота, само той не знае за какво става на въпрос. Няма ръгане на 3-та, няма сменяне на други предавки, а просто настъпваш и отлиташ... tongue.gif

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Scott » 24 Май 2014 19:34

prius 3 написа:Как се кара лудо Приус на магистрала...
Шегуваш се, нали? По-добра антиреклама от лавиране между Лади 2105 здраве му кажи :whistle:

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 25 Май 2014 21:23

Аз да продължа малко с личните наблюдения.
Приус на извънградско става. Мога да заключа, че ми харесва. Ако го караш до към 120-130км/ч. След това двигателя започва да си се мъчи и да се чува над общия шум от пътя.
Нещото, котето ми хареса е много ниско аеродинамичния шум. Аз лично го отдавам на ниския драг коефициент.

Но до тук с похвалите.

За щастие днес имах възможност да го покарам в голям дъжд.
Отново излизат ниските шумоизолации на купето като цяло. Като минеш през локва и краката са ти на пода, а не на педалите (стандартна позиция при шофиране на автопилот), като минеш през малко по-голяма вода, тя направо ти бие в краката. Все едно пода е някакъв вестник.
Като дъжда вали на покрива на колата, все едно си леко във варел. Чува се ехо от ламарина. А бе както не веднъж съм казвал, тия коли имат хубаво задвижване, но от към изпълнение на самото купе са леко казано трагични. tongue.gif
prius 3 написа:Как се кара лудо Приус на магистрала:
https://www.youtube.com/watch?v=UI8DRXrtSOg
Разбира се не одобрявам такова шофиране, но понеже много БеЕмВеисти се навъдиха във форума за които Приус е бавен, муден и т.н. определения е добре да изгледат видеото и да смекчат поне малко негативите! Абе друго си е да имаш електрическа тяга и при рязко настъпване да е ползваш във всеки един момент. Само, който не е карал хибрид на Тойота, само той не знае за какво става на въпрос. Няма ръгане на 3-та, няма сменяне на други предавки, а просто настъпваш и отлиташ... tongue.gif
Ама ти сериозно ли бе.
Разликата в тягата между БМВ-то ми и Приуса е да сравняваш пистов мотор с колело Зайка. worthy.gif
Човек, слез малко на земята, сериозно.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
smsdeliverer
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Юли 2010 12:30
Местоположение: Пловдив
Автомобил: LEXUS NX300H F sport
Обратна връзка:

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от smsdeliverer » 25 Май 2014 23:14

Колега говорите за различни коли, твоя е с 1.5 двигател има съществена разлика.
При моя при 150 или 160 изобщо двигателя не се чува над общия шум.
За шумът над главата от дъждът не мога да споделя със стъклен таван съм под който има изолация доста е тихо, няма го това трополене от ламарина.
Така, че за да бъдем коректни ти говориш за твоя автомобил, който е приус 2.

Почнахме много да намесваме различни марки и несъпоставими неща.Доколкото знам няма истинско БМВ с 1,5 двигател .
="prius 3" но понеже много БеЕмВеисти се навъдиха във форума за които Приус е бавен, муден и т.н. определения е добре да изгледат видеото и да смекчат поне малко негативите! ..

Колегата ПРИУС3 само спомена за БеЕмВеисти много лично си го приел.

Преди съм си казвал, че търся автомобил, който ми гори градско 4-5, нека извънградско да гори и 20, карам 95% в града и го намерих, така че всеки си заслужава автомобила.

Разбира се, че един автомобил може да се накара да гори много повече от заводския разход двойно или тройно, но това не важи ли за всички автомобили ???

За Приус 3 със сигурност гарантирам, че без сериозни усилия в града е възможен разход 4 на сто, нека да видим коя друга кола тежаща 1,4т със 136 кс и е автомат при градско постига тоя разход, пък й било то по заводски спецификаций, със сигурност няма да са много.
Lexus NX 300H F sport

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 25 Май 2014 23:49

По-добре да обсъждаме разхода на Приус в другата тема, за да не разводняваме нещата.
Идеята, с която съм отворил тази тема, е да обсъждаме самите впечатления за самия автомобил.
И да, аз обсъждам моите впечатление за Приус-2. Със сигурност Приус-3 е по-добър.

Но да кажеш, че имаш ел. двигател и за това Приуса вървял, а разните БМВ-сти да си гледали работата е несериозно.
Както каза двата автомобила са съвсем различни и не може да се сравняват.
Да кажеш, че харчиш по 4/100 го разбирам да го изтъкваш, ама просто да кажеш, че Приуса вървял, някак си не ѝ отива на тази кола. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 26 Май 2014 13:46

Scott написа:
prius 3 написа:Как се кара лудо Приус на магистрала...
Шегуваш се, нали? По-добра антиреклама от лавиране между Лади 2105 здраве му кажи :whistle:
Ама ти само Лади ли видя? Имаше и Москвичи... tooth.gif
Ако на клипа беше някоя баварка съм сигурен, че гореизброените модели, нямаше да ги забележиш! tongue.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 26 Май 2014 13:51

BOz написа:По-добре да обсъждаме разхода на Приус в другата тема, за да не разводняваме нещата.
Идеята, с която съм отворил тази тема, е да обсъждаме самите впечатления за самия автомобил.
И да, аз обсъждам моите впечатление за Приус-2. Със сигурност Приус-3 е по-добър.

Но да кажеш, че имаш ел. двигател и за това Приуса вървял, а разните БМВ-сти да си гледали работата е несериозно.
Както каза двата автомобила са съвсем различни и не може да се сравняват.
Да кажеш, че харчиш по 4/100 го разбирам да го изтъкваш, ама просто да кажеш, че Приуса вървял, някак си не ѝ отива на тази кола. tooth.gif
От баловете ли, от изборите ли или от нещо друго, но ми се струваш малко преуморен. Точно на теб не вярвах, че ще трябва да ти напиша „чукча - писател, а не читател“. tongue.gif biggrin.gif
Прочети внимателно какво съм писал и виж, дали то кореспондира по някакъв начин с твоя отговор! :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта