Има ли взаимозаменяеми части между Avensis D4D 2 2001 и 2004

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Deacon
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Ное 2010 13:54

Има ли взаимозаменяеми части между Avensis D4D 2 2001 и 2004

Мнение от Deacon » 04 Юни 2014 16:33

Здравейте,
Преди седмица ме блъснаха на магистрала Тракия (другия водач заспал). За щастие никой не пострада (бяхме с жената и децата)!!! worthy.gif Но това е друга тема.
Колата няма да се ремонтира. Сега избирам друга. Много ми се иска да е пак Avensis D4D 2, но да е от 2004г.
До колкото знам двигателя на старата кола е 1cd-ftv. На тази на която съм се спрял за сега е същия (проверка по ВИН номер).
Искам да попитам дали да си запазя двигателя от старата кола за резервни части (има ли такива кото да стават например дюзи, клапани за високо налягане, турбо компресор... )?
Освн това изтеглих ръководство за моделите от 2003 на руски (използвах линк от форума), но в него не намирам да пише за тези двигатели (има за 1az-f...), и има раздел за система за непосредствено впръскване на гориво D-4 това ли трябва да е?
Ако някой има впечатления или съвети за модела на който съм се спрял моля да ги сподели!

Благодаря!
Toyota Avensis D-4D 116 к.с. 2004г.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Има ли взаимозаменяеми части между Avensis D4D 2 2001 и

Мнение от lederman » 04 Юни 2014 23:09

Иди на сайт като този:
http://japan-parts.eu/toyota/eu/2007/av ... 51l-aefeyw.
Намери двете коли по ВИН и сравнявай оригиналните номера. Трудоемко, но сигурно.
Има и търсене по оригинален номер, което ще ти покаже даден номер за кои модели е приложим.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Monster и 83 госта