Поражения от градушка (слети теми)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Stuky
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Сеп 2009 19:07
Местоположение: София/ Варна

Re: Поражения от градушка

Мнение от Stuky » 10 Юли 2014 01:52

golddigger11 написа:Кое от 3-те е за предпочитане от условията на застрахователя - доверен сервиз, избран от мен сервиз с одобрение на застрахователя или експертна оценка става въпрос за Корола 2009 година ? Още по-точно цялостно пребоядисване тъй като имам и 2-3 други забележки преди градушката ?
Здравей колега,

И аз пострадах, но при мен не стои такава дилема, тъй като колата ми е над 10 г и не я приемат в доверен сервиз - по експертна оценка остойностяват щетите. Всеки от подходите си има плюсове и минуси: доверения сервиз ремонтира/ боядисва и ти се обажда да си я вземеш след 4 дни (не плащащ; не се разправяш с договорки за цена и др.) но пък от своя страна не можеш да си избереш къде (с оглед на качеството) да ти се ремонтира колата - всъщност избираш но измежду 4-5 сервиза (което не е голям избор). Би било уместно да провериш кои са доверените сервизи на застрахователя ти и да провериш за отзиви за работата им (евентуално дори да говориш с колеги които са ги ползвали?)

От друга страна ако имаш време и ти се занимава не е проблем да ти направят експертна оценка и да ти платят, а ти да си организираш ремонта. Според мен е същото и при представянето на фактури за вече извършен ремонт за осребряване. И при двата варианта вероятността да ти изплатят толкова колкото ти е струвал ремонта (т.е. да не си на загуба във финансово изражение) е много малка. Общо взето застрахователите работят на ниски цени с доверените си сервизи и според мен при експертните оценки и осребряването на фактури не са много щедри, но пък при този подход със сигурност избираш сервиза (а и кога да отидеш) сам - т.е. можеш да се довериш на сервиз чието качество на работа познаваш. . Изключение от горното правило за прави случая, в който си доплатил по полицата си за ползване само на оторизиран сервиз на марката (т.е. ако си от София в този случай би следвало автомобила да се сервизира при щета само в ТМ Ауто например), но предполагам че случая при теб не е такъв (щом питаш за подход :). При експертната оценка и при представянето на фактури не е за подценяване и срока в който ти превеждат парите по посочената сметка - не разчитай на тези пари веднага (като "веднага" е например две седмици).

Дано при теб поне стъклата са здрави, тъй като при мен темата е "предно стъкло"!

Надявам се че съм ти бил полезен.

Поздрави,
С.
Corolla e11 4e-fe, 1999
Corolla Verso 3zz-fe, 2003

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: Поражения от градушка

Мнение от Lakokara4a » 10 Юли 2014 06:29

И мен ме удари градушката... Удари ме така, че сега ме е яд се приближа до колата на по- малко от 5 метра. Брокера е мой човек, ще съдейства, но голям ефект не вярвам да има. Нв вярвам да се действа с вакуум, просто никой няма да се наеме. Днес ще проверя, ама пак казвам няма да стане. Май го прилагат този метод само при скъпи автомобили. Имам право на доверен сервиз и ще им я дам да се заншмават. Нямам нерви и желание да се ядосвам повече. Държавата е абдикирала за всичко,. Над половин час се виждаше какво идва и да няма ракетна площадка да разбие облаците.... Ама това е друга тема. Разбрах на едно място, к,ъдето работят с вакуум, днес ще пноверя, но остава доверен сервиз и толкова.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
iliqbg
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Май 2013 18:28
Местоположение: София/Стара Загора

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от iliqbg » 10 Юли 2014 07:52

dealer написа:
iliqbg написа:Днес татко ми е гледал новините и точно по такъв вакуумен метод щели да ги оправят. Моята също пострада и утре ще ходя да взимам възлагателно писмо.
Абе живи и здрави да сме, ламарините се поправят. На мен лично колата не ми беше главен проблем по време на градушката, а това че спряха телефоните и не можех да се обадя на приятелката ми да я питам дали се е скрила някъде защото по това време се прибира от работа. С тази големина на яйце можеше много жертви да има.. недай боже любопитни дечица без контрол в този момент!
unsure.gif
Разбира се, да сме живи и здрави! Ламарите се оправят, а другото - НЕ!

За кой сервиз знаеш, че оправят така с вакуум?
Не знам със сигурност. Това е изказване на представители на застрахователните компании пред национална медия.
Надявам се и аз да мина по тази процедура. Мисля пътрво да видя къде мога да ползвам доверен сервиз и да видя как се справят с поражения от градушка. Все пак винаги мога да се направя на луд и да звънна, те от къде ще знаят че имам каско .. :whistle:, че и на мен не ми се иска да я си получа колата с 2 см кит отгоре.
Иначе http://pdr-bg.com/kakvo-e-pdr/ тези изправят с вакуум, но в Ауди форума пише че е много скъпо...
Последно промяна от iliqbg на 10 Юли 2014 07:58, променено общо 1 път.

Аватар
iliqbg
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Май 2013 18:28
Местоположение: София/Стара Загора

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от iliqbg » 10 Юли 2014 07:54

SFINKS написа:Най полезният съвет към всички пострадали и които имат каско - по най-бързият начин придвижване към сервизи Бургас , Пловдив , Варна и тн.
В София има толкова пострадали автомобили че сервизите нямат капацитет в близките 6 месеца да оправят всички
Така е. Аз в Стара Загора мисля да я правя. Мисля че даже е по-добре да се почака докато отмина пика в сервизите, за да не ни претупат колите..

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Поражения от градушка

Мнение от golddigger11 » 10 Юли 2014 07:54

В общи линии пораженията не са кои знае колко големи малко са вълнообразни хоризонталните ламарини но не са кои знае колко дълбоки потъванията в ламарината и нямам нищо счупено личи само ако знастанеш близо до колата и под определен ъгъл тъй като цвета на колата е доста особен даже си мислех да не се занимавам с глупости и да си създавам излишни главоболия но пак имам и други щети така че ще я оправям кажи речи цялата ohmy.gif

Аватар
ywy
Мнения: 43
Регистриран на: 17 Окт 2013 22:07
Местоположение: София

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от ywy » 10 Юли 2014 09:06

iliqbg написа:
dealer написа:
iliqbg написа:Днес татко ми е гледал новините и точно по такъв вакуумен метод щели да ги оправят. Моята също пострада и утре ще ходя да взимам възлагателно писмо.
Абе живи и здрави да сме, ламарините се поправят. На мен лично колата не ми беше главен проблем по време на градушката, а това че спряха телефоните и не можех да се обадя на приятелката ми да я питам дали се е скрила някъде защото по това време се прибира от работа. С тази големина на яйце можеше много жертви да има.. недай боже любопитни дечица без контрол в този момент!
unsure.gif
Разбира се, да сме живи и здрави! Ламарите се оправят, а другото - НЕ!

За кой сервиз знаеш, че оправят така с вакуум?
Не знам със сигурност. Това е изказване на представители на застрахователните компании пред национална медия.
Надявам се и аз да мина по тази процедура. Мисля пътрво да видя къде мога да ползвам доверен сервиз и да видя как се справят с поражения от градушка. Все пак винаги мога да се направя на луд и да звънна, те от къде ще знаят че имам каско .. :whistle:, че и на мен не ми се иска да я си получа колата с 2 см кит отгоре.
Иначе http://pdr-bg.com/kakvo-e-pdr/ тези изправят с вакуум, но в Ауди форума пише че е много скъпо...
За сега и аз съм се ориентирал към тях pdr-bg. Но какво значи скъпо. Аз имам към 10 копки на капака към 8 на тавана и и още 5-6 на задния капак. Нека кажем че са 30 общо по калкулатора от тоя саит би трябжало да излезне общо между 500 и 600лв. Ако тръгна по традиционния метод с кит и боя няма ли да ми излезне повече?
А и ще изчакам какви пари ще платят застрахователите.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от slowtraveler » 10 Юли 2014 09:55

Абе в повечето случаи не става въпрос за изправяне с вакуум, а за оправяне с точкова заварка (ще пробвам да намеря клипчето)...
А тъй-като метала е разтеглен (дали се изправя с вакуум или с точково изтегляне - няма значение), след това отново се обработва/китосва и боядисва. Поне така бе при мен...
Да, кита е много по-малко и не става въпрос за 'шпакловане' на вдлъбнатините, а за изглаждане точно на неравностите от разтегления метал...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от SFINKS » 10 Юли 2014 10:04

iliqbg написа:
SFINKS написа:Най полезният съвет към всички пострадали и които имат каско - по най-бързият начин придвижване към сервизи Бургас , Пловдив , Варна и тн.
В София има толкова пострадали автомобили че сервизите нямат капацитет в близките 6 месеца да оправят всички
Така е. Аз в Стара Загора мисля да я правя. Мисля че даже е по-добре да се почака докато отмина пика в сервизите, за да не ни претупат колите..
Колега , Колеги , пика няма да отмине следващите 6 месеца поне .Важи за сервизите в цяла България .
Става въпрос за огромен брой автомобили . Можете да ми вярвате , доста навътре съм в тия неща .
Поломен от голяма градушка автомобил означава възстановяване /смяна на поне 10 детайла + цялостно боядисване , това е много работа .

Брат ми има тенекеджиски сервиз , за следващите 2-3 месеца вече е букнат напълно......и продължава да пристигат нови..... Само на моята улица в Иван Вазов преброих над 100 потрошени автомобила , и това е една улица ...
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от zi_zi_top » 10 Юли 2014 10:09

В София има един сервиз (близо до хотел Плиска), в който изправят такива поражения с избутване от вътре със специални лостове. Когато се налага (спукана или надрана боя) увредения детайл се боядисва, но при малки поражения може да се мине и само с тази процедура. Трудното при този метод е, че трябва са свалят тапицериите, подкалниците и другите елементи пречещи на достъпа от вътрешната страна на дефекта.
А иначе метода с точковата заварка и изтегляне е класика в тенекеджийските майстории, само дето отвътре остава язва за корозия и рано или късно се получава пробив от ръжда.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от SFINKS » 10 Юли 2014 10:12

Издърпване с вакум и други такива техники ще получат само от S класа нагоре където щетата е за 10-15-20 000 . А те хич не са малко .
За всичко останало кит , боя и бегай че чакат още 100 пред сервиза .
За съжаление това е положението .
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Градушката в София от 08.07

Мнение от slowtraveler » 10 Юли 2014 13:27

Обединих двете теми, че информацията се дублираше...


Абе астричката не бе S-класа, но явно бяха изправяли вдлъбнатините (мисля, че в сервиза имаше машинка за точкова заварка/чук)..
Поне голяма част от вдлъбнатините де (разбира се имаше и тук-таме пропуснати вдлъбнатини, където са карали само на кит tooth.gif )..
При всички случаи след това нямаше визуална следа от интервенцията.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
iliqbg
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Май 2013 18:28
Местоположение: София/Стара Загора

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iliqbg » 10 Юли 2014 16:17

Поне ще имам време да уча.
Преди малко си залепих стоповете с тиско, поне вода да не влиза от дупките, ламарините ще чакат.
Малко към колегите, с каско в "Булстрад": преди 5-6 месеца ми боядисаха задната броня в сервиза на Рено - срещу "МЕТРО" в Стара Загора (доверения им сервиз). Справиха се добре, така че можете там да пробвате.
И да предупредя за "ИТА" Сервиз Стара Загора, както и "Протект" - там са пълни нещастници.
Ето и аргументи:
- 2013г. Королката ми я карам в "Протект" да ми сменят една платка за управление на ДВГ, да ми изправят и боядисат заден калник и смяна на лентов кабел на волан (удариха ме 1ви ден след покупката в двора на ТМ Ауто на паркинг..... и нямах каско)."Протект" сервиз ми обърка цвета на калника ( естествено видях в последствие) и са залепили лаисната на вратата със силикон, а не са подменили щипките. След смяната на лентовия кабел за AirBag на волана не бяха го изправили. Естествено ме одрусаха яко.
-2006г. Голф 3 след катастрофа влиза в "ИТА" - там ме пратиха от "Орел - Дженерали". За смяна - почти цялата ламарина, фарове, стоп, стъклата без задното. 2007-ма година Голфката почна да гние, освен това цялата тропаше. НЕ БЯХА ГРУНДИРАЛИ КАЛНИЦИТЕ ДОРИ! След това автомобила 2014та година отиде за скрап. А колата е семейно притежание от 1995 на 245 000 реални километра...
Просто колеги от мен да знаете - Протект са мърлячи, ИТА сервиз - не знам просто как да коментирам.

Успех на всички колеги с поправката на автомобилите и най-вече да сме живи и здрави! Другото се оправя с пари :)

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от golddigger11 » 11 Юли 2014 09:21

Това е много добра идея да се сподели кой сервиз от доверените сервизи става и кой не. Вчера ходих до моя брокер за 2 дни в Армеец са заведени над 1500 щети ohmy.gif така че за София много трудно за доверени сервизи mellow.gif ще е някъде на друго място. Вакуума излиза доста скъпо така че застрахователите няма да го поемат при мен от 13 елемента по колата 11 имат поражения брокера каза че при 9 и нагоре застрахователя поема цялостно пребоядисване. Аз не се притеснявам за дупките и за кита тъй като при мен те не са много дълбоки и големи просто ламарината изглежка като женски крак с лек целулит tongue.gif biggrin.gif. Аз само едно се чудя да ли да не намеря не доверен сервиз и да взема разрешение от Армеец и там да си оправя колата?

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от golddigger11 » 11 Юли 2014 13:45

Хехехехе някой обърна ли внимание на цените на http://pdr-bg.com/dent-remont-pdr/ тука по нагоре в коментарите един колега пишеше че му искали единия бъбрек така като гледам тея май ще искат и другия + далака laugh.gif laugh.gif за вдлъбнатина от 1-3см цената 5-10лв за около 400-500 "шлюпки" идва на цената 2 бъбрека + далак biggrin.gif laugh.gif така че ако ще и 10 кила кит да има пак е по добре даже сега като се замисля да смениш преден заден капаци и таван с нови + боя и кит пак по евтино ще ти излезе wink.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от slowtraveler » 11 Юли 2014 14:32

Видях цената - при сравнително яко блъскане от градушка (например до 50 огъвания на детайл и над 100 на таван) ми даде цена около 200-300лв...
Ще да е много евтин 'далака'...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 66 госта