Поражения от градушка (слети теми)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от desSs » 24 Юли 2014 08:59

Vesko написа:
wscientist написа:ПП: По принцип тази рамка не е никак скъпа и може направо да си купиш и да си я смениш сам. Ето примерна цена: http://www.avto.bim.bg/Stoika-za-regist ... 45952.html
В сабота последно си ремонтирах миалната машина. Вероятно и с ремонта на рамката сигурно ще се справя... Ама ако може д ами я сменят застрахователите, защо да семъча. Иначе за ТМА бях забравил, преди години пратих брат ми с мазда при тях и също безплатно я бяха сменили.
на мен също ми я смениха миналата година без пари, тъй че няма смисъл да се занимаваш, иди в ТМА smile.gif

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Vesko » 24 Юли 2014 09:05

desSs написа:
Vesko написа:
wscientist написа:ПП: По принцип тази рамка не е никак скъпа и може направо да си купиш и да си я смениш сам. Ето примерна цена: http://www.avto.bim.bg/Stoika-za-regist ... 45952.html
В сабота последно си ремонтирах миалната машина. Вероятно и с ремонта на рамката сигурно ще се справя... Ама ако може д ами я сменят застрахователите, защо да семъча. Иначе за ТМА бях забравил, преди години пратих брат ми с мазда при тях и също безплатно я бяха сменили.
на мен също ми я смениха миналата година без пари, тъй че няма смисъл да се занимаваш, иди в ТМА smile.gif
Както не се чупят хибридите, кой знае кога ще ми се наложи да ходя в ТМА :thumbsup:
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 24 Юли 2014 09:08

Една стъпка напред към възстановена кола:

Изображение

Днес ще проуча със стикерите какво ще правим.
Изображение Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от mirott » 24 Юли 2014 09:30

Airfan написа:Вече съм с ново стъкло, обаче стикерите не са добре преместени и си личи много.
Как се вади дубликат на знака за първоначален преглед в КАТ? Не е оферта да карам така, защото 3 години да се обяснявам на всяко спиране от полицай не ме кефи...
Винетката от къде мога да й взема дубликат и какъв документ ще ми искат?
Стикера за ГО ще го извадя отново, мисля че няма да е проблем.
За технически преглед не се вади дубликат на стикера-минава се на нов преглед. Няма проблем да караш така, само с картончето-до следващия преглед. Така казаха.
Винетката от АПИ. В сайта им има бланка-заявление за издаване на дубликат. Искат двете части на старата винетка, заявлението, копие на талона за собственост на колата и протокол от РПУ за причината на счупване на предното стъкло.
Стикера за гражданската е най-лесен-отиваш при застрахователя и ти дават нов. Попълваш 1 молбица, заявление...
Успех!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 24 Юли 2014 09:42

mirott написа:
Airfan написа:Вече съм с ново стъкло, обаче стикерите не са добре преместени и си личи много.
Как се вади дубликат на знака за първоначален преглед в КАТ? Не е оферта да карам така, защото 3 години да се обяснявам на всяко спиране от полицай не ме кефи...
Винетката от къде мога да й взема дубликат и какъв документ ще ми искат?
Стикера за ГО ще го извадя отново, мисля че няма да е проблем.
За технически преглед не се вади дубликат на стикера-минава се на нов преглед. Няма проблем да караш така, само с картончето-до следващия преглед. Така казаха.
Винетката от АПИ. В сайта им има бланка-заявление за издаване на дубликат. Искат двете части на старата винетка, заявлението, копие на талона за собственост на колата и протокол от РПУ за причината на счупване на предното стъкло.
Стикера за гражданската е най-лесен-отиваш при застрахователя и ти дават нов. Попълваш 1 молбица, заявление...
Успех!
За застраховката няма проблем, да.
За винетката - ще опитам днес да го направя, но с документ от застрахователя, защото да ида до София, за да взема от районното протокол няма да стане. Ако не искат, ще си купя нова - не че е проблем, принципно не обичам да давам пари излишно.
За стикера за преглед - дубликат не се вади, наистина. Проблемът е, че ако сега мина преглед, той няма да е с валидност още 2.5 години, както текущия, а ще е с 2 години и после всяка година преглед. Ако запазя текущото състояние, след 2.5 години като мина преглед, ще е с валидност 2 години и така от 5-тата година ще минавам преглед всяка година, докато ако сега мина преглед заради новия стикер, трябва от втората година да минавам всеки път, което не ме кефи... тъпо са уредени нещата и не е мислено за тези казуси.
Изображение Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iovkito » 24 Юли 2014 09:47

По-добре въобще не се занимавай. Нов стикер от гражданската , а винетката и прегледа ги остави така. Всеки полицай ще разбере за какво става въпрос и няма да ти правят проблеми , все пак и за двете имаш друга част от документа - картончето и втората част от винетката.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от mirott » 24 Юли 2014 09:53

Човека е перфекционист! Аз имам само стикер на гражданската залепен, нов. Винетката не съм я сменил още. Тя и прегледа са в колата-мисля да ги закача на огледалото! Като ароматизатор biggrin.gif ! Ма да не ми ги свият...
Иначе ме спираха и няма проблем-показваш остатъците и така. Кофтито е, че много често ще спират, ама...

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 24 Юли 2014 09:58

mirott написа:Човека е перфекционист! Аз имам само стикер на гражданската залепен, нов. Винетката не съм я сменил още. Тя и прегледа са в колата-мисля да ги закача на огледалото! Като ароматизатор biggrin.gif ! Ма да не ми ги свият...
Иначе ме спираха и няма проблем-показваш остатъците и така. Кофтито е, че много често ще спират, ама...
То да е една година до другия преглед - да, ама при мен са още 2.5 години. Ще видим... ако няма вариант да си запазя схемата с прегледите така ще карам.
Изображение Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от mirott » 24 Юли 2014 10:08

Нали поне са ти на стъклото! Дразнещо е, знам. Карай си колата и си свиркай! Отдели похабеното време за друго, по-приятно...

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Vesko » 24 Юли 2014 10:58

Airfan написа:
mirott написа:Човека е перфекционист! Аз имам само стикер на гражданската залепен, нов. Винетката не съм я сменил още. Тя и прегледа са в колата-мисля да ги закача на огледалото! Като ароматизатор biggrin.gif ! Ма да не ми ги свият...
Иначе ме спираха и няма проблем-показваш остатъците и така. Кофтито е, че много често ще спират, ама...
То да е една година до другия преглед - да, ама при мен са още 2.5 години. Ще видим... ако няма вариант да си запазя схемата с прегледите така ще карам.
Аз около година карах без картончето за първоначалният преглед... По погрешка вместо старото картонче за гражданската отговорност си изхвърлих това за техническият преглед. Е 1-2 пъти ми се наложи да поспоря трябва ли ми картончето или не, ама не е болка за умиране. Важното е да не те спират. :thumbsup:
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 24 Юли 2014 13:06

Аз тъй като съм що-годе последователен човек и искам нещата да са ми в изправност и изрядни проучих как седи въпросът:
1. Винетка могат да ви дадат само ако имате старата винетка, втория отрязък и задължително протокол от ройонното полицейско управление. Т.е. десетки хиляди шофьори би следвало сега да се редят на опашки пред полицията и да си вадят протоколи, а аз трябва да ида до София, за да си извадя и аз протокол. Теглих им една и си купих нова винетка, както и много други хора. Само че аз написах и едно писмо до Нова, Бтв и Канал 1. Да видим...
2. Стикер за преглед не може да се преиздаде. Трябва да мина нов преглед, но ако мина сега нов преглед, той ще е валиден 2 години и след това всяка година трябва да минавам преглед на общо основание, вместо това да се случи след 5-ата година. Т.е. човек изпада в безизходица - или не е напълно изряден и се обяснява на полицията всеки път или се принуждава да минава преглед по-често, от колкото би трябвало. Да, стикерът нямал уж значение, но е повод да те спират и да се заяждат, а и се питам - щом няма значение, защо по дяволите го лепим? Та и по този въпрос писах и ще видим - дано се поразшуми, защото е идиотско. Моят избор е да карам така и ще се обяснявам, въпреки че не ме кефи.
Изображение Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от mirott » 24 Юли 2014 13:09

Не ми повярва ти... biggrin.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от iovkito » 24 Юли 2014 13:11

Никой няма да ти види стикера и да те спре точно заради него. Пък и с този новия авенсис полицаите в повечето случаи ще те пропущат , защото винаги новите коли са изрядни отвсякъде .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 24 Юли 2014 13:20

mirott написа:Не ми повярва ти... biggrin.gif
Вътрешно нямаше да съм спокоен ако не бях проверил, такава ми е диагнозата :help:
iovkito написа:Никой няма да ти види стикера и да те спре точно заради него. Пък и с този новия авенсис полицаите в повечето случаи ще те пропущат , защото винаги новите коли са изрядни отвсякъде .
Дам, така ще си карам - само се чудя да го доотлепя ли и да го сложа при документите или да търся с нещо да го залепя към стъклото по-добре, че сега седи 1/4 отлепен и на първата автомивка ще го бастисат напълно.
Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от slowtraveler » 24 Юли 2014 13:25

Airfan написа:...Дам, така ще си карам - само се чудя да го доотлепя ли и да го сложа при документите или да търся с нещо да го залепя към стъклото по-добре, че сега седи 1/4 отлепен и на първата автомивка ще го бастисат напълно.
Че ти всеки 2-3 години ли ще го миеш този авенсис tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта