Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 25 Авг 2014 18:15

prius 3 написа:Притеснително ли е това или и фаровете, както и батерията са на път да си 'одят? biggrin.gif
Зададох най-обикновен технически въпрос, а отговора е .......... thumbdown.gif bash.gif :censored: wacko.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 25 Авг 2014 18:28

prius 3 написа: Я пак провери за батериите, колите на Грийн Такси и на колко години са и дали са купени нови! :whistle:
Батериите и на двете коли са на две години.
И двете коли се карат от чисто нови и са произведени 2012 година, като съм споменал и пробега на който батериите са умрели.
Номерата на такситата са 13 и 23. Може да потърсиш допълнителна информация ако ти трябва.
Нещо друго имаш ли да питаш?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Авг 2014 21:41

slowtraveler написа:
prius 3 написа:Притеснително ли е това или и фаровете, както и батерията са на път да си 'одят? biggrin.gif
Зададох най-обикновен технически въпрос, а отговора е .......... thumbdown.gif bash.gif :censored: wacko.gif
Днес май си забравил чувството за хумор у вас! biggrin.gif
Отговорих в стил антиПриус, който се вихри тук. За техническата страна си нямам на идея защо е така, а и да ти кажа никак не ме вълнува. Фаровете си светят перфектно и това нещо се вижда само, когато си близо до стена, както и се забелязва.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Авг 2014 21:54

BOz написа:
prius 3 написа: ...
Нещо друго имаш ли да питаш?
Да, попитах те колата ти на колко години е и колко батерии смени до сега? biggrin.gif
Викаш едната на 146к километра, другата на 156к., а номерата на такситата са 13 и 23. Много съвпадения, нещо...
Значи на 2 г. 5% умират, на 4 г. са 10%, на 6 г. са 15%, на 8 г. са 20%, а на 10 са 25% и т.н. Доообре! Това обаче, тотално се различава от предишните ти констатации, че на 10-тата година батериите на Приусите умирали.
П.С. Искаш ли още видеота от подземния гараж, за да се научиш как се кара в такъв? tooth.gif
Беше споменал преди, че Приусите не можели да спират, тресели се, клатели се и др. глупости. Ето да се учиш и как се спира: biggrin.gif
https://www.youtube.com/watch?v=fGk7tSt ... DA&index=1

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 25 Авг 2014 21:57

Въпроса ми бе наистина в чисто технически аспект, та затова и хумора не е фактор...
В конкретния случай така насочения светлинен лъч показва повишени нива на осветяване в 'затъмнения' сектор, та затова ми е интересно кое и с каква цел свети така...
Дали е 'страничен ефект' (забелязвал съм подобни отблясъци от 'дизайнерски' фарове), или е умишлено търсен ефект (намаляване 'слепотата' и чувството за лоши фарове, когато светлинния лъч е рязко и безкомпромисно отрязан, и няма фоново съвсем слабо осветление на страничните обекти извън ярко осветената зона)..

А ако тръгнем да търсим екстри и да намесим хумора - имаше ли подгрев на ключалката, щото едно дърто БМВ тройка някъде 90-93г си имаше (включва се като 'усети' опит за вкарване на ключ)... Имаше и двузонален климатроник... И БК с възможност за настройка параметрите на дизеловата помпа :whistle: tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Авг 2014 22:12

За подгрев не знам на ключалката по простата причина, че все още не съм пробвал да е отключвам с ключ. Още в базовата версия е безключово отварянето и паленето. В колко модела го има това от 2009-та? Та спора за екстрите е малко тъп, но беше подет от колега, който така и нищо не каза в тази връзка. Всеки може да сравни 2 модела и да си направи сметката.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 26 Авг 2014 01:16

prius 3 написа:
BOz написа:
prius 3 написа: ...
Нещо друго имаш ли да питаш?
Да, попитах те колата ти на колко години е и колко батерии смени до сега? biggrin.gif
Викаш едната на 146к километра, другата на 156к., а номерата на такситата са 13 и 23. Много съвпадения, нещо...
Значи на 2 г. 5% умират, на 4 г. са 10%, на 6 г. са 15%, на 8 г. са 20%, а на 10 са 25% и т.н. Доообре! Това обаче, тотално се различава от предишните ти констатации, че на 10-тата година батериите на Приусите умирали.
П.С. Искаш ли още видеота от подземния гараж, за да се научиш как се кара в такъв? tooth.gif
Беше споменал преди, че Приусите не можели да спират, тресели се, клатели се и др. глупости. Ето да се учиш и как се спира: biggrin.gif
https://www.youtube.com/watch?v=fGk7tSt ... DA&index=1
Нали казваше, че батериите били някакви мега космически, а?
Сега изведнъж започна да говориш глупости.

И мога да ти кажа на база твоите изказвания, че никога не си карал Приус-2.
На Приус-3 логиката при спиране е доста различна и там почти се спира перфектно. При Приус-2 логиката е доста объркана и при намаляване към спиране, ел. двигателя започва да дърпа много здраво и за това контрола на спиране е доста тъп.
Ама ти от де да знаеш. Ти си караш твоя Приус и си мислиш, че вселената е правена по него. tooth.gif
За щастие или не, последния месец имах възможност да направя доста километри на П3 и да направя разликите. Също така да смъкна и много данни за самата хибридна система и да видя реално разликите по време на движение. Ти имаш ли данни, които може да споделиш, защото аз разполагам с има няма няколко хиляди редове логове по време на движение и от П2 и от П3.

Пак да те питам - има две умрели батерии от общо 40 автомобила в този момент. И една сменена преди 4 месеца. Нещо има ли да кажеш по въпроса?
Аз говоря с факти от реалността, а ти продължаваш да говориш пълни глупости с цел да замажеш положението. Аз споделям факти. На теб ако не ти харесват си е твой проблем.

В момента зелените таксита, които са над 150к километра, трудно си влизат в разходната норма вече, която им е определена от фирмата.
Нормата е 5/100 за топлите месеци и 6/100 за студените месеци. Честито.

Не ти разбрах и шегата за номер 13 и за номер 23. Да може би 13 е каръшко число и за това е счупил мега железния Приус. Сигурно това имаш предвид. drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от SFINKS » 26 Авг 2014 10:49

Това са долни инсинуации , Приус гори най-много 2 - 3 / 100 и никога не се чупи tooth.gif
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 26 Авг 2014 11:46

BOz написа:....
Нали казваше, че батериите били някакви мега космически, а?
...
Генератор на простотии си и то невероятен. thumbdown.gif Ако ми покажеш къде съм казал подобно нещо можем да продължим да спорим. В противен случай ще излезе поредната ти лъжа!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 26 Авг 2014 12:03

slowtraveler написа:Въпроса ми бе наистина в чисто технически аспект, та затова и хумора не е фактор...
В конкретния случай така насочения светлинен лъч показва повишени нива на осветяване в 'затъмнения' сектор, та затова ми е интересно кое и с каква цел свети така...
Дали е 'страничен ефект' (забелязвал съм подобни отблясъци от 'дизайнерски' фарове), или е умишлено търсен ефект (намаляване 'слепотата' и чувството за лоши фарове, когато светлинния лъч е рязко и безкомпромисно отрязан, и няма фоново съвсем слабо осветление на страничните обекти извън ярко осветената зона)..

А ако тръгнем да търсим екстри и да намесим хумора - имаше ли подгрев на ключалката, щото едно дърто БМВ тройка някъде 90-93г си имаше (включва се като 'усети' опит за вкарване на ключ)... Имаше и двузонален климатроник... И БК с възможност за настройка параметрите на дизеловата помпа :whistle: tooth.gif
Ако този въпрос за теб е чисто технически здраве да е! biggrin.gif
slowtraveler написа:Тези правоъгълничета на фаровете като фоново осветление ли са?
Фоновото осветление на фаровете го разбрах, като шегичка и ти отговорих в този стил. Какво друго си имал предвид не знам, а и сериозността на така зададения въпрос май не е много голяма. tongue.gif
Както и да е не знам, казах ти че е най-добре да се пита Тойота. Може пък да е поредния дефект на колата, знам ли. То от толкова много дефекти, скърцане, хлопане, неможене да спре, да влезе/излезе в гараж, харчене на много гориво, скапани батерии и др. и др., бисери може и фаровете да са дали фира. Ами то нормално, Приус е все пак. Много се развалят тез коли. biggrin.gif Само дето немците са на съвсем друго мнение. Ей тук „специалиста“ ще ти обясни! tooth.gif На 40 коли 2 са със заминали батерии, а в Германия на десетки хиляди няма с прецакани батерии. А сега де! В АутоБилд не спират да ги хвалят. По тестовете са все по първите места. Редакторите на списанието казват, че Приус 3 е кола, която може спокойно да се купи втора ръка със затворени очи. Щефан Пулс казва : „Такъв автомобил бих си купил и с пробег 250 000 километра, от частно лице и без гаранция.“ За 140 000 км. 0 проблема, на 200 000 км. 0 проблема, разход на масло 0, приличен комфорт и т.н. Всеки може да си намери статиите и да ги прочете. Има много повече обаче на немски, които не са преведени на БГ. И там може да се погледне или пък ТЮФ да се види на кои места е П3, 2., но какво ли да говорим за тези неща, като има предубедени хора за които плюенето е начина им на живот.
Колкото до фаровете, скоро минавах на ТЮФ и са перфектни. 0 забележки по отношение колата във всяко отношение. Механика каза, че за него е истинско удоволствие да минават подобни автомобили. Германец, каращ БМВ, но крайно недоволен от него, но имащ го защото си го оправял сам laugh.gif , а ако нямал тази възможност, никога е нямал да си купи кола от тази марка.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от slowtraveler » 26 Авг 2014 15:45

Точно защото изглежда като търсен ефект за фаровете ми бе интересно какво свети така (дали е някоя 'пъпка' на стъклото, която разсейва светлината или е отделен светоизточник)...
И какъв ефект има при абсолютна тъмнина (с каква цел е направено да свети точно така)...
(това ако не е чисто технически въпрос - здраве да е).... :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
biro
Мнения: 2646
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от biro » 26 Авг 2014 16:44

Същия ефект го има на авенсиса ми като осветява стена от много близо. Мисля че се получава от габаритите.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 27 Авг 2014 19:58

prius 3 написа:
BOz написа:....
Нали казваше, че батериите били някакви мега космически, а?
...
Генератор на простотии си и то невероятен. thumbdown.gif Ако ми покажеш къде съм казал подобно нещо можем да продължим да спорим. В противен случай ще излезе поредната ти лъжа!
Букварчето пак се обади в теб. Предполагам сега ще искаш да ти изкарам точно, че си казал, че батерията буквално е "космическа". Очевидно ти липсва чувство на комуникация и очевидно българският език не ти е силна черта.

Пак да те питам конкретно - в момента има 2 батерии за смяна и не отдавана е сменена още една батерия. Това са 3 батерии от ~40 автомобила. Автомобили на по 2 години. Има ли нещо да кажеш точно по този въпрос? Ти твърдиш, че това е последното нещо, което би се развалило в този автомобил. Аз давам конкретни примерни от реалността.
Някак си не мислиш ли, че да дадеш конкретен пример е по-добре от това да да кажеш - а бе батериите не са проблем, защото така съм чувал. Не ми отговаряй на този въпрос, защото знам, че ще тръгнеш да ми отговаряш, защото нямаш никакво чувство към интонацията и дума като "реторичен" очевидно ти е далеч от мирогледа. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Авг 2014 12:34

BOz,
Когато си хванат в лъжа, винаги изкарваш овехтелия лаф за букварчето... :whistle:

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Авг 2014 12:37

biro написа:Същия ефект го има на авенсиса ми като осветява стена от много близо. Мисля че се получава от габаритите.
Не е от габаритите. Проверено! smile.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 40 госта