Поражения от градушка (слети теми)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от ywy » 11 Юли 2014 15:52

slowtraveler написа:Видях цената - при сравнително яко блъскане от градушка (например до 50 огъвания на детайл и над 100 на таван) ми даде цена около 200-300лв...
Ще да е много евтин 'далака'...
Нека всеки сам си прецени дали е за кит + боля или за тая нова технология.
Аз получих оферта от тях и за броя поражения за сега ме устроийва и ще ходя при тях.Няма универсална рецепта. При безброи копки по капака е по добре нов капак. Но нов таван е трудно да се сложи така че там всеки преценява кое е по евтино и по трайно.
Лек ден и дано не се повтаря, че в момента пак се е начернило на хоризонта.

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от golddigger11 » 11 Юли 2014 15:56

slowtraveler написа:Видях цената - при сравнително яко блъскане от градушка (например до 50 огъвания на детайл и над 100 на таван) ми даде цена около 200-300лв...
Ще да е много евтин 'далака'...
Колега явно майстора е фиркан вече щото само за 100 по тавана на минимална цена са 500лв незнам как ти е дал цена 200-300лв за всичко? ohmy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от slowtraveler » 11 Юли 2014 16:20

golddigger11 написа:
slowtraveler написа:Видях цената - при сравнително яко блъскане от градушка (например до 50 огъвания на детайл и над 100 на таван) ми даде цена около 200-300лв...
Ще да е много евтин 'далака'...
Колега явно майстора е фиркан вече щото само за 100 по тавана на минимална цена са 500лв незнам как ти е дал цена 200-300лв за всичко? ohmy.gif
Колега, не съм от пострадалите от градушката и не съм разговарял с майстор - просто използвах калкулатора в линка, който сте предоставили и за който пише, че дава ориентировъчна информация за очакваната цена на ремонта stupid.gif
Откъде взехте минимална цена 500лв при 100 вдлъбнатини по тавана?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Vesko » 11 Юли 2014 18:50

Днес бях да ми оценяват щетите от градушката. И повече от любопитство попитах изправят ли вдлабнатините или ги запълват с кит. Момчето дето извършваше огледа ми каза, че запълването с кит не се практикувало защото не могат да гарантират че няма скоро да се напука.... После ще трябва да питам сервиза как щеми оправят колата....

ПП: Поне лятото в балчик няма да се налага да ис търся място за паркиране, ще си имам безплатен в сервиза tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от nowyaris » 11 Юли 2014 20:05

Vesko написа:Днес бях да ми оценяват щетите от градушката. И повече от любопитство попитах изправят ли вдлабнатините или ги запълват с кит. Момчето дето извършваше огледа ми каза, че запълването с кит не се практикувало защото не могат да гарантират че няма скоро да се напука.... После ще трябва да питам сервиза как щеми оправят колата....

ПП: Поне лятото в балчик няма да се налага да ис търся място за паркиране, ще си имам безплатен в сервиза tooth.gif
Какъв Балчик бе,нали щеше да водиш нещо русо към австрийско туй лято? На есен ще я правиш.Твойта е черна,няма да се забелязва.Отдалече laugh.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Vesko » 11 Юли 2014 21:01

nowyaris написа:
Vesko написа:Днес бях да ми оценяват щетите от градушката. И повече от любопитство попитах изправят ли вдлабнатините или ги запълват с кит. Момчето дето извършваше огледа ми каза, че запълването с кит не се практикувало защото не могат да гарантират че няма скоро да се напука.... После ще трябва да питам сервиза как щеми оправят колата....

ПП: Поне лятото в балчик няма да се налага да ис търся място за паркиране, ще си имам безплатен в сервиза tooth.gif
Какъв Балчик бе,нали щеше да водиш нещо русо към австрийско туй лято? На есен ще я правиш.Твойта е черна,няма да се забелязва.Отдалече laugh.gif .
Русото есента :thumbsup:
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от wscientist » 12 Юли 2014 21:16

Днес успях да мина на оглед при застрахователните.
Единствените здрави елементи от ламарина са ми десните врати. Преден капак и таван ги писаха директно за подмяна. Момчето, което прави огледа каза, че моят Yaris е поредният за смяна на таван и преден капак. От ТМ Ауто нямало да се съгласят да ги ремонтират, затова направо ги написа за подмяна. За подмяна са ми още счупена решетка под предно стъкло и спукан ляв стоп. Имам малка пукнатина на корпус на дясно огледало, което можеше въобще да не го признаят, но момчето го писа и него за ремонт (лепене).
Отношението на служителите беше направо приятелско, което ми направи супер добро впечатление. Посмяхме се дори. Очаквах да са много сърдити в края на извънредния им работен ден. Добри отзиви за офиса на Армеец на бул. Европа срещу ТМ Ауто Запад.
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от nowyaris » 12 Юли 2014 21:22

Vesko написа:
nowyaris написа:
Vesko написа:Днес бях да ми оценяват щетите от градушката. И повече от любопитство попитах изправят ли вдлабнатините или ги запълват с кит. Момчето дето извършваше огледа ми каза, че запълването с кит не се практикувало защото не могат да гарантират че няма скоро да се напука.... После ще трябва да питам сервиза как щеми оправят колата....

ПП: Поне лятото в балчик няма да се налага да ис търся място за паркиране, ще си имам безплатен в сервиза tooth.gif
Какъв Балчик бе,нали щеше да водиш нещо русо към австрийско туй лято? На есен ще я правиш.Твойта е черна,няма да се забелязва.Отдалече laugh.gif .
Русото есента :thumbsup:
Аха,ще я чакаш да порасне.... Разбрах . Иначе много съжалявам за неприятностите които градушката е причинила на колегите в София. В Русе знам два много,ама наистина много добри тенекиджии,които са доверени на Булстрат и Булинс.Ако някой се интересува.... :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от zi_zi_top » 15 Юли 2014 22:40

Има един бояджийски сервиз в нашия квартал, който се води скъпарски и поправят все нови и скъпи автомобили. Тези дни е пълен с набити от градушката луксозни автомобили и ги гледам, че ремонтират само с кит и боя. Дори не разглобяват елементи, ако не са счупени, а карат по бързата процедура с облепване. wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от andrian999999 » 15 Юли 2014 23:09

SFINKS написа:
Брат ми има тенекеджиски сервиз , за следващите 2-3 месеца вече е букнат напълно......и продължава да пристигат нови..... Само на моята улица в Иван Вазов преброих над 100 потрошени автомобила , и това е една улица ...

ти в Иван Вазов ли живееш?
професионален мапер

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от zi_zi_top » 15 Юли 2014 23:16

Не, в Павлово.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от ffsolutions » 16 Юли 2014 08:10

Тази градушка направо ни разказа играта... wacko.gif Аз минах леко (в Другжа 1) само с огънати ламарини и без поражения по стъклата.
Тъй като боята ми е като чисто нова, съм се ориентирал към изправяне с вакуум. Човекът ми видя колата на място и ще я прави, чакам само оценка от застрахователя, за да видя какво ще я правя. Иначе и аз си броях точките на "45-50", като бях преброил няколко наум отгоре, но като човека ми видя колата с онази специална плочка с вертикалните черти, се хванах за главата колко всъщност са точките... Само по предния ми капак бяха толкова, а той ще изправи всяка неравност, без изключение. stretcher.gif Хич, ама хич не ми се иска да ми се китосва колата, или пък да се прави издърпване с точкова заварка, защото това отново означава кит + боя. Вакуумът ще остави блясъка и качеството на боята като нови (макар и да е 9 год. автомобил). Само да платят добре от Лев инс, че иначе не знам как ще я спасявам. happy.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
digitalpr
Мнения: 433
Регистриран на: 21 Юни 2010 10:08
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от digitalpr » 16 Юли 2014 09:17

Предното стъкло и всички детайли без две врати са като кори за яица. От ТМ казаха че ще изправят, няма просто да китосват, пък не знам. Досега винаги съм бил много доволен от бояджийските им услуги.
Avensis II 2005 1.8VVT-i SOL

Аватар
stereo_man
Мнения: 221
Регистриран на: 22 Юни 2010 18:54
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от stereo_man » 16 Юли 2014 20:43

ffsolutions написа:Тази градушка направо ни разказа играта... wacko.gif Аз минах леко (в Другжа 1) само с огънати ламарини и без поражения по стъклата.
Тъй като боята ми е като чисто нова, съм се ориентирал към изправяне с вакуум. Човекът ми видя колата на място и ще я прави, чакам само оценка от застрахователя, за да видя какво ще я правя. Иначе и аз си броях точките на "45-50", като бях преброил няколко наум отгоре, но като човека ми видя колата с онази специална плочка с вертикалните черти, се хванах за главата колко всъщност са точките... Само по предния ми капак бяха толкова, а той ще изправи всяка неравност, без изключение. stretcher.gif Хич, ама хич не ми се иска да ми се китосва колата, или пък да се прави издърпване с точкова заварка, защото това отново означава кит + боя. Вакуумът ще остави блясъка и качеството на боята като нови (макар и да е 9 год. автомобил). Само да платят добре от Лев инс, че иначе не знам как ще я спасявам. happy.gif
колега а знаеш ли колко горе долу ще ти излезе? казвал ли ти е някакви цени
Corolla E12;
Corolla E210

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от ffsolutions » 16 Юли 2014 20:47

stereo_man написа:колега а знаеш ли колко горе долу ще ти излезе? казвал ли ти е някакви цени
Каза ми около 600 лв, като може да мръдне цената в движение, но не много. Обясни обаче, че много зависи къде са ударите, дали са на ръб, дали самите удари са ръбати или не, какво е качеството на боята и т.н.. Общо взето на място трябва да погледне човек.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта