Поражения от градушка (слети теми)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от scorpion » 18 Авг 2014 19:42

Слоу, този Марко Тотев управлява в София.автомобил откакто е взел книжка, т.е от 1984 .
biggrin.gif

факт е, че наистина тази кола я пазя доста но ето за нула време каквото е трябвало се случи...

Но си прав да знаеш... И за себе си съм релил да не се ядосвам cool.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4916
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от slowtraveler » 18 Авг 2014 21:09

scorpion написа:Слоу, този Марко Тотев управлява в София.автомобил откакто е взел книжка, т.е от 1984 ....
Едното няма връзка с другото...
Например разликата в експлоатацията на автомобилите между мен и единия ми колега е очеизвадна, въпреки, че уж и двамата експлоатираме автомобилите във Варна...
Моята кола нощува на тесен открит паркинг пред блока. И пред офиса, който е до хотел и ЖП Гара... До там пътувам по тесни централни улички с по един косъм разстояние между огледалата.
Той си прибира колата в широк гараж на къщата му. Има подземно паркомясто до офиса. И дотам пътува по широк булевард (Варна-Зл.Пясъци)...
На мен ми е писнало от драскотини и удари от отворени врати... И ги приемам спокойно (въпреки, че не са по моя вина). Той - напоследък няма никакви драскотинки (на предходната му къща проекта на гаража му бе левашки, и всичките му автомобили бяха с одран заден десен калник tooth.gif )
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iovkito » 18 Авг 2014 21:21

Аз не бих оставил такова камионче да нощува навън. Прилвлича доста погледи .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 18 Авг 2014 22:53

slowtraveler написа:
scorpion написа: Да ме беше бухнала градушката да се ядосвам (веероятно много) обаче, ето ви един Марко Тотев за има няма месец:...
Много се втилявате за тези автомобили... Бих се втилявал за изложбен автомобил (ако сте гледали снимки на Ретро музей -Варна - ще разберете какво имам предвид )...
Този 'Марко Тотев' явно досега не си е експлоатирал автомобила в тежка градска среда...
А относно airfan - не вярвам някой да сменя таван на автомобил при такава авария... Бях писал някъде в началото на темата - ремонтират ги и то успешно... За под 2000лв колата ще стане кукла :)
Знам, аз имам приятел - добър автобояджия и виждам редовно какво се прави. СПоделям с вас просто как се движат нещата при мен - иначе си я карам и така и ме боли фара, но се дразня на цялата тази ситуация. Аз съм принципен и точен човек и много мразя увъртания и недомлъвки, та така...
Примерно преди седмица бях при него да закарам на тъщата Вектрата, че я челоса и тогава оправяха почти ново софийско Ауди А8 - градушково и видях колко малко кит имаше по него. Май казаха саморазливен или нещо подобно, че са ползвали.
Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iovkito » 19 Авг 2014 12:58

Колеги , да ви попитам нещо . Преди 5-6 години си ударих колата на заден ход в един стълб на село и си одрах задната броня в десния ъгъл , не е нещо фрапиращо , но си личи. Малко след това си строших и дясното огледало в гаражната врата. Двете щети бяха заведени и огледалото ми го смениха в сервиза на тойота , но не се наканих да вкарам колата за бронята , защото нямаше кога. Миналата година ми одраха предната броня във Варна на един паркинг и пак си заведох щетата и скоро трябва да я вкарам в доверения сервиз на Булстрад , за да я боядисат. Питането ми е , възможно ли е в доверения сервиз да ми оправят ъгълчето на задната броня вместо ъгъла на предната и това да не е проблем? И на двете брони трябва да се боядиса една и съща площ. Вече нямам никакви отношения с Булстрад , защото исках да ми оправят и двете брони , защото 7 години си плащах каското още откакто колата е излязла от магазина и не приемам за оправдание това , че трябвало да я оправя в срок от 3 години, все пак те ще са на по-голяма печалба , защото ако бях оправил бронята си още 2008-ма година , това щеше да е в сервиза на тойота , а сега в някакъв доверен на много по-ниска цена. Все пак не стигнахме до разбиране и ме изгубиха като клиент.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4916
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от slowtraveler » 19 Авг 2014 13:48

Съмнява ме да стане номера...
Най-малкото защото застрахователя следи доверените си сервизи да не ги източват - да се получават пари без да ремонтират...
А в случая - имат снимка на поражението на предната броня, и след получаване на фактурата лесно могат да бъдат изхващани, че ремонта не е правен...
Можеш да доплатиш на сервиза ремонта на задна броня за своя сметка...
А относно срока за ремонта - навсякъде съм го срещал това условие. Не съм ровил законите, но е възможно и там да е писано нещо такова...
Затова аз действах по следния начин - завеждам периодично щетите. И обикновено до края на 2-та година се появява по-дразнеща драскотина, заради която вкарвам колата в сервиз и оправят всичко наведнъж...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iovkito » 19 Авг 2014 13:52

Не е проблем да им дам една снимка на предната броня , когато колата е била нова , трябва да свърши работа , стига в сервиза да се съгласят да ми боядисат задната.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от scorpion » 19 Авг 2014 14:38

Има ли проблем с завеждането на различни щети едновременно. В моя случай броня и от другата страна врати и калник (говорим за ожулвания).
Питам защото не ми се е случвало често да завеждам щети, а пък две отделни май въобще unsure.gif
Онази на бронята я отложих заради градушката но с тази нова драсканица по вратите ситуациията се промени и трябва да ги заведа. Пък кога ще ги правя ... късно наесен вероятно.

Освен доверен сервиз, другото е по фактура. Има ли вероятност да не се плати цялата стойност от застрахователя !?! (Питам защото досега съм позлвал услуги на оторизиран сервиз).

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 19 Авг 2014 14:49

scorpion написа:Има ли проблем с завеждането на различни щети едновременно. В моя случай броня и от другата страна врати и калник (говорим за ожулвания).
Питам защото не ми се е случвало често да завеждам щети, а пък две отделни май въобще unsure.gif
Онази на бронята я отложих заради градушката но с тази нова драсканица по вратите ситуациията се промени и трябва да ги заведа. Пък кога ще ги правя ... късно наесен вероятно.

Освен доверен сервиз, другото е по фактура. Има ли вероятност да не се плати цялата стойност от застрахователя !?! (Питам защото досега съм позлвал услуги на оторизиран сервиз).
Аз мога да ти отговоря само по единия въпрос - може да заведеш повече от една щета едновременно - аз го направих. През някакъв интервал от време обаче се презаверяват възлагателните писма. Поне при Алианц ако искаш и след 5 години може да си оправиш щетата, поне в моя случай така ми казаха.

Иначе аз се забавлявам с Тойота-сервиза тук в Пловдив и ми е интересно как ще се развият нещата, но в момента вече съм 30% сигурен, че няма да си взема пак Тойота заради сервиза. Времето ще покаже дали ще спадне или ще се увеличи този процент.
Изображение Изображение

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от ss_mitko » 19 Авг 2014 14:51

scorpion написа:Има ли проблем с завеждането на различни щети едновременно. В моя случай броня и от другата страна врати и калник (говорим за ожулвания).
Няма проблем, аз заведох две щети едновремено, едната от градушката другата леко ожулване на предната броня.
scorpion написа:Пък кога ще ги правя ... късно наесен вероятно.
Заведената щета важи три години. Възлагателното писмо важи шест месеца но ако не можеш да я оправиш за този период отиваш да ти го подновят.
scorpion написа:Освен доверен сервиз, другото е по фактура. Има ли вероятност да не се плати цялата стойност от застрахователя !?! (Питам защото досега съм позлвал услуги на оторизиран сервиз).
Аз предпочитам техен доверен сервиз отколкото с фактура.

Аватар
iovkito
Мнения: 2839
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iovkito » 19 Авг 2014 14:54

Airfan написа: но в момента вече съм 30% сигурен, че няма да си взема пак Тойота заради сервиза.
Ако е само тази причината , сервизи на тойота в България има много. Сега гледам , в радиус от 250 км около мен са 6 , не че съм примрял за услугите им , но ако се наложи нещо , все в един трябва да си свършат работата.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Rudy » 19 Авг 2014 15:17

iovkito написа:
Airfan написа: но в момента вече съм 30% сигурен, че няма да си взема пак Тойота заради сервиза.
Ако е само тази причината , сервизи на тойота в България има много. Сега гледам , в радиус от 250 км около мен са 6 , не че съм примрял за услугите им , но ако се наложи нещо , все в един трябва да си свършат работата.
а освен това - ако официалния сервиз е най-важния критерий за избор на кола - в БГ отдавна всички да сме станали пешеходци...
Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 19 Авг 2014 15:25

Rudy написа:
iovkito написа:
Airfan написа: но в момента вече съм 30% сигурен, че няма да си взема пак Тойота заради сервиза.
Ако е само тази причината , сервизи на тойота в България има много. Сега гледам , в радиус от 250 км около мен са 6 , не че съм примрял за услугите им , но ако се наложи нещо , все в един трябва да си свършат работата.
а освен това - ако официалния сервиз е най-важния критерий за избор на кола - в БГ отдавна всички да сме станали пешеходци...
За мен е важно отношението, ако ми се кривне шапката... Всеки луд с номера си, а други като мен - с цяла програма.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4916
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от slowtraveler » 19 Авг 2014 15:40

Airfan написа:.....За мен е важно отношението, ако ми се кривне шапката... Всеки луд с номера си, а други като мен - с цяла програма.
Не си прави извод от една среща... Бях разправял как се бях смял на сервиза на Мерцедес за цените и обслужването им (как ми бяха казали, че даден модел мерцедес няма чистачки, щото компютъра им така казвал)...
Е да, но преди няколко седмици ме бяха викнали за сервизна акция. Отивайки реших да ги питам за едно лееко потракване (като от накладки), което се появява много рядко (и последните седмици изчезна въобще)...
Казвам на приемчика, и той веднага се мята на колата. Казвам му - на този хубав асфалт около сервиза няма как да го чуе...
Е да, ама той натиска едно дистанционно в джоба си, вдига се бариера и ме вкара вътре в района на сервиза. Там - участък черен път с огромни дупки, участък черен път с чакъл, полегнали полицаи, шахматни 'бабунки', къси 'пластмасови 'полицайчета' и какво ли още не - чу се потропването на едно от препятствията...
Ами евала на такъв сервиз, който си е направил труда да направи такава полоса...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 19 Авг 2014 15:46

slowtraveler написа:
Airfan написа:.....За мен е важно отношението, ако ми се кривне шапката... Всеки луд с номера си, а други като мен - с цяла програма.
Не си прави извод от една среща... Бях разправял как се бях смял на сервиза на Мерцедес за цените и обслужването им (как ми бяха казали, че даден модел мерцедес няма чистачки, щото компютъра им така казвал)...
Е да, но преди няколко седмици ме бяха викнали за сервизна акция. Отивайки реших да ги питам за едно лееко потракване (като от накладки), което се появява много рядко (и последните седмици изчезна въобще)...
Казвам на приемчика, и той веднага се мята на колата. Казвам му - на този хубав асфалт около сервиза няма как да го чуе...
Е да, ама той натиска едно дистанционно в джоба си, вдига се бариера и ме вкара вътре в района на сервиза. Там - участък черен път с огромни дупки, участък черен път с чакъл, полегнали полицаи, шахматни 'бабунки', къси 'пластмасови 'полицайчета' и какво ли още не - чу се потропването на едно от препятствията...
Ами евала на такъв сервиз, който си е направил труда да направи такава полоса...
Дай боже, времето ще покаже. cool.gif

За момента:
Аз: Имам тропане от спирачните апарати.
Сервиза: Да, не можем нищо да направим по въпроса.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dracunculus и 63 госта