Поражения от градушка (слети теми)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iovkito » 16 Юли 2014 21:07

Ти голям късмет изкара , тъкмо си купи авенсиса и градушката го потроши.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от ffsolutions » 17 Юли 2014 07:35

iovkito написа:Ти голям късмет изкара , тъкмо си купи авенсиса и градушката го потроши.
Бате, какво да ти кажа... Първите 2 часа, след като го видях, направо ми се ревеше. Викам си верно ебати и късмета. След това обаче си дадох сметка, че съм минал леко в сравнение с много други хора. И също така, че това е просто една ламарина и за други неща трябва да мисли човек в тоя живот. И изведнъж рязко ми стана едно хубаво и спрях да се шашкам и да се ядосвам. :whistle:
Много лошо стана за всички с тази градушка, да, ама важното е да сме здрави! Всичко друго се изчуква, боядисва, сменя, лепи, изхвърля се и се купува ново и т.н.
Затова, колеги, ви желая само лека и безаварийна, и много здраве и хубави моменти с близките хора. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 21 Юли 2014 23:56

И аз изгорях в него ден. Едва в петък 18-и се прибрах на родна земя и през нощта со кротце со благце в Пловдив, че предното стъкло беше почти на сол... Сега съм в Тойота за смяна на предно стъкло и чакаме момците от някаква фирма да изправят ламарините без да се боядисва, че е грехота на тази нова кола. Отделно лайсните около прозорците са омачкани - ще се сменят и перото на едната чистачка е счупено. Изненадващо фаровете и броните не са поддали. Като цяло си мислих, че ми е зле колата, но като гледам другите коли как са, моята си е направо добре. guns.gif guns.gif
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от slowtraveler » 22 Юли 2014 11:50

Airfan написа:И аз изгорях в него ден....
Уффф.. Кофти работа (май бяхме говорили за първата драскотинка, ама е било по-кофти)...
В София досега съм оставял колата само в закрития паркинг на летището - за да знам, че както съм я оставил, така ще я намеря (най-много да трябва да и дам ток tooth.gif ), и няма да ми се налага да рина сняг/лед или пък недай-си боже да падне град...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 22 Юли 2014 13:09

slowtraveler написа:
Airfan написа:И аз изгорях в него ден....
Уффф.. Кофти работа (май бяхме говорили за първата драскотинка, ама е било по-кофти)...
В София досега съм оставял колата само в закрития паркинг на летището - за да знам, че както съм я оставил, така ще я намеря (най-много да трябва да и дам ток tooth.gif ), и няма да ми се налага да рина сняг/лед или пък недай-си боже да падне град...
Аз я оставих при приятел на центъра... Съдба, преживях го вече, а и като знам, че няма да се боядисва ми е по-леко.
Изображение Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от zi_zi_top » 22 Юли 2014 21:12

Дано успеят да се справят добре. Но и при най успешното изправяне ще трябва да станеш клиент на Кики за едно полиране. Така отново ще дразниш хорските очи. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 22 Юли 2014 21:59

zi_zi_top написа:Дано успеят да се справят добре. Но и при най успешното изправяне ще трябва да станеш клиент на Кики за едно полиране. Така отново ще дразниш хорските очи. :thumbsup:
Като стане ще споделя, непременно. Нямам какво да крия. cool.gif
Изображение Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от mirott » 23 Юли 2014 09:42

Airfan написа: чакаме момците от някаква фирма да изправят ламарините без да се боядисва, че е грехота на тази нова кола.
Не, че нещо ама без кит и боя ми е съмнително. Тая нова кола си е грехота! Дано, стискаме палци! Ще споделиш резултата, надяваме се.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 23 Юли 2014 10:08

mirott написа:
Airfan написа: чакаме момците от някаква фирма да изправят ламарините без да се боядисва, че е грехота на тази нова кола.
Не, че нещо ама без кит и боя ми е съмнително. Тая нова кола си е грехота! Дано, стискаме палци! Ще споделиш резултата, надяваме се.
И на мен ми е съмнително, така че съм в очакване да видя какво ще направят след 2 седмици. Определено не съм навит на кит и боя на капаци и покрив.
Прикачени файлове
Опис щети
Опис щети
damage.jpg (171.02 KiB) Преглеждано 2331 пъти
Изображение Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от zi_zi_top » 23 Юли 2014 10:26

И при мен беше горе-долу така при онзи случай с клоните. Ремонтираха ми предния капак и предните калници, трегера над десните врати и заден десен калник, а тавана не го пипахме. За 6 години не съм имал проблем с ремонтираните детайли.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Vesko » 23 Юли 2014 12:13

Днез забелязох, че съм пропуснал една щета при огледа след градушката ermm.gif Отчупено е едно парче от пластмасата около предният номер... но май не мисе занимава с нови огледи angel.gif

ПП: То и гранция че е от градушйката, а не съм бутнал нещо при паркиране няма де tooth.gif Че точно по средата ма предният номер няма паркинг сензори punk.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iovkito » 23 Юли 2014 12:43

Аз съм доволен от предния номер , че е най-изпъкналача част от от колата. При вкарване в гаража давам напред докато не опре в стълбата , която държа в дъното. По този начин успявам да си затворя гаражните врати , а номерът вече е доста деформиран и ожулен , може да ме пропусне някоя камера. biggrin.gif
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от wscientist » 23 Юли 2014 16:40

Vesko написа:Днез забелязох, че съм пропуснал една щета при огледа след градушката ermm.gif Отчупено е едно парче от пластмасата около предният номер... но май не мисе занимава с нови огледи angel.gif

ПП: То и гранция че е от градушйката, а не съм бутнал нещо при паркиране няма де tooth.gif Че точно по средата ма предният номер няма паркинг сензори punk.gif
Ако говориш за пластмасовата част, в която влиза номера и в долната част има телефони на сервиз или други подобни, не се притеснявай. Може да идеш до ТМ Ауто и да ги помолиш да ти я сменят. На сестра ми на Aygo-то вече две такива сме сменяли. Едното беше изгоряло и се разпадаше, а другото се строши от едно куче. Когато влизаше за боя, момчетата направо го сменяха с ново без да искат нищо. Но е добре да си го смениш, защото се случва номерът да изпадне и да не го усетиш... после ходенето до КАТ не е приятно.

ПП: По принцип тази рамка не е никак скъпа и може направо да си купиш и да си я смениш сам. Ето примерна цена: http://www.avto.bim.bg/Stoika-za-regist ... 45952.html
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Vesko » 23 Юли 2014 17:33

wscientist написа:ПП: По принцип тази рамка не е никак скъпа и може направо да си купиш и да си я смениш сам. Ето примерна цена: http://www.avto.bim.bg/Stoika-za-regist ... 45952.html
В сабота последно си ремонтирах миалната машина. Вероятно и с ремонта на рамката сигурно ще се справя... Ама ако може д ами я сменят застрахователите, защо да семъча. Иначе за ТМА бях забравил, преди години пратих брат ми с мазда при тях и също безплатно я бяха сменили.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 23 Юли 2014 22:34

Вече съм с ново стъкло, обаче стикерите не са добре преместени и си личи много.
Как се вади дубликат на знака за първоначален преглед в КАТ? Не е оферта да карам така, защото 3 години да се обяснявам на всяко спиране от полицай не ме кефи...
Винетката от къде мога да й взема дубликат и какъв документ ще ми искат?
Стикера за ГО ще го извадя отново, мисля че няма да е проблем.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 77 госта