Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
prius 3
Регистриран: 16 юни 2011 18:59

Re: Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнениеот prius 3 » 28 окт 2014 20:46

iovkito написа:Тази тема отдавна е за заключване.

Ама разбира се! tooth.gif
щом е за Приус и има икономично каране е задължително за заключване. Дизелджиите във форума, само това целят. :whistle:
Изображение

Потребителски аватар
prius 3

Мнениеот prius 3 » 28 окт 2014 20:52

nowyaris написа:И защо бе Стоянчо всички трябва да смятаме че точно твоята информация е реална и достоверна?????Защо всички трябва да мислим че тя е най-обективната?????...

А защо трябва да смятаме, че информацията на някой който е чул нещо или видял не както трябва е по-достоверна от тази на собствениците на Приуси? Видеотата и снимките са фалшиви и нагласени нали, а колите ни са манипулирани да харчат по-малко. Няк'ва конспирация, явно има тук. Тези дето ги имат колите, трябва да се съгласяват непременно с тези, които смятат, че е еди как си без да ги имат. Я кажи сега моят Приус колко гори по твоята „експертна“ оценка! tooth.gif
Изображение

Потребителски аватар
prius 3

Мнениеот prius 3 » 28 окт 2014 21:01

stoyankirov написа:Ако мога да напомня за този клип колкото и противници да срещна той в нета https://www.youtube.com/watch?feature=p ... lR_tqx_n2o. При мен със скорост 120км/ч. ми отчете от Нова до Стара Загора 5.1/100 на автопилот по АМ Тракия. Не знам за вятър и промили на наклона, но това беше резултата. Датата беше 23 септември тази година.

Изпреварил си ме. Пуснах същия клипа, който съм заснел, преди да ти видя мнението. Гледам, че и разходите са ни сходни. Твоя 5,1 моя 5,2. Значи и твоя Приус нещо е счупен, като моя. Дизелджиите щом казват, че не може толкова да харчат, трябва да ги слушаме! Те знаят повече от нас, колко ни харчат колите. Само не мога да разбера, защо когато стане дума за пряк тест и се дърпат и бягат, като ужилени. Тест техните с нашите „неикономични“ Приуси. Гледам spritmonitor.de и там някакъв хибриден заговор явно има, щом нафтовите печки са с по-високи средни разходи. biggrin.gif
Изображение

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 28 окт 2014 21:20

Ще видя следващата седмица колко ще ми даде дизелчето до Мюнхен и обратно , хем да ви видя трафика , между приусите да се появи и един авенсис , макар и неекологичен. laugh.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
prius 3

Мнениеот prius 3 » 28 окт 2014 21:31

iovkito написа:Ще видя следващата седмица колко ще ми даде дизелчето до Мюнхен и обратно , хем да ви видя трафика , между приусите да се появи и един авенсис , макар и неекологичен. laugh.gif

Ако имаш време ми пиши на лични. Може да се видим и тъкмо да се увериш колко действително харчи Приуса, а не само ала-бала ди си пишем тук. А за Приусите в Мюнхен, може би ще видиш повече такива, отколкото Авенсис. Много от такситата са П2, П3 и П+, а преди само нафтови печки караха. Защо ги подмениха и аз не знам... :whistle:
Изображение

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 28 окт 2014 21:37

prius 3 написа: Защо ги подмениха и аз не знам... :whistle:

Защото въртят по 200 км на ден градско.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 28 окт 2014 21:37

prius 3 написа:
iovkito написа:Ще видя следващата седмица колко ще ми даде дизелчето до Мюнхен и обратно , хем да ви видя трафика , между приусите да се появи и един авенсис , макар и неекологичен. laugh.gif

Ако имаш време ми пиши на лични. Може да се видим и тъкмо да се увериш колко действително харчи Приуса, а не само ала-бала ди си пишем тук. А за Приусите в Мюнхен, може би ще видиш повече такива, отколкото Авенсис. Много от такситата са П2, П3 и П+, а преди само нафтови печки караха. Защо ги подмениха и аз не знам... :whistle:

Щото данъка е нисък?
Изображение

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 28 окт 2014 22:35

За тез тиролски селяни мога да кажа всичко,освен че са широки души-цепят цента на четири преди да го изхарчат.В цялото градче има само 3 /три/ хибрида-два Ауриса и един Ярис.Другото 95% е дизел.Останалото е бензин,ама не е "електричка" . Днес заредих Туарега до капачката,цената беше 1,219 Евро за литър.Бензина беше 1,279.При тази разлика колкото и 1,8 литров Приус да е по-икономичен от 1,8 литров дизел,явно аритметиките на тукашните не се връзват за хибрид.И си търкалят дизелите.А може би пък са тъпи и не разбират от новости biggrin.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 28 окт 2014 22:51

prius 3 написа:
nowyaris написа:И защо бе Стоянчо всички трябва да смятаме че точно твоята информация е реална и достоверна?????Защо всички трябва да мислим че тя е най-обективната?????...

А защо трябва да смятаме, че информацията на някой който е чул нещо или видял не както трябва е по-достоверна от тази на собствениците на Приуси? Видеотата и снимките са фалшиви и нагласени нали, а колите ни са манипулирани да харчат по-малко. Няк'ва конспирация, явно има тук. Тези дето ги имат колите, трябва да се съгласяват непременно с тези, които смятат, че е еди как си без да ги имат. Я кажи сега моят Приус колко гори по твоята „експертна“ оценка! tooth.gif

По моя "експертна" оценка колкото му налееш всичко си изгаря.както и другите коли.Докато не тръгнат с чешмяна вода все си е набутвация.Колата е като жената-зависи за какво ще я ползваш.Някои са чудесни за едно,други за друго.Лошото е че всичките харчат.Темата е за мнения,коментари и съвети.Мненията явно са разнопосочни,коментарите започнаха да придобиват забележим говежди оттенък,а съветите никакви ги няма .Затова си мисля и аз,както и други колеги ,че темата е за заключване и демокрацията няма нищо общо.
ПП.Аз съм върл бензинджия :thumbsup:
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 28 окт 2014 23:02

no.gif
Ключ.....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Върни се в “Общи теми”