Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Публикувай отговор
Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Авг 2014 12:42

slowtraveler написа:Точно защото изглежда като търсен ефект за фаровете ми бе интересно какво свети така (дали е някоя 'пъпка' на стъклото, която разсейва светлината или е отделен светоизточник)...
И какъв ефект има при абсолютна тъмнина (с каква цел е направено да свети точно така)...
(това ако не е чисто технически въпрос - здраве да е).... :whistle:
Не е и от пъпка на стъклото на фара, защото е абсолютно гладък. Или осветителното тяло го прави този ефект (може би някакво отражение е защото там светлината е доста по-слаба от основната), който едва ли е умишлено така или има нещо на самите лещи на фара, но ги гледах отвън със силна светлина и не забелязах да има нещо. По скоро е от осветителното тяло. Не е и отделен светоизточник. При абсолютна тъмнина е както в гаража. Ефект няма. Забелязва се само, когато си наблизо до стена. На по-далечно разстояние не се вижда и не заслепява.

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 28 Авг 2014 15:07

prius 3 написа:BOz,
Когато си хванат в лъжа, винаги изкарваш овехтелия лаф за букварчето... :whistle:
Пак не каза за батериите нищо.
Защо от 40 автомобила в София има 3 умрели батерии?

Да, аз съм този, които казвам, че това е батерия. И като такава има ограничен ресурс. Ако имаш малко технически познания, които очевидно нямаш, то ще разбереш защо имат ограничен живот.
Ти си този, който казва, че батерията на този автомобил изкарва целия живот на автомобила и това е елемент, който бил безпроблемен.

Пак да питам, за да не подминеш въпроса - от 40 автомобила - 3 умрели батерии. Защо го има това нещо на безпроблемния Приус?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Airfan » 28 Авг 2014 15:30

Защото АутоБилд като всяко списание се издържа от реклама, в случая на Тойота.
Изображение Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Авг 2014 16:09

BOz написа:
prius 3 написа:BOz,
Когато си хванат в лъжа, винаги изкарваш овехтелия лаф за букварчето... :whistle:
Пак не каза за батериите нищо.
Защо от 40 автомобила в София има 3 умрели батерии?

Да, аз съм този, които казвам, че това е батерия. И като такава има ограничен ресурс. Ако имаш малко технически познания, които очевидно нямаш, то ще разбереш защо имат ограничен живот.
Ти си този, който казва, че батерията на този автомобил изкарва целия живот на автомобила и това е елемент, който бил безпроблемен.

Пак да питам, за да не подминеш въпроса - от 40 автомобила - 3 умрели батерии. Защо го има това нещо на безпроблемния Приус?
Когато кореспондираш с някой, задаваш въпроси, искаш отговори запомни веднъж за винаги, че най-елементарната култура и възпитание те задължават да спреш да лъжеш, като дърт циганин, да отговаряш на въпросите зададени към теб и чак тогава да задаваш твоите. Тактиката ти да размиваш темите и да ги вкарваш в друго лустро са доста елементарни. Да, могат да заблудят някой, който чете темите от дъжд на вятър, но който ги следи, едва ли. Та да ти припомня, като на маймуните, които не помнят дълго за какво те питах:
prius 3 написа:
BOz написа:
prius 3 написа:... Ей тука имаше един колега, който раздуваше лакърдии за батериите как се скапвали след 10-тата година, но тези неща само той си ги знае, без реално да се случват на собствениците на П3. :whistle:
...
Не знам за кой колега говориш, но аз ще кажа как стоят нещата към днешна дата в България с грийн такситата.
От 40 коли, към този час (в момента) чакат 2 коли за смяна на батериите в Тойота. Коли на 2 години. Едната е на 146к километра, другата на 156к.
Тотал 2 сменени батерии от 40 автомобила.
Шанс или не не коментирам, но 2 от 40 са си 5% умирачка. Пък ти продължавай с твоите безсмъртни и самурайски батерии. laugh.gif
За същият колега става на въпрос! biggrin.gif
Я пак провери за батериите, колите на Грийн Такси и на колко години са и дали са купени нови! :whistle:
Твоята кошница на колко годинки беше? Колко пъти смени батерията да те питам или ще кажеш, че тя от стария мат'рял дет' не се развалят. tooth.gif
Може пък късмет да си имал... tooth.gif
Имаше един колега, дето много се притесняваше, как ще влиза и излиза от подземен гараж с Приус без да удря стените. Ей тук от вчера, прясно-прясно видео съм ти пуснал от камерата на колата да видиш. Ако това не ти е достатъчно мога да организирам курсове за калпави шофьори! Това е Приуса ми ей, да не кажеш, че е БМВ! tooth.gif
https://www.youtube.com/watch?v=eS3asOi ... e=youtu.be
prius 3 написа:
BOz написа:....
Нали казваше, че батериите били някакви мега космически, а?
...
Генератор на простотии си и то невероятен. thumbdown.gif Ако ми покажеш къде съм казал подобно нещо можем да продължим да спорим. В противен случай ще излезе поредната ти лъжа!
Ако решиш да спреш с лъжите, да се държиш достойно, а не като циганин и да отговаряш на зададените въпроси, можеш спокойно да получиш отговор на твоите, „СПЕЦИАЛИСТЕ“.

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от SFINKS » 28 Авг 2014 16:23

Приусе , при 3 умрели батерии от 40 , Аз лично на твое място щях да мълча като пребито куче wink.gif
Няма такова дебелоочие като твоето ... worthy.gif

Екстри мекстри ала бала , един от най-скъпите елементи в тоя кенеф се чупи в отношение 3/40 той ми говори за екстри като ХУД и палене с копче вместо ключ.. смях ..
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Авг 2014 16:40

SFINKS написа:Приусе , при 3 умрели батерии от 40 , Аз лично на твое място щях да мълча като пребито куче wink.gif
Няма такова дебелоочие като твоето ... worthy.gif

Екстри мекстри ала бала , един от най-скъпите елементи в тоя кенеф се чупи в отношение 3/40 той ми говори за екстри като ХУД и палене с копче вместо ключ.. смях ..
Я, другият „специалист“ се включи. tooth.gif
Дай да ги видим тез' „умрели“ батерии! Документация, туй-онуй, нещо да покажеш освен „умело“ боравене с клавиатурата, има ли?
Наистина съм любопитен да разбера за тези батерии, собственико на 20 годишна дизелова Корола, който е „специалист“ по хибридите. Дайте да ги видим нещата от „1-ва ръка“, за да няма „прецакали“ се с тези „гадни“ Приуси. Помогнете на колегите, които искат да си купят Приус, за да не се „прекарат“! Ей го на другия „специалист“ се прекара с П2 и сега плюе ли плюе. Абе вие да не сте от един баща двамата или да сте един и същ с 2 профила? Много идентично-малоумно ми звучите и двамата. tooth.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Kiki » 28 Авг 2014 20:26

prius 3 написа:
SFINKS написа:Приусе , при 3 умрели батерии от 40 , Аз лично на твое място щях да мълча като пребито куче wink.gif
Няма такова дебелоочие като твоето ... worthy.gif

Екстри мекстри ала бала , един от най-скъпите елементи в тоя кенеф се чупи в отношение 3/40 той ми говори за екстри като ХУД и палене с копче вместо ключ.. смях ..
Я, другият „специалист“ се включи. tooth.gif
Тази тема стана много изгодна за изостряне на отношенията между съмишлениците във форума.
Имам чувството, че стано така, че който изкаже мнението си по отношение на хибридите, непремено трябва да се скара с някого.
Това е лудост. bash.gif
Май й е време за ключ. stupid.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 28 Авг 2014 22:52

Точно нататък отидоха нещата Кики с една тема, която би могла да остане информативна...
Време е за почивка...
КЛЮЧ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 12 Сеп 2014 09:43

Да дам ъпдейт тук, защото другата тема я заключиха.
Най-после си имам преден капак за Приуса.
Остава предно стъкло. Очакваната дата за внос е следващата седмица. Но така беше и преди седмица, и преди седмица... drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 25 Сеп 2014 10:59

Уж стъклото ми е пристигнало вече. Алелуя.
Има шанс колата ми да излезе от сервиз следващата седмица напълно реставрирана. punk.gif
Към днешна дата тая градушка, съчетана с този екзотичен модел автомобил ми коства 79 дни без автомобил.
Ще видим до колко ще ги докараме в крайна сметка.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Airfan » 25 Сеп 2014 11:04

BOz написа:Уж стъклото ми е пристигнало вече. Алелуя.
Има шанс колата ми да излезе от сервиз следващата седмица напълно реставрирана. punk.gif
Към днешна дата тая градушка, съчетана с този екзотичен модел автомобил ми коства 79 дни без автомобил.
Ще видим до колко ще ги докараме в крайна сметка.
Моята влиза на 6-и да оправят ламарините.
Изображение Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Сеп 2014 17:54

Това кога излиза от сервиза колата ти BOz, няма нищо общо с марката и модела. Части има, но ти имаш проблем от друго естество-застрахователи. Поради тази причина не е нужно да вменяваш вина в модела!

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 25 Сеп 2014 21:01

prius 3 написа:Това кога излиза от сервиза колата ти BOz, няма нищо общо с марката и модела. Части има, но ти имаш проблем от друго естество-застрахователи. Поради тази причина не е нужно да вменяваш вина в модела!
Ми не.
В България няма. Навън има.
Защо БМВ-то на колегата му намериха всичко веднага? Защо можеха да му сменят 3 стъкла, защото 2 се оказаха криви?
Именно защото карам Приус в България, за това е този проблем.
Последно промяна от BOz на 06 Окт 2014 20:56, променено общо 2 пъти.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Vesko » 26 Сеп 2014 02:20

Вчера забелязох голям проблем с хибрида ми... От както застудя сутрин колата цчлата е в конденз. Обаче, като сваля и вдигна прозорцитем гумените уплътнители не опират добре до стъклата и конденза не се маха... направо на слух маневрирам из пархинга и първите кръстовища докато колата загрее достатъчно и започне да духа топло..... И това във високотехнологичен хиберид :help: boxed.gif ermm.gif worthy.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 26 Сеп 2014 07:37

Веско, объркал си темата - тук е за Приус :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта