Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 27 Окт 2014 22:03

Kiki написа:...
Разходът от момента, които стъпихме на магистралата на Нови хан до Стара Загора беше 7.45 при 130 км в час.
Дизелът е с 1.5 л по-малко.
Това не е възможно.
330хд-то ми при 130км/ч харчи точно 6.5/100 в тази посока.
Приуса е горе долу 6/100 при тази скорост. Все едно стандартен 1.9 дизелов двигател, но с ръчна кутия.
2.0 дизел с автомат (хидравличен) с тази скорост отива над 7/100.

Не, че нещо, ама разхода на автомобила ми е хоби да го кажем. Няма нито един път, който да не засеча на колонка колко ми харчи колата, която карам. И просто казвам реалността. drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Kiki » 28 Окт 2014 09:34

BOz написа:
Kiki написа:...
Разходът от момента, които стъпихме на магистралата на Нови хан до Стара Загора беше 7.45 при 130 км в час.
Дизелът е с 1.5 л по-малко.
Това не е възможно.
330хд-то ми при 130км/ч харчи точно 6.5/100 в тази посока.
Приуса е горе долу 6/100 при тази скорост. Все едно стандартен 1.9 дизелов двигател, но с ръчна кутия.
2.0 дизел с автомат (хидравличен) с тази скорост отива над 7/100.

Не, че нещо, ама разхода на автомобила ми е хоби да го кажем. Няма нито един път, който да не засеча на колонка колко ми харчи колата, която карам. И просто казвам реалността. drunk.gif
Моят дизел пък, с тази скорост харчи 5.7/100. Не знам колко харчи твоят Приус, но този на който се возих показа 7.45 sleep.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
stoyankirov
Мнения: 91
Регистриран на: 31 Яну 2014 10:56
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Toyota Prius Gen.3 - 2009
Благодарил/а: 3 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от stoyankirov » 28 Окт 2014 14:56

Kiki написа:
BOz написа:
Kiki написа:...Този автомобил е наистена икономичен, но, ако се кара само градско. По магистралата си е обикновен бензинов автомобил.
Това не е вярно. На магистралата Приуса гори съизмеримо с обикновен дизелов автомобил, а не с бензинов.
По разхода на борд компа на Приуса на мен ми направи друго впечатление. wink.gif
Разходът от момента, които стъпихме на магистралата на Нови хан до Стара Загора беше 7.45 при 130 км в час.
Дизелът е с 1.5 л по-малко.
А защо не казваш колко е бил разхода по БК след като слязохте от магистралата ?!? Като си такъв "лесно изненадващ се човек", не обръщай внимание на разхода на другите. Карай си автомобилчето и не се вози на неикономични Приуси. Когато не плащаш сметката не е нормално да се интересуваш колко струва. За такива хора винаги ще има и едно "зелено" грозде./б.а. виж приказката за Кума Лиса!/. Продължавай да пишеш дивотии - "...при 130км/ч. - 7,45л/100". Не искам да си представям ако вдигна 150-160км/ч. с моя автомобил какъв разход ще ми даде. Вероятно от най-близкия клон на някоя банка през сълзи ще се смилят над мен и ще ми отпуснат безлихвен кредит за да мога да се прибера отново вкъщи. bash.gif
Toyota Prius Gen.3 - 31.08.2009г. - 1.8 - 136ph - 195000км

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от iovkito » 28 Окт 2014 15:04

Тази тема отдавна е за заключване.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
stoyankirov
Мнения: 91
Регистриран на: 31 Яну 2014 10:56
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Toyota Prius Gen.3 - 2009
Благодарил/а: 3 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от stoyankirov » 28 Окт 2014 15:24

Искам да се извиня за това, че ще изкажа своето мнение. Като човек който се интересуваше от този модел автомобили, първото нещо което направих след като изгледах няколко клипа в разни интеренет портали беше да се регистрирам в този форум. Изненадата ми беше наистина голяма когато стигнах до темата икономичен автомобил ли е Приус-а. Като цяло съм озадачен защо се пише някакво заглавие на тема, а всъщност вътре самите постове не кореспондират с него. Кому помага това надприказване кой какво бил чул, кой какво му били казали и т.н и т.н. Няма ли да има по-голяма полза ако се пише от хора които имат пряк контакт с такъв автомобил и които имат информация от първа ръка - собственици и ползватели на автомобили. /само да вметна, че ако се кача на някое дизелче от рода на икономичното Пежо 308, такъв зор мога да му създам, че накрая да се чуди колко човека са го карали/, но мисля че това няма да е реално и съотносимо с действителността. Съвета ми ако мога така да се изразя: Не пълнете форума с изказвания от рода на "Бля-бля... ако видиш моята кола колко малко гори...." а оставете хората които имат опит да напишат и споделят своите констатации. Водете се от приказката: "Ако не можеш да помогнеш - не пречи!" Наистина има още останали хора, които ако искат да научат нещо - четат форума. Както вече казах, от началото на годината съм тук и сега след като си купих Приус 3 /въпреки, че някой постове ме убеждаваха, че този автомобил въобще не си заслужава/, мога най-отговорно да заявя, че разхода на този автомобил наистина е завиден /на мен, с моето каране ми дава 4,5/100-само градско и да не забравяме че автомобила е автоматик, а сега при 0 градуса разхода ми е 5,5/100/ и не бих коментирал никакви други изказвания. За да не пълня страницата с моето мнение приключвам и се надявам наистина тук да се намира само реална информация. :thumbsup:
Toyota Prius Gen.3 - 31.08.2009г. - 1.8 - 136ph - 195000км

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от nowyaris » 28 Окт 2014 15:58

И защо бе Стоянчо всички трябва да смятаме че точно твоята информация е реална и достоверна?????Защо всички трябва да мислим че тя е най-обективната?????По-горе си написал че някакво си грозде било кисело.Може би се притесняваш да напишеш,че може би твоето е гнило??????Какво те кара да обвинявш стар и почетен колега като бат Кире в лъжа??????Той е отдавна колега,доста по-отдавна от теб и до сега на всички само е помагал,не само с компетентни съвети а и с доста свършена от самия него работа.Да не говорим за огромния опит който има с най-различни марки и модели.Аз лично ако трябва да вярвам на някого ще послушам него,не теб.А и не само аз.Така че умната,иначе ще станеш като един колега от Мюнхен.Карай си електричката,кефи и се и не налитай с лошо на колеги,за които нищо не знаеш bash.gif .
ПП.Жорка,ако са ти свършили катанците,да ти пратя австрийски.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 28 Окт 2014 16:04

Kiki написа:
BOz написа:
Kiki написа:...
Разходът от момента, които стъпихме на магистралата на Нови хан до Стара Загора беше 7.45 при 130 км в час.
Дизелът е с 1.5 л по-малко.
Това не е възможно.
330хд-то ми при 130км/ч харчи точно 6.5/100 в тази посока.
Приуса е горе долу 6/100 при тази скорост. Все едно стандартен 1.9 дизелов двигател, но с ръчна кутия.
2.0 дизел с автомат (хидравличен) с тази скорост отива над 7/100.

Не, че нещо, ама разхода на автомобила ми е хоби да го кажем. Няма нито един път, който да не засеча на колонка колко ми харчи колата, която карам. И просто казвам реалността. drunk.gif
Моят дизел пък, с тази скорост харчи 5.7/100. Не знам колко харчи твоят Приус, но този на който се возих показа 7.45 sleep.gif
Да започна с този въпрос - твоя дизел автомат ли е?
Както казах фен съм на темата разход. Засичам абсолютно всяко зареждане. Абсолютно всяко пътуване, абсолютно всеки резервоар и чинно си записвам всичко.
Няма автоматичен дизел, освен ако не е с роботизирана скоростна кутия, който при 130км/ч да даде 5.7/100.
Както и няма Приус, който да даде 7.5/100 при тази скорост.
Не казвам, че не си го яидял. Може и да е истина.
Ако е истина, то това е много частен случай. Примерно вятъра през цялото време може да е бил насрещен. А един такъв външен фактор може както да ти качи разхода с 50%, също така и да ти го свали с 50%. За това не си прави набързо изводите.

п.п. Не мисля, че темата е за катинар. Колегата stoyankirov нещо много остро го дава, за което има вина.
Важното е да си пишем спокойно и да споделяме. Това е важно.
Ето, колегата е споделил някакво наблюдение, казал го е.
Както и аз казвам реалните наблюдения и възможни причини за разминаванията.
Докато не заредиш поне 10 резервоара на една кола, не знаеш колко харчи реално.
Иначе статистическата грешка може да е много голяма и след това ходи доказвай, че не е така.

Поздрави. drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
stoyankirov
Мнения: 91
Регистриран на: 31 Яну 2014 10:56
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Toyota Prius Gen.3 - 2009
Благодарил/а: 3 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от stoyankirov » 28 Окт 2014 17:25

nowyaris написа:И защо бе Стоянчо всички трябва да смятаме че точно твоята информация е реална и достоверна?????Защо всички трябва да мислим че тя е най-обективната?????По-горе си написал че някакво си грозде било кисело.Може би се притесняваш да напишеш,че може би твоето е гнило??????Какво те кара да обвинявш стар и почетен колега като бат Кире в лъжа??????Той е отдавна колега,доста по-отдавна от теб и до сега на всички само е помагал,не само с компетентни съвети а и с доста свършена от самия него работа.Да не говорим за огромния опит който има с най-различни марки и модели.Аз лично ако трябва да вярвам на някого ще послушам него,не теб.А и не само аз.Така че умната,иначе ще станеш като един колега от Мюнхен.Карай си електричката,кефи и се и не налитай с лошо на колеги,за които нищо не знаеш bash.gif .
ПП.Жорка,ако са ти свършили катанците,да ти пратя австрийски.

Съжалявам, не налитам срещу никого. Не познавам "бат Кире" и няма как да имам нещо против него. Ако си прочел внимателно това което написах ще видиш че съм влязъл в този форум да Науча нещо, а не да се заяждам. Призовах за истински мнения. Далеч съм от мисълта да те карам да ме слушаш и да ми вярваш. Всеки има право сам да реши как да си счупи главата, но разход който не съм видял с очите си /говоря за 7,4/100 при 130 км/час /, няма да казвам на кого му се стори пресилен да не те обидя, че явно много сте докачливи! Ти не би ли изказал мнение, ако за автомобил като твоя започна да коментирам че разхода не е 5,7/100 ами около литър и нещо нагоре?!? no.gif Съжалявам още веднъж , но не мисля че трябва да се нахвърляш по този начин. Определено ме озадачи ohmy.gif /меко казано/ по какъв начин се опитваш да ми вмениш вина! Пак заявявам, че не съм целял да обидя никого. Нещо повече - извинявам се на засегнатите, но продължавам да апелирам към истинска информация.
Toyota Prius Gen.3 - 31.08.2009г. - 1.8 - 136ph - 195000км

Аватар
stoyankirov
Мнения: 91
Регистриран на: 31 Яну 2014 10:56
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Toyota Prius Gen.3 - 2009
Благодарил/а: 3 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от stoyankirov » 28 Окт 2014 17:42

Ако мога да напомня за този клип колкото и противници да срещна той в нета https://www.youtube.com/watch?feature=p ... lR_tqx_n2o. При мен със скорост 120км/ч. ми отчете от Нова до Стара Загора 5.1/100 на автопилот по АМ Тракия. Не знам за вятър и промили на наклона, но това беше резултата. Датата беше 23 септември тази година.
Toyota Prius Gen.3 - 31.08.2009г. - 1.8 - 136ph - 195000км

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Kiki » 28 Окт 2014 19:30

stoyankirov написа:
А защо не казваш колко е бил разхода по БК след като слязохте от магистралата ?!? Като си такъв "лесно изненадващ се човек", не обръщай внимание на разхода на другите. Карай си автомобилчето и не се вози на неикономични Приуси. Когато не плащаш сметката не е нормално да се интересуваш колко струва. За такива хора винаги ще има и едно "зелено" грозде./б.а. виж приказката за Кума Лиса!/. Продължавай да пишеш дивотии - "...при 130км/ч. - 7,45л/100". Не искам да си представям ако вдигна 150-160км/ч. с моя автомобил какъв разход ще ми даде. Вероятно от най-близкия клон на някоя банка през сълзи ще се смилят над мен и ще ми отпуснат безлихвен кредит за да мога да се прибера отново вкъщи. bash.gif
Много обичам да ми нареждат какво да правя още помече хора, които изобщо не познавам, а като съдя по писанията им, изобщо и не искам да ги познавам. Пиша това, което видях с очите си, а не това, което ще Ви се хареса, колега.
Както писах в мнението се, този автомибил е икономичен при градско каране, но при магистрално каране със 130 км/ч - НЕ Е!!!
Колкото до зеленото грозде, аз изобщо не искам да ям от това грозде - сорт "Приус", защото съм повече от Два метра човек и гроздето ми е много дребничко. Може би за дребни човечета като Вас то е вкусно. Яжте си го. stupid.gif
Последно промяна от Kiki на 28 Окт 2014 19:37, променено общо 1 път.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Hursa » 28 Окт 2014 19:36

Много се палим господа защитници :)
Според мен, твърде много зависи разхода от стила на шофиране. Зависи дори от това колко спокойно стой крака на педала на газта и то доста според мен. Особено ако се опитваме постоянно да коригираме. На клипа не знам това скорости при включен круиз контрол ли е? Дори в града?(то си пишело, че е на автопилот, сорри) При мен скоростомера е стрелкови, но не мисля , че бих могъл спокойно да поддържам толкова точно скоростта. Би плавала с километър, два нагоре надолу. И въпреки че държите така стабилно скоростта на градско моя нормален разход е 3.8, да кажем 4. И си мисля, че карам нормално, без да си поставям за цел икономичност. И поне аз за себе си не съм забелязал проблеми, мисля си че се движа нормално с потока. За да постигна разход 4.5 който давате на градско, както и друг от форума с аурис хибрид, трябва специално да си променя нормалното за мен шофиране. Вярно градското шофиране зависи и от много фактори около нас.
За дизела, зависи с какъв дизел е колегата според мен. Мисля, че моят разход със 10 годишен дизел(предишната кола), 90 кс при скорост 130(такова беше ограничението тогава по магистралите, затова мисля, че ми е сравнително точно наблюдението), разхода ми беше под 6, може би дори 5.5. С ауриса при 140 ми е над 6.5 до колкото съм наблюдавал. Но ауриса сигурно е по зле от приус при висока скорост.
Последно промяна от Hursa на 28 Окт 2014 19:54, променено общо 1 път.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Hursa » 28 Окт 2014 19:42

А и аз съм метър 67 biggrin.gif . По дребен от съпругите на някой форумни колеги, затова размера дори на ауриса ми пасва.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Hursa » 28 Окт 2014 20:14

Кой знае нещо за приус 4 поколение? Какви промени ще има по хибридната система, някой намирал ли е информация? Това което намерих аз, е много общо и за колата като цяло. Щяло да има опция – 4х4. Щели да запазят стария модел батерии, но при желание можело да я вземеш с литиийонна с голям капацитет.
Интересува ме дали ще може от батерията да поддържа скорост от 90-100 км/ч. Това според мен ще смъкне малко разхода при междуградско. При лек спуск съм стигал скорост до 80 км/ч от батерията. Не мога да разбера кое налага да стартира двигателя над тази скорост, при положение, че системата не е натоварена.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 28 Окт 2014 20:22

nowyaris написа:....Жорка,ако са ти свършили катанците,да ти пратя австрийски.
Демокрация брат :whistle: tooth.gif
Докато се запазва що годе добрия тон, дискусията остава - човек винаги може да научи нещо ново :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Окт 2014 20:43

@Kiki,
изключително съм любопитен да разбера как е постигнат цитираният от теб разход. Това средна скорост ли е 130 км/ч или е карал с толкова по принцип? На темпомат или на газ-спирачка е бил? Питам не за друго, а защото не мога да си обясня подобен разход. Наистина не мога освен с колата нещо да не е било наред или пък моята да се е бъгнала и да гори малко. Между другото, миналата година карах по същия маршрут. Заредих на ОМВ-то на Царигрдско и занулих. До Ст. Загора с климатик и скорости в порядъка 130-140 км/ч, само на участъците в ремонт карах с по-ниска скорост, имах разход 5,2/100. Бях сам и колата празна. Бях пуснал тук клипове да се види колко реално харчи П3 на магистрала, извънградско и градско. Имаше и със средна скорост над 130 км/ч и разхода пак не беше толкова висок. Наистина не знам как се постига подобен разход на гориво, ако умишлено не целиш това.
Ето клипа отново: https://www.youtube.com/watch?v=wlR_tqx ... e=youtu.be
Има и други клипове и снимки, но сега не ми се търси. Това е при моето каране с включен КК на сравнително равен участък. Та твърдението ти, че П3 на магистрала при 130 км/ч не е икономичен не е съвсем верен в моя случай.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта