Поражения от градушка (слети теми)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от wscientist » 06 Авг 2014 10:00

Airfan написа: Интересното е, че и при мен само десните врати са без щети. :D Да не сме били един до друг?
Не сме били един до друг със сигурност. Щях да знам, че е твоята кола! biggrin.gif Явно ни е бил такъв късметът...
zi_zi_top написа:А колко ще ви струват нервите по възстановяването на ламарините и вероятността да останете с "ръжделник" след лизинга, но вече лично ваш? sad.gif
На ваше място бих действал така. :thumbsup:
Има един лаф - "Стиснато дупе два пъти пърди!". Пари се изкарват, а похабените нерви и белите коси не се възстановяват. Да не говорим, че колата няма никога повече да те кефи както до сега. В крайна сметка, все още е чужда... :whistle:
Тук не става дума за стиснатост изобщо! Дори и да върнем колите на лизингодателя, инвестицията до този момент за вноски и т.н. няма да се възстанови. Т.е. в моя случай просто хвърлям на вятъра половината от сумата за колата. А само аз си знам какво ми е коствало, за да отделя парите. Плюс това не мисля, че връщането поради щети от градушка става толкова лесно... да не кажа невъзможно.
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от zi_zi_top » 06 Авг 2014 11:45

Не е нужно да изтъкваш тази причина, а казваш, че имаш желание за нов автомобил. Връщаш стария и вземаш нов, като остатъчната стойност на стария ти покрива част от цената на новия и продължаваш лизинга. cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от BOz » 06 Авг 2014 11:59

zi_zi_top написа:Не е нужно да изтъкваш тази причина, а казваш, че имаш желание за нов автомобил. Връщаш стария и вземаш нов, като остатъчната стойност на стария ти покрива част от цената на новия и продължаваш лизинга. cool.gif
Само да не се окаже, че и чисто новия автомобил пак е бил градушков. За това при пазаренето с дилъра за новия автомобил избираш такъв, който да чакаш за него, да ти го доставят.
Аз лично наистина бих се пробвал да взема оферта за нов автомобил. Но според мен си струва ако автомобила ти е в лизинг от скоро. Ако вече си минал половината лизинг, за мен това не би било финансово оправдано.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от zi_zi_top » 06 Авг 2014 12:29

Нали имаше лизингова схема "10 години нова Тойота". При нея сменяваш след 3-тата година. wink.gif
Не виждам какво му е на периода на лизинга. Автомобилът си има стойност, която ти покрива част от цената на новия и просто продължаваш по нова лизингова схема. Освен това не могат да те задължат да си я купиш и да си довършиш лизинга. Това е една от малкото хубави страни на лизинга. :thumbsup:

П.С. А за новият градушков автомобил има голяма вероятност. Преди 8-9 години Generous Auto ги опердаши яка градушка. В двора е пълно с Опели и Шевролети. Пребоядисаха ги и ги продадоха без да им мигне окото. blush.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от slowtraveler » 06 Авг 2014 12:38

Зависи и какъв ти е лизинга...
На оперативен лизинг не би трябвало да има проблем - колата ти дефакто е 'под наем' и преизчисленията би станали лесно...
При нормален лизинг обикновено излиза доста по-икономически изгодно да продадеш автомобила, вместо да го връщаш на лизингодателя.
Защото оценката на лизингодателя е с няколко хиляди лева под пазарната цена.
Т.е. - няма никакъв проблем да я върнеш на лизингодателя и да поискаш нова, но ще загубиш доста повече отколкото ако сам продадеш автомобила в това състояние (прехвърлиш лизинга на новия собственик, или пък изплатиш цялата стойност на автомобила на лизингодателя), и отново си купиш нов автомобил...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 06 Авг 2014 13:41

Това с връщането на лизингодателя не мисля, че ще е проблем и след няколко години, което мисля и аз да направя.
Не се бях замислял, обаче, след тези манипулации дали ще е валидна гаранцията за корозия, примерно.
Изображение Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 18 Авг 2014 13:36

От Алианц отказаха подмяна на капак и покрив, от Тойота още си мълчат. guns.gif
Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iovkito » 18 Авг 2014 14:11

Те трябва да струват колкото половината кола , явно са им свършили парите.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от zi_zi_top » 18 Авг 2014 14:34

Колкото повече години минават от лизинга, толкова по-неизгодно е връщането, защото във времето ще си платил много голяма част от цената + лихви, такси и т.н., а остатъчната стойност ще е все по-малка и ще ти дадат много ниска изкупна цена. wink.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 18 Авг 2014 14:41

zi_zi_top написа:Колкото повече години минават от лизинга, толкова по-неизгодно е връщането, защото във времето ще си платил много голяма част от цената + лихви, такси и т.н., а остатъчната стойност ще е все по-малка и ще ти дадат много ниска изкупна цена. wink.gif
А кой трябва да ми даде изкупна цена в момента - Тойота или Алианц, че не ми е много ясно?
Изображение Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Rudy » 18 Авг 2014 15:17

Airfan написа:
zi_zi_top написа:Колкото повече години минават от лизинга, толкова по-неизгодно е връщането, защото във времето ще си платил много голяма част от цената + лихви, такси и т.н., а остатъчната стойност ще е все по-малка и ще ти дадат много ниска изкупна цена. wink.gif
А кой трябва да ми даде изкупна цена в момента - Тойота или Алианц, че не ми е много ясно?
Колата е собственост на лизингодателя - Тойота няма нищо общо вече (освен гаранцията)!
Изображение

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от scorpion » 18 Авг 2014 16:13

МАЛКО ОФФ но все пак:

Да ме беше бухнала градушката да се ядосвам (веероятно много) обаче, ето ви един Марко Тотев за има няма месец:

Колата ми беше в паркинга на службата по време на градушката. След като отмина си тръгнах притеснен за "микроба" на дъщерята. Представях си я очукана и счупени стъкла. Маневрирам към гаража, спирам и скачам от шоф.седалка да отворя вратата на гаража. Отварям врата и гледам как леко колата тръгва към отсрещната ограда. Има съвсем лек наклон и явно не съм дръпнал добре ръчната, а колата работеше . Наклона е нищожен но го има. Разстоянието 1-2 метра. Подпря се в стената и в резултата бронята надраскана wacko.gif ... направо ми се скъса сърцето ... Отложих ходенето за оглед, защото и без това е лудница. А "микроба" цял целеничък с една единствена почти незабележима дупка от градушката на тавана.

Онзи ден на вилата изкарвам колата от гаража. Оставих я за секунди на улицата, колкото да пусна алармата и затворя вратите. Обръщам се и гледам едно лапе се подпира на колата с колелото си и дере ли дере с дръжката на кормилото по вратите и калника ... wacko.gif Добре, че не го ошамарих да си навлека неприятности. Освен това се оказа гостенче французойче на някакво съседи и гледаше като препикано мушкато. Аз пък съм гледал освирепяло (по думите на жена ми)...

Сега разсъждавам философски. Майната му. Пазих я пет години прашинка да не и падне ... ето, че я изплатих и греда. Като намеря време ще отида до застрахователя да опиша щетите (как да ги обясня и аз не знам unsure.gif - едната от разсеяност, а другата от лапешка небрежност) ... Добре, че не са дълбоки драскотините но надрасканото си е надраскано.

Та ОФА ми е, че ето, било писано да се случи. Не градушка но ... Много съжалявам за колите на колегите пострадали от градушката. Аз за едни драскотини се ядосвам, а да си видиш колата на решето ... Но и да се ядосваш не знам дали си струва. Не знам !

a7r8bg
Мнения: 20
Регистриран на: 18 Ное 2013 17:08
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от a7r8bg » 18 Авг 2014 17:07

Моята кола е като немска каска, но сравнение с това което видях при застрахователите съм направо цвете. Счупени бяха повечето стъклени покриви, прозорци, фарове и др. беше ужасно, а ламарините ...... А какви дати ви дадоха в сервизите?
Аурис 2009 - 2.0д4д

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 18 Авг 2014 17:32

a7r8bg написа:Моята кола е като немска каска, но сравнение с това което видях при застрахователите съм направо цвете. Счупени бяха повечето стъклени покриви, прозорци, фарове и др. беше ужасно, а ламарините ...... А какви дати ви дадоха в сервизите?
Моята като цяло не е много зле на общия фон и дата нямам - днес контрирах в Тойота, че отговор от Алианц трябва да имат, защото съм проверил в Алианц (официално нямат отговор и чакат такъв), но не бяха подготвени да ми отговорят по този въпрос и чакам обаждане малко по-късно (вече няколко часа), та незнам какво да си мисля... Всичко трябва с нерви да се случва в милата ни татковина.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4920
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от slowtraveler » 18 Авг 2014 17:54

scorpion написа: Да ме беше бухнала градушката да се ядосвам (веероятно много) обаче, ето ви един Марко Тотев за има няма месец:...
Много се втилявате за тези автомобили... Бих се втилявал за изложбен автомобил (ако сте гледали снимки на Ретро музей -Варна - ще разберете какво имам предвид )...
Този 'Марко Тотев' явно досега не си е експлоатирал автомобила в тежка градска среда...
А относно airfan - не вярвам някой да сменя таван на автомобил при такава авария... Бях писал някъде в началото на темата - ремонтират ги и то успешно... За под 2000лв колата ще стане кукла :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 212 госта